Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnbyløbet 9.10.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC15:42
  
 PB
2Martin KuskMartin Kusk ('79)PI – KBH15:51
  
 PB
3Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas16:50
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC33:55
  
 
2Oscar HellströmOscar Hellström ('83)NBRO / SWE33:59
  
 PB
3Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas35:32
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)uden klubtilhørsforhold18:22
  
 PB
2Anna Deleuran BechAnna Deleuran Bech ('85)19:25
  
 PB
3Lea Maje OlsenLea Maje Olsen ('98)IK Hellas21:05
  
 PB
4Sanne WognsenSanne Wognsen 21:26
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Evelina ElmgrenEvelina Elmgren KTK8641:37
  
 
2Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC43:23
  
 SB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters