Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Nike Marathontest 2 1.3.2020
Vælg mænd discipliner
15 km
Vælg kvinder discipliner
15 km
M 15 km
Finale A
Finale
1
Mark Olsen
Mark Olsen ('95)
95
HRC
47:38
PB
2
Jesper Andkjær Larsen
Jesper Andkjær Larsen ('77)
77
HRC
49:04
PB
3
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Sparta
49:31
PB
4
Christian Østergaard Jørgensen
Christian Østergaard Jørgensen ('86)
86
Esbjerg AM
49:36
PB
5
Marcus Rønn
Marcus Rønn ('93)
93
Blovstrød Løverne
51:12
PB
6
David Rørdam
David Rørdam ('87)
87
NBRO
52:06
PB
7
Anders Rømer Hesselbjerg
Anders Rømer Hesselbjerg ('83)
83
NBRO
52:06
PB
8
Andreas Ærenlund
Andreas Ærenlund ('97)
97
VO2RC
52:22
PB
9
Christian Gaaei Jensen
Christian Gaaei Jensen ('88)
88
Sparta
52:22
SB
10
Oliver Granhøj
Oliver Granhøj ('88)
88
Sparta
52:27
PB
11
Mads Christophersen
Mads Christophersen
NBRO
52:51
PB
12
Jakob Popa Hilarius
Jakob Popa Hilarius ('81)
81
Sparta
52:57
PB
13
Henrik Holm
Henrik Holm ('93)
93
53:22
SB
14
Carl Riisgaard
Carl Riisgaard ('93)
93
53:34
PB
15
Mohamed Mahad Farah Hersi
Mohamed Mahad Farah Hersi ('94)
94
Frederiksberg IF
53:44
PB
16
Nicolai Bloch Linde
Nicolai Bloch Linde ('91)
91
53:52
PB
K 15 km
Finale A
Finale
1
Simone Glad
Simone Glad ('90)
90
Sparta
54:55
SB
2
Rikke Due Andersen
Rikke Due Andersen ('72)
72
58:40
PB
3
Louise Kjærulff Tietze
Louise Kjærulff Tietze ('93)
93
VO2RC
59:50
PB
4
Annie Saugstrup
Annie Saugstrup ('96)
96
Sparta
1:00:46
PB
5
Mette Willer Oldenborg
Mette Willer Oldenborg ('70)
70
Sparta
1:01:31
PB
6
Signe Nyby
Signe Nyby ('84)
84
1:01:42
PB
7
Kristina Langkilde
Kristina Langkilde ('94)
94
Sparta
1:02:00
PB
8
Mille Ree
Mille Ree ('79)
79
NBRO
1:02:15
PB
9
Kristina Sandager
Kristina Sandager ('91)
91
Sparta
1:02:20
PB
10
Amanda Rovelt
Amanda Rovelt ('96)
96
1:02:23
PB
11
Ninkie Bendtsen
Ninkie Bendtsen ('71)
71
Sparta
1:02:39
PB
12
Carina Jessen
Carina Jessen ('90)
90
PI – KBH
1:03:09
PB
13
Mette Grydehøj Post
Mette Grydehøj Post ('78)
78
1:03:26
PB
14
Jeanne Hautop
Jeanne Hautop
KIF
1:03:44
PB
15
Louise Wissing Madsen
Louise Wissing Madsen ('95)
95
Sparta
1:04:20
PB
16
Jennifer Bach
Jennifer Bach ('77)
77
1:04:32
SB
17
Rikke Møller
Rikke Møller ('78)
78
Sparta
1:04:52
PB
18
Victoria Krebs
Victoria Krebs ('94)
94
NBRO
1:05:00
PB
19
Camilla Holm
Camilla Holm ('74)
74
AC Pain
1:05:17
PB
20
Laura Melander
Laura Melander ('93)
93
VO2RC
1:05:19
SB
21
Camille Bille Riisgaard
Camille Bille Riisgaard ('83)
83
1:05:31
PB
22
Sara Bergenheim
Sara Bergenheim
Sparta / SWE
1:05:46
PB
23
Camilla Prisak Pedersen
Camilla Prisak Pedersen ('94)
94
Sparta
1:05:48
SB
24
Sabine Weinreich Holm Hansen
Sabine Weinreich Holm Hansen ('84)
84
Sparta
1:05:57
PB
25
Julie Forchhammer
Julie Forchhammer ('95)
95
Sparta
1:06:05
PB
26
Simone Kronborg Riis
Simone Kronborg Riis ('97)
97
Frederiksberg IF
1:06:14
PB
27
Pernille Stentoft
Pernille Stentoft ('93)
93
NBRO
1:06:22
PB
28
Kathrine Vincentsen
Kathrine Vincentsen ('77)
77
Sparta
1:06:26
SB
29
Pernille Fredelund Hansen
Pernille Fredelund Hansen ('72)
72
Sparta
1:06:46
SB
30
Lene Stoltze
Lene Stoltze ('63)
63
THS
1:06:47
PB
31
Maibritt Kristoffersen
Maibritt Kristoffersen ('75)
75
Sparta
1:07:04
SB
32
Fie Geelan
Fie Geelan ('95)
95
1:07:07
PB
33
Sofie Hammelsvang
Sofie Hammelsvang
1:07:09
PB
34
Camilla Sofie Linander
Camilla Sofie Linander ('95)
95
1:07:20
PB
35
Marie Ejby Hansen
Marie Ejby Hansen ('80)
80
HVRunners
1:07:46
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open