Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Eremitageløbet 6.10.2019

M 13.3 km    

Finale A

Finale
1Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM39:11
  
 
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190039:58
  
 
3Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC40:50
  
 
4Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC40:51
  
 
5Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne40:53
  
 
6Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO41:52
  
 
7Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF42:05
  
 
8Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta42:06
  
 
9Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC42:12
  
 
10Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN42:15
  
 
11Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO42:22
  
 
12Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS42:57
  
 
13Steffen FalchSteffen Falch ('89)VO2RC43:09
  
 
14Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO43:29
  
 
15Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC43:33
  
 
16Christian SonneChristian Sonne ('88)NBRO43:35
  
 
17Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne43:37
  
 
18Henrik Nordtorp JørgensenHenrik Nordtorp Jørgensen ('78)THS43:40
  
 
19Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM43:44
  
 
20Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Trongårdens IF 43:57
  
 
21Christian MadsenChristian Madsen ('77)Blovstrød Løverne44:09
  
 
22Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)44:18
  
 
23Glenn EngelbrechtsenGlenn Engelbrechtsen ('81)Snik Atletik44:24
  
 
24Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC44:29
  
 
25Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC44:37
  
 
26Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne44:41
  
 
27Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk44:43
  
 
28Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta44:54
  
 
29Mads HenriksenMads Henriksen ('94)Sparta44:57
  
 
30Alexander PrienAlexander Prien ('94)Uden klubtilhørsforhold44:59
  
 
31Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC45:00
  
 
32Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC45:18
  
 
33Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Trongårdens IF 45:21
  
 
34Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190045:37
  
 
35Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)NBRO45:38
  
 
36Emil RottbøllEmil Rottbøll ('81)AC Pain45:40
  
 
37Søren Thrane ØdumSøren Thrane Ødum ('01)Blovstrød Løverne45:43
  
 
38Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik45:44
  
 
39Jacob Weel RosboJacob Weel Rosbo BAC45:46
  
 
40Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL45:46
  
 
41Erik ZobelErik Zobel ('75)45:46
  
 
42Jacques DehnbostelJacques Dehnbostel ('90)BAC46:19
  
 
43Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO46:23
  
 
44Daniel Skaaning SandersenDaniel Skaaning Sandersen ('82)46:31
  
 
45Kim HansenKim Hansen ('75)Viborg AM46:32
  
 
46Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)Sparta46:32
  
 
47Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF46:50
  
 
48Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)NBRO46:55
  
 
49Carl RiisgaardCarl Riisgaard ('93)47:22
  
 
50Mikkel DyhrMikkel Dyhr ('96)NBRO47:29
  
 
K 13.3 km    

Finale A

Finale
1Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Sparta / KEN45:31
  
 
2Kamilla VallinKamilla Vallin ('93)Sparta48:40
  
 
3Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)AGF Atletik48:57
  
 
4Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta50:06
  
 
5Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik50:23
  
 
6Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta50:32
  
 
7Agnes Nørgård KrachtAgnes Nørgård Kracht ('99)Blovstrød Løverne50:53
  
 
8Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC51:01
  
 
9Clara KallClara Kall ('99)THS51:04
  
 
10Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta51:48
  
 
11Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)51:50
  
 
12Dorthe TaulDorthe Taul 52:06
  
 
13Katt GrasbergerKatt Grasberger ('96)Aarhus 190052:20
  
 
14Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta52:49
  
 
15Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF52:52
  
 
16Klara HansenKlara Hansen ('03)Viking Atletik53:18
  
 
17Emma LolkEmma Lolk ('03)53:25
  
 
18Katrine Mathea SoerensenKatrine Mathea Soerensen BAC54:04
  
 
19Lillan Sindahl GlümerLillan Sindahl Glümer 54:14
  
 
20Linea ConfortiLinea Conforti 54:34
  
 
21Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik54:41
  
 
22Julie CarlJulie Carl ('77)54:42
  
 
23Anja Jeanette Victor JensenAnja Jeanette Victor Jensen ('07)Skanderborg Atletik54:49
  
 
24Marie CordtMarie Cordt ('77)AC Pain55:02
  
 
25Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne55:06
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp