Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hillerød: Løberen Skovmarathon 3.11.2019

M 10 km    

Finale A

Finale
1Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne33:49
  
 
2Rasmus Møller JessRasmus Møller Jess ('98)35:34
  
 PB
3Erik ZobelErik Zobel ('75)35:46
  
 
4Asger MølgaardAsger Mølgaard ('83)BAC36:55
  
 PB
5Morten T PajhMorten T Pajh 37:04
  
 PB
6
Laurens De Kroon
Laurens De Kroon 
/ NED37:53
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik1:11:55
  
 
2Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne1:14:12
  
 
3Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Trongårdens IF 1:14:52
  
 SB
4Claus GrønbechClaus Grønbech ('72)Snik Atletik1:15:44
  
 
5Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne1:17:24
  
 
6Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Sparta1:17:54
  
 SB
7Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL1:19:09
  
 
8Morten HeinerMorten Heiner ('75)Sparta1:21:19
  
 
9Poul VestergaardPoul Vestergaard ('77)1:22:23
  
 PB
10Peter BeljaevPeter Beljaev ('89)1:22:29
  
 PB
11Mikkel DissingMikkel Dissing ('85)Amager AC1:22:43
  
 PB
12Anders KonringAnders Konring ('87)AGF Atletik1:22:49
  
 PB
13Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)1:23:06
  
 PB
14Peder JacobsenPeder Jacobsen Nordtrim1:23:35
  
 PB
M Maraton    

Finale A

Finale
1Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)2:46:08
  
 
2Kim HermansenKim Hermansen ('63)SØAM3:00:02
  
 PB
3Claus LindbjergClaus Lindbjerg ('70)SØAM3:02:25
  
 PB
4Pascal Nordgren TimshelPascal Nordgren Timshel 3:02:55
  
 PB
5Thomas Anton LindqvistThomas Anton Lindqvist ('70)Langgarverne3:03:39
  
 PB
6Peter BayerPeter Bayer 3:07:09
  
 PB
7Jesper ThillgrenJesper Thillgren 3:08:19
  
 PB
8Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)3:13:47
  
 
9Kasper FerslevKasper Ferslev 3:14:18
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne37:58
  
 
2Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik39:40
  
 
3Annika SimonsenAnnika Simonsen 41:50
  
 PB
4Mathilde SmedegaardMathilde Smedegaard ('01)Søllerød OK42:57
  
 PB
5Marie ØstergaardMarie Østergaard ('79)Sparta43:02
  
 
6Mathilde Nørgård KrachtMathilde Nørgård Kracht ('96)Tisvilde Hegn OK43:28
  
 PB
7Maja HjulerMaja Hjuler 43:44
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1Nanna Rye NielsenNanna Rye Nielsen ('01)1:28:34
  
 PB
2Juliane ThieleJuliane Thiele ('91)1:28:34
  
 PB
3Karolina KenneyKarolina Kenney 1:32:28
  
 PB
4Neel L. AndersenNeel L. Andersen ('74)Sparta1:34:28
  
 SB
5Marie Grønnegaard ChristensenMarie Grønnegaard Christensen ('74)Sparta1:35:15
  
 PB
6Malene WarnerMalene Warner ('99)1:35:35
  
 PB
7Tine ThomsenTine Thomsen ('85)Aarhus 19001:37:14
  
 PB
8Kristina BeckendorfKristina Beckendorf ('74)Sparta1:37:30
  
 
K 6 km    

Finale A

Finale
1Agnes Nørgård KrachtAgnes Nørgård Kracht ('99)Blovstrød Løverne23:54
  
 
2Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)Sparta25:23
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1Nina W. MadsenNina W. Madsen ('64)Fjordløberne3:12:04
  
 SB
2Lotte Høj ThomsenLotte Høj Thomsen ('79)3:34:32
  
 
3Charlotte SylvestCharlotte Sylvest ('74)3:38:12
  
 PB
4Signe SchmidSigne Schmid ('70)AC Pain3:40:02
  
 SB
5Mitzi Rønholt LarsenMitzi Rønholt Larsen ('78)3:41:02
  
 PB
6Louise Pernille ChristensenLouise Pernille Christensen ('80)3:41:32
  
 
7Inge Herrun ChristensenInge Herrun Christensen 3:44:14
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive