Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Kamstrup Nytårscuppen 4. runde 31.12.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik14:18
  
DR PB
2Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik14:26
  
 PB
3Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik14:53
  
 PB
4Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik15:25
  
 PB
5Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:30
  
 PB
6Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik15:34
  
 PB
7Max BoderskovMax Boderskov ('87)Aarhus 190015:35
  
 PB
8Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad15:43
  
 PB
9Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 190015:57
  
 SB
10Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190015:59
  
 PB
11Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik16:02
  
 =PB
12Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190016:16
  
 PB
13Andreas Rumin KjærAndreas Rumin Kjær AGF Atletik16:18
  
 PB
14Dennis SjønerDennis Sjøner ('85)16:35
  
 PB
15Nicholas Vinther SkovNicholas Vinther Skov ('79)Aarhus 190016:36
  
 
16Henrik Bank OlesenHenrik Bank Olesen ('90)Aarhus 190016:54
  
 PB
17Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik16:55
  
 PB
18Jens Emil Sloth NielsenJens Emil Sloth Nielsen ('98)16:59
  
 PB
19Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM17:00
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik29:57
  
 PB
2Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS30:02
  
 PB
3Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik31:44
  
 PB
4Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)RUNAAR31:46
  
 
5Oliver KorfitsenOliver Korfitsen ('90)AGF Atletik32:16
  
 PB
6Eskil SchøningEskil Schøning ('93)Herning LK33:27
  
 PB
7Kasper Asbjørn Høgh MikkelsenKasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)SPÆN33:36
  
 
8Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM33:43
  
 
9Kristian HindkjærKristian Hindkjær ('92)Aarhus 1900 Tri33:59
  
 PB
10Morten JuulMorten Juul ('91)SPÆN34:08
  
 PB
11Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad34:18
  
 SB
12Jim WebbJim Webb ('85)Blovstrød Løverne34:23
  
 SB
13Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad34:36
  
 PB
14Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad34:49
  
 SB
15Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja34:59
  
 PB
16Ricki KristensenRicki Kristensen ('86)RUNAAR35:03
  
 PB
17Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik35:48
  
 PB
18Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik35:48
  
 SB
19Laurits Bidstrup MøllerLaurits Bidstrup Møller ('98)AGF Atletik35:50
  
 PB
20Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad35:51
  
 PB
21Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190035:52
  
 SB
22Nicolaj JacobsenNicolaj Jacobsen ('78)Aarhus 190036:27
  
 SB
23Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik36:31
  
 PB
24Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik36:43
  
 
25Kasper Kjeldgård JensenKasper Kjeldgård Jensen ('89)Aarhus 190036:57
  
 PB
26Casper JensbyCasper Jensby ('86)37:07
  
 PB
27Claus Hviid ChristensenClaus Hviid Christensen ('85)Herning LK37:07
  
 PB
28Kasper Arnholtz LarsenKasper Arnholtz Larsen ('90)Aarhus Fremad37:39
  
 PB
29Klaus HansenKlaus Hansen ('66)BMI Løb & Motion37:43
  
 
30Rasmus Vedel JensenRasmus Vedel Jensen ('95)SPÆN37:45
  
 
31Felix VenndtFelix Venndt ('82)Hammel GF37:54
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Katrine SvaneKatrine Svane ('86)Blovstrød Løverne17:35
  
 PB
2Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad17:54
  
 PB
3Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik18:10
  
 PB
4Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190018:12
  
 
5Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM18:16
  
 PB
6Marie Munk JakobsenMarie Munk Jakobsen ('91)AGF Atletik18:42
  
 SB
7Frederikke Kjær PedersenFrederikke Kjær Pedersen ('95)Fredericia Tri19:00
  
 PB
8Maren Fiil HjorthMaren Fiil Hjorth 19:02
  
 PB
9Ida BobachIda Bobach ('91)SAK7719:04
  
 PB
10Shiva LeisnerShiva Leisner ('95)Aarhus 1900 Tri19:04
  
 PB
11Signe Salanson Jensen-SmidtSigne Salanson Jensen-Smidt ('98)Sparta19:19
  
 PB
12Anne SvanvigAnne Svanvig ('96)AGF Atletik19:22
  
 PB
13Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik19:27
  
 PB
14Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190019:40
  
 PB
15Sessel ElmstrømSessel Elmstrøm 19:43
  
 PB
16Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik19:50
  
 PB
17Kristine Udengaard JensenKristine Udengaard Jensen 19:52
  
 PB
18Kristina Nørmark ThraneKristina Nørmark Thrane ('80)19:59
  
 PB
19Hanne LoffHanne Loff ('85)Sparta20:20
  
 
20Rakel JohansenRakel Johansen ('78)Aarhus Fremad20:26
  
 SB
21Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF20:27
  
 PB
22Marie Møller NielsenMarie Møller Nielsen ('04)AGF Atletik20:35
  
 PB
23Cecilie Maria CarbelCecilie Maria Carbel Løbeklub21:05
  
 PB
24Pernille MygindPernille Mygind SPÆN21:07
  
 PB
25Henriette MathiesenHenriette Mathiesen ('96)Aarhus Fremad21:27
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190034:23
  
 PB
2Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad34:48
  
 
3
Bonnie Averbuch
Bonnie Averbuch ('87)
/ USA36:08
  
 PB
4Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM36:16
  
 PB
5Louise Langelund BattingLouise Langelund Batting ('78)Aarhus 190036:37
  
 SB
6Matilde Fiil HjorthMatilde Fiil Hjorth ('89)RUNAAR36:44
  
 SB
7Benedikte Nyholm BangsgaardBenedikte Nyholm Bangsgaard ('96)AGF Atletik37:58
  
 PB
8Line Røjkjær RasmussenLine Røjkjær Rasmussen ('93)AGF Atletik38:00
  
 PB
9Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED39:18
  
 
10Isabell LippertIsabell Lippert ('91)AGF Atletik / NOR39:51
  
 PB
11Kirsten SteinicheKirsten Steiniche Aarhus 190039:57
  
 PB
12Najaaraq LundNajaaraq Lund ('79)Aarhus Fremad40:19
  
 SB
13Pernille KochPernille Koch ('95)40:21
  
 PB
14Marie Brink RasmussenMarie Brink Rasmussen ('93)Aarhus 190040:37
  
 PB
15Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik40:42
  
 PB
16Maibritt MunkMaibritt Munk ('96)Aarhus 190040:53
  
 PB
17Louise NørgaardLouise Nørgaard 41:54
  
 PB
18Caroline GjøtterupCaroline Gjøtterup ('92)42:08
  
 PB
19Signe Stampe SørensenSigne Stampe Sørensen ('93)Aarhus 1900 Tri42:23
  
 PB
20Helle MagnetHelle Magnet Aarhus 190042:31
  
 PB
21Marie LauritzenMarie Lauritzen 42:49
  
 PB
22Sif ChristensenSif Christensen 43:12
  
 PB
23Mie MathiasenMie Mathiasen ('89)SPÆN43:18
  
 PB
24Evelyne NamandaEvelyne Namanda ('83)Aarhus 190043:22
  
 PB
25Heidi HollænderHeidi Hollænder SPÆN43:44
  
 PB
26Pernille LaursenPernille Laursen ('91)Aabenraa IG 43:52
  
 PB
27Josefine Gammelgaard TransJosefine Gammelgaard Trans 44:01
  
 PB
28Sofie NielsenSofie Nielsen 44:04
  
 PB
29Gitte SørensenGitte Sørensen ('63)Aarhus 190044:13
  
 SB
30Annie NortvigAnnie Nortvig ('89)RUNAAR44:16
  
 PB
31Kathrine Gade SimoniKathrine Gade Simoni ('91)44:21
  
 PB
32Susanne Brüchle KodalSusanne Brüchle Kodal Aarhus 190044:39
  
 
33Emma Boie Østergaard MikkelsenEmma Boie Østergaard Mikkelsen ('96)44:42
  
 PB
34Rikke Evald PovlsenRikke Evald Povlsen 44:49
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne