Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 24‐25.1.2015 Inde

M 60 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN6.82
  
 
2Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.93
  
 PB
Indledende heats24.1.
Indledende 4
24.1.
24.1.
1Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)DEN6.81
  
 PB
M 400 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Trausti Stefánsson
Trausti Stefánsson ('85)
ISL48.33
  
 PB
2
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE48.46
  
 SB
M 800 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:52.09
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
24.1.
24.1.
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.10
  
 SB
Finale 2
25.1.
25.1.
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.12
  
 
2
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE8.33
  
 PB
M Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Emil Svensson
Emil Svensson ('89)
SWE2.14
  
 SB
2Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)DEN2.11
  
 =PB
3
Jesper Borg
Jesper Borg ('93)
SWE2.08
  
 
4
Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu ('91)
SWE2.08
  
 
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN2.05
  
 =PB
M Stangspring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag ('93)
NOR5.30
  
 
2Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)DEN5.30
  
 
3Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.00
  
 SB
4
Simon Assarsson
Simon Assarsson ('91)
SWE4.80
  
 
5Andreas RønningAndreas Rønning ('93)DEN4.80
  
 
M Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.62
  
 PB
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.40
  
 SB
3Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN7.40
  
 SB
M Trespring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN15.97
  
 SB
2
Mathias Ström
Mathias Ström ('87)
SWE15.70
  
 SB
3
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE15.35
  
 SB
4
Isak Persson
Isak Persson ('95)
SWE15.19
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Lasse LarsenLasse Larsen ('90)DEN16.73
  
 SB
K 60 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.43
  
 PB
2
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.53
  
 PB
3
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE7.62
  
 
4
Caroline Sandsjoe
Caroline Sandsjoe ('92)
SWE7.64
  
 SB
5
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.72
  
 
6
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE7.73
  
 
Indledende heats24.1.
Indledende 1
24.1.
24.1.
1
Caroline Sandsjoe
Caroline Sandsjoe ('92)
SWE7.70
  
 
Indledende 2
24.1.
24.1.
1
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.62
  
 =PB
2
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.70
  
 SB
Indledende 3
24.1.
24.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.50
  
 PB
2
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE7.59
  
 SB
3
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE7.73
  
 
K 200 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE24.50
  
 
2
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE24.51
  
 
3
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE24.73
  
 
Finale B
25.1.
25.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.48
  
 SB
K 400 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE54.16
  
 PB
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE55.51
  
 PB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN55.59
  
DUR-17 PB
K 800 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:06.42
  
 SB
2Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:09.68
  
 PB
K 1500 m    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:28.59
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE8.43
  
 PB
2
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST8.70
  
 =PB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN8.74
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN8.69
  
 =PB
2
Sofia Linde
Sofia Linde ('95)
SWE8.81
  
 SB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1
Adriana Janic
Adriana Janic ('96)
SWE8.57
  
 SB
K Højdespring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.79
  
 
2
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.76
  
 SB
3
Sofia Linde
Sofia Linde ('95)
SWE1.73
  
 SB
4Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)DEN1.73
  
 SB
5Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN1.73
  
 PB
K Stangspring    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.30
  
 =SB
2
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.30
  
 PB
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.10
  
 SB
4
Lene Onsrud Retzius
Lene Onsrud Retzius ('96)
NOR4.00
  
 =SB
5Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN4.00
  
 SB
6
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.90
  
 
7
Theresia Wängborg Nyberg
Theresia Wängborg Nyberg ('92)
SWE3.80
  
 PB
8
Amanda Gabrielsson
Amanda Gabrielsson ('96)
SWE3.80
  
 
9Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.80
  
 SB
10
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE3.80
  
 
K Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.66
  
 PB
 
6.31 PB6.50 PB6.216.41  –6.66 PB  
2
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.46
  
 SB
3
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE6.20
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)DEN16.41
  
 SB
2Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.73
  
 SB
3
Sofia Linde
Sofia Linde ('95)
SWE14.09
  
 
4
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST12.50
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN8.13
  
 PB
2
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE8.33
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.33
  
 SB
2Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR18.31
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 24.1.

Finale A

Finale
Inde 24.1.
1Thea JensenThea Jensen ('99)DEN14.49
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1