Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Kamstrup Nytårscuppen 1. runde 3.11.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190016:16
  
 SB
2Max BoderskovMax Boderskov ('87)16:37
  
 
3Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik16:42
  
 SB
4Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190016:55
  
 SB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK33:47
  
 PB
2Simon LarsenSimon Larsen ('91)33:51
  
 SB
3Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik34:12
  
 SB
4
Robert Little
Robert Little ('84)
/ GBR34:39
  
 PB
5Morten JuulMorten Juul ('91)SPÆN35:39
  
 PB
6Kasper Asbjørn Høgh MikkelsenKasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)SPÆN36:24
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:28
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:57
  
 SB
3Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190019:05
  
 PB
4Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 190019:37
  
 PB
5Camilla ChristensenCamilla Christensen ('92)AGF Atletik20:14
  
 PB
6Astrid Kirstine DammandAstrid Kirstine Dammand ('04)Aarhus 190020:35
  
 PB
7Pernille KochPernille Koch ('95)20:51
  
 PB
8Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190021:02
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED40:17
  
 
2Cathrine CorrellCathrine Correll ('96)SAK7743:00
  
 SB
3Dorte Rübner LauridsenDorte Rübner Lauridsen ('64)Aarhus 190044:31
  
 SB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m