Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Smørum: Landsbyløbet 1.6.2019
Vælg mænd discipliner
10 km
Halvmaraton
Vælg kvinder discipliner
5 km
10 km
Halvmaraton
M 10 km
Finale A
Finale
1
Alexander Prien
Alexander Prien ('94)
94
Uden klubtilhørsforhold
34:03
PB
2
Christoffer Vienberg
Christoffer Vienberg ('94)
94
Blovstrød Løverne
34:38
SB
3
Guillermo Salinas Ortega
Guillermo Salinas Ortega ('69)
69
HVRunners
34:50
PB
4
Christian Rønsholt
Christian Rønsholt ('96)
96
adidas Runners Cph
34:55
PB
5
Rasmus Jessing
Rasmus Jessing ('78)
78
NBRO
35:16
PB
6
Henrik B. Andersen
Henrik B. Andersen ('69)
69
Aarhus 1900
37:31
SB
7
Kristian Bech Safft
Kristian Bech Safft ('82)
82
SØAM
37:58
PB
M Halvmaraton
Finale A
Finale
1
Daniel Skaaning Sandersen
Daniel Skaaning Sandersen ('82)
82
1:19:10
SB
2
Morten Heiner
Morten Heiner ('75)
75
Sparta
1:21:00
SB
3
Jesper Garflet
Jesper Garflet ('83)
83
1:22:48
SB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Anne B Jørgensen
Anne B Jørgensen ('71)
71
Aarhus 1900
20:43
PB
K 10 km
Finale A
Finale
1
Cathrine Richnagel
Cathrine Richnagel ('87)
87
Sparta
41:10
PB
K Halvmarathon
Finale A
Finale
1
Fie Sønderby Christensen
Fie Sønderby Christensen ('93)
93
1:22:28
2
Nina W. Madsen
Nina W. Madsen ('64)
64
Fjordløberne
1:31:29
SB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb