Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborgs Inomhus 6‐7.2.2016 Inde
Friidrottens Hus

M 60 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Tom Kling-Baptiste
Tom Kling-Baptiste ('90)
SWE6.71
  
 SB
2
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE6.77
  
 
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.92
  
 
4
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE6.92
  
 =SB
5
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE6.93
  
 
6
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE6.93
  
 
Finale B
6.2.
6.2.
1
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE6.92
  
 SB
2
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.99
  
 
3
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE7.00
  
 SB
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.01
  
 SB
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.03
  
 SB
Indledende heats6.2.
Indledende 1
6.2.
6.2.
1
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE6.94
  
 
2
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE7.00
  
 PB
Indledende 2
6.2.
6.2.
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE6.74
  
 SB
2
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE6.90
  
 SB
Indledende 3
6.2.
6.2.
1
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE6.95
  
 SB
2
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE7.01
  
 SB
3
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE7.02
  
 SB
Indledende 4
6.2.
6.2.
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE6.87
  
 SB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.92
  
 
3
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE7.03
  
 PB
Indledende 5
6.2.
6.2.
1
Tom Kling-Baptiste
Tom Kling-Baptiste ('90)
SWE6.74
  
 SB
Indledende 6
6.2.
6.2.
1
Emil von Barth
Emil von Barth ('96)
SWE6.87
  
 
2
Gustav Kjell
Gustav Kjell ('96)
SWE6.89
  
 SB
3
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.97
  
 SB
M 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE21.88
  
 PB
2
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE22.13
  
 
M 400 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN48.23
  
 PB
2
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE48.32
  
 SB
3
Adam Danielsson
Adam Danielsson ('93)
SWE48.34
  
 SB
4Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA48.57
  
 PB
M Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.15
  
 SB
2
Emil Svensson
Emil Svensson ('89)
SWE2.15
  
 SB
3
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.15
  
 SB
4
Philip Frifelt Lundqvist
Philip Frifelt Lundqvist ('89)
SWE2.13
  
 SB
5
Muamer Aissa Barshim
Muamer Aissa Barshim ('94)
QAT2.10
  
 SB
6
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.10
  
 
7
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.10
  
 
8
Keitaro Fujita
Keitaro Fujita ('97)
JPN2.10
  
 PB
M Stangspring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.20
  
 SB
1
Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag ('93)
NOR5.20
  
 =SB
3Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)DEN5.20
  
 =SB
4
Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth ('94)
NOR4.60
  
 
5Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.60
  
 SB
M Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jannick HansenJannick Hansen ('92)DEN7.12
  
 =PB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.00
  
 
M Trespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.25
  
 SB
2
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE14.95
  
 
3
Christofer Pool Wiklund
Christofer Pool Wiklund ('97)
SWE14.88
  
 PB
4
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE14.29
  
 PB
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.25
  
 SB
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Kristoffer Fagerlund
Kristoffer Fagerlund ('93)
SWE18.52
  
 PB
K 60 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.46
  
 PB
2
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.46
  
 SB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.64
  
 
4
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.67
  
 PB
5
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE7.70
  
 PB
6
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE7.70
  
 
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.72
  
 
Indledende heats6.2.
Indledende 1
6.2.
6.2.
1
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE7.73
  
 
2Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN7.78
  
 
Indledende 2
6.2.
6.2.
1
Hafdís Sigurðardóttir
Hafdís Sigurðardóttir ('87)
ISL7.63
  
 
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.68
  
 =PB
Indledende 3
6.2.
6.2.
1
Caroline Larsson
Caroline Larsson ('93)
SWE7.50
  
 =PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.68
  
 PB
3
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE7.71
  
 PB
Indledende 4
6.2.
6.2.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.52
  
 =SB
Indledende 5
6.2.
6.2.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.61
  
 PB
2
Lisa Warfvinge
Lisa Warfvinge ('98)
SWE7.63
  
 PB
K 200 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.19
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.32
  
 PB
3
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE24.46
  
 PB
Finale B
6.2.
6.2.
1
Linnea Killander
Linnea Killander ('93)
SWE24.45
  
 PB
3
Maria Gustafsson
Maria Gustafsson ('88)
SWE24.61
  
 SB
K 400 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN55.50
  
 
2
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE56.38
  
 PB
Finale B
6.2.
6.2.
1
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE56.79
  
 PB
K 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR2:12.33
  
NR SB
2Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN2:13.10
  
 SB
3
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
BEL2:13.26
  
 
4
Jill Höstman
Jill Höstman ('96)
SWE2:13.49
  
 PB
5Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:15.17
  
 SB
6
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE2:15.43
  
 PB
K 3000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE9:52.40
  
 PB
2
Nora Falaki
Nora Falaki ('86)
MAR10:03.96
  
 PB
3
Isabell Norstedt
Isabell Norstedt ('95)
SWE10:04.53
  
 PB
K 3000 m extra    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE9:09.99
  
 
K Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.81
  
 PB
2
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.79
  
 =PB
3
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.79
  
 SB
4
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.74
  
 =SB
5
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST1.74
  
 SB
6
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.71
  
 SB
7
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.68
  
 
K Stangspring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE4.15
  
 PB
2Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN4.05
  
 SB
3Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN3.85
  
 SB
3
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE3.85
  
 SB
5
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.85
  
 SB
6
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE3.65
  
 
6
Sara Eriksson
Sara Eriksson ('91)
SWE3.65
  
 
K Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.57
  
 
2
Hafdís Sigurðardóttir
Hafdís Sigurðardóttir ('87)
ISL6.35
  
 
3
Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm ('85)
NOR6.11
  
 SB
4Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN5.83
  
 SB
5
Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka ('94)
SWE5.67
  
 =PB
6Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.64
  
 
K Trespring     
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN12.28
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE13.99
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE2.00
  
 PB
P17 60 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1
Lisa Dahlström
Lisa Dahlström ('99)
SWE7.79
  
 =PB
P17 1500 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR4:35.57
  
 SB
2
Beatrice Brink
Beatrice Brink ('99)
SWE4:36.17
  
 PB
3
Sara Gunnarsson
Sara Gunnarsson ('99)
SWE4:38.08
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Ida Olsson
Ida Olsson ('99)
SWE13.64
  
 
P15 60 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Stina Gustavsson
Stina Gustavsson ('01)
SWE7.81
  
 =PB
Indledende heats7.2.
Indledende 1
7.2.
7.2.
1
Stina Gustavsson
Stina Gustavsson ('01)
SWE7.81
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 7.2.

Finale A

Finale
Inde 7.2.
1
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
BEL2:53.42
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon