Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Rønne: Etape Bornholm 26.7.2019
femte etape

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Mustafa Mohamed
Mustafa Mohamed ('79)
/ SWE30:44
  
 
3Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN32:04
  
 
4Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO32:56
  
 
5Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta33:29
  
 
6Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC33:31
  
 
8Henrik Nordtorp JørgensenHenrik Nordtorp Jørgensen ('78)THS34:04
  
 
10Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM34:18
  
 
11Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik34:32
  
 
13Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne34:43
  
 
14Jacob LemholtJacob Lemholt ('93)34:49
  
 PB
16Rasmus Kirketerp CarlsenRasmus Kirketerp Carlsen ('92)Aarhus 1900 Tri35:31
  
 PB
19Nicklas HammerstrandNicklas Hammerstrand 35:40
  
 PB
20Ole SørensenOle Sørensen ('79)Esbjerg AM35:49
  
 
21
Emil Jönsson Haag
Emil Jönsson Haag ('85)
/ SWE35:53
  
 
25Thomas WriedtThomas Wriedt ('87)36:12
  
 
26Thomas MadsenThomas Madsen ('85)AGF Atletik36:13
  
 
27Mads Windahl KofoedMads Windahl Kofoed ('99)Viking Atletik36:16
  
 PB
28Jacob Seerup KirkebyJacob Seerup Kirkeby Nyvest Atletik36:19
  
 PB
29Martin Laage KraghMartin Laage Kragh ('90)Blovstrød Løverne36:26
  
 SB
30Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF36:27
  
 PB
31Keld ChristensenKeld Christensen ('73)Amager AC36:33
  
 =SB
32Tonny HansenTonny Hansen ('71)36:34
  
 
34Nedim YehiaNedim Yehia ('88)Odense Atletik 36:36
  
 
35Robert DahlRobert Dahl ('73)36:40
  
 
36Torben Juul NielsenTorben Juul Nielsen ('67)Viking Atletik36:43
  
 
37Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)KIF36:52
  
 
38Thomas SøndergaardThomas Søndergaard ('73)Aalborg Øst RRC36:54
  
 
40Emil Ørskov IpsenEmil Ørskov Ipsen 37:22
  
 PB
41Nikolaj MortensenNikolaj Mortensen ('95)Nyvest Atletik37:26
  
 =PB
42Anders Junge ErnstAnders Junge Ernst NBRO37:32
  
 
43Heino AallingHeino Aalling ('94)Brørup LK37:42
  
 
44Valdemar Laurits BaltzerenValdemar Laurits Baltzeren ('05)IK Hellas37:44
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Anna Holm JørgensenAnna Holm Jørgensen ('87)Sparta35:40
  
 
2
Julia Kümpers
Julia Kümpers ('92)
/ GER35:56
  
 PB
3Louise LaursenLouise Laursen ('88)AGF Atletik36:16
  
 
4
Charlotte Karlsson
Charlotte Karlsson ('84)
/ SWE36:18
  
 
5
Jessica Gunnarsson
Jessica Gunnarsson ('76)
/ SWE37:04
  
 
8Zenia Hejlskov MogensenZenia Hejlskov Mogensen ('89)AGF Atletik38:43
  
 
9Sarah VallinSarah Vallin ('88)Bragdið / SWE38:53
  
 
10Laura KjærLaura Kjær ('94)Sparta39:53
  
 
11
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('79)
/ SWE40:11
  
 
13Stine MesserschmidtStine Messerschmidt ('98)ASG Atletik41:50
  
 
16Laura HulgaardLaura Hulgaard ('78)Tejn IF 43:01
  
 
17
Sigrid Josefsson
Sigrid Josefsson ('85)
/ SWE43:45
  
 
20Cille PoulsenCille Poulsen ('92)Solrød AM44:42
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp