Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Kil SWE: USM15-16 13‐15.8.2010
Sannerudsvallen
Vælg mænd discipliner
D16 100 m
D16 200 m
D16 400 m
D16 800 m
D16 1500 m
D16 3000 m
D16 2000 m forh. 84 cm
D16 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m
D16 300 m hæk 84.0 cm
D16 Højdespring
D16 Stangspring
D16 Længdespring
D16 Trespring
D16 Kuglestød 5.0 kg
D16 Diskoskast 1.5 kg
D16 Hammerkast 5.0 kg
D16 Spydkast 700 gram
D15 100 m
D15 300 m
D15 800 m
D15 2000 m
D15 1500 m forh. 76.2 cm
D15 300 m hæk 76.2 cm
D15 100 m hæk 84.0 cm
D15 Højdespring
D15 Stangspring
D15 Længdespring
D15 Trespring
D15 Kuglestød 4.0 kg
D15 Diskoskast 1.0 kg
D15 Hammerkast 4.0 kg
D15 Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
P16 100 m
P16 200 m
P16 400 m
P16 800 m
P16 1500 m
P16 3000 m
P16 100 m hæk 76.2 cm
P16 300 m hæk
P16 Højdespring
P16 Stangspring
P16 Længdespring
P16 Trespring
P16 Kuglestød 3.0 kg
P16 Diskoskast 2.0 kg
P16 Hammerkast 7.26 kg
P16 Spydkast 800 gram
P15 100 m
P15 300 m
P15 800 m
P15 2000 m
P15 300 m hæk
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m
P15 Højdespring
P15 Stangspring
P15 Længdespring
P15 Trespring
P15 Kuglestød 3.0 kg
P15 Diskoskast 0.75 kg
P15 Hammerkast 3.0 kg
P15 Spydkast 400 gram
Head to head
×
Seneste resultater
30.4
Rønne
BM 3000m
30.4
Silkeborg
Nålestævne
27.4
Esbjerg
Kastedag
27.4
København
Hammertime
27‐28.4
Tårnby
Tårnby Games
25.4
Glostrup
Tages kastetrekamp
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
23.4
Bagsværd
BAC/HIA hammer og vægt
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Aarhus
En forårsdag 10K
20.4
Aarhus
DM 10km
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde