Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: BMW Strandparkøb 2.7.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO15:22
  
 PB
2Morten GreenMorten Green ('87)Sparta15:23
  
 PB
3Jacob LarsenJacob Larsen ('81)NBRO15:47
  
 PB
4Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF16:13
  
 SB
5Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk16:15
  
 PB
6Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC16:19
  
 PB
7Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC16:20
  
 PB
8Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:30
  
 PB
9Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne16:33
  
 SB
10Asger MølgaardAsger Mølgaard ('83)BAC16:44
  
 PB
11Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta16:44
  
 SB
12Brian Arreborg HansenBrian Arreborg Hansen ('83)Sparta16:55
  
 PB
13Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC16:58
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO32:14
  
 
2Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Sparta32:22
  
 
3Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)Peak4Ever32:50
  
 PB
4Antonio RocaAntonio Roca ('96)NBRO / ESP34:57
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta18:13
  
 
2Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta18:23
  
 PB
3Jannie HundebølJannie Hundebøl ('88)THS19:10
  
 
4Julie Ryg NielsenJulie Ryg Nielsen ('92)19:18
  
 PB
5Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:32
  
 PB
6Karoline Sidelmann BrinchKaroline Sidelmann Brinch ('76)19:56
  
 SB
7Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta20:12
  
 
8Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta20:26
  
 PB
9Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta20:26
  
 
10Karina OttoKarina Otto ('90)NBRO20:26
  
 SB
11Tanni LethTanni Leth ('86)Novonordisk LK20:28
  
 SB
12Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)THS20:28
  
 
13Kathrine VincentsenKathrine Vincentsen ('77)Sparta21:28
  
 SB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik36:53
  
 
2Maria EbbesenMaria Ebbesen ('88)NBRO37:54
  
 
3Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta39:55
  
 
4May JensenMay Jensen ('94)Sparta41:44
  
 PB
5Laura Amira KassemLaura Amira Kassem ('97)42:17
  
 
6Louise EwerlöfLouise Ewerlöf ('91)42:19
  
 PB
7Tina AndersenTina Andersen ('82)43:25
  
 PB
9Emma Aaen HansenEmma Aaen Hansen ('95)43:45
  
 PB
10Marie KnudsenMarie Knudsen ('84)Sparta44:06
  
 PB
11Laura K. SeverinsenLaura K. Severinsen ('88)Sparta44:21
  
 PB
12Sarah SpringstrupSarah Springstrup ('82)44:21
  
 PB
13Emilie BorupEmilie Borup ('92)44:53
  
 PB

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix