Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holstebro: Vestjysk Halvmarathon 2.11.2019

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM1:08:37
  
 
2Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik1:08:37
  
 
3Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik1:11:30
  
 SB
4Anders LaursenAnders Laursen ('73)VEXA HLM Running1:13:32
  
 PB
5Kristian FastKristian Fast ('87)1:14:12
  
 PB
6Kristian Trier NipperKristian Trier Nipper 1:16:22
  
 PB
7Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne1:16:23
  
 PB
8Søren MøbergSøren Møberg 1:18:01
  
 PB
9Morten StillingMorten Stilling ('87)VEXA HLM Running1:18:03
  
 
10Joachim Borg HjalagerJoachim Borg Hjalager 1:19:18
  
 PB
11Henrik FrederiksenHenrik Frederiksen Herning LK1:20:23
  
 PB
12Alex PedersenAlex Pedersen ('93)klubløs1:21:17
  
 PB
13Poul Santiago BroePoul Santiago Broe ('87)1:22:07
  
 PB
14Mads MondrupMads Mondrup 1:22:37
  
 PB
15Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM1:22:41
  
 PB
16Egon ThesbjergEgon Thesbjerg ('64)1:22:44
  
 PB
17Daniel StagisDaniel Stagis ('84)HOK1:23:03
  
 
18Glen Ringkøbing JensenGlen Ringkøbing Jensen 1:23:55
  
 PB
M 5.5 km    

Finale A

Finale
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad18:11
  
 
M 11.1 km    

Finale A

Finale
1Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 37:34
  
 
2Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK37:45
  
 
3Jakob NørremarkJakob Nørremark ('95)Aarhus Fremad40:40
  
 
4Sune RafnSune Rafn ('86)41:23
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR1:18:01
  
 
2Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne1:24:49
  
 PB
3Sabrina Diget SøndergaardSabrina Diget Søndergaard ('84)Aarhus 19001:25:33
  
 
4Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta1:26:16
  
 SB
5Helle PetersenHelle Petersen ('75)Viborg AM1:26:56
  
 SB
6Helle BønsøeHelle Bønsøe ('80)1:29:03
  
 SB
7Isabell LippertIsabell Lippert ('91)AGF Atletik1:29:08
  
 
8Marie Brink RasmussenMarie Brink Rasmussen ('93)Aarhus 19001:29:13
  
 PB
9Michele BrockMichele Brock ('92)1:29:15
  
 PB
10Michelle VesterbyMichelle Vesterby ('83)1:32:40
  
 PB
11Sofie KildahlSofie Kildahl ('95)1:33:43
  
 
12Kristine ArnborgKristine Arnborg ('87)1:33:58
  
 
13Maibritt MunkMaibritt Munk ('96)Aarhus 19001:34:13
  
 PB
14Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65)Viborg AM1:34:39
  
 SB
15Susanne KorsgaardSusanne Korsgaard ('70)Bremdal Idrætsklub1:34:42
  
 
16Evelyne NamandaEvelyne Namanda ('83)Aarhus 19001:36:45
  
 
17Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM1:37:09
  
 PB
K 5.5 km    

Finale A

Finale
1Hanne OdgaardHanne Odgaard Lemvig LK23:19
  
 
2Marie Louise HolmgaardMarie Louise Holmgaard ('06)Skive AM23:29
  
 
3Helle SønderbyHelle Sønderby 23:45
  
 
K 11.1 km    

Finale A

Finale
1Kimmie SkafsgaardKimmie Skafsgaard ('85)NBRO49:10
  
 

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle