Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Kamstrup Nytårscuppen 2. runde 17.11.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Esben HornumEsben Hornum ('89)AGF Atletik15:06
  
 PB
2Max BoderskovMax Boderskov ('87)Aarhus 190015:44
  
 PB
3
Patrick Jaffe
Patrick Jaffe ('98)
/ AUS15:55
  
 PB
4Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190015:58
  
 SB
5Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK15:59
  
 SB
6Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik16:02
  
 PB
7Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 190016:06
  
 SB
8Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190016:17
  
 PB
9Bjørn LederbergBjørn Lederberg ('05)16:26
  
 PB
10Nicholas Vinther SkovNicholas Vinther Skov ('79)Aarhus 190016:30
  
 SB
11Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190016:41
  
 PB
12Dennis SjønerDennis Sjøner ('85)16:42
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190032:00
  
 
2Simon LarsenSimon Larsen ('91)32:31
  
 PB
3Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM32:34
  
 SB
4Morten JuulMorten Juul ('91)SPÆN34:40
  
 PB
5Kasper Asbjørn Høgh MikkelsenKasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)SPÆN34:47
  
 
6Kasper Kjeldgård JensenKasper Kjeldgård Jensen ('89)Aarhus 190037:05
  
 PB
7Rasmus Vedel JensenRasmus Vedel Jensen ('95)SPÆN37:24
  
 PB
8Emil FoldagerEmil Foldager ('91)SPÆN37:25
  
 PB
9Klaus HansenKlaus Hansen ('66)BMI Løb & Motion37:42
  
 SB
10Bjørn Fabian-JessingBjørn Fabian-Jessing SPÆN37:46
  
 PB
11Morten WestergaardMorten Westergaard ('79)Aarhus 190037:55
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190017:07
  
 PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:38
  
 SB
3Sissel MøllerSissel Møller ('94)17:47
  
 PB
4Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190017:48
  
 PB
5
Andrine Benjaminsen
Andrine Benjaminsen ('95)
/ NOR18:21
  
 PB
6Stine De PaoliStine De Paoli ('80)Aarhus 190018:24
  
 PB
7Helle SchwanerHelle Schwaner ('82)RUNAAR18:49
  
 PB
8Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 190019:21
  
 PB
9Camilla ChristensenCamilla Christensen ('92)AGF Atletik19:30
  
 PB
10Hedvig GydesenHedvig Gydesen ('99)19:39
  
 PB
11Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik19:43
  
 PB
12Hanne LoffHanne Loff ('85)Sparta19:54
  
 PB
13Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190020:36
  
 PB
14Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190020:58
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED39:45
  
 
2Dorte Rübner LauridsenDorte Rübner Lauridsen ('64)Aarhus 190042:07
  
 SB
3Susanne Brüchle KodalSusanne Brüchle Kodal Aarhus 190044:38
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne