Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Sydkystløbet 13.10.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne15:59
  
 PB
2Rasmus Lunn JensenRasmus Lunn Jensen ('96)16:06
  
 PB
3Alexander PrienAlexander Prien ('94)Uden klubtilhørsforhold16:13
  
 PB
4Lars H. BjerregaardLars H. Bjerregaard ('75)Greve Trim16:53
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF31:53
  
 SB
2Thomas Vedel NielsenThomas Vedel Nielsen ('73)Greve Trim33:11
  
 PB
3Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)33:59
  
 PB
4Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO34:52
  
 
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Emil HolmEmil Holm ('96)THS1:11:11
  
 SB
2Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO1:11:16
  
 
3Antonio RocaAntonio Roca ('96)NBRO / ESP1:16:24
  
 
4Oliver GranhøjOliver Granhøj ('88)Sparta1:16:30
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1Katrine SvaneKatrine Svane ('86)Blovstrød Løverne17:47
  
 PB
2Lise BoserupLise Boserup ('81)ALOT20:11
  
 PB
3Pernille ChristiansenPernille Christiansen ('95)20:45
  
 PB
4Dorthe GramDorthe Gram ('75)Greve Trim21:16
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)38:55
  
 PB
2Melissa Garro ValverdeMelissa Garro Valverde ('91)Greve Trim43:54
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1Julie Ryg NielsenJulie Ryg Nielsen ('92)1:27:00
  
 PB
2Kristina SandagerKristina Sandager ('91)Sparta1:27:31
  
 PB
3Marie CordtMarie Cordt ('77)AC Pain1:30:58
  
 PB
4Cille PoulsenCille Poulsen ('92)Solrød AM1:34:13
  
 SB
5Kristine LindhardtKristine Lindhardt ('80)Sparta1:34:13
  
 
6Anne HolmAnne Holm ('99)1:34:44
  
 PB
7Kristina BeckendorfKristina Beckendorf ('74)Sparta1:35:38
  
 PB
8Betina ErlandsenBetina Erlandsen ('67)1:36:13
  
 PB
9Simone Julie AabyeSimone Julie Aabye ('90)1:37:17
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne