Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: 6.6.2015

M 60 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN9.31
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN9.36
  
 PB
Jeppe WestfallJeppe Westfall ('03)DEN9.79
  
 PB
M 80 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)DEN10.66
  
 PB
M 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
2
Oscar Wahlqvist
Oscar Wahlqvist ('93)
SWE11.74
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.55
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.57
  
 
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN11.62
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN11.85
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN23.83
  
 SB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN23.84
  
 PB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN30.14
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN30.30
  
 
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)DEN30.70
  
 PB
Jeppe WestfallJeppe Westfall ('03)DEN33.80
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN43.82
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN1:41.09
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN1:42.04
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE1:58.52
  
 PB
4
Marcus Waerme
Marcus Waerme ('91)
SWE2:01.10
  
 SB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)DEN2:01.24
  
 SB
Noel MonoNoel Mono ('98)DEN2:04.97
  
 
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:07.95
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN2:09.71
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)DEN4:53.74
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Martin Arvidsson
Martin Arvidsson ('97)
SWE1:03.88
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)DEN1.48
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN1.43
  
 PB
Jeppe WestfallJeppe Westfall ('03)DEN1.25
  
 PB
Aleksander NørgårdAleksander Nørgård ('03)DEN1.25
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
3
Carl Ivarsson
Carl Ivarsson ('96)
SWE4.75
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.66
+1.7
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.02
+0.3
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN4.83
+1.8
  
 PB
Nikolaj VolsgaardNikolaj Volsgaard DEN4.36
+1.4
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)DEN10.44
+1.3
  
 PB
K 60 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN8.71
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN8.76
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN9.17
  
 PB
Eva NybyEva Nyby ('02)DEN9.62
  
 PB
K 80 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Julie BolsJulie Bols ('01)DEN11.10
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)DEN11.28
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN11.53
  
 SB
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)DEN11.89
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)DEN11.89
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN12.85
  
 PB
K 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
Cassie SkjærbækCassie Skjærbæk ('99)DEN12.98
  
 PB
Cassie SkjærbækCassie Skjærbæk ('99)DEN13.05
  
 
Naja VintherNaja Vinther DEN13.92
  
 
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN14.05
  
 SB
K 200 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN29.20
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN29.21
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Freja WærnessFreja Wærness DEN40.65
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN45.47
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN46.01
  
 SB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN47.75
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN48.31
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN48.52
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN1:43.91
  
 PB
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN1:47.06
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
3
Malin Jonsson
Malin Jonsson ('96)
SWE2:17.95
  
 PB
4
Ester Torstenson
Ester Torstenson ('96)
SWE2:18.99
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN2:23.34
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)DEN2:27.84
  
 
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN2:28.51
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN2:35.99
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN5:18.31
  
 
K 2000 m    

Finale A

Finale
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN6:52.12
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN7:08.26
  
 PB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)DEN7:18.53
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN14.87
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN15.44
  
 PB
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN16.10
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN16.21
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Freja KrogFreja Krog ('01)DEN1.37
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN1.37
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN1.25
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN1.90
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE5.67
-1.9
  
 PB
1
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.60 w
+5.5
  
 
2
Sarah Nordin
Sarah Nordin ('97)
SWE5.46 w
+3.5
  
 
3
Hanna Gille
Hanna Gille ('96)
SWE5.25
+1.2
  
 SB
Freja KrogFreja Krog ('01)DEN4.55
+1.0
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN4.39 w
+2.4
  
 
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN4.18
+0.5
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN3.88
+1.8
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN3.63 w
+2.1
  
 
Julie BolsJulie Bols ('01)DEN3.53
+0.5
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN3.38
+1.8
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN9.36
+1.5
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN9.13
+1.1
  
 
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN8.66
+1.7
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN8.56 w
+2.8
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN7.80
+1.9
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)DEN7.89
  
 PB
Eva NybyEva Nyby ('02)DEN7.45
  
 
Mia MartinsenMia Martinsen ('02)DEN7.30
  
 
Paninnguaq PedersenPaninnguaq Pedersen ('02)DEN6.48
  
 PB
D17 300 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE42.00
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
2
Rebecca Strand
Rebecca Strand ('99)
SWE12.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
6
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE13.49
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
4
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE13.50
  
 SB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
5
Mea Natvig
Mea Natvig ('99)
SWE16.19
  
 PB
6
Hanna Wingdén
Hanna Wingdén ('99)
SWE17.80
  
 PB
P17 300 m hæk    

Finale A

Finale
2
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE45.69
  
 SB
5
Patricia Wichtel
Patricia Wichtel ('99)
SWE50.76
  
 PB
6
Sara Molnar
Sara Molnar ('98)
SWE51.82
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
3
André Mellqvist
André Mellqvist 
SWE2:07.97
  
 SB
5
Malkolm Lundkvist
Malkolm Lundkvist 
SWE2:09.94
  
 PB
6
Albin Thunberg
Albin Thunberg 
SWE2:12.44
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Simon Sjöstrand
Simon Sjöstrand 
SWE5.71 w
+5.1
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Simon Lanngren
Simon Lanngren 
SWE46.39
  
 PB
P15 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
5
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE10.78
  
 PB
6
Alexandra Pekic
Alexandra Pekic 
SWE10.78
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
3
Linn Andersson Pitkänen
Linn Andersson Pitkänen 
SWE2:33.06
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Hedda Jagstedt
Hedda Jagstedt 
SWE5.16
+0.6
  
 PB
3
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE5.15
+0.9
  
 PB
4
Alexandra Pekic
Alexandra Pekic 
SWE5.12 w
+3.8
  
 
5
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE5.09
+2.0
  
 PB
6
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE5.08 w
+2.1
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE30.90
  
 PB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE5.75 w
+2.8
  
 
3
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE5.60 w
+2.6
  
 
P14 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE1.58
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Emily Capobianco
Emily Capobianco ('01)
SWE5.08
0.0
  
 PB
P14 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Elina Kilpeläinen
Elina Kilpeläinen ('01)
SWE32.06
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint