Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallas Spelen 27‐28.1.2018 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.82
  
 
2
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE6.82
  
 =SB
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.87
  
 =PB
4Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.88
  
 SB
5
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE6.94
  
 
6
Christian Marthinussen
Christian Marthinussen ('83)
NOR6.97
  
 
7Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.08
  
 
8
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE7.11
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.05
  
 SB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.13
  
 
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.15
  
 SB
4
Michael Rosenberg
Michael Rosenberg ('90)
NOR7.17
  
 SB
5
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE7.17
  
 
6
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR7.23
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.94
  
 
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.17
  
 
3
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE7.18
  
 PB
4
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7.29
  
 SB
5
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE7.37
  
 =SB
6Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN7.50
  
 
7Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)DEN7.55
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE6.92
  
 
2
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE7.01
  
 SB
3Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.09
  
 SB
4
Gustav Monien
Gustav Monien ('97)
SWE7.24
  
 
5
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE7.28
  
 
6Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN7.37
  
 SB
7
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE7.67
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE6.91
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.06
  
 SB
3
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE7.15
  
 
4
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE7.29
  
 
5Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.31
  
 SB
6Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)DEN7.69
  
 
Indledende 4
27.1.
27.1.
1
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR7.07
  
 SB
2
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.15
  
 
3
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE7.32
  
 
4Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN7.47
  
 SB
5Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN7.58
  
 
6Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN7.66
  
 SB
Indledende 5
27.1.
27.1.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.91
  
 SB
2
Christian Marthinussen
Christian Marthinussen ('83)
NOR6.95
  
 =PB
3
Michael Rosenberg
Michael Rosenberg ('90)
NOR7.18
  
 SB
4Toke GotthardsenToke Gotthardsen ('94)DEN7.34
  
 PB
5Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.46
  
 SB
6Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.46
  
 SB
7Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.61
  
 SB
8
Peter Rosén
Peter Rosén ('65)
SWE8.33
  
 SB
Indledende 6
27.1.
27.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.90
  
 SB
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.03
  
 PB
3
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE7.03
  
 =SB
3
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE7.03
  
 SB
4Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.45
  
 SB
5Daryoush YazdanyarDaryoush Yazdanyar ('86)DEN7.47
  
 SB
6
Simon Sund
Simon Sund ('98)
SWE7.76
  
 
7
Per-Joan Lorentzon
Per-Joan Lorentzon ('74)
SWE7.80
  
 
M 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.80
  
 SB
2
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE22.23
  
 SB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN22.27
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN22.14
  
 PB
2
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE22.53
  
 PB
3
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE23.02
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN22.41
  
 PB
2
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE23.01
  
 
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN23.28
  
 
Finale D
28.1.
28.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN22.44
  
 PB
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE22.51
  
 PB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.73
  
 SB
Finale E
28.1.
28.1.
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN22.83
  
 PB
2Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)SVK23.53
  
 PB
3Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN23.69
  
 PB
Finale F
28.1.
28.1.
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN22.85
  
 PB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN22.89
  
 PB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN DQ
  
 
Finale G
28.1.
28.1.
1Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)DEN23.63
  
 PB
2Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN23.99
  
 PB
Finale H
28.1.
28.1.
1
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE23.74
  
 PB
2Michael Noes AndersenMichael Noes Andersen ('91)DEN24.43
  
 SB
3Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN24.55
  
 PB
Finale I
28.1.
28.1.
1
Fredrik Lorentzon
Fredrik Lorentzon ('97)
SWE23.95
  
 SB
2Haris KhanHaris Khan DEN24.35
  
 PB
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)DEN24.69
  
 SB
Finale J
28.1.
28.1.
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)DEN24.60
  
 PB
2Nicklas BjerreNicklas Bjerre ('97)DEN24.64
  
 PB
M 400 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR48.44
  
 PB
2
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE48.67
  
 PB
3Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN48.77
  
 SB
4
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE49.82
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Anton Sigurdsson
Anton Sigurdsson ('96)
SWE48.70
  
 PB
2
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE49.73
  
 PB
3Emil SöndergaardEmil Söndergaard ('96)DEN50.30
  
 PB
4
Erik Lindahl
Erik Lindahl ('90)
SWE51.86
  
 SB
Finale C
27.1.
27.1.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN49.96
  
 PB
2Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN50.30
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN50.80
  
 SB
4
Joakim Karlsson
Joakim Karlsson ('97)
SWE50.86
  
 PB
Finale D
27.1.
27.1.
1Mathias MørkMathias Mørk ('97)DEN50.95
  
 PB
2Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)SVK51.81
  
 PB
3Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN53.28
  
 PB
4
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE54.58
  
 PB
Finale E
27.1.
27.1.
1
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE51.58
  
 PB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN51.63
  
 
3Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN52.98
  
 SB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN53.54
  
 SB
Finale F
27.1.
27.1.
1Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN51.90
  
 PB
2Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN52.14
  
 SB
3Magnus NielsenMagnus Nielsen ('91)SWE52.17
  
 PB
4
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE54.00
  
 SB
Finale G
27.1.
27.1.
1
Isak Bjeregaard
Isak Bjeregaard ('81)
SWE53.67
  
 PB
2
Albert Nurmi
Albert Nurmi ('01)
SWE55.50
  
 PB
3
Henrik Möbius
Henrik Möbius 
SWE57.11
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN57.31
  
 PB
Finale H
27.1.
27.1.
1
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE54.92
  
 PB
2
Anton Larsson
Anton Larsson ('02)
SWE56.04
  
 PB
3
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE56.07
  
 PB
4
Olof Qvant
Olof Qvant 
SWE58.48
  
 PB
Finale I
27.1.
27.1.
1
Alex Andersson
Alex Andersson 
SWE55.73
  
 PB
2
Zakaria Aatti
Zakaria Aatti ('68)
SWE57.82
  
 PB
3Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)DEN59.21
  
 PB
4
Truls Carlsson
Truls Carlsson ('02)
SWE59.94
  
 PB
Finale J
27.1.
27.1.
1
Emanuel Alm
Emanuel Alm ('02)
SWE56.74
  
 PB
2
Fredrik Norstedt
Fredrik Norstedt ('99)
SWE59.13
  
 PB
3
Zabihulla Bahrami
Zabihulla Bahrami ('03)
SWE1:02.52
  
 PB
M 800 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:55.93
  
 SB
2
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE1:58.24
  
 PB
3
Isak Bjeregaard
Isak Bjeregaard ('81)
SWE1:58.37
  
 PB
4
Emil Tostrup
Emil Tostrup ('95)
SWE1:59.18
  
 SB
5Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:59.66
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1Sören JönkSören Jönk ('97)DEN1:59.69
  
 PB
2Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN2:04.87
  
 PB
3Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN2:06.35
  
 SB
4Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)DEN2:07.14
  
 PB
5Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN2:08.62
  
 PB
6
Noah Lacayo
Noah Lacayo ('99)
SWE2:08.75
  
 PB
7
Henrik Möbius
Henrik Möbius 
SWE2:12.22
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN2:00.96
  
 SB
2Mads Windahl KofoedMads Windahl Kofoed ('99)DEN2:01.35
  
 PB
3Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN2:02.23
  
 SB
4
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE2:05.32
  
 SB
5Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN2:05.55
  
 PB
6Lucas BallingLucas Balling ('97)DEN2:06.47
  
 PB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Daniel Lundborg
Daniel Lundborg ('97)
SWE2:08.23
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)DEN2:09.03
  
 
3Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)DEN2:10.54
  
 SB
4Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)DEN2:10.68
  
 PB
5
Fredrik Norstedt
Fredrik Norstedt ('99)
SWE2:17.48
  
 PB
6
Olof Qvant
Olof Qvant 
SWE2:25.87
  
 
M 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
SWE4:00.31
  
 SB
2
Abubakar Abdullahi
Abubakar Abdullahi ('99)
SWE4:03.09
  
 PB
3
Emil Tostrup
Emil Tostrup ('95)
SWE4:04.53
  
 PB
4
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE4:08.55
  
 PB
5
Oliver Wykman
Oliver Wykman ('94)
SWE4:11.85
  
 
6
El Mehdi Khouaji
El Mehdi Khouaji ('86)
SWE4:28.54
  
 PB
7
Erik Karlsson
Erik Karlsson ('98)
SWE4:50.64
  
 SB
Hassan Jirrabey
Hassan Jirrabey ('93)
SOM DNF
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
SWE4:16.69
  
 PB
2
Henrik Nord
Henrik Nord ('73)
SWE4:17.14
  
 PB
3
Adam Månsson
Adam Månsson ('89)
SWE4:17.77
  
 PB
4Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)DEN4:19.70
  
 PB
5Simon HolstSimon Holst ('98)DEN4:20.28
  
 SB
6
Isak Prellner
Isak Prellner ('98)
SWE4:26.32
  
 PB
7Hansen Lasse KuhreHansen Lasse Kuhre ('96)DEN4:36.03
  
 PB
Finale 3
27.1.
27.1.
2
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE4:26.73
  
 PB
5
Andreas Cederström
Andreas Cederström ('84)
SWE4:57.95
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.92
  
 PB
2
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE7.98
  
 SB
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.12
  
 
4
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE8.14
  
 PB
5
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE8.17
  
 SB
6
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE8.42
  
 
7
Martin Nikolai Kanestrøm
Martin Nikolai Kanestrøm ('96)
NOR8.98
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.13
  
 SB
2
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE8.19
  
 SB
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.26
  
 
4
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard ('94)
SWE8.78
  
 
5
Sebastian Holmberg
Sebastian Holmberg ('87)
SWE9.54
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE8.07
  
 
2
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE8.19
  
 =SB
3
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE8.23
  
 SB
4
Martin Nikolai Kanestrøm
Martin Nikolai Kanestrøm ('96)
NOR8.89
  
 PB
5
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE9.62
  
 PB
M Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR2.05
  
 PB
2
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.00
  
 SB
3
Samuel Fransson
Samuel Fransson 
SWE1.95
  
 
4
Vetle Raa Ellingsen
Vetle Raa Ellingsen 
NOR1.95
  
 PB
5
Andreas Leveau
Andreas Leveau ('80)
SWE1.90
  
 SB
6
Inge Eide Johnsen
Inge Eide Johnsen ('98)
NOR1.85
  
 PB
7
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard ('94)
SWE1.80
  
 SB
M Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Melker Svärd Jacobsson
Melker Svärd Jacobsson ('94)
SWE5.60
  
 
 
5.40
  O
5.60
  O
5.78
XXX
     
2
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.40
  
 
 
5.00
  O
5.20
  O
5.30
 XO
5.40
  O
5.55
XXX
   
3Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.40
  
 SB
 
5.20
 XO
5.40 SB
  O
5.55
XXX
     
4
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.40
  
 
 
5.20
  O
5.40
 XO
5.60
XXX
     
5
Filip Gyllensten
Filip Gyllensten ('92)
SWE5.30
  
 PB
6Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.80
  
 
7
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.80
  
 
8
Andreas Gjesdal
Andreas Gjesdal ('95)
NOR4.60
  
 SB
9Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN4.60
  
 PB
10
Jonathan Ruffieux
Jonathan Ruffieux ('91)
SWE4.40
  
 PB
10
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.40
  
 
12Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.40
  
 PB
13
Emil Östergren
Emil Östergren ('98)
SWE4.40
  
 
14
Magnus Herstedt
Magnus Herstedt ('98)
SWE4.40
  
 SB
15
Adam Bengtsson
Adam Bengtsson ('99)
SWE4.20
  
 
16
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR4.00
  
 PB
17Mathias ClausenMathias Clausen ('01)DEN4.00
  
 
18Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN3.80
  
 
19
Oliver Edman Chrantz
Oliver Edman Chrantz ('01)
SWE3.80
  
 
20Pedersen Andreas KockPedersen Andreas Kock ('97)DEN3.60
  
 PB
M Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.90
  
 PB
 
7.667.647.567.557.617.90 PB  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.30
  
 PB
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.09
  
 SB
4
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE6.94
  
 SB
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.69
  
 SB
6
Odin Hallqvist
Odin Hallqvist ('97)
NOR6.61
  
 PB
7Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.50
  
 SB
8
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE6.28
  
 PB
9Robin SwannRobin Swann ('97)DEN6.15
  
 
M Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE15.00
  
 SB
2
Moteba Mbumba
Moteba Mbumba ('90)
SWE14.81
  
 SB
3
Mathias Ström
Mathias Ström ('87)
SWE14.57
  
 SB
4
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR14.52
  
 SB
5Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.15
  
 SB
6
Per Bucher Johannessen
Per Bucher Johannessen ('02)
NOR13.85
  
 
7
Emil Quick
Emil Quick ('95)
SWE12.69
  
 PB
8
Lars Jørgen Haugland
Lars Jørgen Haugland 
NOR12.30
  
 PB
9Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN11.20
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.02
  
 PB
 
18.56 PB18.4518.56 =PB19.02 PB18.8918.96  
2
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE14.41
  
 SB
3
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE12.90
  
 PB
4
Rasmus Elfgaard
Rasmus Elfgaard ('94)
SWE12.21
  
 PB
K 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.47
  
 
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.47
  
 
3
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE7.48
  
 =PB
4
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.57
  
 =PB
5
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.62
  
 
6Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.63
  
 SB
7
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE7.75
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE7.73
  
 PB
2
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR7.77
  
 =PB
3Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN7.78
  
 
4
Cecilia Håkegård
Cecilia Håkegård ('94)
NOR7.82
  
 SB
5
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.82
  
 =SB
6
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.83
  
 
7Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.91
  
 SB
8Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.91
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE7.55
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.56
  
 
3
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE7.74
  
 PB
4
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.84
  
 
5Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.91
  
 
6
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE8.15
  
 
7Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN8.18
  
 SB
8Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN8.28
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.45
  
 PB
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.50
  
 
3
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE7.73
  
 PB
4
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.75
  
 PB
5Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.92
  
 SB
6
Josefine Olsson
Josefine Olsson ('98)
SWE8.17
  
 
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE7.58
  
 SB
2
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.59
  
 
3
Cecilia Håkegård
Cecilia Håkegård ('94)
NOR7.85
  
 SB
4
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE8.17
  
 SB
5Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN8.22
  
 SB
6Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)SWE8.62
  
 PB
7Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN9.01
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.65
  
 
2Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN7.74
  
 
3
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR7.82
  
 =SB
4
Malin Roth
Malin Roth ('95)
SWE8.04
  
 
5
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE8.07
  
 PB
6
Julia Olander
Julia Olander ('99)
SWE8.48
  
 SB
7Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)DEN8.55
  
 SB
K 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.45
  
 
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.46
  
 SB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN24.56
  
 SB
Finale B
28.1.
28.1.
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN24.49
  
 PB
2
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE24.74
  
 
3
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR25.18
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1
Louise Duvling Andersson
Louise Duvling Andersson 
SWE25.54
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN25.81
  
 PB
3
Ide Ileso
Ide Ileso 
SWE26.84
  
 PB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.60
  
 
2
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE25.70
  
 
3Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN26.02
  
 SB
Finale E
28.1.
28.1.
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR25.66
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN25.75
  
 PB
3
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE26.45
  
 SB
Finale F
28.1.
28.1.
1Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN25.82
  
 PB
2
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE26.32
  
 PB
3
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE26.45
  
 
Finale G
28.1.
28.1.
1
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE26.30
  
 PB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.35
  
 SB
3
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE27.12
  
 
Finale H
28.1.
28.1.
1
Linnea Volmerdal
Linnea Volmerdal ('99)
SWE27.27
  
 PB
Cecilie BergendorffCecilie Bergendorff ('97)DEN DNF
  
 
Finale I
28.1.
28.1.
1Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN27.38
  
 PB
2
Josefine Olsson
Josefine Olsson ('98)
SWE27.60
  
 PB
3Anne SøeborgAnne Søeborg ('97)DEN28.30
  
 SB
Finale J
28.1.
28.1.
1
Hanna Zachrisson
Hanna Zachrisson ('99)
SWE27.92
  
 SB
2Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)SWE28.06
  
 PB
3
Ellen Tidfors
Ellen Tidfors ('97)
SWE28.07
  
 PB
Finale K
28.1.
28.1.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN28.06
  
 PB
2Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN28.20
  
 PB
3Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)DEN28.55
  
 SB
Finale L
28.1.
28.1.
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN28.88
  
 PB
2Nicole VaabengaardNicole Vaabengaard ('02)DEN31.14
  
 PB
K 400 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Josefin Magnusson
Josefin Magnusson ('89)
SWE55.66
  
 SB
2
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE57.14
  
 
3
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE57.57
  
 
4
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.90
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN58.20
  
 PB
2
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE59.61
  
 
3Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN1:01.58
  
 
4
Ide Ileso
Ide Ileso 
SWE1:02.46
  
 SB
Finale C
27.1.
27.1.
1
Louise Duvling Andersson
Louise Duvling Andersson 
SWE59.07
  
 SB
2
Åsa Söderlund
Åsa Söderlund ('93)
SWE59.31
  
 SB
3
Hanna Bergqvist
Hanna Bergqvist ('91)
SWE59.43
  
 SB
4Freja WærnessFreja Wærness DEN1:00.52
  
 
Finale D
27.1.
27.1.
1Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN1:01.12
  
 PB
2
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE1:01.45
  
 SB
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN1:02.12
  
 PB
4Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)DEN1:04.00
  
 PB
Finale E
27.1.
27.1.
1
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE1:02.24
  
 PB
2Tine ØstergaardTine Østergaard DEN1:03.69
  
 PB
3
Silje Kristiansen
Silje Kristiansen ('96)
FOR1:06.33
  
 PB
Finale F
27.1.
27.1.
1
Linnea Volmerdal
Linnea Volmerdal ('99)
SWE1:03.02
  
 PB
2
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE1:04.22
  
 PB
3
Ellen Tidfors
Ellen Tidfors ('97)
SWE1:05.88
  
 SB
Finale G
27.1.
27.1.
1
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE1:06.82
  
 
2Nicole VaabengaardNicole Vaabengaard ('02)DEN1:13.75
  
 PB
3
Andrea Åberg
Andrea Åberg ('02)
SWE1:16.00
  
 
4
Sima Zahrai
Sima Zahrai ('63)
SWE1:21.67
  
 PB
K 800 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Laura MøllerLaura Møller ('94)DEN2:14.05
  
 PB
2Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)DEN2:14.87
  
 PB
3Freja WærnessFreja Wærness DEN2:16.59
  
 PB
4Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN2:20.98
  
 SB
5Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)DEN2:22.10
  
 SB
6
Sara Dädeby
Sara Dädeby ('99)
SWE2:22.23
  
 PB
Finale B
28.1.
28.1.
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:19.98
  
 
2
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE2:21.50
  
 
3
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE2:22.22
  
 PB
4Tine ØstergaardTine Østergaard DEN2:24.09
  
 PB
5
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE2:25.04
  
 PB
6
Johanna Bülow
Johanna Bülow ('02)
SWE2:26.55
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN2:22.37
  
 
2
Caroline Norrsand
Caroline Norrsand ('85)
SWE2:26.76
  
 PB
3
Anja Jagesten
Anja Jagesten ('02)
SWE2:34.18
  
 SB
4
Mia Havinder
Mia Havinder ('69)
SWE2:39.88
  
 PB
5
Nina Kolarzik
Nina Kolarzik ('97)
SWE2:40.43
  
 PB
6
Annika Rybäck
Annika Rybäck ('61)
SWE3:00.54
  
 PB
K 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN4:44.71
  
 SB
2
Maria Sandström
Maria Sandström ('90)
SWE4:46.18
  
 SB
3
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE4:54.88
  
 PB
4
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE5:00.42
  
 PB
4
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE5:00.42
  
 =PB
5
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
SWE5:02.10
  
 PB
6
Marie Olsson
Marie Olsson ('63)
SWE5:19.31
  
 SB
7
Mia Havinder
Mia Havinder ('69)
SWE5:21.45
  
 PB
8
Annika Rybäck
Annika Rybäck ('61)
SWE5:51.17
  
 PB
9Wiktoria WarzyckaWiktoria Warzycka ('99)DEN5:59.50
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.37
  
 SB
1
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.59
  
 
2
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE8.47
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.59
  
 SB
3
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR8.52
  
 SB
3
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE9.05
  
 SB
4Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.61
  
 SB
4
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE9.11
  
 PB
5
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.68
  
 =SB
5Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN9.24
  
 
6
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE8.76
  
 =SB
6
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE9.29
  
 
7Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN8.84
  
 SB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR8.54
  
 SB
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.71
  
 
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN8.95
  
 SB
4Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN9.01
  
 SB
5
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE9.09
  
 SB
6Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)DEN10.00
  
 SB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE8.58
  
 
2
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE8.76
  
 SB
3
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR9.15
  
 PB
4
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE9.19
  
 SB
5Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN9.66
  
 SB
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN10.19
  
 SB
7Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)DEN10.30
  
 SB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE8.30
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.46
  
 SB
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.70
  
 SB
4
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE9.12
  
 PB
5
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE9.19
  
 SB
6Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN9.33
  
 PB
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE DNF
  
 
K Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.73
  
 SB
2Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN1.73
  
 SB
3Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.70
  
 PB
4Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.60
  
 
5
Sara Johansson
Sara Johansson ('94)
SWE1.60
  
 SB
K Stangspring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.45
  
 SB
 
4.35 SB
  O
4.45 SB
  O
4.61
XXX
     
2
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.05
  
 SB
2
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.05
  
 
4Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.95
  
 
5
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.85
  
 PB
6
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.85
  
 SB
7
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR3.75
  
 
8
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE3.75
  
 SB
9
Megan Berg Nobeus
Megan Berg Nobeus 
SWE3.75
  
 
10
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.65
  
 
11
Filippa Miller
Filippa Miller ('99)
SWE3.55
  
 PB
11
Sophie Ohlsson
Sophie Ohlsson ('99)
SWE3.55
  
 PB
13
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.45
  
 PB
14
Ebba Carlsson
Ebba Carlsson ('99)
SWE3.35
  
 PB
15Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.20
  
 
15Julie HarsmannJulie Harsmann DEN3.20
  
 SB
K Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.52
  
 SB
 
6.41 SB6.336.43 SB6.52 SB6.466.34  
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE6.18
  
 SB
3
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.17
  
 SB
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE5.97
  
 PB
5
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE5.83
  
 SB
6
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.78
  
 SB
7
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE5.72
  
 
8
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.64
  
 
9
Nadja Casadei
Nadja Casadei ('83)
SWE5.44
  
 SB
10Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN5.36
  
 
11
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE5.34
  
 SB
12Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.32
  
 SB
13
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE5.26
  
 PB
14Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN4.92
  
 
15Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.67
  
 PB
K Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE12.78
  
 
2
Sofie Olsholt
Sofie Olsholt ('96)
NOR12.31
  
 SB
3Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN12.02
  
 SB
4
Julia Olander
Julia Olander ('99)
SWE12.00
  
 SB
5
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE11.73
  
 SB
6Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN11.65
  
 SB
7
Saga Sjöberg
Saga Sjöberg ('99)
SWE11.45
  
 SB
8
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE11.32
  
 SB
9
Elise Sanden Søvik
Elise Sanden Søvik ('97)
NOR11.16
  
 PB
10
Emma Erlandsson
Emma Erlandsson ('99)
SWE11.07
  
 SB
10
Målfrid Pettersen Lunde
Målfrid Pettersen Lunde ('97)
NOR11.07
  
 PB
12
Selena Becanovic
Selena Becanovic 
SWE10.81
  
 SB
13
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE10.79
  
 
14Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN9.17
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.89
  
 SB
2Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN13.61
  
 PB
3
Beatrice Lantz
Beatrice Lantz ('97)
SWE13.19
  
 
4
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE11.91
  
 SB
D19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.93
  
 PB
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE6.99
  
 PB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.03
  
 
4
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE7.13
  
 
5Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.34
  
 
6
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.37
  
 =PB
7
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE7.48
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.02
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE7.17
  
 
3
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE7.51
  
 PB
4
Woraphon Sutla
Woraphon Sutla 
SWE7.69
  
 PB
5
Lars Jørgen Haugland
Lars Jørgen Haugland 
NOR7.89
  
 PB
6
Albin Samefors
Albin Samefors 
SWE7.96
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.10
  
 
2
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.37
  
 PB
3
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.42
  
 
4Hussein JhandaHussein Jhanda DEN7.87
  
 PB
5
Alexander Hersmyr
Alexander Hersmyr 
SWE8.50
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.07
  
 
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.25
  
 SB
3Mads LundMads Lund DEN7.29
  
 PB
4
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE7.41
  
 PB
5Haris KhanHaris Khan DEN7.52
  
 
6Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN7.85
  
 
D19 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.29
  
 PB
2Emil FrændeEmil Frænde DEN22.79
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE23.46
  
 PB
2
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE23.72
  
 SB
Finale C
27.1.
27.1.
1
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE24.25
  
 PB
2Petrus Feodor LudjoiPetrus Feodor Ludjoi DEN25.16
  
 PB
3Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN25.26
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN4:19.55
  
 SB
3
David Klöfverskjöld
David Klöfverskjöld ('01)
SWE4:34.84
  
 PB
4
Erik Lidfors
Erik Lidfors ('99)
SWE4:45.05
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN8.21
  
 PB
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE8.26
  
 SB
3
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE8.72
  
 
D19 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Vetle Raa Ellingsen
Vetle Raa Ellingsen 
NOR1.90
  
 PB
2Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN1.85
  
 PB
D19 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Mads LundMads Lund DEN7.29
  
 PB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.79
  
 =PB
3Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.72
  
 
4Emil FrændeEmil Frænde DEN6.71
  
 
5
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE6.60
  
 PB
6
Robin Gustafsson
Robin Gustafsson ('99)
SWE6.52
  
 PB
7Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN6.48
  
 PB
8
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE6.35
  
 PB
9
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE6.32
  
 
10
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE6.30
  
 
11Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN6.12
  
 SB
12
Woraphon Sutla
Woraphon Sutla 
SWE5.70
  
 PB
13Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN5.07
  
 
14
Lars Jørgen Haugland
Lars Jørgen Haugland 
NOR4.76
  
 PB
D19 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Mads RingstedMads Ringsted ('99)DEN14.56
  
 PB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)DEN13.45
  
 PB
3
Albin Samefors
Albin Samefors 
SWE9.48
  
 PB
P19 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE7.87
  
 SB
2
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE7.89
  
 
3
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE8.18
  
 
4
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.23
  
 
5Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN8.32
  
 
6Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN8.34
  
 
7Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN8.36
  
 
8
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE8.47
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE7.84
  
 PB
2
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE7.91
  
 
3
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.10
  
 PB
4
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE8.10
  
 SB
5
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE8.35
  
 PB
6Naja VintherNaja Vinther DEN8.40
  
 
7Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)DEN8.48
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN8.31
  
 PB
2Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN8.31
  
 SB
3Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN8.33
  
 SB
4
Hanna Zachrisson
Hanna Zachrisson ('99)
SWE8.41
  
 SB
5
Beatrice Persson
Beatrice Persson ('99)
SWE8.59
  
 SB
6Stephanie Munk PoulsenStephanie Munk Poulsen ('99)DEN8.74
  
 
7
Elin Mårtensson
Elin Mårtensson 
SWE9.51
  
 
P19 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Fanny Runheim
Fanny Runheim ('99)
SWE24.80
  
 
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE25.80
  
 PB
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE DQ
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN26.80
  
 PB
2Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN27.73
  
 PB
Finale C
27.1.
27.1.
1Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN27.22
  
 SB
2Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN27.31
  
 SB
3
Megan Berg Nobeus
Megan Berg Nobeus 
SWE28.52
  
 PB
Finale D
27.1.
27.1.
1
Emilia Aspegrén
Emilia Aspegrén 
SWE27.54
  
 SB
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN27.63
  
 PB
3
Emma Hedlund
Emma Hedlund 
SWE27.66
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.55
  
 PB
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE9.00
  
 SB
3
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE9.13
  
 
4
Caroline Mubiru
Caroline Mubiru 
SWE9.34
  
 PB
5
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE9.35
  
 PB
6Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN9.55
  
 
7Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)DEN9.78
  
 PB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.70
  
 PB
2
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE9.04
  
 
3
Caroline Mubiru
Caroline Mubiru 
SWE9.37
  
 PB
4
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE9.60
  
 
5Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN9.61
  
 
6Stephanie Munk PoulsenStephanie Munk Poulsen ('99)DEN10.76
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE9.02
  
 SB
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN9.49
  
 
3Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)DEN9.89
  
 
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN9.91
  
 PB
5Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN10.24
  
 PB
6
Linnea Lindh
Linnea Lindh ('99)
SWE10.36
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Anna Påsse
Anna Påsse ('99)
SWE1.60
  
 =PB
2
Ellen Hedin
Ellen Hedin 
SWE1.60
  
 
P19 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Caroline Mubiru
Caroline Mubiru 
SWE5.36
  
 PB
2Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.27
  
 SB
3
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE5.26
  
 
4
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE5.19
  
 
5
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE5.16
  
 SB
6
Ellen Hedin
Ellen Hedin 
SWE4.77
  
 PB
7
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
SWE4.68
  
 PB
8
Amanda Backlund
Amanda Backlund ('99)
SWE4.56
  
 SB
9
Linnéa Lindh
Linnéa Lindh ('01)
SWE4.51
  
 
10
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE4.51
  
 
11Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN4.42
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Thea JensenThea Jensen ('99)DEN13.58
  
 SB
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.50
  
 PB
3
Wilma Lundberg
Wilma Lundberg 
SWE12.15
  
 PB
4Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN11.74
  
 PB
5
Caroline Mubiru
Caroline Mubiru 
SWE11.08
  
 PB
6
Nicole Ridegård
Nicole Ridegård ('99)
SWE10.90
  
 SB
7
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE10.75
  
 PB
D17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR6.96
  
 SB
2
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE7.02
  
 =SB
3
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE7.09
  
 
4
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.19
  
 =PB
5
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.24
  
 
6
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.28
  
 
7
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR7.32
  
 =PB
8
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.35
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE7.02
  
 SB
2
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.30
  
 
3Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.48
  
 SB
4
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE7.51
  
 PB
5
Filip Lindh
Filip Lindh ('01)
SWE8.03
  
 
6
Oskar Sundberg
Oskar Sundberg ('01)
SWE8.09
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE7.19
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.19
  
 PB
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.22
  
 PB
4
Hampus Helamb
Hampus Helamb ('01)
SWE7.60
  
 PB
5
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE7.68
  
 PB
6Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN8.00
  
 SB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR7.19
  
 
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.27
  
 
3
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR7.32
  
 PB
4
Isak Hejdenberg
Isak Hejdenberg ('01)
SWE7.67
  
 
5
Einar Danielsson
Einar Danielsson ('01)
SWE7.80
  
 PB
6
Oskar Wictorsson
Oskar Wictorsson ('01)
SWE8.57
  
 PB
D17 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE22.66
  
 PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN23.01
  
 PB
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE23.88
  
 PB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE23.11
  
 PB
2
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE23.42
  
 PB
3Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN23.62
  
 PB
Finale C
28.1.
28.1.
1Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN24.06
  
 PB
2
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE24.39
  
 PB
3
Arne Johannes Ytre
Arne Johannes Ytre ('02)
NOR24.51
  
 PB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE24.25
  
 PB
2
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE25.24
  
 SB
3Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN25.49
  
 PB
Finale E
28.1.
28.1.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN24.40
  
 PB
2
Hampus Helamb
Hampus Helamb ('01)
SWE24.57
  
 PB
3Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN25.04
  
 PB
Finale F
28.1.
28.1.
1
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE24.68
  
 PB
2
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE25.18
  
 PB
3
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE26.33
  
 PB
28.1.
28.1.
1
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE24.84
  
 PB
2Vanges Adam SmittVanges Adam Smitt ('02)DEN25.81
  
 PB
Biniam Habtom
Biniam Habtom ('01)
ERI DQ
  
 
28.1.
28.1.
1
Albert Nurmi
Albert Nurmi ('01)
SWE25.13
  
 PB
2Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN25.26
  
 PB
3
Hugo Larsson Wilhelmsson
Hugo Larsson Wilhelmsson ('02)
SWE26.55
  
 PB
28.1.
28.1.
1
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE25.13
  
 PB
2
Ola Bokesjö
Ola Bokesjö ('02)
SWE26.82
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE8.08
  
 
2
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR8.17
  
 
3
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE9.68
  
 
D17 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.91
  
 
2
Sören Simonson Pauli
Sören Simonson Pauli ('01)
SWE1.82
  
 SB
3
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE1.82
  
 PB
4
Zackarias Denguir
Zackarias Denguir ('01)
SWE1.79
  
 PB
5
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR1.76
  
 
6
Sander Rye Daae
Sander Rye Daae ('02)
NOR1.55
  
 PB
7
Gabriel Bexvall
Gabriel Bexvall ('02)
SWE1.55
  
 PB
D17 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.40
  
 
2
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.30
  
 
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.20
  
 PB
4Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)DEN4.10
  
 PB
5Mathias ClausenMathias Clausen ('01)DEN4.10
  
 
6
Rasmus Samuelsson
Rasmus Samuelsson ('02)
SWE3.20
  
 
D17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE6.93
  
 PB
2
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE6.81
  
 PB
3
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.79
  
 PB
4
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.62
  
 
5
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR6.49
  
 
6
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE5.99
  
 
7
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE5.87
  
 PB
8
Hampus Helamb
Hampus Helamb ('01)
SWE5.77
  
 PB
9
Einar Danielsson
Einar Danielsson ('01)
SWE5.31
  
 PB
10
Sören Simonson Pauli
Sören Simonson Pauli ('01)
SWE2.29
  
 PB
11
Filip Lindh
Filip Lindh ('01)
SWE1.78
  
 
D17 Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE13.39
  
 PB
2
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE13.13
  
 PB
3
Teodor Sobczyk
Teodor Sobczyk ('01)
SWE13.02
  
 PB
4
William Frisk
William Frisk ('02)
SWE12.91
  
 PB
5
Joel Åsenlund
Joel Åsenlund ('02)
SWE12.77
  
 PB
6
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE12.67
  
 PB
7
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE12.00
  
 
8
Sander Rye Daae
Sander Rye Daae ('02)
NOR11.73
  
 PB
9
Karl Sten
Karl Sten ('02)
SWE10.51
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Erik Bengtsson
Erik Bengtsson ('01)
SWE15.93
  
 PB
2
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR14.65
  
 PB
3
Jacob Andersson
Jacob Andersson ('01)
SWE12.80
  
 PB
4
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.14
  
 PB
5
Einar Danielsson
Einar Danielsson ('01)
SWE9.94
  
 PB
6
Oskar Sundberg
Oskar Sundberg ('01)
SWE9.69
  
 PB
7
Oskar Wictorsson
Oskar Wictorsson ('01)
SWE9.41
  
 PB
P17 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE7.65
  
 PB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.88
  
 SB
3
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE8.08
  
 PB
4
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE8.11
  
 
5
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE8.21
  
 
6
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE8.21
  
 
7
Jennifer Charoenchon Mjøs
Jennifer Charoenchon Mjøs ('01)
NOR8.22
  
 
8Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.34
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.91
  
 SB
2
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE8.11
  
 PB
3
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE8.17
  
 PB
4Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.35
  
 SB
5
Moa Nilsson
Moa Nilsson ('01)
SWE8.50
  
 PB
6
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE8.50
  
 SB
7
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE8.54
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE8.10
  
 PB
2
Jennifer Charoenchon Mjøs
Jennifer Charoenchon Mjøs ('01)
NOR8.18
  
 PB
3Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.31
  
 PB
4
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE8.34
  
 PB
5Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)DEN8.78
  
 SB
6
Ann-Sofie Tanskanen
Ann-Sofie Tanskanen ('01)
SWE9.30
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE7.76
  
 SB
2
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE8.18
  
 PB
3Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN8.36
  
 PB
4Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN8.42
  
 =SB
5
Linnéa Lindh
Linnéa Lindh ('01)
SWE8.52
  
 PB
6Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN8.58
  
 PB
7
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE8.79
  
 PB
P17 200 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE24.66
  
 PB
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE24.77
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN26.30
  
 PB
Finale B
28.1.
28.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE25.14
  
 PB
2
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE25.37
  
 PB
3
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE26.57
  
 SB
Finale C
28.1.
28.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN26.64
  
 PB
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN27.44
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN27.94
  
 SB
Finale D
28.1.
28.1.
1
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE26.64
  
 PB
2
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE29.45
  
 PB
3
Moa Carlberg
Moa Carlberg ('02)
SWE29.72
  
 PB
Finale E
28.1.
28.1.
1Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN26.96
  
 PB
2Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN28.67
  
 PB
Finale F
28.1.
28.1.
1
Matilda Hallström
Matilda Hallström 
SWE26.98
  
 PB
2
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE27.62
  
 PB
28.1.
28.1.
1Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN27.78
  
 PB
2
Tilde Bengtsson
Tilde Bengtsson ('02)
SWE27.86
  
 PB
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN28.25
  
 
28.1.
28.1.
1Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN27.88
  
 PB
2
Ida Bäckman
Ida Bäckman ('02)
SWE28.23
  
 PB
3
Alma Dahlberg
Alma Dahlberg ('02)
SWE29.98
  
 PB
28.1.
28.1.
1Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN28.09
  
 SB
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)DEN28.58
  
 SB
3
Klara Torbjörn
Klara Torbjörn ('01)
SWE28.95
  
 PB
28.1.
28.1.
1
Elin Hallbjörner
Elin Hallbjörner ('02)
SWE28.18
  
 PB
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN28.95
  
 SB
3
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE29.28
  
 PB
28.1.
28.1.
1Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN28.22
  
 PB
2
Andrea Åberg
Andrea Åberg ('02)
SWE29.65
  
 PB
28.1.
28.1.
1
Lina Alvreten
Lina Alvreten ('02)
SWE28.92
  
 PB
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN29.45
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN4:47.93
  
 PB
2Klara HansenKlara Hansen ('03)DEN4:56.01
  
 PB
3Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN4:59.63
  
 PB
4Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)DEN5:00.45
  
 PB
5
Johanna Bülow
Johanna Bülow ('02)
SWE5:26.68
  
 PB
6
Anja Jagesten
Anja Jagesten ('02)
SWE5:28.76
  
 PB
7
Rahim Iman Abdul
Rahim Iman Abdul ('02)
SWE5:59.18
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE9.01
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.08
  
 PB
3
Erika Åkesson
Erika Åkesson ('01)
SWE9.37
  
 
4
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.42
  
 
5Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN9.47
  
 
6
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE9.64
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.40
  
 
2
Erika Åkesson
Erika Åkesson ('01)
SWE9.46
  
 
3Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN9.50
  
 
4Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN10.59
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE9.10
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.16
  
 PB
3
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE9.77
  
 
4Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN9.90
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE1.60
  
 SB
2Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN1.55
  
 PB
3
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE1.55
  
 SB
3
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE1.55
  
 =PB
5
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE1.55
  
 SB
6
Ellen Blomgren
Ellen Blomgren ('01)
SWE1.50
  
 
6
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('02)
SWE1.50
  
 
6
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE1.50
  
 PB
6Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.50
  
 PB
10
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE1.50
  
 
11
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE1.50
  
 SB
12Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)DEN1.50
  
 PB
13
Dace Rebecca Hebelius
Dace Rebecca Hebelius ('02)
SWE1.35
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.85
  
 
2
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR3.85
  
 PB
3
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.55
  
 PB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.35
  
 PB
5
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR3.25
  
 PB
6Sara HarsmannSara Harsmann ('02)DEN3.05
  
 PB
7
Matilda Honeth
Matilda Honeth ('02)
SWE2.85
  
 
8
Celina Johannsen
Celina Johannsen ('02)
SWE2.85
  
 
9Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)DEN2.25
  
 
P17 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE5.62
  
 SB
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.43
  
 PB
3
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE5.36
  
 PB
4
Jennifer Charoenchon Mjøs
Jennifer Charoenchon Mjøs ('01)
NOR5.23
  
 PB
5
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE5.19
  
 PB
6
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE5.09
  
 
6
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE5.09
  
 
8Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN5.04
  
 
9
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE4.94
  
 PB
10
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE4.85
  
 SB
11Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN4.75
  
 
12
Vendela Oltmans
Vendela Oltmans ('01)
SWE4.74
  
 SB
13
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE4.64
  
 PB
14
Johanna Sjöström
Johanna Sjöström ('01)
SWE4.62
  
 PB
15
Johanna Olsson
Johanna Olsson ('01)
SWE4.42
  
 PB
P17 Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE11.21
  
 PB
2
Ellen Blomgren
Ellen Blomgren ('01)
SWE10.93
  
 SB
3
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE10.83
  
 SB
4
Vera Vikdahl
Vera Vikdahl ('01)
SWE10.76
  
 
5
Stina Östklint
Stina Östklint ('01)
SWE10.66
  
 PB
6
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE10.40
  
 SB
7Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN10.35
  
 
8
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('02)
SWE10.24
  
 
9
Linnéa Lindh
Linnéa Lindh ('01)
SWE10.17
  
 PB
10
Alice Gunnarsson
Alice Gunnarsson ('02)
SWE9.66
  
 PB
11
Emilie Mathiesen
Emilie Mathiesen ('02)
SWE9.48
  
 
12
Johanna Olsson
Johanna Olsson ('01)
SWE9.23
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE13.26
  
 PB
2
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE13.18
  
 PB
3
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE12.09
  
 PB
4
Molly Johansson
Molly Johansson ('02)
SWE11.74
  
 PB
5
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE11.43
  
 PB
6
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE11.07
  
 PB
7
Kajsa Andersson
Kajsa Andersson ('02)
SWE9.85
  
 SB
8
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE9.31
  
 PB
D16 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Oskar Bengtsson
Oskar Bengtsson ('02)
SWE7.28
  
 
2
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE7.29
  
 PB
3
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE7.47
  
 PB
4
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE7.52
  
 PB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.54
  
 
6
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE7.63
  
 
7
Arne Johannes Ytre
Arne Johannes Ytre ('02)
NOR7.69
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE7.53
  
 =PB
2
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE7.57
  
 
3
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE7.69
  
 
4
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE7.73
  
 PB
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN7.86
  
 
6
Ola Bokesjö
Ola Bokesjö ('02)
SWE8.49
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Oskar Bengtsson
Oskar Bengtsson ('02)
SWE7.33
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.70
  
 
3
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.80
  
 
4
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.86
  
 PB
5
Herman Forsberg
Herman Forsberg ('02)
SWE8.16
  
 
6
Axel Heander
Axel Heander ('02)
SWE8.22
  
 PB
7
Gustav Matson
Gustav Matson ('02)
SWE8.32
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE7.38
  
 
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.54
  
 
3
Arne Johannes Ytre
Arne Johannes Ytre ('02)
NOR7.63
  
 PB
4
Victor Akande
Victor Akande ('02)
SWE7.64
  
 PB
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN7.78
  
 PB
6Vanges Adam SmittVanges Adam Smitt ('02)DEN8.00
  
 PB
D16 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE8.68
  
 
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.85
  
 PB
3
Sander Rye Daae
Sander Rye Daae ('02)
NOR9.61
  
 PB
4Vanges Adam SmittVanges Adam Smitt ('02)DEN9.72
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN6.18
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN6.11
  
 PB
3Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.01
  
 PB
4
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE5.71
  
 
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN5.46
  
 PB
6
Joel Åsenlund
Joel Åsenlund ('02)
SWE5.37
  
 PB
7
Ola Bokesjö
Ola Bokesjö ('02)
SWE4.89
  
 PB
8
Gabriel Bexvall
Gabriel Bexvall ('02)
SWE4.81
  
 PB
9
Rasmus Samuelsson
Rasmus Samuelsson ('02)
SWE4.42
  
 
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Leo Janén
Leo Janén ('02)
SWE14.65
  
 PB
2
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE14.44
  
 PB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN13.33
  
 
4
Hampus Wallin
Hampus Wallin ('02)
SWE12.85
  
 PB
5Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN10.92
  
 
6
Axel Heander
Axel Heander ('02)
SWE9.38
  
 PB
P16 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.79
  
 =PB
2
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE7.88
  
 PB
3
Emma Abotnes
Emma Abotnes ('02)
NOR7.93
  
 PB
4
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE7.96
  
 
5
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE8.01
  
 
6Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.19
  
 
7
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE8.19
  
 SB
8Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)DEN8.22
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Alyson Vera
Alyson Vera ('02)
SWE8.27
  
 PB
2
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE8.29
  
 PB
3Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN8.32
  
 PB
4
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE8.38
  
 
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.38
  
 SB
6
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.39
  
 
7
Emilie Mathiesen
Emilie Mathiesen ('02)
SWE8.42
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Emma Abotnes
Emma Abotnes ('02)
NOR8.03
  
 PB
2
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE8.30
  
 =SB
3Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN8.40
  
 PB
4
Elin Hallbjörner
Elin Hallbjörner ('02)
SWE8.55
  
 PB
5
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE8.58
  
 PB
6Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN9.16
  
 
7
Klara Bökwall
Klara Bökwall ('02)
SWE9.45
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE8.02
  
 
2Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)DEN8.27
  
 
3
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE8.40
  
 
4
Emilie Mathiesen
Emilie Mathiesen ('02)
SWE8.47
  
 
5
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE8.66
  
 PB
6
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE8.79
  
 PB
7
Alma Dahlberg
Alma Dahlberg ('02)
SWE8.93
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE8.02
  
 
2
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.39
  
 
3
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE8.40
  
 
4
Matilda Honeth
Matilda Honeth ('02)
SWE8.52
  
 PB
5
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR8.55
  
 PB
6
Moa Carlberg
Moa Carlberg ('02)
SWE8.78
  
 
7
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE8.79
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.82
  
 
2
Alyson Vera
Alyson Vera ('02)
SWE8.30
  
 PB
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.43
  
 SB
4
Clara Johansson
Clara Johansson ('02)
SWE8.51
  
 
5
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE8.53
  
 PB
6
Lina Alvreten
Lina Alvreten ('02)
SWE8.88
  
 
7
Alice Hedberg
Alice Hedberg ('02)
SWE9.21
  
 PB
Indledende 5
27.1.
27.1.
1
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE7.95
  
 PB
2
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE8.23
  
 SB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.23
  
 
4Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.56
  
 SB
5
Matilda Härström
Matilda Härström ('02)
SWE8.58
  
 PB
6Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN9.09
  
 SB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE8.79
  
 
2
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE9.01
  
 PB
3
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE9.30
  
 
4
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE9.35
  
 
5
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE9.37
  
 =PB
6
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE9.72
  
 
7
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE14.52
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE8.78
  
 
2
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE9.26
  
 PB
3
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE9.37
  
 PB
4
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE9.43
  
 PB
5
Ida Bäckman
Ida Bäckman ('02)
SWE9.94
  
 PB
6
Tova Wickell
Tova Wickell ('02)
SWE10.17
  
 PB
7
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE11.99
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE9.02
  
 PB
2
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE9.13
  
 PB
3
Emma Abotnes
Emma Abotnes ('02)
NOR9.68
  
 PB
4
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE9.91
  
 
5
Kajsa Andersson
Kajsa Andersson ('02)
SWE10.29
  
 PB
6
Alice Gunnarsson
Alice Gunnarsson ('02)
SWE10.30
  
 
7
Evelina Sjöstrand
Evelina Sjöstrand ('02)
SWE10.71
  
 PB
8
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE11.03
  
 
P16 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.14
  
 SB
2
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE5.10
  
 SB
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.04
  
 SB
4
Matilda Härström
Matilda Härström ('02)
SWE4.97
  
 
5
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE4.85
  
 
6
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE4.84
  
 
7
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE4.79
  
 PB
8
Hanna Hedin
Hanna Hedin ('02)
SWE4.72
  
 
9
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE4.72
  
 PB
10
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE4.72
  
 PB
11
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE4.69
  
 SB
12
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('03)
SWE4.67
  
 
13Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN4.67
  
 SB
14Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN4.65
  
 
15
Evelina Sjöstrand
Evelina Sjöstrand ('02)
SWE4.60
  
 PB
16
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE4.58
  
 
17
Tova Wickell
Tova Wickell ('02)
SWE4.57
  
 
18Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.51
  
 
19
Lova Nilsson
Lova Nilsson ('03)
SWE4.28
  
 
20
Alice Gunnarsson
Alice Gunnarsson ('02)
SWE4.24
  
 PB
21Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN4.21
  
 
22
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE4.20
  
 PB
23
Felicia Eklund
Felicia Eklund ('02)
SWE4.09
  
 PB
24Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN3.96
  
 SB
25
Dace Rebecca Hebelius
Dace Rebecca Hebelius ('02)
SWE3.95
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE14.66
  
 PB
2
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE12.41
  
 =PB
2
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE12.41
  
 PB
3
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE12.21
  
 PB
4Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN12.20
  
 
5
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE10.99
  
 PB
6
Agnes Claesson
Agnes Claesson ('03)
SWE10.98
  
 PB
7
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE10.67
  
 
8
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE10.54
  
 PB
9
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE10.19
  
 PB
10Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN10.09
  
 
11Emilie Bank MikkelsenEmilie Bank Mikkelsen ('02)DEN9.75
  
 PB
12Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN9.46
  
 
13
Hedda Rosvall
Hedda Rosvall ('02)
SWE7.03
  
 PB
D15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.38
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.40
  
 PB
3
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE7.54
  
 
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN7.56
  
 
5
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE7.73
  
 
6
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE7.80
  
 
7
Patrik Bergstrand
Patrik Bergstrand ('03)
SWE7.87
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.44
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN7.61
  
 
3
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE7.73
  
 PB
4
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE7.79
  
 
5Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN8.12
  
 PB
6
Nilsson Frans Junior
Nilsson Frans Junior ('03)
SWE8.44
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE7.54
  
 
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.64
  
 
3
Patrik Bergstrand
Patrik Bergstrand ('03)
SWE7.82
  
 PB
4
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE8.00
  
 PB
5
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE8.25
  
 PB
6
Zabihulla Bahrami
Zabihulla Bahrami ('03)
SWE8.39
  
 PB
D15 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN24.13
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE24.31
  
 PB
3Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN25.67
  
 PB
4
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE26.60
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE24.22
  
 
2
Samuel Combelles
Samuel Combelles ('03)
SWE25.13
  
 PB
3
Melker Persson
Melker Persson ('03)
SWE27.72
  
 PB
4
Nilsson Frans Junior
Nilsson Frans Junior ('03)
SWE27.85
  
 PB
Finale C
27.1.
27.1.
1
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE25.26
  
 PB
2
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE26.35
  
 PB
3
Joseph Lindvall
Joseph Lindvall ('04)
SWE28.80
  
 PB
Finale D
27.1.
27.1.
1
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE26.05
  
 PB
2Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN27.15
  
 PB
3
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE27.32
  
 PB
Finale E
27.1.
27.1.
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN26.08
  
 PB
2
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE26.72
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)DEN2:52.76
  
 PB
2William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN2:53.89
  
 PB
3
Modou Bah
Modou Bah ('04)
SWE2:57.24
  
 PB
4Oscar RiisOscar Riis ('03)DEN3:00.72
  
 PB
5Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)DEN3:03.84
  
 PB
6
Rasmus Haak
Rasmus Haak ('03)
SWE3:08.08
  
 
7Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN3:13.03
  
 SB
8
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE3:13.60
  
 PB
9Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN3:13.72
  
 PB
10
Christoffer Cimbritz
Christoffer Cimbritz ('04)
SWE3:25.31
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.58
  
 
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.63
  
 
3
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE8.67
  
 PB
4
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE9.41
  
 PB
5
Gustav Nylander
Gustav Nylander ('04)
SWE9.72
  
 PB
6
Robin Rickardsson
Robin Rickardsson ('03)
SWE9.73
  
 
7
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE9.83
  
 PB
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.59
  
 
2
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE8.94
  
 PB
3
Robin Rickardsson
Robin Rickardsson ('03)
SWE9.69
  
 
4
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE9.86
  
 
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN10.41
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.62
  
 PB
2
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE8.95
  
 PB
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE9.49
  
 PB
4
Gustav Nylander
Gustav Nylander ('04)
SWE10.13
  
 PB
5
Vincent Onomor
Vincent Onomor ('03)
SWE10.91
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Filip Aasa
Filip Aasa ('03)
SWE1.63
  
 =PB
2
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE1.60
  
 PB
2Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN1.60
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN3.10
  
 =PB
2
Joseph Lindvall
Joseph Lindvall ('04)
SWE2.80
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN6.00
  
 PB
2
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE5.79
  
 
3
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE5.53
  
 
4
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE5.17
  
 
5
Robin Rickardsson
Robin Rickardsson ('03)
SWE5.09
  
 PB
6
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE4.99
  
 
7
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE4.77
  
 
8Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN4.71
  
 PB
9
Sander Carlsson
Sander Carlsson ('03)
SWE4.46
  
 PB
10
Vincent Onomor
Vincent Onomor ('03)
SWE4.02
  
 PB
D15 Trespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE12.06
  
 
2
Robin Rickardsson
Robin Rickardsson ('03)
SWE10.82
  
 PB
3
Ted Andersson
Ted Andersson ('05)
SWE9.09
  
 PB
4
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE8.74
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN14.15
  
 
2
Filip Aasa
Filip Aasa ('03)
SWE11.96
  
 PB
3Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN11.43
  
 PB
4Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN8.80
  
 PB
P15 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.96
  
 PB
2
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE8.05
  
 =PB
3
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR8.19
  
 
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.24
  
 SB
5Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN8.37
  
 
6Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN8.40
  
 
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE DQ
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE8.10
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN8.11
  
 
3
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE8.38
  
 
4
Mica Ramm-Ericson
Mica Ramm-Ericson ('03)
SWE8.43
  
 PB
5
Emma Gerdes
Emma Gerdes ('03)
SWE8.52
  
 
6
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE8.54
  
 PB
7Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN8.74
  
 
8Karen BøgKaren Bøg ('03)DEN9.25
  
 PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.28
  
 SB
2Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN8.40
  
 
3Angela TimmAngela Timm ('03)DEN8.48
  
 
4
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE8.59
  
 PB
5
Johanna Obradovic
Johanna Obradovic ('03)
SWE9.22
  
 PB
6
Ida Svendsen
Ida Svendsen ('03)
SWE9.43
  
 PB
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR8.29
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.52
  
 
3
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE8.68
  
 
4Silke DittlauSilke Dittlau ('03)DEN8.73
  
 PB
5
Alice Lindh
Alice Lindh ('03)
SWE8.84
  
 PB
6Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)DEN8.90
  
 PB
7
Ellen Persson
Ellen Persson ('03)
SWE9.01
  
 PB
8
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE9.39
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.32
  
 
2Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN8.37
  
 PB
3
Silvia Popa
Silvia Popa ('03)
SWE8.73
  
 PB
4
Alva Kalläne
Alva Kalläne ('03)
SWE8.90
  
 PB
4
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE8.90
  
 PB
6Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN9.04
  
 PB
P15 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE26.31
  
 SB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN27.24
  
 SB
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN27.34
  
 PB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN27.97
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE26.70
  
 PB
2
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE26.87
  
 PB
3Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN27.27
  
 PB
4
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE27.68
  
 
Finale C
27.1.
27.1.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE27.30
  
 PB
2Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN30.52
  
 PB
3
Ida Svendsen
Ida Svendsen ('03)
SWE33.14
  
 PB
Finale D
27.1.
27.1.
1
Lisa Berns
Lisa Berns ('04)
SWE27.46
  
 PB
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN27.95
  
 PB
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN28.16
  
 PB
4Selma BertramSelma Bertram ('03)DEN28.42
  
 PB
Finale E
27.1.
27.1.
1
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE27.49
  
 
2
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE27.76
  
 PB
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE27.99
  
 
4Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN28.73
  
 SB
Finale F
27.1.
27.1.
1
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE27.52
  
 PB
2
Silvia Popa
Silvia Popa ('03)
SWE29.41
  
 PB
3
Betty Lecander
Betty Lecander ('03)
SWE32.11
  
 PB
27.1.
27.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN28.22
  
 PB
2
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE28.29
  
 PB
3Angela TimmAngela Timm ('03)DEN28.73
  
 PB
4
Siri Elofsson
Siri Elofsson ('03)
SWE29.04
  
 
27.1.
27.1.
1
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE28.63
  
 
2Michelle RutherfordMichelle Rutherford ('03)DEN29.16
  
 PB
3Silke DittlauSilke Dittlau ('03)DEN29.31
  
 PB
4
Ellen Sandwång
Ellen Sandwång ('04)
SWE30.59
  
 PB
27.1.
27.1.
1
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE28.92
  
 PB
2
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE29.01
  
 PB
3
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
SWE29.81
  
 PB
4
Tilde Axelsson Fröjdenlund
Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03)
SWE31.51
  
 PB
27.1.
27.1.
1
Gabriella Smedberg
Gabriella Smedberg ('03)
SWE29.43
  
 
2
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE29.71
  
 
3Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)DEN30.66
  
 PB
4Karen BøgKaren Bøg ('03)DEN31.53
  
 PB
27.1.
27.1.
1Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN29.52
  
 PB
2
Agnes Hallbjörner
Agnes Hallbjörner ('04)
SWE29.94
  
 PB
3Andresen Ida MarieAndresen Ida Marie ('04)DEN30.57
  
 PB
3
Linnea Nord
Linnea Nord ('04)
SWE30.57
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Lykke Sjöbeck
Lykke Sjöbeck ('03)
SWE3:03.68
  
 PB
2Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN3:04.40
  
 PB
3
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE3:10.39
  
 PB
4
Nicole Ljungström
Nicole Ljungström ('03)
SWE3:12.22
  
 PB
5
Tilde Axelsson Fröjdenlund
Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03)
SWE3:15.43
  
 PB
6
My Ekström
My Ekström ('04)
SWE3:22.20
  
 PB
7Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN3:22.94
  
 PB
8
Tilda Mjörnell
Tilda Mjörnell ('04)
SWE3:23.20
  
 PB
9
Anne Oostra
Anne Oostra ('04)
SWE3:26.48
  
 
10
Filippa Lonhage
Filippa Lonhage ('03)
SWE3:42.07
  
 PB
11
Maja Malm
Maja Malm ('04)
SWE3:46.14
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN9.02
  
 PB
2
Wilma Dahlberg
Wilma Dahlberg ('03)
SWE9.52
  
 PB
3
Chanelle Lindvall
Chanelle Lindvall ('03)
SWE9.52
  
 PB
4
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE9.61
  
 PB
5
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.64
  
 PB
6
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.74
  
 
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR DNF
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.69
  
 
2
Siri Elofsson
Siri Elofsson ('03)
SWE10.09
  
 
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN10.42
  
 PB
4
Tilda Mjörnell
Tilda Mjörnell ('04)
SWE11.19
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN DNF
  
 
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Wilma Dahlberg
Wilma Dahlberg ('03)
SWE9.61
  
 PB
2
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE9.62
  
 PB
3
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE9.87
  
 
4
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE10.05
  
 
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE DNF
  
 
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR9.30
  
 PB
2
Chanelle Lindvall
Chanelle Lindvall ('03)
SWE9.55
  
 PB
3
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.66
  
 
4
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE10.12
  
 
5
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE10.70
  
 
6
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE10.81
  
 PB
Indledende 4
28.1.
28.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN9.10
  
 PB
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN9.50
  
 PB
3
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE9.69
  
 
4
Silvia Popa
Silvia Popa ('03)
SWE9.79
  
 PB
5
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE10.48
  
 PB
6
Lova Axelsson
Lova Axelsson ('03)
SWE10.94
  
 
P15 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.73
  
 
2
Agnes Norman
Agnes Norman ('03)
SWE1.50
  
 PB
3
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE1.50
  
 PB
4
Chanelle Lindvall
Chanelle Lindvall ('03)
SWE1.50
  
 PB
5
Siri Elofsson
Siri Elofsson ('03)
SWE1.45
  
 PB
5
Elisabeth Bolstad Raa
Elisabeth Bolstad Raa ('03)
NOR1.45
  
 PB
5
Alice Lindh
Alice Lindh ('03)
SWE1.45
  
 PB
8
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE1.45
  
 
9Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.40
  
 PB
9
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR1.40
  
 
9
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.40
  
 
12
Gabriella Smedberg
Gabriella Smedberg ('03)
SWE1.40
  
 PB
13Rie OreskovRie Oreskov ('03)DEN1.35
  
 =PB
14Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)DEN1.35
  
 PB
P15 Stangspring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.66
  
 PB
2
Lova Nilsson
Lova Nilsson ('03)
SWE2.80
  
 
3
Milla Ekstrand
Milla Ekstrand ('03)
SWE2.70
  
 
4
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE2.60
  
 PB
5
Ellen Persson
Ellen Persson ('03)
SWE2.40
  
 
6
Ronja Sjöstrand
Ronja Sjöstrand ('04)
SWE2.40
  
 
7Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN2.40
  
 PB
8
Luna Johannsen
Luna Johannsen ('05)
SWE2.30
  
 PB
9
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE2.20
  
 
10
Emmie Owald
Emmie Owald ('04)
SWE2.10
  
 PB
11
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE1.80
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5.45
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.27
  
 
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN5.13
  
 
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN4.97
  
 
5Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN4.91
  
 
6
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE4.81
  
 PB
7
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR4.79
  
 PB
8
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('03)
SWE4.65
  
 
9Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN4.61
  
 
10Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN4.53
  
 
11
Chanelle Lindvall
Chanelle Lindvall ('03)
SWE4.35
  
 PB
12Angela TimmAngela Timm ('03)DEN4.29
  
 
13Silke DittlauSilke Dittlau ('03)DEN4.18
  
 
14
Johanna Obradovic
Johanna Obradovic ('03)
SWE4.15
  
 PB
15Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN4.07
  
 SB
16
Betty Lecander
Betty Lecander ('03)
SWE3.93
  
 PB
17Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)DEN3.83
  
 =PB
18Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN3.59
  
 
19
Elvira Dyselius
Elvira Dyselius ('03)
SWE3.46
  
 PB
20Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN3.41
  
 
P15 Trespring     
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE10.58
  
 
2
Alice Lindh
Alice Lindh ('03)
SWE9.89
  
 PB
3
Agnes Norman
Agnes Norman ('03)
SWE9.81
  
 
4
Inez Åsenlund
Inez Åsenlund ('03)
SWE8.76
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE12.92
  
 PB
2
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE11.84
  
 
3
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE11.80
  
 PB
4
Chanelle Lindvall
Chanelle Lindvall ('03)
SWE11.08
  
 SB
5
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE10.21
  
 PB
6
Agnes Claesson
Agnes Claesson ('03)
SWE10.18
  
 
7
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE9.87
  
 
8
Johanna Berg
Johanna Berg ('03)
SWE9.43
  
 PB
9
Elisabeth Bolstad Raa
Elisabeth Bolstad Raa ('03)
NOR9.38
  
 PB
10Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN9.15
  
 
11
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR9.12
  
 
12Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.59
  
 
13
Josefin Axelsson
Josefin Axelsson ('03)
SWE8.07
  
 PB
14Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN8.01
  
 
15Rie OreskovRie Oreskov ('03)DEN7.40
  
 
D14 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN8.04
  
 
2Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)DEN8.07
  
 PB
3
Casper Johansson
Casper Johansson ('04)
SWE8.07
  
 PB
4
David Nyman
David Nyman ('04)
SWE8.16
  
 PB
5
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE8.16
  
 
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN8.40
  
 
7
Joel Ring
Joel Ring ('04)
SWE8.48
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)DEN8.10
  
 PB
2
Casper Johansson
Casper Johansson ('04)
SWE8.18
  
 PB
3
David Nyman
David Nyman ('04)
SWE8.22
  
 PB
4Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN8.35
  
 PB
5
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE8.62
  
 PB
6
Joseph Lindvall
Joseph Lindvall ('04)
SWE8.79
  
 =PB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN8.01
  
 
2
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE8.14
  
 PB
3
Joel Ring
Joel Ring ('04)
SWE8.30
  
 PB
4
Hjälte Liam Andersson
Hjälte Liam Andersson ('04)
SWE8.78
  
 PB
5
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE9.02
  
 PB
6
Bertil Augustsson
Bertil Augustsson ('04)
SWE9.82
  
 PB
7
Tim Lindskoug
Tim Lindskoug ('04)
SWE10.02
  
 PB
D14 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN1.70
  
 
2Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)DEN1.50
  
 
3
Lukas Lindbladh
Lukas Lindbladh ('04)
SWE1.50
  
 PB
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN1.45
  
 
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN1.45
  
 =PB
6Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN1.40
  
 SB
7Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)DEN1.35
  
 
D14 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE4.93
  
 
2Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)DEN4.92
  
 PB
3
Gustav Nylander
Gustav Nylander ('04)
SWE4.87
  
 =PB
4
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE4.84
  
 PB
5
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE4.76
  
 PB
6Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN4.59
  
 PB
7
Sixten Hjalmarsson
Sixten Hjalmarsson ('04)
SWE4.56
  
 PB
8
Joseph Lindvall
Joseph Lindvall ('04)
SWE4.34
  
 PB
9
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE4.16
  
 PB
10
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE3.83
  
 PB
11
Tim Lindskoug
Tim Lindskoug ('04)
SWE3.69
  
 PB
12
Daniel Trollås
Daniel Trollås ('04)
SWE2.87
  
 PB
D14 Trespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE11.29
  
 PB
2
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE11.00
  
 
3
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE10.30
  
 
4
Victor Oldén
Victor Oldén ('04)
SWE9.47
  
 PB
5
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE9.29
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN12.02
  
 PB
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN10.96
  
 
3
Lukas Lindbladh
Lukas Lindbladh ('04)
SWE10.41
  
 PB
4
Fredrik Andersson
Fredrik Andersson ('04)
SWE9.91
  
 PB
5Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)DEN9.77
  
 PB
6Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)DEN9.76
  
 PB
7Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN7.94
  
 PB
8
Victor Oldén
Victor Oldén ('04)
SWE7.56
  
 PB
9
Isak Gunnarsson
Isak Gunnarsson ('04)
SWE6.76
  
 PB
P14 60 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Lisa Berns
Lisa Berns ('04)
SWE8.31
  
 
2
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE8.37
  
 
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE8.42
  
 
4
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE8.42
  
 
5Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.45
  
 SB
6Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN8.48
  
 
7
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE8.57
  
 
Finale B
27.1.
27.1.
1
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE8.44
  
 PB
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.62
  
 PB
3
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE8.70
  
 
4
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE8.76
  
 PB
5
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE8.78
  
 
6
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE8.86
  
 
7
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE8.88
  
 
8
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE9.00
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE8.42
  
 
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN8.42
  
 PB
3
Ella Eklund
Ella Eklund ('04)
SWE9.05
  
 PB
4
Ellen Sandwång
Ellen Sandwång ('04)
SWE9.07
  
 PB
5
Michelle Ahlblom
Michelle Ahlblom ('04)
SWE9.09
  
 
6Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN9.09
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE8.31
  
 PB
2
Lisa Berns
Lisa Berns ('04)
SWE8.35
  
 
3
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE8.70
  
 PB
4
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE8.84
  
 
5Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.91
  
 
Indledende 3
27.1.
27.1.
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE8.42
  
 
2Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.49
  
 
3
Jenjira Phayakhruea
Jenjira Phayakhruea ('04)
SWE8.52
  
 
4
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE8.56
  
 
5
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE8.89
  
 PB
6
Linnea Nord
Linnea Nord ('04)
SWE9.17
  
 PB
7
Ella Magnusson
Ella Magnusson ('04)
SWE9.21
  
 PB
Indledende 4
27.1.
27.1.
1
Lovis Mathisson
Lovis Mathisson ('04)
SWE8.31
  
 
2
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE8.65
  
 
3
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE8.77
  
 PB
4Sara PorstSara Porst ('04)DEN8.93
  
 SB
5Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)DEN9.21
  
 PB
6
Ines Kahrimanovic
Ines Kahrimanovic ('04)
SWE9.64
  
 PB
Indledende 5
27.1.
27.1.
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN8.66
  
 PB
2
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE8.72
  
 PB
3
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE9.09
  
 PB
4
Agnes Hallbjörner
Agnes Hallbjörner ('04)
SWE9.28
  
 PB
5
Emmie Owald
Emmie Owald ('04)
SWE9.65
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN DQ
  
 
P14 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.59
  
 
2
Nina Hertz Saebbö
Nina Hertz Saebbö ('04)
SWE1.56
  
 
2
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE1.56
  
 PB
4
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE1.45
  
 
5
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE1.45
  
 SB
6
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE1.40
  
 PB
7
Lisa Sjöberg
Lisa Sjöberg ('04)
SWE1.35
  
 
8
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE1.35
  
 PB
9
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE1.30
  
 PB
9
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE1.30
  
 PB
9
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE1.30
  
 
12Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN1.30
  
 
13
Desire Covic
Desire Covic ('04)
SWE1.30
  
 PB
14Andresen Ida MarieAndresen Ida Marie ('04)DEN1.30
  
 PB
15
Ines Kahrimanovic
Ines Kahrimanovic ('04)
SWE1.25
  
 PB
15
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE1.25
  
 PB
15
Ella Eklund
Ella Eklund ('04)
SWE1.25
  
 PB
18
Julia Johansson
Julia Johansson ('04)
SWE1.25
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN5.20
  
 PB
1
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE5.20
  
 
3Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN4.82
  
 PB
4
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE4.78
  
 
5
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE4.71
  
 PB
6
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE4.67
  
 PB
7
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE4.64
  
 PB
8
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE4.60
  
 
9Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN4.53
  
 
10
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE4.43
  
 PB
11
Saga Plessen
Saga Plessen ('04)
SWE4.37
  
 PB
11
Nina Hertz Saebbö
Nina Hertz Saebbö ('04)
SWE4.37
  
 
13
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE4.32
  
 
14
Michelle Ahlblom
Michelle Ahlblom ('04)
SWE4.24
  
 PB
15
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE4.22
  
 PB
16
Ella Magnusson
Ella Magnusson ('04)
SWE4.09
  
 PB
17
Hanna Joabsson
Hanna Joabsson ('04)
SWE4.07
  
 
18Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN3.96
  
 
19
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE3.94
  
 PB
20
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE3.82
  
 
21Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)DEN3.78
  
 PB
22
Stina Svenby
Stina Svenby ('04)
SWE3.66
  
 PB
23
Ines Kahrimanovic
Ines Kahrimanovic ('04)
SWE3.34
  
 PB
24
Ellen Sandwång
Ellen Sandwång ('04)
SWE2.89
  
 PB
25
Ella Eklund
Ella Eklund ('04)
SWE2.51
  
 PB
P14 Trespring     
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE10.71
  
 
2
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE10.47
  
 
3
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE10.39
  
 
4
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE9.98
  
 
5
Mollie Jönsson
Mollie Jönsson ('04)
SWE9.48
  
 PB
6
Ronja Sjöstrand
Ronja Sjöstrand ('04)
SWE8.76
  
 PB
7
Widén Tua Brann
Widén Tua Brann ('04)
SWE8.28
  
 PB
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ella Eklund
Ella Eklund ('04)
SWE9.65
  
 PB
2
Desire Covic
Desire Covic ('04)
SWE9.41
  
 PB
3
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE9.24
  
 PB
4Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)DEN8.52
  
 PB
5
Julia Johansson
Julia Johansson ('04)
SWE7.78
  
 PB
6
Ines Kahrimanovic
Ines Kahrimanovic ('04)
SWE6.84
  
 PB
D13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE8.21
  
 =PB
2
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE8.26
  
 PB
3
Ludvig Palmér
Ludvig Palmér ('05)
SWE8.68
  
 
4
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE8.71
  
 
5
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE8.74
  
 
6
Simon Meiby
Simon Meiby ('05)
SWE8.83
  
 
7
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE8.89
  
 
8
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE8.99
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE8.32
  
 
2
Simon Meiby
Simon Meiby ('05)
SWE8.70
  
 PB
3
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE8.98
  
 PB
4Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN9.18
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE8.53
  
 PB
2
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE8.75
  
 
3
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE8.77
  
 
4
Jonathan Möller
Jonathan Möller ('05)
SWE9.12
  
 PB
5
Erik Lundahl
Erik Lundahl ('05)
SWE9.34
  
 PB
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Ludvig Palmér
Ludvig Palmér ('05)
SWE8.59
  
 PB
2
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE8.81
  
 
3
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE9.07
  
 
4
Karl Larsson
Karl Larsson ('05)
SWE9.09
  
 PB
5
Jacob Hölting Nilsson
Jacob Hölting Nilsson ('05)
SWE9.15
  
 PB
6
Evin Zerevski
Evin Zerevski ('05)
SWE11.45
  
 PB
D13 800 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:21.38
  
 PB
2
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE2:25.70
  
 PB
3Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN2:29.20
  
 PB
4
Vincent Larsson
Vincent Larsson ('05)
SWE2:31.64
  
 PB
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN2:40.16
  
 PB
6William HvassWilliam Hvass ('06)DEN2:42.28
  
 PB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Karl Larsson
Karl Larsson ('05)
SWE2:35.52
  
 PB
2
Edvin Alm
Edvin Alm ('05)
SWE2:39.63
  
 PB
3
Sander Petri Bere
Sander Petri Bere ('05)
SWE2:40.22
  
 PB
4
Gabriel Blomstrand
Gabriel Blomstrand ('05)
SWE2:53.35
  
 PB
5
Melvin Bertilsson
Melvin Bertilsson ('06)
SWE2:55.10
  
 PB
6
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE3:01.10
  
 PB
7Louis Præst JaquéLouis Præst Jaqué ('06)DEN3:08.87
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Ludvig Palmér
Ludvig Palmér ('05)
SWE1.50
  
 PB
2
Jacob Hölting Nilsson
Jacob Hölting Nilsson ('05)
SWE1.45
  
 PB
3
Ted Andersson
Ted Andersson ('05)
SWE1.40
  
 PB
4
Gabriel Brycki
Gabriel Brycki ('05)
SWE1.35
  
 PB
5
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE1.35
  
 PB
6
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE1.35
  
 PB
7
Gabriel Blomstrand
Gabriel Blomstrand ('05)
SWE1.30
  
 PB
8
Karl Larsson
Karl Larsson ('05)
SWE1.30
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE4.73
  
 PB
2
Ted Andersson
Ted Andersson ('05)
SWE4.67
  
 PB
3
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE4.55
  
 PB
4
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE4.46
  
 PB
5Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)DEN4.30
  
 PB
6
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE4.22
  
 PB
7
Jonathan Möller
Jonathan Möller ('05)
SWE4.14
  
 PB
8
Edvin Alm
Edvin Alm ('05)
SWE4.06
  
 PB
9
Gabriel Brycki
Gabriel Brycki ('05)
SWE3.98
  
 PB
10
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE3.97
  
 PB
11
Karl Larsson
Karl Larsson ('05)
SWE3.96
  
 PB
12
Gabriel Blomstrand
Gabriel Blomstrand ('05)
SWE3.87
  
 
13
Erik Lundahl
Erik Lundahl ('05)
SWE3.85
  
 PB
14
Vincent Larsson
Vincent Larsson ('05)
SWE3.82
  
 PB
15
Melvin Modess
Melvin Modess ('05)
SWE3.62
  
 PB
16
Hannes Grimsholm
Hannes Grimsholm ('05)
SWE3.61
  
 PB
17
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE3.15
  
 PB
D13 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE10.12
  
 PB
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE9.15
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE11.06
  
 PB
2
Jacob Hölting Nilsson
Jacob Hölting Nilsson ('05)
SWE10.90
  
 PB
3
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE9.45
  
 PB
4
Gabriel Brycki
Gabriel Brycki ('05)
SWE8.89
  
 PB
5
Simon Meiby
Simon Meiby ('05)
SWE8.28
  
 PB
6
Hannes Grimsholm
Hannes Grimsholm ('05)
SWE7.74
  
 PB
P13 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE8.02
  
 PB
2
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.03
  
 PB
3
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.32
  
 
4Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.38
  
 
5Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.53
  
 
6
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE8.81
  
 
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN9.01
  
 
8
Tess Widov
Tess Widov ('05)
SWE9.12
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.39
  
 
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN8.94
  
 
3Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN9.12
  
 PB
4
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE9.28
  
 =PB
5Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN9.36
  
 
6
Louise Nicklasson
Louise Nicklasson ('05)
SWE9.42
  
 PB
7
Siri Ingvarsson
Siri Ingvarsson ('05)
SWE9.53
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN8.31
  
 
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.51
  
 
3
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE9.06
  
 PB
4Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)DEN9.15
  
 
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN9.31
  
 PB
6Vilma Tambour PetersenVilma Tambour Petersen ('05)DEN9.60
  
 PB
7
Jenny Nilsson
Jenny Nilsson ('05)
SWE9.76
  
 
Indledende 3
28.1.
28.1.
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.16
  
 
2
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
SWE9.04
  
 
3
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE9.06
  
 PB
4
Ines Kippel
Ines Kippel ('05)
SWE9.20
  
 PB
5
Lindh Maja Kropp
Lindh Maja Kropp ('05)
SWE9.33
  
 PB
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN9.37
  
 
7Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)DEN10.39
  
 
Indledende 4
28.1.
28.1.
1
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE8.14
  
 
2
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE8.91
  
 
3
Tess Widov
Tess Widov ('05)
SWE8.95
  
 
4
Lovisa Cronholm
Lovisa Cronholm ('05)
SWE9.32
  
 PB
5Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN9.47
  
 
6Filippa K LaursenFilippa K Laursen ('05)DEN9.94
  
 PB
P13 800 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN2:31.21
  
 PB
2
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE2:34.32
  
 PB
3
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE2:34.81
  
 PB
4
Celine Aagaard
Celine Aagaard ('06)
SWE2:41.09
  
 PB
5Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN2:41.29
  
 PB
6
Ebony Tay
Ebony Tay ('05)
SWE2:42.22
  
 PB
7
Norah Jagesten
Norah Jagesten ('05)
SWE2:44.53
  
 PB
8Freja AbrahamFreja Abraham ('06)DEN2:48.91
  
 PB
9Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)DEN2:49.27
  
 PB
10Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)DEN2:49.48
  
 =PB
11
Liv Altarac
Liv Altarac ('05)
SWE2:52.71
  
 PB
12Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN3:08.71
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN1.43
  
 
2
Tess Widov
Tess Widov ('05)
SWE1.43
  
 
3
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE1.40
  
 PB
4
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.35
  
 
4
Linnea Kelepouris
Linnea Kelepouris ('05)
SWE1.35
  
 PB
6Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)DEN1.35
  
 
7
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE1.35
  
 PB
8Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN1.30
  
 PB
8
Isabelle Lund
Isabelle Lund ('05)
SWE1.30
  
 PB
10Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN1.25
  
 PB
11
Lovisa Cronholm
Lovisa Cronholm ('05)
SWE1.25
  
 
11
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE1.25
  
 PB
13Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN1.20
  
 
13Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN1.20
  
 PB
15
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE1.20
  
 
16
Jenny Nilsson
Jenny Nilsson ('05)
SWE1.20
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN4.97
  
 PB
2
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE4.93
  
 PB
3
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE4.88
  
 
4
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE4.77
  
 PB
5
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
SWE4.76
  
 PB
6Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN4.73
  
 PB
7Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN4.42
  
 PB
8
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE4.35
  
 PB
9Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN4.34
  
 PB
10Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN4.32
  
 PB
11
Tess Widov
Tess Widov ('05)
SWE4.29
  
 PB
12
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE4.17
  
 PB
13Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN4.16
  
 PB
14
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE4.15
  
 
15
Ines Kippel
Ines Kippel ('05)
SWE4.08
  
 PB
16
Ebony Tay
Ebony Tay ('05)
SWE4.04
  
 
17
Louise Nicklasson
Louise Nicklasson ('05)
SWE3.96
  
 PB
18Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN3.95
  
 PB
19
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE3.89
  
 PB
20
Linnea Kelepouris
Linnea Kelepouris ('05)
SWE3.82
  
 PB
21
Liv Altarac
Liv Altarac ('05)
SWE3.80
  
 PB
22
Amanda Olsson
Amanda Olsson ('05)
SWE3.75
  
 PB
22
Sandra Enehill
Sandra Enehill ('05)
SWE3.75
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE10.46
  
 PB
2
Sandra Enehill
Sandra Enehill ('05)
SWE8.02
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE10.81
  
 PB
2Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)DEN10.54
  
 =PB
3
Isabelle Lund
Isabelle Lund ('05)
SWE10.46
  
 PB
4
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE10.45
  
 
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN10.24
  
 PB
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN10.14
  
 PB
7
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE10.05
  
 PB
8Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN9.53
  
 
9Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN8.84
  
 PB
10
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE8.66
  
 
11
Louise Nicklasson
Louise Nicklasson ('05)
SWE8.59
  
 PB
12
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE8.37
  
 PB
13Frida FrobergFrida Froberg ('05)DEN7.98
  
 
14
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE7.56
  
 PB
15
Jenny Nilsson
Jenny Nilsson ('05)
SWE7.36
  
 PB
16
Sandra Enehill
Sandra Enehill ('05)
SWE6.71
  
 PB
17Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)DEN5.46
  
 =PB
18Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN5.35
  
 
D12 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE8.39
  
 
2
Andrei Popa
Andrei Popa ('06)
SWE8.70
  
 PB
3Eli RiegeEli Riege ('06)DEN8.79
  
 
4
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE8.97
  
 PB
5
Filip Sjöberg
Filip Sjöberg ('06)
SWE9.00
  
 PB
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN9.06
  
 
7
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE9.07
  
 PB
8
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE9.19
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Andrei Popa
Andrei Popa ('06)
SWE8.72
  
 PB
2Eli RiegeEli Riege ('06)DEN8.89
  
 
3
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE9.10
  
 PB
4
Filip Sjöberg
Filip Sjöberg ('06)
SWE9.11
  
 
5
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE9.21
  
 
6
Felix Brandao Eurén
Felix Brandao Eurén ('06)
SWE9.32
  
 PB
7
Alex Ekelund
Alex Ekelund ('06)
SWE9.51
  
 PB
8
Oscar Blomsterberg
Oscar Blomsterberg ('06)
SWE9.76
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE8.31
  
 PB
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE9.13
  
 PB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN9.17
  
 
4
Linus Hoff
Linus Hoff ('06)
SWE9.71
  
 PB
5
Frans Arwidsson
Frans Arwidsson ('06)
SWE9.74
  
 PB
6
Sebastian Bexvall
Sebastian Bexvall ('06)
SWE10.05
  
 PB
7
Charlie Arvidsson
Charlie Arvidsson ('06)
SWE10.07
  
 PB
8
Erik Asplund
Erik Asplund ('06)
SWE10.25
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE1.40
  
 PB
2Eli RiegeEli Riege ('06)DEN1.35
  
 PB
3
Andrei Popa
Andrei Popa ('06)
SWE1.35
  
 PB
4
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE1.30
  
 PB
5
Hugo Åsberg
Hugo Åsberg ('06)
SWE1.20
  
 PB
6
Konrad Mölstad Katsler
Konrad Mölstad Katsler ('06)
SWE1.10
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE4.97
  
 PB
2
Andrei Popa
Andrei Popa ('06)
SWE4.75
  
 PB
3Eli RiegeEli Riege ('06)DEN4.53
  
 PB
4
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE4.52
  
 PB
5
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE4.51
  
 PB
6
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE4.46
  
 PB
7Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN4.10
  
 PB
8
Felix Brandao Eurén
Felix Brandao Eurén ('06)
SWE3.93
  
 PB
9
Alex Ekelund
Alex Ekelund ('06)
SWE3.90
  
 PB
10
Filip Sjöberg
Filip Sjöberg ('06)
SWE3.86
  
 PB
11
Frans Arwidsson
Frans Arwidsson ('06)
SWE3.76
  
 PB
12
Oscar Blomsterberg
Oscar Blomsterberg ('06)
SWE3.72
  
 PB
13
Ranefaalk Tage Andersson
Ranefaalk Tage Andersson ('06)
SWE3.59
  
 PB
14
Ludvig Norén
Ludvig Norén ('06)
SWE3.50
  
 PB
15
Charlie Arvidsson
Charlie Arvidsson ('06)
SWE3.47
  
 PB
16
Erik Asplund
Erik Asplund ('06)
SWE3.34
  
 PB
17
Linus Hoff
Linus Hoff ('06)
SWE3.22
  
 PB
18Louis Præst JaquéLouis Præst Jaqué ('06)DEN3.20
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE8.38
  
 PB
2
Ludvig Norén
Ludvig Norén ('06)
SWE7.29
  
 PB
3
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE7.11
  
 PB
4
Oscar Blomsterberg
Oscar Blomsterberg ('06)
SWE6.14
  
 PB
5
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE5.94
  
 PB
6
Charlie Arvidsson
Charlie Arvidsson ('06)
SWE5.66
  
 PB
7Louis Præst JaquéLouis Præst Jaqué ('06)DEN5.09
  
 PB
P12 60 m    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE8.56
  
 PB
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE8.60
  
 PB
3
Sara Blomkvist
Sara Blomkvist ('06)
SWE8.80
  
 
4Isabel NissenIsabel Nissen ('06)DEN8.94
  
 
5
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE8.94
  
 
6
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE9.10
  
 PB
7Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN9.12
  
 PB
8
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE9.29
  
 
Indledende heats28.1.
Indledende 1
28.1.
28.1.
1
Sara Blomkvist
Sara Blomkvist ('06)
SWE8.82
  
 
2
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE8.89
  
 PB
3
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE9.14
  
 PB
4
Pamela Olsson
Pamela Olsson ('06)
SWE9.26
  
 PB
5Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)DEN9.34
  
 PB
6
Linnea Odéhn
Linnea Odéhn ('06)
SWE9.43
  
 PB
7
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE9.66
  
 PB
Indledende 2
28.1.
28.1.
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE8.72
  
 PB
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE8.83
  
 
3Isabel NissenIsabel Nissen ('06)DEN8.99
  
 
4Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN9.15
  
 
5
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE9.20
  
 PB
6
Elise Parander
Elise Parander ('06)
SWE9.28
  
 
7
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE9.77
  
 PB
8
Vilma Engvall
Vilma Engvall ('06)
SWE10.16
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE1.35
  
 =PB
2
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE1.30
  
 PB
3Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN1.25
  
 
3
Ella Roman
Ella Roman ('06)
SWE1.25
  
 PB
5
Sigrid Sundström
Sigrid Sundström ('06)
SWE1.25
  
 PB
6
Celine Aagaard
Celine Aagaard ('06)
SWE1.25
  
 PB
7
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE1.25
  
 PB
8
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE1.25
  
 PB
9
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE1.20
  
 PB
10Freja AbrahamFreja Abraham ('06)DEN1.20
  
 PB
11
Nelly Millbank
Nelly Millbank ('06)
SWE1.20
  
 PB
12
Elin Jönsson
Elin Jönsson ('06)
SWE1.15
  
 PB
13
Saga Svensson
Saga Svensson ('06)
SWE1.15
  
 PB
14
Hanna Brand
Hanna Brand ('06)
SWE1.10
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 28.1.

Finale A

Finale
Inde 28.1.
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE4.89
  
 PB
2
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE4.42
  
 PB
3
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE4.41
  
 PB
4
Celine Aagaard
Celine Aagaard ('06)
SWE4.38
  
 PB
5Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN4.35
  
 PB
6
Pamela Olsson
Pamela Olsson ('06)
SWE4.28
  
 PB
7
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE4.21
  
 PB
8
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE4.08
  
 PB
9
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE3.92
  
 PB
10
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.88
  
 
11Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)DEN3.88
  
 PB
12
Elise Parander
Elise Parander ('06)
SWE3.75
  
 PB
13
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE3.64
  
 PB
14
Vilma Engvall
Vilma Engvall ('06)
SWE3.43
  
 PB
15
Linnea Odéhn
Linnea Odéhn ('06)
SWE3.25
  
 PB
16
Vera Carlsson
Vera Carlsson ('06)
SWE3.07
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Maja Scharnell
Maja Scharnell ('06)
SWE13.28
  
 PB
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN10.08
  
 PB
3
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE8.58
  
 PB
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN8.49
  
 PB
5
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE8.23
  
 PB
6
Tilda Lindqvist
Tilda Lindqvist ('06)
SWE7.95
  
 PB
7
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE7.75
  
 
8
Ella Roman
Ella Roman ('06)
SWE7.64
  
 PB
9
Emilia Malmlöf
Emilia Malmlöf ('06)
SWE7.34
  
 PB
10
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE7.05
  
 PB
11
Elin Jönsson
Elin Jönsson ('06)
SWE6.99
  
 PB
12
Saga Svensson
Saga Svensson ('06)
SWE6.83
  
 PB
12
Hanna Brand
Hanna Brand ('06)
SWE6.83
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5Viborg