Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: ISM-IJSM-IUSM Mångkamp 12‐13.3.2016 Inde
Friidrottens Hus

M Syvkamp    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE5622
  
 SBDM
 
7,157,2614,671,948,204,442.54,08
2
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE5308
  
 SBDM
 
7,146,8112,081,978,194,543.05,38
3
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE5273
  
 SBDM 3
 
7,316,7014,671,858,925,042.59,74
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE5259
  
 PBDM
 
7,406,9010,832,068,944,842.55,65
5
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE5106
  
 PBDM 5
 
7,466,9911,162,038,943,942.44,69
6
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE4850
  
 PBDM
 
7,496,3612,291,858,724,042.52,71
7Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)DEN4782
  
 PBDM
 
7,446,0811,921,888,804,14
8Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)DEN4782
  
 =PB
 
7,446,0811,921,888,804,142.56,34
8
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE4600
  
 =PBDM 7
 
7,206,1310,351,858,432,742.44,73
9
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE4544
  
 PBDM 8
 
7,566,7611,251,859,223,342.54,17
10
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE4440
  
 SBDM
 
7,06NM13,471,828,554,242.55,82
11
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE4361
  
 PBDM
 
7,825,8313,721,829,152,942.47,87
12
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE3987
  
 PBDM 11
 
7,586,7110,801,739,732,843.13,43
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR5652
  
 SB
 
7,386,8416,262,008,604,642.45,26
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWEDNF
  
 
 
7,366,48NM
K Femkamp    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE4143
  
 PB
 
9,131,7613,165,732.19,79
2
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE3879
  
 PB 2
 
8,321,6410,075,912.30,83
3Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN3812
  
 
 
8,961,7010,565,482.23,33
4
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE3750
  
 SB
 
8,641,6111,095,622.31,06
5
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE3681
  
 PB
 
9,071,6411,114,902.16,69
6Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN3641
  
 PB
 
9,721,7010,865,172.19,62
7
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE3560
  
 PB
 
8,901,619,515,572.32,26
8
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE3451
  
 SB
 
9,291,5211,185,582.35,41
9
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE3167
  
 PB
 
8,901,529,185,262.47,92
10
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE3155
  
 PB
 
9,251,618,304,902.37,77
11
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE3142
  
 SB
 
9,921,5511,154,902.37,68
12
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE2929
  
 =PB
 
9,541,558,994,942.51,91
13
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE2915
  
 PB
 
9,801,559,485,045,042.54,10
14
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE2839
  
 PB
 
9,971,438,444,582.29,37
16
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE2615
  
 =PB
 
9,351,257,144,912.43,01
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWEDNF
  
 
 
9,061,7312,083,72DNF
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWEDNF
  
 
 
8,731,7010,88NMDNF
D19 Syvkamp U20    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE5453
  
 PB 1
 
7,216,6613,321,918,084,542.49,99
2
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE5038
  
 PB 2
 
7,526,0615,141,888,994,743.00,53
3
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE4727
  
 PB 3
 
7,576,4412,291,738,914,042.49,94
4
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE4675
  
 PB 4
 
7,436,1011,301,918,943,642.49,95
5
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4527
  
 PB 5
 
7,406,1710,781,829,514,343.03,49
6
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE4428
  
 PB 6
 
7,426,309,101,918,643,343.05,22
7
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE4382
  
 PB 7
 
7,386,179,631,768,903,042.45,30
8
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE4366
  
 PB 8
 
7,406,2011,411,709,003,643.05,58
9
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE4243
  
 PB 9
 
7,695,7816,251,739,363,243.14,40
10
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE3998
  
 PB 10
 
7,386,208,281,858,722,743.22,79
11
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE3801
  
 PB 11
 
7,705,578,641,709,563,142.57,47
12
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE3508
  
 PB 12
 
7,865,8511,431,6410,232,743.18,89
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWEDNF
  
 
 
7,276,29NM
D17 Syvkamp U18 SWE    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE4825
  
 PB 1
 
7,184,046,438,461,7311,242.14,93
2
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE4559
  
 PB 2
 
7,202,746,538,591,8510,692.14,05
3
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE4202
  
 PB 3
 
7,472,845,798,111,738,742.15,88
4
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE4094
  
 PB 4
 
7,923,845,689,101,6411,542.20,93
5
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE3993
  
 PB 5
 
7,332,845,418,721,649,372.15,63
6
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE3979
  
 PB 6
 
7,303,946,711.39,991,7610,332.10,77
7
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE3593
  
 PB 7
 
8,074,045,199,801,559,592.27,45
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWEDNF
  
 
 
7,94NH5,0411,431,61
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWEDNF
  
 
 
7,642,74
P17     
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE3443
  
 PB 1
2
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE3399
  
 PB 2
3
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE3377
  
 PB 3
4
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE3248
  
 PB 4
5
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE3164
  
 PB 5
6
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE3047
  
 PB 6
7
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE2833
  
 PB 7
8
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE2617
  
 PB 8
9
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE2568
  
 PB 9
10
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE2422
  
 PB 10
11
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE1898
  
 PB 11
Linn Kalderén
Linn Kalderén ('99)
SWE DNF
  
 
D16 Syvkamp U18 SWE    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE4819
  
 PB 1
 
7,824,346,198,921,9113,862.18,03
2
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE4114
  
 PB 2
 
7,713,345,758,841,7310,242.19,03
3
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE4032
  
 PB 3
 
7,952,945,508,901,769,562.06,48
4
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE3951
  
 PB 4
 
7,743,945,639,441,6710,182.27,75
5
Felix Prins
Felix Prins 
SWE3866
  
 PB 5
 
7,433,045,899,391,648,842.20,45
6
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE3511
  
 PB 6
 
8,112,345,579,701,7310,992.25,31
7
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE3470
  
 PB 7
 
7,882,445,649,361,737,432.25,26
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWEDNF
  
 
 
7,913,145,209,77
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWEDNF
  
 
 
7,282,545,85
William Rydin
William Rydin 
SWEDNF
  
 
 
7,993,64
P16     
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE4179
  
 PB 1
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE3984
  
 PB 2
3
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE3355
  
 PB 3
4
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE3271
  
 PB 4
5
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE3082
  
 PB 5
6
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE2898
  
 PB 6
7
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE2892
  
 PB 7
8
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE2696
  
 PB 8
9
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE2586
  
 PB 9
10
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE2478
  
 PB 10
11
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE2087
  
 PB 11
D15 Syvkamp U16 SWE    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE4216
  
 PB 1
 
7,743,445,921,7011,521.35,69
2
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE4018
  
 PB 2
 
7,873,445,241,7312,281.39,09
3
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE3642
  
 PB 3
 
8,062,745,231,7311,861.39,68
4
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE3581
  
 PB 4
 
7,702,345,601,769,531.42,02
5
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE3381
  
 PB 5
 
8,092,445,211,709,101.41,07
6
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE3292
  
 PB 6
 
8,142,945,141,5210,251.41,57
7
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE3052
  
 PB 7
 
8,482,445,211,559,701.42,19
8
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE2954
  
 PB 8
 
8,513,344,801,528,671.41,32
P15     
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE3585
  
 PB 1
2
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE3226
  
 PB 2
3
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE3162
  
 PB 3
4
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE3111
  
 PB 4
5
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE3082
  
 PB 5
6
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE2964
  
 PB 6
7
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE2922
  
 PB 7
8
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE2846
  
 PB 8
9
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE2844
  
 PB 9
10
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE2798
  
 PB 10
11
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE2717
  
 PB 11
12
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE2693
  
 PB 12
13
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE2652
  
 PB 13
14
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE2522
  
 PB 14
15
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE2484
  
 PB 15
16
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE2420
  
 PB 16
17
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE2160
  
 PB 17
18
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE1142
  
 PB 18
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE DNF
  
 
M 60 m    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE7.36
  
 PB
2
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.40
  
 =PB
4
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE7.49
  
 =SB
5
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE7.56
  
 PB
6
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE7.58
  
 SB
7
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE7.82
  
 SB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE7.06
  
 PB
2
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE7.14
  
 SB
3
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7.15
  
 =PB
4
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE7.20
  
 SB
5
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE7.31
  
 
7
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE7.46
  
 SB
M 1000 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE2:44.73
  
 PB
2
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE2:47.87
  
 PB
3
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE2:54.17
  
 PB
4
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE2:55.82
  
 SB
6
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE3:13.43
  
 PB
Finale B
13.3.
13.3.
1
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE2:44.69
  
 PB
2
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR2:45.26
  
 SB
3
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE2:52.71
  
 SB
4
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE2:54.08
  
 
5
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2:55.65
  
 PB
6
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE2:59.74
  
 SB
7
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE3:05.38
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
2
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE8.92
  
 
3
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE8.94
  
 =SB
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE8.94
  
 =PB
5
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE9.22
  
 =PB
6
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE9.73
  
 =PB
Finale B
13.3.
13.3.
1
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE8.19
  
 
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE8.20
  
 
3
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE8.43
  
 
4
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE8.55
  
 
5
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR8.60
  
 SB
6
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE8.72
  
 PB
7
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE9.15
  
 PB
M Højdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.06
  
 
 
1.94
  O
1.97
  .
2.00
  O
2.03
  O
2.06
  O
   
2
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE2.03
  
 SB
 
1.91 SB
  O
1.94 SB
 XO
1.97 SB
  O
2.00 SB
 XO
2.03 SB
XXO
2.06
XXX
  
3
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR2.00
  
 =SB
 
1.88
  O
1.94
 XO
1.97
  O
2.00
  O
2.03
XXX
   
4
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE1.97
  
 
 
1.88
 XO
1.91
XXO
1.94
  O
1.97
XXO
2.00
XXX
   
5
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE1.94
  
 
 
1.82
  O
1.88
  O
1.94
  O
1.97
XXX
    
7
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE1.85
  
 =SB
 
1.79
  O
1.82
  O
1.85 =SB
  O
1.88
XXX
    
8
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE1.85
  
 
 
1.73
  O
1.79
  O
1.82
 XO
1.85
  O
1.88
XXX
   
9
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE1.85
  
 SB
 
1.61 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.82 SB
  O
1.85 SB
 XO
1.88
XXX
  
10
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE1.85
  
 =SB
 
1.79
 XO
1.82
  O
1.85
XXO
1.88
XXX
    
11
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE1.82
  
 
 
1.79
 XO
1.82
  O
1.85
XXX
     
12
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE1.82
  
 SB
 
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 SB
XXO
1.85
XXX
   
13
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE1.73
  
 PB
 
1.67 PB
 XO
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76
XXX
    
M Stangspring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE5.04
  
 
 
4.74
  O
4.84
 XO
5.04
XXO
     
2
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE4.84
  
 
 
4.34
  O
4.54
 XO
4.64
  O
4.74
  O
4.84
  O
4.94
XXX
  
3
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR4.64
  
 =SB
 
4.24
  O
4.44
  O
4.54
  O
4.64 =SB
  O
4.74
XXX
   
4
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE4.54
  
 =SB
 
4.34
  O
4.44
  O
4.54
  O
     
5
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE4.44
  
 
 
4.14
  O
4.34
  O
4.44
 XO
4.54
XXX
    
6
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE4.24
  
 PB
 
4.04
 XO
4.24 PB
 XO
4.34
XXX
     
8
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE4.04
  
 =SB
 
4.04 =SB
  O
4.14
XXX
      
9
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE3.94
  
 =PB
 
3.34
  O
3.54
  O
3.64
  O
3.74
  O
3.84
  O
3.94 =PB
  O
4.04
XXX
 
10
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE3.34
  
 
 
3.14
  O
3.34
  O
3.44
XXX
     
11
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE2.94
  
 SB
 
2.54 SB
  O
2.74 SB
  O
2.94 SB
  O
3.14
XXX
    
12
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE2.84
  
 PB
 
2.54 PB
 XO
2.74 PB
  O
2.84 PB
  O
3.04
XXX
    
13
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE2.74
  
 PB
 
2.54 PB
 XO
2.74 PB
 XO
2.84
XXX
     
M Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7.26
  
 
 
6.967.077.26     
2
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE6.99
  
 =PB
 
6.716.896.99 =PB     
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE6.90
  
 
 
6.886.90  X     
4
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR6.84
  
 =SB
 
6.76  X6.84 =SB     
5
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE6.81
  
 
 
6.816.81  X     
6
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE6.76
  
 SB
 
6.62 SB6.616.76 SB     
7
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE6.71
  
 =SB
 
6.71 =SB6.486.64     
8
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE6.70
  
 =SB
 
6.456.356.70 =SB     
9
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE6.48
  
 
 
6.48  X5.01     
10
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE6.36
  
 PB
 
6.146.106.36 PB     
11
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE6.13
  
 SB
 
6.06 SB6.026.13 SB     
13
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE5.83
  
 PB
 
5.83 PB5.815.74     
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR16.26
  
 SB
 
15.6115.0616.26 SB     
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE14.67
  
 =PB
 
14.05 SB13.53  X     
3
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE14.67
  
 PB
 
13.6713.95 =SB14.67 PB     
4
Axel Ohlson
Axel Ohlson ('96)
SWE13.72
  
 PB
 
13.72 PB  X  X     
5
Kevin Fankl
Kevin Fankl ('95)
SWE13.47
  
 PB
 
12.96 PB13.47 PB12.90     
6
Nicklas Karlsson
Nicklas Karlsson ('96)
SWE12.29
  
 PB
 
12.09 PB  X12.29 PB     
7
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE12.08
  
 
 
11.0611.6612.08     
9
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE11.25
  
 
 
10.8610.8811.25     
10
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE11.16
  
 =PB
 
10.6010.8011.16 =PB     
11
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE10.83
  
 
 
10.21  X10.83     
12
Moteba Mohamed
Moteba Mohamed ('90)
SWE10.80
  
 PB
 
10.43 PB10.80 PB10.61     
13
Oliwer Åstrand
Oliwer Åstrand ('92)
SWE10.35
  
 PB
 
  X9.78 PB10.35 PB     
K 800 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE2:29.37
  
 =PB
2
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE2:37.68
  
 SB
3
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE2:37.77
  
 PB
4
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE2:43.01
  
 PB
5
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE2:47.92
  
 PB
6
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE2:51.91
  
 PB
7
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE2:54.10
  
 PB
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE DNS
  
 
Finale B
13.3.
13.3.
1
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE2:16.69
  
 PB
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN2:19.62
  
 
3
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE2:19.79
  
 PB
4Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN2:23.33
  
 SB
5
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE2:30.83
  
 PB
6
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE2:31.06
  
 SB
7
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE2:32.26
  
 PB
8
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE2:35.41
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE9.35
  
 =PB
2
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE9.54
  
 =PB
3Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN9.72
  
 
4
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE9.92
  
 
5
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE9.97
  
 =PB
Finale B
13.3.
13.3.
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE9.06
  
 
2
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE9.07
  
 =PB
3
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE9.13
  
 =PB
4
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE9.25
  
 
5
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE9.29
  
 
6
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE9.80
  
 
Finale C
13.3.
13.3.
1
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE8.32
  
 
2
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE8.64
  
 
3
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE8.73
  
 
4
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE8.90
  
 PB
5
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE8.90
  
 
6Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN8.96
  
 =SB
K Højdespring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE1.76
  
 
 
1.61
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXO
1.79
XXX
  
2
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE1.73
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXX
   
3Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN1.70
  
 
 
1.64
  O
1.67
 XO
1.70
 XO
1.73
XXX
    
4
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE1.70
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
XXO
1.73
XXX
    
4Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN1.70
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
XXO
1.73
XXX
    
6
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE1.64
  
 SB
 
1.61 SB
 XO
1.64 SB
  O
      
7
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE1.64
  
 =PB
 
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64 =PB
 XO
   
8
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE1.61
  
 SB
 
1.52
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
XXX
   
9
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE1.61
  
 =SB
 
1.46
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
XXO
1.61 =SB
 XO
1.64
XXX
  
10
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE1.61
  
 PB
 
1.49 SB
 XO
1.52 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.58 SB
  O
1.61 PB
XXO
1.64
XXX
  
11
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE1.55
  
 
 
1.52
  O
1.55
 XO
1.58
XXX
     
12
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE1.55
  
 =PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXO
1.55 =PB
 XO
1.58
XXX
   
13
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE1.55
  
 
 
1.49
  O
1.55
XXO
      
14
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE1.52
  
 =SB
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52 =SB
  O
1.55
  X
   
15
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE1.52
  
 =PB
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52 =PB
  O
1.55
XXX
   
16
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE1.43
  
 PB
 
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.43 PB
 XO
1.46
XXX
       
17
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE1.25
  
 PB
 
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28
XXX
     
K Længdespring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE5.91
  
 SB
 
5.63 SB5.79 SB5.91 SB     
2
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE5.73
  
 
 
5.245.735.66     
3
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE5.62
  
 SB
 
5.155.62 SB5.23     
4
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE5.58
  
 
 
5.05  X5.58     
5
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE5.57
  
 
 
5.573.935.51     
6Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN5.48
  
 
 
5.415.485.47     
7
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE5.26
  
 =SB
 
5.195.165.26 =SB     
8Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN5.17
  
 SB
 
5.14 SB4.715.17 SB     
9
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE5.04
  
 
 
5.044.974.95     
10
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE4.94
  
 
 
4.762.024.94     
11
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE4.91
  
 PB
 
  X4.91 PB4.86     
12
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE4.90
  
 SB
 
4.90 SB4.90 =SB4.84     
13
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE4.90
  
 
 
4.904.904.81     
14
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE4.90
  
 SB
 
4.83 SB4.90 SB  X     
15
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE4.58
  
 PB
 
  X4.58 PB  X     
16
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE3.72
  
 
 
3.72  X  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE13.16
  
 
 
13.16  X12.37     
2
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE12.08
  
 PB
 
11.91 PB11.91 =PB12.08 PB     
3
Sofia Jäger Stenberg
Sofia Jäger Stenberg ('94)
SWE11.18
  
 SB
 
10.44 SB11.18 SB10.41     
4
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE11.15
  
 PB
 
10.95 PB10.7911.15 PB     
5
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE11.11
  
 
 
10.1710.5611.11     
6
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE11.09
  
 PB
 
11.09 PB  X10.55     
7
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE10.88
  
 PB
 
10.46 PB10.2810.88 PB     
8Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN10.86
  
 PB
 
  X10.51 PB10.86 PB     
9Tine Bach EjlersenTine Bach Ejlersen ('85)DEN10.56
  
 
 
10.5610.119.97     
10
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE10.07
  
 PB
 
10.07 PB9.969.83     
11
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE9.51
  
 =PB
 
8.409.51 =PB  X     
12
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE9.48
  
 
 
  X9.48  X     
13
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE9.18
  
 =PB
 
8.858.799.18 =PB     
14
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE8.99
  
 PB
 
  X8.99 PB8.64     
15
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE8.44
  
 PB
 
8.44 PB7.76  X     
16
Lisa Piscator
Lisa Piscator ('97)
SWE8.30
  
 PB
 
8.01 PB8.30 PB8.19     
17
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE7.14
  
 PB
 
7.04 PB7.10 PB7.14 PB     
D19 60 m    
Inde
Inde
Finale B
12.3.
12.3.
1
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE7.21
  
 SB
2
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE7.27
  
 
3
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE7.38
  
 PB
4
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE7.40
  
 
5
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE7.40
  
 
6
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE7.42
  
 
7
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE7.57
  
 PB
Finale 1
12.3.
12.3.
1
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE7.38
  
 PB
2
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE7.43
  
 PB
3
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE7.52
  
 PB
4
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE7.69
  
 
5
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE7.70
  
 PB
6
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE7.86
  
 PB
D19 1000 m    
Inde
Inde
Finale B
13.3.
13.3.
1
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE2:49.94
  
 PB
2
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE2:49.95
  
 PB
3
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE2:49.99
  
 SB
4
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE3:00.53
  
 PB
5
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE3:03.49
  
 PB
6
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE3:05.22
  
 PB
Finale 1
13.3.
13.3.
1
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE2:45.30
  
 PB
2
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE2:57.47
  
 PB
3
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE3:05.58
  
 PB
4
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE3:14.40
  
 PB
5
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE3:18.89
  
 PB
6
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE3:22.79
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE8.08
  
 
1
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE8.91
  
 
2
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE8.64
  
 PB
2
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE8.94
  
 PB
3
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE8.72
  
 PB
3
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE9.36
  
 PB
4
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE8.90
  
 PB
4
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE9.51
  
 PB
5
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE8.99
  
 PB
5
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE9.56
  
 
6
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE9.00
  
 
6
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE10.23
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE1.91
  
 PB
 
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 SB
  O
1.85 =PB
  O
1.88 PB
  O
1.91 PB
 XO
1.94
XXX
 
1
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE1.91
  
 
 
1.85
  O
1.91
 XO
1.94
XXX
     
3
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE1.91
  
 =SB
 
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
XXO
1.94
XXX
 
4
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE1.88
  
 =PB
 
1.70 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 SB
  O
1.85 SB
XXO
1.88 =PB
  O
1.91
XXX
 
5
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE1.85
  
 =PB
 
1.67 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 SB
 XO
1.85 =PB
XXO
1.88
XXX
 
6
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE1.82
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
 XO
1.85
XXX
   
7
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE1.76
  
 PB
 
1.73 PB
  O
1.76 PB
  O
1.79
XXX
     
8
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE1.73
  
 PB
 
1.64 SB
 XO
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76
XXX
    
9
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE1.73
  
 PB
 
1.67 PB
  O
1.73 PB
XXO
1.76
XXX
     
10
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE1.70
  
 PB
 
1.55 =PB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67 PB
 XO
1.70 PB
  O
1.73
XXX
 
11
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE1.70
  
 PB
 
1.61 PB
XXO
1.64 PB
  O
1.67 PB
 XO
1.70 PB
XXO
1.73
XXX
   
12
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE1.64
  
 PB
 
1.58 PB
 XO
1.61 PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67
XXX
    
D19 Stangspring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE4.74
  
 PB
 
4.24
  O
4.44
  O
4.54
XXO
4.74 PB
XXO
    
2
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE4.54
  
 =PB
 
4.04
  O
4.14
  O
4.24
  O
4.34
  O
4.44
XXO
4.54
XXO
4.64
XXX
 
3
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.34
  
 
 
3.54
  O
3.64
  O
3.74
  O
3.84
  O
3.94
  O
4.04
  O
4.14
 XO
4.24
  O
4.34
XXO
4.44
XXX
      
4
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE4.04
  
 PB
 
3.74 PB
  O
3.84 PB
  O
3.94 PB
  O
4.04 PB
XXO
4.14
XXX
   
5
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE3.64
  
 PB
 
3.34
  O
3.44
  O
3.54
  O
3.64
  O
3.74
XXX
   
5
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE3.64
  
 
 
3.54
  O
3.64
  O
3.74
XXX
     
7
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE3.34
  
 PB
 
2.84 PB
  O
2.94 PB
  O
3.04 PB
  O
3.14 PB
 XO
3.24 PB
  O
3.34 PB
XXO
3.44
XXX
 
8
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE3.24
  
 PB
 
3.14 SB
  O
3.24 PB
  O
3.44
XXX
     
9
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE3.14
  
 PB
 
2.74 PB
  O
2.94 PB
  O
3.04 PB
  O
3.14 PB
XXO
3.24
XXX
   
10
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE3.04
  
 PB
 
2.44 PB
  O
2.54 PB
  O
2.64 PB
  O
2.74 PB
XXO
2.84 PB
XXO
2.94 PB
 XO
3.04 PB
  O
3.14
XXX
11
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE2.74
  
 PB
 
2.64 PB
 XO
2.74 PB
  O
2.84
XXX
     
11
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE2.74
  
 
 
2.54
 XO
2.74
  O
2.84
XXX
     
D19 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE6.66
  
 
 
6.296.666.64     
2
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE6.44
  
 PB
 
5.88 SB6.24 PB6.44 PB     
3
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE6.30
  
 SB
 
5.686.30 SB5.81     
4
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE6.29
  
 
 
6.29  X5.77     
5
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE6.20
  
 
 
5.846.206.12     
6
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE6.20
  
 PB
 
6.00 PB6.20 PB5.88     
7
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE6.17
  
 PB
 
5.99 PB5.946.17 PB     
8
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE6.17
  
 PB
 
5.73 PB5.87 PB6.17 PB     
9
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE6.10
  
 =SB
 
  X  X6.10 =SB     
10
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE6.06
  
 =PB
 
6.06 =PB1.703.32     
11
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE5.85
  
 
 
5.375.545.85     
12
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE5.78
  
 PB
 
5.78 PB5.52  X     
13
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE5.57
  
 
 
  X5.365.57     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE16.25
  
 PB
 
16.25 PB  X15.66     
2
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE15.14
  
 
 
14.83  X15.14     
3
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE13.32
  
 PB
 
12.2513.32 PB  X     
4
Gabriel Rosshagen
Gabriel Rosshagen ('98)
SWE12.29
  
 
 
11.6112.29  X     
5
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE11.43
  
 =PB
 
  X10.07 SB11.43 =PB     
6
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE11.41
  
 =PB
 
11.41 =PB11.0210.62     
7
Kevin Duvert
Kevin Duvert ('98)
SWE11.30
  
 PB
 
10.46 PB11.30 PB10.49     
8
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE10.78
  
 =PB
 
10.75 SB10.78 =PB10.12     
9
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE9.63
  
 PB
 
9.63 PB9.099.07     
10
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE9.10
  
 PB
 
8.77 PB9.08 PB9.10 PB     
11
Axel Abrahamsson
Axel Abrahamsson ('98)
SWE8.64
  
 PB
 
8.43 PB8.64 PB8.03     
12
Viktor Wahlén Diederichsen
Viktor Wahlén Diederichsen ('98)
SWE8.28
  
 
 
8.14  X8.28     
D17 60 m    
Inde
Inde
Finale B
12.3.
12.3.
1
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE7.18
  
 
2
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE7.20
  
 PB
3
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE7.30
  
 PB
4
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE7.33
  
 PB
5
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE7.47
  
 PB
Finale 1
12.3.
12.3.
1
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE7.64
  
 PB
2
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE7.92
  
 PB
3
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWE7.94
  
 PB
4
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE8.07
  
 PB
D17 800 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE2:10.77
  
 =PB
2
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE2:14.05
  
 =PB
3
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE2:14.93
  
 =PB
4
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE2:15.63
  
 PB
5
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE2:15.88
  
 PB
6
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE2:20.93
  
 PB
7
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE2:27.45
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde
Inde
Finale 1
13.3.
13.3.
1
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE8.11
  
 PB
2
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE8.46
  
 
3
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE8.59
  
 PB
4
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE8.72
  
 PB
5
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE9.10
  
 PB
6
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE9.80
  
 PB
7
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWE11.43
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE1.85
  
 =PB
 
1.61 SB
  O
1.64 SB
  O
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
 XO
1.79 SB
 XO
1.82 SB
  O
1.85 =PB
  O
1.88
XXX
      
2
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE1.76
  
 
 
1.70
  O
1.76
 XO
1.79
XXX
     
3
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE1.73
  
 =PB
 
1.55 SB
  O
1.61 SB
  O
1.64 SB
  O
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 =PB
  O
1.76
XXX
 
4
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE1.73
  
 =PB
 
1.52 SB
  O
1.61 SB
 XO
1.64 SB
  O
1.67 SB
 XO
1.70 SB
 XO
1.73 =PB
  O
1.76
XXX
 
5
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE1.64
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67
XXX
     
6
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE1.64
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
 XO
1.64 PB
 XO
1.67
XXX
       
7
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWE1.61
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.58 PB
XXO
1.61 PB
  O
1.64
XXX
    
8
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE1.55
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
  
D17 Stangspring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE4.04
  
 
 
3.64
  O
3.74
 XO
3.84
  O
3.94
 XO
4.04
 XO
4.14
XXX
  
2
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE4.04
  
 PB
 
3.74
  O
4.04
  O
4.14
XXX
     
3
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE3.94
  
 PB
 
3.64 PB
  O
3.74 PB
XXO
3.84 PB
 XO
3.94 PB
  O
4.04
XXX
   
4
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE3.84
  
 PB
 
3.64
  O
3.74
  O
3.84 PB
  O
3.94
XXX
    
5
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE2.84
  
 PB
 
2.04 SB
  O
2.34 SB
  O
2.44 SB
  O
2.54 SB
  O
2.64 PB
 XO
2.74 PB
  O
2.84 PB
  O
2.94
XXX
6
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE2.84
  
 PB
 
2.04
  O
2.34
  O
2.64 PB
  O
2.74 PB
  O
2.84 PB
 XO
2.94
XXX
  
7
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE2.74
  
 PB
 
2.34
  O
2.44
  O
2.54
  O
2.64 PB
  O
2.74 PB
  O
2.84
XXX
  
7
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE2.74
  
 
 
2.54
  O
2.64
  O
2.74
  O
2.84
XXX
    
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWE NH
  
 
 
1.74
XXX
       
D17 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE6.71
  
 
 
6.176.456.71     
2
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE6.53
  
 =PB
 
5.84 SB6.32 SB6.53 =PB     
3
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE6.43
  
 
 
6.246.43  X     
4
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE5.79
  
 =SB
 
5.79 =SB  X5.78     
5
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE5.68
  
 PB
 
5.43 PB5.53 PB5.68 PB     
6
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE5.41
  
 PB
 
5.16 PB5.41 PB4.83     
7
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE5.19
  
 PB
 
4.90 PB5.10 PB5.19 PB     
8
Victor Holmström
Victor Holmström ('99)
SWE5.04
  
 PB
 
5.02 PB5.04 PB4.93     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Johan Nordström
Johan Nordström ('99)
SWE11.54
  
 PB
 
11.0111.54 PB10.65     
2
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE11.24
  
 =PB
 
11.1210.8411.24 =PB     
3
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE10.69
  
 PB
 
10.59 PB  X10.69 PB     
4
Jonas Renz
Jonas Renz ('99)
SWE10.33
  
 PB
 
  X10.33 PB  X     
5
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE9.59
  
 PB
 
9.59 PB9.109.34     
6
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE9.37
  
 PB
 
9.05 PB8.619.37 PB     
7
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE8.74
  
 PB
 
8.03 PB7.648.74 PB     
P17 600 m    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE1:42.31
  
 PB
2
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE1:57.59
  
 PB
3
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE2:03.13
  
 PB
4
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE2:06.36
  
 PB
5
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE2:09.43
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE1:40.69
  
 PB
2
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE1:44.16
  
 PB
3
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE1:47.70
  
 PB
4
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE1:52.48
  
 PB
5
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE1:55.63
  
 PB
6
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE1:58.91
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE9.15
  
 
2
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE9.16
  
 PB
3
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE9.26
  
 PB
4
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE9.41
  
 PB
5
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE9.62
  
 PB
6
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE9.82
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE9.68
  
 PB
2
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE10.10
  
 PB
3
Linn Kalderén
Linn Kalderén ('99)
SWE10.13
  
 PB
4
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE10.35
  
 PB
5
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE10.77
  
 
6
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE10.85
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE1.67
  
 
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
XXO
1.64
  O
1.67
XXO
1.70
XXX
  
2
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE1.61
  
 =PB
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 =PB
  O
1.64
XXX
  
3
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE1.55
  
 =PB
 
1.49
  O
1.52
 XO
1.55 =PB
XXO
1.58
XXX
    
4
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE1.52
  
 
 
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
 XO
1.52
XXO
1.55
XXX
   
5
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE1.49
  
 SB
 
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
 XO
1.52
XXX
    
6
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE1.49
  
 
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.52
XXX
   
7
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE1.49
  
 
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXO
1.49
XXO
1.52
XXX
  
8
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE1.40
  
 PB
 
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
    
9
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE1.37
  
 PB
 
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
     
10
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE1.37
  
 PB
 
1.34 PB
  O
1.37 PB
XXO
1.40
XXX
     
Linn Kalderén
Linn Kalderén ('99)
SWE NH
  
 
 
1.31
XXX
       
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE NH
  
 
 
1.52
XXX
       
P17 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE5.31
  
 
 
5.315.193.21     
2
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE5.27
  
 =PB
 
4.965.075.27 =PB     
3
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE4.95
  
 
 
4.954.834.80     
4
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE4.88
  
 
 
4.882.734.83     
5
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE4.86
  
 SB
 
  X4.36 SB4.86 SB     
6
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE4.80
  
 PB
 
4.50 PB4.80 PB4.62     
7
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE4.62
  
 PB
 
4.62 PB  X  X     
8
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE4.61
  
 PB
 
4.30 PB4.37 PB4.61 PB     
9
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE4.52
  
 SB
 
  X3.05 SB4.52 SB     
10
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE4.28
  
 PB
 
4.28 PB4.244.24     
11
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE3.99
  
 PB
 
3.78 PB3.99 PB3.96     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE13.40
  
 
 
12.6013.4013.09     
2
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE11.73
  
 
 
11.2111.2011.73     
3
Camilla Appel
Camilla Appel ('99)
SWE11.66
  
 
 
10.9611.66  X     
4
Annina Stens
Annina Stens ('99)
SWE11.36
  
 
 
10.8010.8111.36     
5
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE10.43
  
 
 
10.4310.4310.24     
6
Hanna Olsson
Hanna Olsson ('99)
SWE9.99
  
 PB
 
9.84 PB8.879.99 PB     
7
Wilma Eriksson
Wilma Eriksson ('99)
SWE9.99
  
 SB
 
9.73 SB9.439.99 SB     
8
Celina Reichardt
Celina Reichardt ('99)
SWE9.28
  
 PB
 
9.11 PB8.729.28 PB     
9
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE9.24
  
 
 
9.14  X9.24     
10
Frida Wistfors
Frida Wistfors ('99)
SWE8.30
  
 PB
 
  X8.24 PB8.30 PB     
11
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE7.64
  
 PB
 
7.52 PB6.967.64 PB     
D16 60 m    
Inde
Inde
Finale B
12.3.
12.3.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE7.28
  
 
2
Felix Prins
Felix Prins 
SWE7.43
  
 
3
Simon Thor
Simon Thor 
SWE7.82
  
 PB
4
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE7.88
  
 PB
5
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE7.95
  
 PB
Finale 1
12.3.
12.3.
1
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE7.71
  
 PB
2
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE7.74
  
 PB
3
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE7.91
  
 PB
4
William Rydin
William Rydin 
SWE7.99
  
 PB
5
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE8.11
  
 PB
D16 800 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE2:06.48
  
 =PB
2
Simon Thor
Simon Thor 
SWE2:18.03
  
 PB
3
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE2:19.03
  
 PB
4
Felix Prins
Felix Prins 
SWE2:20.45
  
 PB
5
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE2:25.26
  
 PB
6
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE2:25.31
  
 PB
7
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE2:27.75
  
 PB
D16 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde
Inde
Finale 1
13.3.
13.3.
1
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE8.84
  
 PB
2
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE8.90
  
 =PB
3
Simon Thor
Simon Thor 
SWE8.92
  
 PB
4
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE9.36
  
 PB
5
Felix Prins
Felix Prins 
SWE9.39
  
 
6
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE9.44
  
 PB
7
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE9.70
  
 PB
8
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE9.77
  
 PB
D16 Højdespring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE1.91
  
 
 
1.76
  O
1.82
  O
1.85
  O
1.88
  O
1.91
  O
   
2
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE1.76
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76 PB
 XO
1.79
XXX
 
3
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE1.73
  
 PB
 
1.64
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
    
4
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE1.73
  
 PB
 
1.61 PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76
XXX
  
4
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE1.73
  
 PB
 
1.51 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
 XO
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76
XXX
       
6
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE1.67
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70
XXX
    
7
Felix Prins
Felix Prins 
SWE1.64
  
 PB
 
1.46 PB
  O
1.51 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
XXO
1.61 PB
  O
1.64 PB
 XO
1.67
XXX
 
D16 Stangspring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE4.34
  
 
 
3.74
  O
3.84
  O
4.04
 XO
4.24
  O
4.34
  O
4.44
XXX
  
2
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE3.94
  
 PB
 
3.74 SB
 XO
3.84 PB
  O
3.94 PB
XXO
4.04
XXX
    
3
William Rydin
William Rydin 
SWE3.64
  
 
 
3.54
  O
3.64
  O
3.74
  X
     
4
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE3.34
  
 PB
 
2.84
  O
3.04
  O
3.14
 XO
3.24
  O
3.34
  O
3.44
XXX
  
5
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE3.14
  
 
 
2.94
XXO
3.04
XXO
3.14
  O
3.24
XXX
    
6
Felix Prins
Felix Prins 
SWE3.04
  
 PB
 
2.64
 XO
2.74
  O
2.84
  O
2.94 PB
 XO
3.04 PB
XXO
3.14
XXX
  
7
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE2.94
  
 PB
 
2.54 SB
  O
2.74 PB
 XO
2.84 PB
 XO
2.94 PB
 XO
3.04
XXX
   
8
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE2.54
  
 PB
 
2.44 PB
  O
2.54 PB
  O
      
9
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE2.44
  
 =PB
 
2.14 SB
 XO
2.24 SB
  O
2.34 SB
XXO
2.44 =PB
  O
2.54
XXX
   
10
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE2.34
  
 =SB
 
2.24
  O
2.34 =SB
XXO
2.44
XXX
     
D16 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE6.19
  
 =PB
 
5.766.026.19 =PB     
2
Felix Prins
Felix Prins 
SWE5.89
  
 
 
5.865.895.88     
3
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE5.85
  
 
 
5.85  –  –     
4
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE5.75
  
 =PB
 
5.415.495.75 =PB     
5
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE5.64
  
 
 
5.645.605.42     
6
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE5.63
  
 
 
5.565.635.58     
7
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE5.57
  
 PB
 
5.09 PB5.24 PB5.57 PB     
8
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE5.50
  
 
 
5.095.50  –     
9
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE5.20
  
 PB
 
4.60 PB4.97 PB5.20 PB     
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE13.86
  
 PB
 
13.3613.86 PB  X     
2
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE10.99
  
 
 
10.99  X  X     
3
Philip Stömne
Philip Stömne 
SWE10.24
  
 PB
 
9.59 PB10.16 PB10.24 PB     
4
Tomas Johansson
Tomas Johansson 
SWE10.18
  
 
 
  X9.9610.18     
5
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE9.56
  
 PB
 
9.25 PB9.56 PB9.05     
6
Felix Prins
Felix Prins 
SWE8.84
  
 PB
 
8.84 PB8.418.11     
7
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE7.43
  
 PB
 
7.43 PB7.197.31     
P16 600 m    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE1:52.13
  
 PB
2
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE1:54.79
  
 PB
3
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE1:58.62
  
 PB
4
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE2:06.72
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1:42.99
  
 PB
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE1:46.68
  
 PB
3
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE1:47.16
  
 PB
4
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE1:47.73
  
 PB
5
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE1:52.25
  
 PB
6
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE1:57.61
  
 PB
7
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE2:02.23
  
 PB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE9.38
  
 PB
2
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE9.93
  
 PB
3
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE10.09
  
 PB
4
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE10.11
  
 PB
5
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE10.27
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.63
  
 PB
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE8.80
  
 PB
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE8.84
  
 =PB
4
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE9.17
  
 PB
5
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE9.19
  
 PB
6
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE10.05
  
 PB
P16 Højdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.79
  
 
 
1.64
 XO
1.67
  O
      
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE1.70
  
 PB
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
     
3
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE1.61
  
 PB
 
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 PB
XXO
1.61 PB
 XO
1.64
XXX
 
4
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE1.58
  
 PB
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58 PB
 XO
1.61
XXX
   
5
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE1.52
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
 XO
1.46 SB
  O
1.49 SB
 XO
1.52 =PB
 XO
1.55
XXX
       
6
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE1.46
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
 XO
1.49
XXX
    
7
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE1.46
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.31 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
XXO
1.49
XXX
 
8
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE1.43
  
 PB
 
1.37 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.43 PB
  O
1.46
XXX
    
9
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE1.43
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
  
10
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE1.43
  
 SB
 
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
XXO
1.46
XXX
 
11
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE1.37
  
 PB
 
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
   
P16 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.77
  
 PB
 
5.645.685.77 PB     
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE5.48
  
 PB
 
5.10 SB5.48 PB5.48 =PB     
3
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE5.29
  
 
 
5.235.29  X     
4
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE5.17
  
 PB
 
3.72 SB5.17 PB4.99     
5
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE4.97
  
 
 
4.894.974.76     
6
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE4.82
  
 
 
4.733.834.82     
7
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE4.76
  
 
 
4.614.764.71     
8
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE4.72
  
 PB
 
4.72 PB4.66  X     
9
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE4.53
  
 PB
 
4.43 PB4.354.53 PB     
10
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.983.85     
11
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE4.05
  
 PB
 
3.65 PB4.05 PB3.58     
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE14.42
  
 
 
13.6212.8514.42     
2
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE12.78
  
 PB
 
12.47 PB12.78 PB12.67     
3
Linnéa Bodin
Linnéa Bodin 
SWE10.88
  
 PB
 
9.549.9210.88 PB     
4
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE9.99
  
 
 
9.999.30  X     
5
Alva Vastersson
Alva Vastersson 
SWE9.54
  
 PB
 
9.02 PB9.04 PB9.54 PB     
6
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE9.34
  
 PB
 
8.91 PB8.91 =PB9.34 PB     
7
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE8.88
  
 PB
 
8.88 PB8.88 =PB8.81     
8
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE8.51
  
 PB
 
8.51 PB8.408.48     
9
Ingrid Holmquist
Ingrid Holmquist 
SWE7.69
  
 PB
 
7.69 PB7.61  X     
10
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE7.11
  
 PB
 
6.21 PB7.11 PB6.32     
Ebba Löfholm
Ebba Löfholm 
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 60 m    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE7.70
  
 PB
2
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE7.74
  
 PB
3
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE7.87
  
 PB
4
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE8.06
  
 PB
5
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE8.09
  
 PB
6
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE8.14
  
 PB
7
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE8.48
  
 PB
8
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE8.51
  
 PB
D15 600 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE1:35.69
  
 PB
2
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE1:39.09
  
 PB
3
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE1:39.68
  
 PB
4
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE1:41.07
  
 PB
5
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE1:41.32
  
 PB
6
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE1:41.57
  
 PB
7
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE1:42.02
  
 PB
8
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE1:42.19
  
 PB
D15 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE8.76
  
 PB
2
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE8.88
  
 PB
3
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE9.24
  
 PB
4
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE9.39
  
 PB
5
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE9.40
  
 PB
6
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE9.70
  
 PB
7
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE9.84
  
 PB
8
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE10.70
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE1.76
  
 PB
 
1.52
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
 XO
1.76 PB
 XO
1.79
XXX
       
2
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE1.73
  
 =PB
 
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
 
3
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE1.73
  
 PB
 
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.73 PB
  O
1.76
XXX
 
4
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE1.70
  
 PB
 
1.58 SB
  O
1.61 SB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73
XXX
  
4
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE1.70
  
 
 
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
XXX
   
6
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE1.55
  
 PB
 
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
  
7
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE1.52
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55
XXX
  
8
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE1.52
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52 PB
XXO
1.55
XXX
   
D15 Stangspring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE3.44
  
 
 
3.04
  O
3.14
  O
3.24
  O
3.34
  O
3.44
 XO
3.54
XXX
  
2
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE3.44
  
 PB
 
3.04 PB
  O
3.14 PB
  O
3.24 PB
  O
3.34 PB
  O
3.44 PB
XXO
3.54
XXX
  
3
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE3.34
  
 PB
 
2.74
  O
2.94 PB
  O
3.04 PB
  O
3.14 PB
  O
3.24 PB
  O
3.34 PB
XXO
3.44
XXX
 
4
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE2.94
  
 PB
 
2.64 PB
  O
2.84 PB
  O
2.94 PB
 XO
3.04
XXX
    
5
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE2.74
  
 PB
 
2.44
  O
2.54
  O
2.64
  O
2.74
 XO
2.84
XXX
   
6
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE2.44
  
 
 
2.24
 XO
2.34
  O
2.44
  O
2.54
XXX
    
7
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE2.44
  
 PB
 
2.14 PB
  O
2.24 PB
  O
2.34 PB
  O
2.44 PB
XXO
2.54
  X
   
8
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE2.34
  
 =PB
 
1.84 SB
  O
1.94 SB
  O
2.04 SB
 XO
2.14 SB
  O
2.24 SB
  O
2.34 =PB
 XO
2.44
XXX
 
D15 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE5.92
  
 
 
5.015.485.92     
2
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE5.60
  
 
 
5.505.585.60     
3
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE5.24
  
 
 
5.24  X  X     
4
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE5.23
  
 PB
 
5.23 PB5.215.12     
5
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE5.21
  
 PB
 
5.21 PB  X5.12     
6
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE5.21
  
 PB
 
4.70 PB  X5.21 PB     
7
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE5.14
  
 PB
 
5.14 PB4.994.97     
8
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE4.80
  
 PB
 
4.68 PB4.624.80 PB     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.3.

Finale A

Finale
Inde 13.3.
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE12.28
  
 
 
11.8912.2812.00     
2
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE11.86
  
 PB
 
10.699.9511.86 PB     
3
Henrik Renz
Henrik Renz ('01)
SWE11.52
  
 PB
 
11.17 PB11.17 =PB11.52 PB     
4
Arvid Askensjö
Arvid Askensjö ('01)
SWE10.25
  
 PB
 
10.25 PB9.369.83     
5
Arthur Abrahamsson
Arthur Abrahamsson ('01)
SWE9.70
  
 PB
 
9.20 PB9.52 PB9.70 PB     
6
Andreas Ehn
Andreas Ehn ('01)
SWE9.53
  
 PB
 
8.99 PB9.53 PB9.53 =PB     
7
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE9.10
  
 PB
 
9.05 PB8.989.10 PB     
8
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE8.67
  
 PB
 
  X8.29 PB8.67 PB     
P15 600 m    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE1:39.68
  
 PB
2
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE1:46.90
  
 PB
3
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE1:49.47
  
 PB
4
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE1:51.11
  
 PB
5
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE1:51.27
  
 PB
6
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE1:51.41
  
 PB
7
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE2:10.87
  
 PB
8
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE2:15.87
  
 PB
9
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE2:17.98
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE1:46.16
  
 PB
2
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE1:48.61
  
 PB
3
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE1:52.21
  
 PB
4
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE1:53.29
  
 PB
5
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE1:54.56
  
 PB
6
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE1:54.88
  
 PB
7
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE1:59.10
  
 PB
8
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE2:06.84
  
 PB
9
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE2:19.40
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale A
12.3.
12.3.
1
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE9.09
  
 PB
2
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE9.77
  
 PB
3
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE10.28
  
 PB
4
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE10.43
  
 PB
5
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE10.77
  
 PB
6
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE12.65
  
 PB
Finale B
12.3.
12.3.
1
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE9.26
  
 
2
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE9.68
  
 PB
3
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE9.86
  
 PB
4
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE9.86
  
 PB
5
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE10.15
  
 PB
6
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE10.45
  
 PB
Ebba Hager
Ebba Hager ('01)
SWE DNS
  
 
Finale C
12.3.
12.3.
1
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE9.05
  
 
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE9.27
  
 PB
3
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE9.44
  
 
4
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE9.60
  
 PB
5
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE9.67
  
 PB
6
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE9.88
  
 
7
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE10.00
  
 
P15 Højdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE1.70
  
 PB
 
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
  O
1.70
  O
1.73
XXX
 
1
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE1.55
  
 PB
 
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
XXO
1.52 PB
  O
1.55 PB
 XO
      
2
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE1.58
  
 
 
1.40
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
XXO
1.58
 XO
1.61
XXX
 
2
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE1.46
  
 PB
 
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.43 PB
 XO
1.46 PB
  O
1.49
XXX
 
3
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE1.55
  
 PB
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
  O
1.52 =PB
XXO
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
  
3
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE1.46
  
 PB
 
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49
XXX
 
4
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE1.52
  
 SB
 
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55
XXX
   
4
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE1.43
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43 PB
  O
1.46
XXX
 
5
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE1.52
  
 PB
 
1.37
  O
1.40
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
 XO
1.49 PB
XXO
1.52 PB
  O
1.55
XXX
 
5
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE1.37
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
  O
1.40
XXX
  
6
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE1.52
  
 PB
 
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52 PB
 XO
1.55
XXX
   
6
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE1.34
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
XXX
7
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE1.52
  
 
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52
 XO
1.55
XXX
   
7
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE1.34
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
 XO
1.37
XXX
 
8
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE1.49
  
 SB
 
1.43
  O
1.46
  O
1.49 SB
  O
     
8
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE1.25
  
 PB
 
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28
XXX
  
9
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE1.46
  
 PB
 
1.43 PB
 XO
1.46 PB
  O
1.49
XXX
     
10
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE1.46
  
 PB
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE NH
  
 
 
1.16
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE5.43
  
 PB
 
4.89 PB5.40 PB5.43 PB     
2
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE5.27
  
 
 
  X5.275.16     
3
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE5.11
  
 PB
 
4.69  X5.11 PB     
4
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE4.96
  
 PB
 
4.72 PB4.96 PB4.80     
5
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE4.82
  
 SB
 
4.51 SB4.82 SB4.81     
6
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE4.77
  
 PB
 
4.73 PB4.674.77 PB     
7
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE4.75
  
 
 
4.48  X4.75     
8
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE4.67
  
 
 
4.664.674.34     
9
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE4.62
  
 PB
 
4.41 PB4.62 PB4.60     
10
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE4.61
  
 PB
 
4.55 PB4.61 PB4.60     
11
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE4.60
  
 PB
 
4.46 PB4.50 PB4.60 PB     
12
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE4.54
  
 PB
 
4.33 PB4.54 PB4.30     
13
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE4.46
  
 PB
 
  X4.22 PB4.46 PB     
14
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE4.42
  
 PB
 
4.42 PB4.384.28     
15
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE4.32
  
 PB
 
  X4.32 PB4.10     
16
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE4.23
  
 PB
 
3.63 PB3.77 PB4.23 PB     
17
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE4.18
  
 PB
 
4.07 PB3.944.18 PB     
18
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE4.16
  
 PB
 
3.30 PB3.80 PB4.16 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 12.3.

Finale A

Finale
Inde 12.3.
1
Feben Tewelde
Feben Tewelde ('01)
SWE11.40
  
 PB
 
10.62 PB10.0311.40 PB     
2
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE10.78
  
 PB
 
9.4210.78 PB10.26     
3
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE10.10
  
 =PB
 
9.46 SB10.10 =PB  X     
4
Mikaela Ekman
Mikaela Ekman ('01)
SWE9.92
  
 PB
 
9.83 PB9.349.92 PB     
5
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE9.76
  
 PB
 
9.05 PB9.21 PB9.76 PB     
6
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.19
  
 PB
 
9.19 PB8.838.71     
7
Alma Eriksson
Alma Eriksson ('01)
SWE9.06
  
 
 
  X9.068.87     
8
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE8.84
  
 PB
 
8.84 PB7.34  X     
9
Hanna Wallmark
Hanna Wallmark ('01)
SWE8.63
  
 PB
 
8.39 PB8.41 PB8.63 PB     
10
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE8.57
  
 PB
 
8.57 PB  X  X     
11
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.31
  
 PB
 
7.44 PB8.31 PB  X     
12
Angelina Rydensjö
Angelina Rydensjö ('01)
SWE8.04
  
 PB
 
7.69 PB7.348.04 PB     
13
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE7.93
  
 PB
 
7.66 PB7.017.93 PB     
14
Linnea Pihl
Linnea Pihl ('01)
SWE7.92
  
 PB
 
7.70 PB7.497.92 PB     
15
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE7.88
  
 PB
 
6.72 PB7.88 PB7.43     
16
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE7.73
  
 PB
 
7.73 PB7.226.60     
17
Cornelia Lindberg
Cornelia Lindberg ('01)
SWE7.43
  
 PB
 
7.43 PB7.43 =PB7.40     
18
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE6.70
  
 PB
 
6.70 PB6.456.67     
19
Alma Åberg
Alma Åberg ('01)
SWE5.75
  
 PB
 
5.64 PB5.75 PB5.73     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1