Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Kamstrup Nytårscuppen 3. runde 8.12.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190016:05
  
 
2Max BoderskovMax Boderskov ('87)16:17
  
 
3Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 190016:28
  
 
4Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik16:36
  
 
5Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190016:41
  
 
M 10 km    

Finale A

Finale
1Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS31:45
  
 
2Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK34:11
  
 
3Eskil SchøningEskil Schøning ('93)Herning LK34:28
  
 PB
4Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190035:25
  
 SB
5Morten JuulMorten Juul ('91)SPÆN35:38
  
 
6Emil FoldagerEmil Foldager ('91)SPÆN36:31
  
 PB
7Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190036:41
  
 SB
8Kasper Asbjørn Høgh MikkelsenKasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)SPÆN36:56
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1Sissel MøllerSissel Møller ('94)18:02
  
 
2Cecilie Friberg KlysnerCecilie Friberg Klysner ('94)Copenhagen Frontrunners18:19
  
 PB
3Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190018:20
  
 
4Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190018:50
  
 
5Anne-Sofie Kjeldberg BendtsenAnne-Sofie Kjeldberg Bendtsen ('94)19:05
  
 PB
6Marie Brink RasmussenMarie Brink Rasmussen ('93)Aarhus 190019:55
  
 PB
7Maibritt MunkMaibritt Munk ('96)Aarhus 190019:57
  
 PB
8Pernille KochPernille Koch ('95)20:15
  
 PB
9Caroline GjøtterupCaroline Gjøtterup ('92)20:20
  
 PB
10Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 190020:42
  
 PB
11Kristina Nørmark ThraneKristina Nørmark Thrane ('80)21:01
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190038:22
  
 
2Dagmar ClausenDagmar Clausen ('91)AGF Atletik39:02
  
 PB
3Louise Langelund BattingLouise Langelund Batting ('78)Aarhus 190039:33
  
 SB
4Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED40:43
  
 
5Hanne LoffHanne Loff ('85)AGF Atletik43:32
  
 PB
6Tine JensenTine Jensen ('90)43:58
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne