Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stockholm SWE: 16.7.2002

M 100 m    
Indledende heats
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Kim Collins
Kim Collins ('76)
SKN10.10
  
 
2
Coby Miller
Coby Miller ('76)
USA10.21
  
 
3
Darvis Patton
Darvis Patton ('77)
USA10.24
  
 
4
Jon Drummond
Jon Drummond ('68)
USA10.24
  
 
5
Nobuharu Asahara
Nobuharu Asahara ('72)
JPN10.31
  
 
6
Tommi Hartonen
Tommi Hartonen ('77)
FIN10.35
  
 SB
7
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE10.67
  
 
Tim Montgomery
Tim Montgomery ('75)
USA10.04 DQ IAAF Rule 32.2.a 10.04
  
 
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Frank Fredericks
Frank Fredericks ('67)
NAM10.19
  
 
2
Bernard Williams
Bernard Williams ('78)
USA10.23
  
 
3
Aziz Zakari
Aziz Zakari ('76)
GHA10.26
  
 
4
Kaaron Conwright
Kaaron Conwright ('76)
USA10.31
  
 
5
Terrence Trammell
Terrence Trammell ('78)
USA10.37
  
 
6
Deji Aliu
Deji Aliu ('75)
NGR10.39
  
 
7
Aaron Armstrong
Aaron Armstrong ('77)
USA10.62
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Alvin Harrison
Alvin Harrison ('74)
USA44.57
  
  Disqualified
2
Leonard Byrd
Leonard Byrd ('75)
USA44.82
  
 
3
Avard Moncur
Avard Moncur ('78)
BAH45.01
  
 
4
Michael Blackwood
Michael Blackwood ('76)
JAM45.20
  
 
5
Greg Haughton
Greg Haughton ('73)
JAM45.21
  
 
6
Fawzi Dahash Al-Shammari
Fawzi Dahash Al-Shammari ('79)
KUW46.10
  
 
7
Jimisola Laursen
Jimisola Laursen ('77)
SWE46.45
  
 
Antonio Pettigrew
Antonio Pettigrew ('67)
USA45.12 DQ IAAF Rule 32.2.b & 39.5 45.12
  
 
M 800 m    
1
Derrick Peterson
Derrick Peterson ('77)
USA1:47.93
  
 
2
Jason Lunn
Jason Lunn ('74)
USA1:48.42
  
 SB
3
Fredrik Kjellberg
Fredrik Kjellberg ('77)
SWE1:50.49
  
 SB
4
John Laselle
John Laselle ('79)
SWE1:50.77
  
 SB
5
Thomas Byrberg
Thomas Byrberg ('79)
SWE1:51.05
  
 
1
Rizak Dirshe
Rizak Dirshe ('72)
SWE1:47.15
  
 SB
2
Rickard Pell
Rickard Pell ('79)
SWE1:47.27
  
 PB
3
Juha Kukkamo
Juha Kukkamo ('76)
FIN1:48.17
  
 
4
Andreas Rehnborg
Andreas Rehnborg ('80)
SWE1:49.65
  
 
5
Kjetil Hodnekvam
Kjetil Hodnekvam ('77)
NOR1:50.17
  
 SB
6
Odd Morten Brekke
Odd Morten Brekke ('81)
NOR1:50.54
  
 PB
7
Raymond Maudal
Raymond Maudal ('81)
NOR1:51.35
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Bernard Lagat
Bernard Lagat ('74)
KEN3:31.38
  
 SB
2
David Krummenacker
David Krummenacker ('75)
USA3:31.93
  
 PB
3
William Chirchir
William Chirchir ('79)
KEN3:32.50
  
 SB
4
Laban Rotich
Laban Rotich ('69)
KEN3:33.59
  
 SB
5
Robert Rono
Robert Rono ('74)
KEN3:33.95
  
 SB
6
Abdelkader Hachlaf
Abdelkader Hachlaf ('79)
MAR3:34.46
  
 SB
7
Hudson de Souza
Hudson de Souza ('77)
BRA3:34.72
  
 SB
8
Reyes Estévez
Reyes Estévez ('76)
ESP3:35.00
  
 SB
9
Ali Maataoui
Ali Maataoui ('80)
MAR3:35.72
  
 PB
10
Bryan Berryhill
Bryan Berryhill ('77)
USA3:36.53
  
 SB
11
Salah El Ghazi
Salah El Ghazi ('75)
MAR3:37.15
  
 SB
12
Youcef Abdi
Youcef Abdi ('77)
AUS3:38.63
  
 
13
David Kiplak
David Kiplak ('81)
KEN3:41.88
  
 
14
Rashid Ramzi
Rashid Ramzi ('80)
BRN3:44.85
  
 SB
Andrés Manuel Díaz
Andrés Manuel Díaz ('69)
ESP DNF
  
 
Seneca Lassiter
Seneca Lassiter ('77)
USA DNF
  
 
1
Anders Rockas
Anders Rockas ('77)
FIN3:46.93
  
 SB
2
Jörgen Zaki
Jörgen Zaki ('72)
SWE3:47.25
  
 
3
Joel Bodén
Joel Bodén ('83)
SWE3:47.57
  
 PB
4
Per Jacobsen
Per Jacobsen ('77)
SWE3:47.73
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Abderrahim Goumri
Abderrahim Goumri ('76)
MAR13:00.76
  
 PB
2
Sammy Kipketer
Sammy Kipketer ('81)
KEN13:01.14
  
 
3
Mohamed Amyn
Mohamed Amyn ('76)
MAR13:01.98
  
 PB
4
Benjamin Maiyo
Benjamin Maiyo ('78)
KEN13:03.27
  
 
5
Francis Kiprop
Francis Kiprop ('82)
KEN13:05.81
  
 PB
6
Paul Bitok
Paul Bitok ('70)
KEN13:09.85
  
 
7
John Yuda Msuri
John Yuda Msuri ('79)
TAN13:11.41
  
 
8
Luke Kipkosgei
Luke Kipkosgei ('75)
KEN13:19.57
  
 
9
Martin Keino
Martin Keino ('72)
KEN13:21.40
  
 PB
10
Mustapha Essaïd
Mustapha Essaïd ('70)
FRA13:22.74
  
 SB
11
Jaouad Gharib
Jaouad Gharib ('72)
MAR13:22.94
  
 
12
Isaac Viciosa
Isaac Viciosa ('69)
ESP13:29.78
  
 SB
13
Rachid Berradi
Rachid Berradi ('75)
ITA13:31.79
  
 PB
14
Enrique Molina
Enrique Molina ('68)
ESP13:33.82
  
 
15
Tomohiro Seto
Tomohiro Seto ('76)
JPN13:38.72
  
 
16
Satoshi Irifune
Satoshi Irifune ('75)
JPN13:49.06
  
 
17
Felix Limo
Felix Limo ('80)
KEN13:55.87
  
 
Iván Hierro
Iván Hierro ('78)
ESP DNF
  
 
Abdullah Ahmad Chepkurui
Abdullah Ahmad Chepkurui ('81)
KEN DNF
  
 
Ricardo Fernández
Ricardo Fernández ('74)
ESP DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Wilson Boit Kipketer
Wilson Boit Kipketer ('73)
KEN8:00.56
  
 SB
2
Brahim Boulami
Brahim Boulami ('72)
MAR8:00.77
  
 SB
3
Saif Saeed Cherono
Saif Saeed Cherono ('82)
KEN8:01.65
  
 SB
4
Sa'ad Shaddad Al-Asmari
Sa'ad Shaddad Al-Asmari ('68)
KSA8:08.14
  
NR PB
5
Julius Nyamu
Julius Nyamu ('77)
KEN8:11.82
  
 
6
Paul Kipsiele Koech
Paul Kipsiele Koech ('81)
KEN8:15.00
  
 
7
Kipkurui Misoi
Kipkurui Misoi ('78)
KEN8:16.71
  
 
8
Thomas Kiplitan
Thomas Kiplitan ('83)
KEN8:17.62
  
 
9
Antonio Dávid Jiménez
Antonio Dávid Jiménez ('77)
ESP8:17.77
  
 SB
10
José Luis Blanco
José Luis Blanco ('75)
ESP8:21.61
  
 SB
11
John Kosgei
John Kosgei ('73)
KEN8:23.85
  
 
12
Anthony Famiglietti
Anthony Famiglietti ('78)
USA8:24.49
  
 
13
Luís Miguel Martín
Luís Miguel Martín ('72)
ESP8:24.76
  
 SB
14
Kim Bergdahl
Kim Bergdahl ('78)
FIN8:30.02
  
 PB
15
Zouhair El Ouardi
Zouhair El Ouardi ('77)
MAR8:37.17
  
 
16
Jim Svenøy
Jim Svenøy ('72)
NOR8:40.22
  
 
Luciano Di Pardo
Luciano Di Pardo ('75)
ITA DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Anier García
Anier García ('76)
CUB13.13
  
 
2
Allen Johnson
Allen Johnson ('71)
USA13.17
  
 
3
Larry Wade
Larry Wade ('74)
USA13.18
  
 
4
Robert Kronberg
Robert Kronberg ('76)
SWE13.58
  
 
5
Philip Nossmy
Philip Nossmy ('82)
SWE13.67
  
 SB
6
Terrence Trammell
Terrence Trammell ('78)
USA13.90
  
 
Duane Ross
Duane Ross ('72)
USA13.54 DQ IAAF Rule 32.2.b 13.54/-0.1
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Mikael Jakobsson
Mikael Jakobsson ('81)
SWE49.78
  
 
2
Magnus Aare
Magnus Aare ('74)
SWE51.23
  
 
3
Peter Andersson
Peter Andersson ('76)
SWE51.34
  
 SB
4
Magnus Norberg
Magnus Norberg ('79)
SWE52.68
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
10
Staffan Strand
Staffan Strand ('76)
SWE2.20
  
 
1
Andrei Chubsa
Andrei Chubsa ('82)
BLR2.32
  
NU23R PB
2
Yaroslav Rybakov
Yaroslav Rybakov ('80)
RUS2.28
  
 =SB
3
Stefan Holm
Stefan Holm ('76)
SWE2.28
  
 
3
Mark Boswell
Mark Boswell ('77)
CAN2.28
  
 
5
Mikhail Tsvetkov
Mikhail Tsvetkov ('80)
RUS2.25
  
 =PB
6
Charles Clinger
Charles Clinger ('76)
USA2.25
  
 
7
Sergey Klyugin
Sergey Klyugin ('74)
RUS2.20
  
 
7
Pyotr Brayko
Pyotr Brayko ('77)
RUS2.20
  
 
9
Tomáš Janků
Tomáš Janků ('74)
CZE2.20
  
 
10
Matt Hemingway
Matt Hemingway ('72)
USA2.20
  
 
10
Pavel Fomenko
Pavel Fomenko ('76)
RUS2.20
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jonathan Edwards
Jonathan Edwards ('66)
GBR17.78
+0.7
  
 SB
2
Christian Olsson
Christian Olsson ('80)
SWE17.39
+0.1
  
 
3
Aleksandr Glavatskiy
Aleksandr Glavatskiy ('70)
BLR17.09
+0.1
  
 SB
4
Yoandri Betanzos
Yoandri Betanzos ('82)
CUB17.03
+0.3
  
 
5
Walter Davis
Walter Davis ('79)
USA16.96
+0.3
  
 
6
Tim Rusan
Tim Rusan ('77)
USA16.80
+0.1
  
 
7
Andrew Murphy
Andrew Murphy ('69)
AUS16.73
+1.6
  
 
8
Anton Andersson
Anton Andersson ('81)
SWE16.49
+0.5
  
 PB
9
Ketill Hanstveit
Ketill Hanstveit ('73)
NOR16.06
+0.4
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Sergey Makarov
Sergey Makarov ('73)
RUS87.73
  
 
2
Boris Henry
Boris Henry ('73)
GER84.89
  
 
3
Ēriks Rags
Ēriks Rags ('75)
LAT83.59
  
 
4
Jan Železný
Jan Železný ('66)
CZE82.11
  
 
5
Aleksandr Ivanov
Aleksandr Ivanov ('82)
RUS81.38
  
 
6
Steve Backley
Steve Backley ('69)
GBR80.55
  
 
7
Dariusz Trafas
Dariusz Trafas ('72)
POL79.82
  
 
8
Andreas Thorkildsen
Andreas Thorkildsen ('82)
NOR79.77
  
 
9
Pavel Stasyuk
Pavel Stasyuk ('77)
BLR72.64
  
 
10
Daniel Ragnvaldsson
Daniel Ragnvaldsson ('76)
SWE70.98
  
 
11
Aleksandr Baranovskiy
Aleksandr Baranovskiy ('80)
RUS65.71
  
 
K 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Debbie Ferguson
Debbie Ferguson ('76)
BAH11.10
  
 SB
2
Chryste Gaines
Chryste Gaines ('70)
USA11.15
  
 
3
Tayna Lawrence
Tayna Lawrence ('75)
JAM11.22
  
 
4
Natasha Mayers
Natasha Mayers ('79)
VIN11.28
  
 
5
Torri Edwards
Torri Edwards ('77)
USA11.30
  
 
6
Savatheda Fynes
Savatheda Fynes ('74)
BAH11.41
  
 
Kelli White
Kelli White ('77)
USA DQ IAAF Rule 32.2.a DNF
  
 
Zhanna Block
Zhanna Block ('72)
UKR10.92 DQ IAAF Rule 32.2.a 10.92/-0.6
  
 
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Angela Williams
Angela Williams ('80)
USA11.20
  
 
2
Beverly McDonald
Beverly McDonald ('70)
JAM11.24
  
 =SB
3
Karin Mayr
Karin Mayr ('71)
AUT11.34
  
 
4
Johanna Manninen
Johanna Manninen ('80)
FIN11.36
  
 SB
5
Olena Pastushenko
Olena Pastushenko ('79)
UKR11.47
  
 
6
Vonette Dixon
Vonette Dixon ('75)
JAM11.75
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Lorraine Fenton
Lorraine Fenton ('73)
JAM50.13
  
 
2
Kaltouma Nadjina
Kaltouma Nadjina ('76)
CHA51.01
  
 
3
Monique Hennagan
Monique Hennagan ('76)
USA51.43
  
 
4
Suziann Reid
Suziann Reid ('77)
USA51.68
  
 
5
LaTasha Colander
LaTasha Colander ('76)
USA51.76
  
 
6
Amy Mbacké Thiam
Amy Mbacké Thiam ('76)
SEN51.80
  
 SB
7
Antonina Yefremova
Antonina Yefremova ('81)
UKR51.85
  
 
8
Heide Seyerling
Heide Seyerling ('76)
RSA51.92
  
 
1
Ellinor Stuhrmann
Ellinor Stuhrmann ('77)
SWE54.07
  
 PB
2
Sofi Brändeborn
Sofi Brändeborn ('76)
SWE54.24
  
 
3
Beatrice Dahlgren
Beatrice Dahlgren ('79)
SWE54.56
  
 
4
Monica Lundgren
Monica Lundgren ('73)
SWE54.85
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Nicole Teter
Nicole Teter ('73)
USA1:58.13
  
 
2
Maria Mutola
Maria Mutola ('72)
MOZ1:58.23
  
 
3
Jolanda Čeplak
Jolanda Čeplak ('76)
SLO1:58.63
  
 
4
Diane Cummins
Diane Cummins ('74)
CAN1:59.80
  
 SB
5
Tamsyn Lewis
Tamsyn Lewis ('78)
AUS2:00.24
  
 SB
6
Agnes Samaria
Agnes Samaria ('72)
NAM2:00.25
  
 PB
7
Brigita Langerholc
Brigita Langerholc ('76)
SLO2:01.40
  
 
8
Ludmila Formanová
Ludmila Formanová ('74)
CZE2:01.83
  
 
9
Natalya Korneyeva
Natalya Korneyeva ('77)
RUS2:04.96
  
 
1Heidi JensenHeidi Jensen ('66)DEN2:01.11
  
DR35 PB
2
Camilla Nyquist
Camilla Nyquist ('79)
SWE2:03.51
  
 PB
3
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR2:03.58
  
 PB
4
Louise Wenngren
Louise Wenngren ('76)
SWE2:06.11
  
 PB
5
Linda Olsson
Linda Olsson ('72)
SWE2:06.45
  
 
6
Jenny Sjöström
Jenny Sjöström ('78)
SWE2:08.68
  
 
7
Sofie Hallkvist
Sofie Hallkvist ('83)
SWE2:09.77
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Edith Masai
Edith Masai ('67)
KEN15:05.31
  
 
2
Berhane Adere
Berhane Adere ('73)
ETH15:05.98
  
 
3
Courtney Babcock
Courtney Babcock ('72)
CAN15:07.53
  
 PB
4
Isabella Ochichi
Isabella Ochichi ('79)
KEN15:07.89
  
 
5
Worknesh Kidane
Worknesh Kidane ('81)
ETH15:08.60
  
 
6
Tegla Loroupe
Tegla Loroupe ('73)
KEN15:12.89
  
 
7
Jen Rhines
Jen Rhines ('74)
USA15:13.44
  
 SB
8
Restituta Joseph
Restituta Joseph ('71)
TAN15:14.44
  
 SB
9
Dorcus Inzikuru
Dorcus Inzikuru ('82)
UGA15:21.30
  
 PB
10
Jeļena Prokopčuka
Jeļena Prokopčuka ('76)
LAT15:22.44
  
 
11
Amy Rudolph
Amy Rudolph ('73)
USA15:30.76
  
 
12
Carrie Tollefson
Carrie Tollefson ('77)
USA15:32.52
  
 
13
Helena Javornik
Helena Javornik ('66)
SLO15:36.67
  
 
14
Susie Power
Susie Power ('75)
AUS15:42.49
  
 SB
15
Jacqueline Martín
Jacqueline Martín ('74)
ESP15:47.62
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Gail Devers
Gail Devers ('66)
USA12.42
  
 
2
Brigitte Foster
Brigitte Foster ('74)
JAM12.49
  
 PB
3
Anjanette Kirkland
Anjanette Kirkland ('74)
USA12.63
  
 =SB
4
Jenny Adams
Jenny Adams ('78)
USA12.88
  
 
5
Melissa Morrison
Melissa Morrison ('71)
USA13.06
  
 
6
Susanna Kallur
Susanna Kallur ('81)
SWE13.06
  
 
7
Svetlana Laukhova
Svetlana Laukhova ('73)
RUS13.13
  
 
8
Jenny Kallur
Jenny Kallur ('81)
SWE13.48
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kajsa Bergqvist
Kajsa Bergqvist ('76)
SWE2.00
  
 
2
Hestrie Cloete
Hestrie Cloete ('78)
RSA1.98
  
 
3
Marina Kuptsova
Marina Kuptsova ('81)
RUS1.94
  
 
4
Vita Palamar
Vita Palamar ('77)
UKR1.91
  
 
5
Viktoriya Seryogina
Viktoriya Seryogina ('73)
RUS1.91
  
 
6
Tatyana Efimenko
Tatyana Efimenko ('81)
KGZ1.91
  
 =SB
7
Iryna Myhalchenko
Iryna Myhalchenko ('72)
UKR1.88
  
 
8
Yelena Sivushenko
Yelena Sivushenko ('82)
RUS1.88
  
 
9
Miki Imai
Miki Imai ('75)
JPN1.85
  
 
10
Dóra Győrffy
Dóra Győrffy ('78)
HUN1.85
  
 
11
Yelena Gulyayeva
Yelena Gulyayeva ('67)
RUS1.86
  
 
12
Yoko Ota
Yoko Ota ('75)
JPN1.80
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Svetlana Feofanova
Svetlana Feofanova ('80)
RUS4.78
  
 ARPB
2
Monika Pyrek
Monika Pyrek ('80)
POL4.52
  
 
3
Yelena Belyakova
Yelena Belyakova ('76)
RUS4.42
  
 
4
Kirsten Belin
Kirsten Belin ('81)
SWE4.42
  
 PB
4
Krisztina Molnár
Krisztina Molnár ('76)
HUN4.42
  
 =PB
6
Stacy Dragila
Stacy Dragila ('71)
USA4.42
  
 
7
Yelena Isinbayeva
Yelena Isinbayeva ('82)
RUS4.32
  
 
7
Tatiana Grigorieva
Tatiana Grigorieva ('75)
AUS4.32
  
 
9
Mary Sauer
Mary Sauer ('75)
USA4.32
  
 
10
Hanna-Mia Persson
Hanna-Mia Persson ('78)
SWE4.22
  
 
11
Kellie Suttle
Kellie Suttle ('73)
USA4.22
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tatyana Kotova
Tatyana Kotova ('76)
RUS7.02
+0.7
  
 
2
Maurren Higa Maggi
Maurren Higa Maggi ('76)
BRA6.83
+1.2
  
 
3
Concepción Montaner
Concepción Montaner ('81)
ESP6.73
+0.8
  
 
4
Bronwyn Thompson
Bronwyn Thompson ('78)
AUS6.64
0.0
  
 
5
Tatyana Ter-Mesrobyan
Tatyana Ter-Mesrobyan ('68)
RUS6.63
+0.5
  
 
6
Jackie Edwards
Jackie Edwards ('71)
BAH6.48
+1.3
  
 
7
Elva Goulbourne
Elva Goulbourne ('80)
JAM6.46
+0.6
  
 
8
Tünde Vaszi
Tünde Vaszi ('72)
HUN6.45 w
+2.6
  
 
9
Valentīna Gotovska
Valentīna Gotovska ('65)
LAT6.45
+1.9
  
 
10
Grace Upshaw
Grace Upshaw ('75)
USA6.41
+1.9
  
 
11
Yevgeniya Zhdanova
Yevgeniya Zhdanova ('66)
RUS6.30
+1.0
  
 
12
Zita Ajkler
Zita Ajkler ('75)
HUN6.23
+1.4
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon