Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Make a Mark 22.6.2019

M 5 km    

Finale A

Finale
1Morten GreenMorten Green ('87)Sparta15:24
  
 PB
2Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO15:27
  
 SB
3Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO15:31
  
 PB
4Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)Peak4Ever15:52
  
 PB
6Christian SonneChristian Sonne ('88)NBRO16:16
  
 SB
7Mikkel NielsenMikkel Nielsen ('85)NBRO16:21
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS31:48
  
 
2Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC32:00
  
 SB
3Martin ParkhøiMartin Parkhøi ('73)Sparta33:44
  
 SB
4Anders Winther NielsenAnders Winther Nielsen ('84)VEXA HLM Running34:42
  
 PB
5Erik ZobelErik Zobel ('75)34:46
  
 PB
6János HetheyJános Hethey ('83)34:53
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1Laura Amira KassemLaura Amira Kassem ('97)18:35
  
 PB
2Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta18:51
  
 PB
3Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta19:12
  
 
4Sorella SkovlundSorella Skovlund ('77)AC Pain19:15
  
 SB
5Freja MørchFreja Mørch ('92)19:31
  
 PB
6Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta19:41
  
 SB
7Julie HyldJulie Hyld ('91)Sparta19:49
  
 SB
8Louise EwerlöfLouise Ewerlöf ('91)19:50
  
 PB
9Alberte Juul Bille-BraheAlberte Juul Bille-Brahe ('84)NBRO19:50
  
 PB
10Line BertelsenLine Bertelsen ('82)NBRO20:03
  
 PB
11Trine Mathea SørensenTrine Mathea Sørensen ('95)BAC20:05
  
 SB
12May JensenMay Jensen ('94)Sparta20:07
  
 PB
13Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta20:08
  
 PB
14Anne-Sofie BirkemoseAnne-Sofie Birkemose ('91)20:30
  
 PB
15Camilla Sofie LinanderCamilla Sofie Linander ('95)20:30
  
 PB
16Julie HøghJulie Høgh ('91)Sparta20:44
  
 
17Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta20:44
  
 
18Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta20:51
  
 SB
19Anne HviidAnne Hviid ('87)NBRO21:05
  
 SB
20Heidi WhiteheadHeidi Whitehead ('66)Sparta21:13
  
 SB
21Matilde WillerMatilde Willer Sparta21:28
  
 SB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Cecilie MikkelsenCecilie Mikkelsen ('94)Sparta37:59
  
 SB
2Sarah Erbs LedetSarah Erbs Ledet ('76)Snik Atletik39:40
  
 
3Maria AhmMaria Ahm ('98)VO2RC39:41
  
 
4Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta39:55
  
 
5Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta39:55
  
 
6Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta40:50
  
 
7Malene MeyerMalene Meyer ('92)42:05
  
 PB
8Kristina SandagerKristina Sandager ('91)Sparta42:22
  
 PB
9Bettina GuldbækBettina Guldbæk ('78)BAC42:33
  
 PB
10Sara Kristine Holmskov EberleSara Kristine Holmskov Eberle ('97)NBRO42:44
  
 PB
11Marie ØstergaardMarie Østergaard ('79)Sparta42:52
  
 PB
12Rebecca Beatrix ClarkeRebecca Beatrix Clarke ('95)42:56
  
 PB
13Helene DraborgHelene Draborg ('95)42:57
  
 PB
14Trine Yang MøllerTrine Yang Møller ('77)43:09
  
 PB
15Annalicia PoehlerAnnalicia Poehler ('85)NBRO43:43
  
 SB
16Malene NygaardMalene Nygaard ('94)43:44
  
 PB
17Cecilie FredbergCecilie Fredberg ('91)Uden klubtilhorsforhold43:50
  
 PB
18Maibritt KristoffersenMaibritt Kristoffersen ('75)Sparta44:02
  
 SB
19Louise JensenLouise Jensen ('79)NBRO44:04
  
 SB
20Emma Aaen HansenEmma Aaen Hansen ('95)44:24
  
 PB
21Julie KjersgaardJulie Kjersgaard ('90)44:35
  
 PB
22Annemette GeertsenAnnemette Geertsen ('93)NBRO44:35
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle