Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: 21.1.2017 Inde

M 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:22.84
  
 PB
2
Ali Al-Janabi
Ali Al-Janabi ('94)
IRQ1:22.91
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:23.71
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:27.61
  
 
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)DEN1:30.79
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE1:52.25
  
 =PB
2
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:53.07
  
 =SB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)DEN2:02.86
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:02.93
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN2:05.38
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN2:09.90
  
 SB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:16.21
  
 
Finale B
3
Erik Santiestevez
Erik Santiestevez ('96)
SWE2:03.68
  
 PB
Finale C
3
Abdirahman Ali Mohamoud
Abdirahman Ali Mohamoud 
SWE2:09.91
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)DEN8:53.27
  
 PB
Finale B
2
Abdikhalaq Nooh
Abdikhalaq Nooh ('99)
SWE8:42.67
  
 =PB
9
Göran Sander
Göran Sander ('67)
SWE9:19.59
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:10.37
  
 SB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN2:19.69
  
 
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN2:22.98
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:23.97
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN2:28.27
  
 
Finale B
7
Alexandra Gullberg
Alexandra Gullberg ('01)
SWE2:34.97
  
 SB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE10:24.37
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1