Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Nike marathontest 2 17.3.2019

M 15 km    

Finale A

Finale
1Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC47:12
  
 PB
2Emil HolmEmil Holm ('96)47:16
  
 PB
3Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC48:23
  
 PB
4Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC49:00
  
 PB
5Morten GreenMorten Green ('87)49:36
  
 PB
6Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC50:11
  
 SB
7Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta50:28
  
 PB
8Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC50:31
  
 PB
9Mads KraghMads Kragh ('88)Sparta51:06
  
 PB
10Kibrom SbahtuKibrom Sbahtu ('90)51:35
  
 PB
12Rasmus KrodalRasmus Krodal ('89)NBRO51:42
  
 SB
13Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO52:14
  
 PB
14Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta52:29
  
 SB
15Henrik HolmHenrik Holm ('93)53:11
  
 PB
16Stefán GuðmundssonStefán Guðmundsson ('70)Snik Atletik / ISL53:30
  
 PB
17Kasper NielsenKasper Nielsen ('80)Aalborg AM53:34
  
 PB
18Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne53:48
  
 SB
19Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)53:55
  
 SB
K 15 km    

Finale A

Finale
1Maria AhmMaria Ahm ('98)55:26
  
 PB
2Sandra Hartvich LorentzenSandra Hartvich Lorentzen ('87)THS55:57
  
 PB
3Cecilie MikkelsenCecilie Mikkelsen ('94)Sparta56:02
  
 SB
4Rikke Due-AndersenRikke Due-Andersen ('72)Køge Atletik58:26
  
 SB
5Annemette AagaardAnnemette Aagaard ('73)Sparta58:44
  
 SB
6Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik59:02
  
 PB
7Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta1:00:00
  
 PB
8Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta1:00:21
  
 PB
9Nete BækgaardNete Bækgaard ('92)1:00:56
  
 PB
10Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta1:01:38
  
 PB
11Cecilie Hjorth ChristensenCecilie Hjorth Christensen ('92)BAK1:01:59
  
 PB
12Kamilla VallinKamilla Vallin ('93)Sparta1:02:11
  
 PB
13Caroline LindstedCaroline Lindsted ('83)THS1:02:17
  
 PB
14Julie Ryg NielsenJulie Ryg Nielsen ('92)1:02:29
  
 PB
15Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)1:02:32
  
 PB
16Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta1:02:55
  
 PB
17Rikke HeinesenRikke Heinesen ('81)THS1:02:57
  
 PB
18Lisa BjurströmLisa Bjurström ('86)Sparta / SWE1:02:58
  
 PB
19Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta1:02:59
  
 SB
20Maria Ebbesen SørumMaria Ebbesen Sørum ('88)NBRO1:03:19
  
 SB
21Josephine ReicheJosephine Reiche ('01)Nordtrim1:03:23
  
 PB
22Mille ReeMille Ree ('79)NBRO1:03:35
  
 PB
23Karina OttoKarina Otto ('90)NBRO1:03:37
  
 PB
24Birgitte RubekBirgitte Rubek ('67)AC Pain1:03:53
  
 PB
25Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta1:03:54
  
 PB
26Cathrine JohansenCathrine Johansen ('84)Sparta1:04:01
  
 PB
27Helle GiessingHelle Giessing ('85)1:04:09
  
 PB
28Josephine LykkeJosephine Lykke ('93)1:05:11
  
 PB
29Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta1:05:26
  
 PB
30Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)Sparta1:05:41
  
 SB
31Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta1:05:45
  
 PB
32Kristine LindhardtKristine Lindhardt ('80)Sparta1:05:49
  
 PB
33Louise EwerlöfLouise Ewerlöf ('91)1:05:56
  
 PB
34Sorella SkovlundSorella Skovlund ('77)AC Pain1:05:59
  
 SB
35Mathilde HaveMathilde Have ('91)1:06:33
  
 PB
36Mette RiisMette Riis ('67)1:06:36
  
 SB
37Jasmin HyldbergJasmin Hyldberg ('95)1:07:09
  
 PB
39Maria Thye MøllerMaria Thye Møller ('86)NBRO1:07:09
  
 SB
40Julie ForchhammerJulie Forchhammer ('95)Sparta1:07:13
  
 PB
41Maria Rolighed ThymeMaria Rolighed Thyme ('96)Sparta1:07:17
  
 PB
42Sabine Weinreich Holm HansenSabine Weinreich Holm Hansen ('84)Sparta1:07:21
  
 
43Rikke LarsenRikke Larsen ('80)1:07:37
  
 PB
44Vanessa DiazVanessa Diaz ('75)Sparta1:08:04
  
 SB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1