Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sdr. Omme: Sdr. Omme Løbet 28.5.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK16:04
  
 PB
2Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM16:12
  
 SB
3Alexander Overlund KristensenAlexander Overlund Kristensen ('02)Esbjerg AM17:31
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Kristian FastKristian Fast ('87)35:16
  
 PB
2Jacob GlæsnerJacob Glæsner ('76)Esbjerg AM36:41
  
 PB
3Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM36:43
  
 SB
4Heino AallingHeino Aalling ('94)Brørup LK37:26
  
 PB
5Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM37:41
  
 PB
6Jan AallingJan Aalling ('60)Brørup LK37:53
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Anja Overlund KristensenAnja Overlund Kristensen ('75)Esbjerg AM19:07
  
 PB
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 19:15
  
 PB
3Kristina Elkjær JessenKristina Elkjær Jessen ('84)Esbjerg AM19:28
  
 PB
4Caroline StrandbygaardCaroline Strandbygaard ('07)Esbjerg AM20:07
  
 PB
5Anne NordbyAnne Nordby ('91)Esbjerg AM21:14
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Sabrina Diget SøndergaardSabrina Diget Søndergaard ('84)Aarhus 190038:42
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp