Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/U SWE: Världsungdomsspelen 29.6‐1.7.2018
Ullevi Stadium

M 80 m    
30.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
30.6.Vind: +1.1
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE9.35
  
 PB
2
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE9.19
  
 PB
3
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE9.28
  
 PB
5
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE9.45
  
 PB
6
Sture Källström
Sture Källström ('03)
SWE9.47
  
 PB
6
David Nyman
David Nyman ('04)
SWE9.81
  
 PB
7
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE9.51
  
 PB
8
Pontus Lindell
Pontus Lindell ('03)
SWE9.54
  
 PB
Finale B
30.6. Vind: +1.6
30.6.Vind: +1.6
1
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE9.51
  
 PB
1
Lucas Lindberg
Lucas Lindberg ('04)
SWE9.75
  
 PB
2
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE9.52
  
 PB
3
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE9.52
  
 PB
3
Lukas Söderlund
Lukas Söderlund ('04)
SWE9.83
  
 PB
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: -0.8
30.6.Vind: -0.8
4
Ville Makslahti
Ville Makslahti ('03)
SWE9.76
  
 PB
Indledende 3
30.6. Vind: +2.3
30.6.Vind: +2.3
1
Edvin Gustafsson
Edvin Gustafsson ('04)
SWE9.82 w
  
 
3
Tristan Heno
Tristan Heno ('04)
SWE9.92 w
  
 
4
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE9.98
  
 PB
Indledende 5
30.6. Vind: +1.4
30.6.Vind: +1.4
4
Patrik Bergstrand
Patrik Bergstrand ('03)
SWE9.95
  
 PB
Indledende 7
30.6. Vind: 0.0
30.6.Vind: 0.0
4
Adam Kraft
Adam Kraft ('03)
SWE9.84
  
 PB
6
Lukas Ellström
Lukas Ellström ('03)
SWE10.00
  
 SB
M 100 m    
30.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.1
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.33 w
  
 
2
Dennis Leal
Dennis Leal ('94)
SWE10.37 w
  
 
3
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR10.55 w
  
 
4
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson ('95)
ISL10.65 w
  
 
5
Christian Mensah
Christian Mensah ('96)
NOR10.66 w
  
 
6Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR10.69 w
  
 
7Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN10.86 w
  
 
8
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR10.90 w
  
 
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE DNSw
  
 
Finale B
30.6. Vind: -0.4
30.6.Vind: -0.4
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE10.81
  
 
2
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE10.98
  
 PB
3
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE11.04
  
 
4
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR11.05
  
 
5
Isak Barrow
Isak Barrow ('96)
SWE11.15
  
 
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: +0.2
30.6.Vind: +0.2
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE10.85
  
 
2
Simen Tjelta Larsen
Simen Tjelta Larsen ('94)
NOR11.07
  
 
2
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE11.87
  
 PB
3
Oskar Motta
Oskar Motta ('98)
SWE11.10
  
 
Indledende 2
30.6. Vind: +2.0
30.6.Vind: +2.0
1
Dennis Leal
Dennis Leal ('94)
SWE10.42
  
 
2
Christian Mensah
Christian Mensah ('96)
NOR10.65
  
 PB
3
Isak Barrow
Isak Barrow ('96)
SWE11.04
  
 PB
4
Isak Aaby
Isak Aaby ('97)
NOR11.08
  
 PB
Indledende 3
30.6. Vind: +1.3
30.6.Vind: +1.3
1
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR10.80
  
 
2
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR10.97
  
 
3
Daniel Johnsen
Daniel Johnsen ('98)
NOR11.05
  
 
4
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE11.15
  
 SB
7
Eric Hallquist
Eric Hallquist ('96)
SWE11.64
  
 PB
Indledende 4
30.6. Vind: +1.0
30.6.Vind: +1.0
1
Sebastian Guillen Perez
Sebastian Guillen Perez ('97)
NOR11.05
  
 
2
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR11.13
  
 SB
Indledende 5
30.6. Vind: 0.0
30.6.Vind: 0.0
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.53
  
 
2
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE10.76
  
 PB
3
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE10.92
  
 
4
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE11.07
  
 SB
5
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE11.11
  
 PB
Indledende 6
30.6. Vind: +2.7
30.6.Vind: +2.7
1
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson ('95)
ISL10.62 w
  
 
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR10.78 w
  
 
3
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE10.99 w
  
 
4
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE11.00 w
  
 
6
Anton Nilsson
Anton Nilsson ('92)
SWE11.53 w
  
 
Indledende 7
30.6. Vind: +3.6
30.6.Vind: +3.6
1
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR10.56 w
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN10.83 w
  
 
3
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE10.84 w
  
 
4
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.96 w
  
 
5
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE11.19 w
  
 
M 200 m    
1.7. Vind: +1.0

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.0
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE20.97
  
 
2
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR21.30
  
 
3
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR21.31
  
 
4
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE21.50
  
 SB
5
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR21.51
  
 =SB
6
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson ('95)
ISL21.57
  
 SB
7
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.82
  
 
Sunday Ojuri
Sunday Ojuri ('93)
SWE DQ
  
 
Finale B
1.7. Vind: +0.8
1.7.Vind: +0.8
1
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL21.74
  
 PB
2
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE21.89
  
 
3
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE21.93
  
 
4
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE22.03
  
 
5Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN22.08
  
 
6
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE22.26
  
 SB
Finale C
1.7. Vind: +1.5
1.7.Vind: +1.5
1
Dennis Otieno
Dennis Otieno ('91)
KEN21.69
  
 SB
2
William Frobe
William Frobe ('98)
SWE22.07
  
 =PB
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.28
  
 SB
Finale D
1.7. Vind: +3.5
1.7.Vind: +3.5
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE21.99 w
  
 
2
Daniel Johnsen
Daniel Johnsen ('98)
NOR22.04 w
  
 
3
Vegard Fluge
Vegard Fluge ('95)
NOR22.11 w
  
 
4
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE22.21 w
  
 
5
Emil Lyrberg
Emil Lyrberg ('93)
SWE22.25 w
  
 
Finale E
1.7. Vind: +1.0
1.7.Vind: +1.0
7
Alexander Andersson
Alexander Andersson ('94)
SWE22.89
  
 SB
Finale F
1.7. Vind: +2.2
1.7.Vind: +2.2
3
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE22.55 w
  
 
4
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE22.59 w
  
 
M 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE46.80
  
 SB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR47.64
  
 SB
3
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE48.06
  
 PB
4
Luca Thompson
Luca Thompson 
NOR48.28
  
 
5
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
SWE48.39
  
 
6Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN48.49
  
 
7
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE48.49
  
 
8
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE48.51
  
 SB
9
Jóhann Björn Sigurbjörnsson
Jóhann Björn Sigurbjörnsson ('95)
ISL49.07
  
 SB
Finale B
30.6.
30.6.
1
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE48.98
  
 =SB
1
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE48.98
  
 SB
2
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE49.14
  
 
Finale D
30.6.
30.6.
1
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE49.41
  
 PB
2
Emil Lyrberg
Emil Lyrberg ('93)
SWE49.74
  
 SB
6
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE51.48
  
 SB
7
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE51.94
  
 SB
Finale E
30.6.
30.6.
1
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE51.62
  
 SB
2
Filip La Fleur
Filip La Fleur ('97)
SWE52.45
  
 SB
3
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE52.77
  
 SB
M 800 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
2
Eric Källman
Eric Källman 
SWE1:53.26
  
 PB
2
Viktor Skoglund
Viktor Skoglund ('04)
SWE2:09.97
  
 PB
3
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE1:53.33
  
 PB
6
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE1:54.28
  
 SB
7
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE1:55.20
  
 SB
Finale B
1.7.
1.7.
1
Axel Alness-Borg
Axel Alness-Borg ('98)
SWE1:55.18
  
 PB
1
Rasmus Tidestad
Rasmus Tidestad 
SWE1:56.52
  
 PB
1
Alexander Carlsson
Alexander Carlsson ('03)
SWE2:07.77
  
 PB
2
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1:55.20
  
 PB
4
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE1:58.23
  
 PB
5
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE1:56.03
  
 SB
5
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE1:58.91
  
 PB
6
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE1:56.43
  
 PB
7
Simon Carrington
Simon Carrington 
SWE1:59.79
  
 PB
8
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE1:57.42
  
 SB
9
Wilhelm Olofsson
Wilhelm Olofsson 
SWE2:00.40
  
 SB
Finale C
1.7.
1.7.
1
Andreas Davidsson
Andreas Davidsson ('95)
SWE1:57.24
  
 PB
2
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE1:57.27
  
 PB
2
Viktor Möller
Viktor Möller ('02)
SWE2:11.43
  
 SB
2
Axel Månsson
Axel Månsson ('04)
SWE2:19.68
  
 PB
3
Morgan Åkerblom
Morgan Åkerblom ('02)
SWE2:04.68
  
 PB
5
Samiel Berhe
Samiel Berhe ('98)
ERI1:58.64
  
 PB
6
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE1:59.84
  
 SB
8
Jakob Helgesson
Jakob Helgesson ('03)
SWE2:14.87
  
 PB
10
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE2:11.37
  
 SB
Finale D
1.7.
1.7.
1
Arvid Berglund
Arvid Berglund ('91)
SWE2:00.84
  
 SB
M 1500 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Ali Laaroubi
Ali Laaroubi ('94)
ITA3:53.80
  
 
2
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR3:54.15
  
 SB
3
Stephen Mackay
Stephen Mackay ('92)
GBR3:55.27
  
 SB
4
Bjartmar Örnuson
Bjartmar Örnuson ('88)
ISL3:57.01
  
 PB
5
Ali Al-Janabi
Ali Al-Janabi ('94)
IRQ3:57.32
  
 
6
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE3:57.39
  
 SB
9
Merhawi Seifu
Merhawi Seifu 
ETH4:03.55
  
 PB
10
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE4:04.27
  
 PB
11
Andreas Davidsson
Andreas Davidsson ('95)
SWE4:00.17
  
 PB
11
Rasmus Tidestad
Rasmus Tidestad 
SWE4:07.60
  
 PB
14
Axel Alness-Borg
Axel Alness-Borg ('98)
SWE4:01.69
  
 PB
Finale B
30.6.
30.6.
1
Viktor Helander
Viktor Helander ('90)
SWE4:05.32
  
 PB
2
Tim Yngesjö
Tim Yngesjö ('97)
SWE4:08.28
  
 PB
2
Kristoffer Tengroth
Kristoffer Tengroth 
SWE4:10.85
  
 PB
3
Niklas Johansson
Niklas Johansson ('99)
SWE4:11.56
  
 PB
6
Michael Rosenqvist
Michael Rosenqvist ('02)
SWE4:18.43
  
 PB
6
Linus Näslund
Linus Näslund 
SWE4:19.46
  
 SB
9
Karar Kameal
Karar Kameal ('95)
ERI4:18.02
  
 PB
11
Elias Brink
Elias Brink ('01)
SWE4:23.35
  
 PB
14
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG4:26.42
  
 PB
Finale C
30.6.
30.6.
1
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE4:20.25
  
 PB
2
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE4:24.02
  
 PB
3
Morgan Åkerblom
Morgan Åkerblom ('02)
SWE4:24.11
  
 PB
9
Olof Hedin
Olof Hedin ('02)
SWE4:32.92
  
 PB
M 2000 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE5:54.78
  
 PB
6
Linus Jansson
Linus Jansson ('04)
SWE6:08.35
  
 PB
17
Nils Ekroth
Nils Ekroth ('03)
SWE6:35.96
  
 PB
Finale B
1.7.
1.7.
9
Mikael Alm
Mikael Alm ('03)
SWE6:46.92
  
 PB
10
Axel Månsson
Axel Månsson ('04)
SWE6:49.73
  
 PB
M 5000 m    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Marius Garmann Sørli
Marius Garmann Sørli ('97)
NOR14:51.98
  
 PB
2
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE14:52.37
  
 PB
3Halfdan-Emil FærøHalfdan-Emil Færø ('91)NOR14:52.55
  
 PB
4
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI14:56.56
  
 PB
5
Oscar Carlsson
Oscar Carlsson ('91)
SWE14:57.34
  
 SB
6Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)DEN14:58.39
  
 SB
7
Einar Johan Melsom
Einar Johan Melsom ('99)
NOR14:59.28
  
 PB
10
Filmon Fshseayen
Filmon Fshseayen ('98)
ERI15:14.19
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
5
Seare Kibrom
Seare Kibrom ('98)
ERI15:52.28
  
 SB
6
Anders Prytz
Anders Prytz ('85)
SWE15:57.91
  
 SB
7
David Kjellén
David Kjellén ('95)
SWE15:59.01
  
 PB
8
Oliver Wykman
Oliver Wykman ('94)
SWE16:12.76
  
 SB
M 1500 m forh. 76.2 cm    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
4
Fabian Haeffler
Fabian Haeffler ('03)
SWE4:42.53
  
 PB
8
Philip Frick
Philip Frick ('04)
SWE4:49.74
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
8
Martin Jarlbäck
Martin Jarlbäck ('04)
SWE5:34.19
  
 PB
9
Olle Staaf
Olle Staaf ('04)
SWE5:34.85
  
 PB
12
Jonathan Kihlström
Jonathan Kihlström ('03)
SWE5:47.07
  
 PB
13
Isak Anderberg
Isak Anderberg ('04)
SWE5:47.11
  
 PB
14
Noel Edvinsson
Noel Edvinsson ('04)
SWE5:50.70
  
 PB
M 110 m hæk    
1.7. Vind: -4.4

Finale A

Finale
1.7.Vind: -4.4
1
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE14.71
  
 
2
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE14.73
  
 
3
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.76
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +1.3
1.7.Vind: +1.3
1
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE14.06
  
 
2
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.53
  
 
3
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE14.55
  
 PB
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.55
  
 =PB
5Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN14.73
  
 PB
6
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE15.14
  
 PB
Indledende 2
1.7. Vind: +3.1
1.7.Vind: +3.1
1
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE14.32 w
  
 
2
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE14.36 w
  
 
3
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ14.61 w
  
 
6
David Adrian
David Adrian ('98)
SWE16.02 w
  
 
7
Jesper Nyman
Jesper Nyman ('98)
SWE16.73 w
  
 
M 400 m hæk    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE50.65
  
 
2
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR50.90
  
 PB
3
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
NOR51.22
  
 
4
Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 
QAT51.87
  
 
5
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL52.09
  
 PB
6
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE52.33
  
 =SB
7
Jonathan Carbe
Jonathan Carbe ('90)
SWE52.95
  
 
8
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE53.45
  
 
Finale B
29.6.
29.6.
1
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE53.38
  
 SB
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)DEN54.78
  
 PB
Finale C
29.6.
29.6.
2
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE57.04
  
 PB
Finale D
29.6.
29.6.
1
Martin Burrows
Martin Burrows ('73)
SWE58.47
  
 SB
2
Mikael Lundkvist
Mikael Lundkvist 
SWE58.54
  
 PB
5
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE1:03.12
  
 SB
M Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.22
  
 
2
Herman Olvik
Herman Olvik ('96)
SWE2.00
  
 SB
M Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR5.41
  
 
2
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.41
  
 
3
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.18
  
 
4
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.94
  
 
5
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
SWE4.94
  
 SB
6
Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth ('94)
NOR4.68
  
 SB
7
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE4.68
  
 
8
Fabian August Furnes Warpe
Fabian August Furnes Warpe ('03)
NOR4.68
  
 PB
M Stangspring extra    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR5.36
  
 
2
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.21
  
 
3
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE5.16
  
 PB
4
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.90
  
 
5
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.64
  
 
6
Erik Thorstensson
Erik Thorstensson ('89)
SWE4.64
  
 SB
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE NH
  
 
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
SWE NH
  
 
Fredrik Weiseth
Fredrik Weiseth ('94)
NOR NH
  
 
Finale B
1.7.
1.7.
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.78
  
 PB
2
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.78
  
 PB
3Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN4.78
  
 
4
Björn Andersson
Björn Andersson ('91)
SWE4.64
  
 
M Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Michel Tornéus
Michel Tornéus ('86)
SWE7.88 w
+2.1
  
 
 
  X
 1.8
6.14
 3.2
7.88
 2.1
7.83 SB
 1.0
  –  –  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.69 w
+3.2
  
 
3
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
NOR7.59 w
+2.5
  
 
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.57 w
+2.4
  
 
5Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.47
+0.6
  
 
6
Max Andersson
Max Andersson ('95)
SWE7.39
+0.3
  
 SB
7Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.38
+0.5
  
 
8
Matthias Johansson
Matthias Johansson ('90)
SWE7.36 w
+3.2
  
 
9
Fredrik Samuelsson
Fredrik Samuelsson ('95)
SWE7.21
+1.4
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
1
Henning André
Henning André ('97)
SWE7.34 w
+2.6
  
 
2
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.23 w
+2.5
  
 
3
Andreas Gustafsson
Andreas Gustafsson ('97)
SWE7.19
+1.5
  
 PB
4
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE7.18
-0.7
  
 SB
5
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE7.00
+1.2
  
 SB
6
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE6.95 w
+2.1
  
 
Kvalifikation29.6.
Kval
29.6.
29.6.
8
William Thor
William Thor 
SWE6.54
0.0
  
 PB
14
Otto Hammarström
Otto Hammarström ('99)
SWE6.47
+1.1
  
 PB
22
Sebastian Eriksson
Sebastian Eriksson ('03)
SWE5.57
-0.3
  
 PB
23
Fabian Engström
Fabian Engström 
SWE6.12
0.0
  
 SB
M Trespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.17
+0.7
  
 SB
2
Gustaf Bålström
Gustaf Bålström ('98)
SWE15.07
+1.1
  
 PB
3
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE14.93
0.0
  
 
4Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.90
+0.3
  
 SB
5
Matthias Johansson
Matthias Johansson ('90)
SWE14.72
+1.3
  
 
6
Henning André
Henning André ('97)
SWE14.67
+0.6
  
 PB
7Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN14.53
+0.2
  
 PB
8
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE14.48
+0.2
  
 SB
17
Linus Jonsson
Linus Jonsson ('04)
SWE11.15
0.0
  
 PB
27
Ludvig Molinder
Ludvig Molinder ('03)
SWE10.32
0.0
  
 SB
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE NM
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.29
  
 
2Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR19.11
  
 
3
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE17.77
  
 
4
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
SWE16.68
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
ISL59.49
  
 
2
Albin Lager
Albin Lager ('96)
SWE46.12
  
 
3
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE43.37
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE67.78
  
 
3
Johannes Nilsson
Johannes Nilsson ('98)
SWE48.02
  
 SB
M Spydkast 800 gram    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Sebastian Thörngren
Sebastian Thörngren ('93)
SWE71.32
  
 SB
2
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE67.21
  
 PB
3
Rasmus Eriksson
Rasmus Eriksson ('98)
SWE63.73
  
 
4
Jakob Eriksson
Jakob Eriksson ('98)
SWE63.42
  
 SB
5Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)DEN62.65
  
 
K 60 m    
30.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.1
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE7.88 w
  
 
1
Ebba Vold Johannesson
Ebba Vold Johannesson ('06)
SWE8.22 w
  
 
5
Maya Bergström-Weekes
Maya Bergström-Weekes ('05)
SWE8.17 w
  
 
6
Moa Bertilsson
Moa Bertilsson ('05)
SWE8.17 w
  
 
Finale B
30.6. Vind: +0.4
30.6.Vind: +0.4
1
Olivia Jensfelt
Olivia Jensfelt ('05)
SWE8.14
  
 PB
2
Mathilda Brodd Polsten
Mathilda Brodd Polsten ('05)
SWE8.18
  
 PB
K 100 m    
30.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
30.6.Vind: +0.8
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.46
  
 =PB
2
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE11.78
  
 
3
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR11.85
  
 
4
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE11.87
  
 
5
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE11.97
  
 
6Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN11.99
  
 
7
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE12.02
  
 
8
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE12.03
  
 
9
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM12.05
  
 
Finale B
30.6. Vind: +4.5
30.6.Vind: +4.5
1
Malin Ström
Malin Ström ('86)
SWE11.71 w
  
 
2
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR11.94 w
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.99 w
  
 
4
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE12.06 w
  
 
5
Nikki Berglund
Nikki Berglund ('94)
SWE12.17 w
  
 
6
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE12.35 w
  
 
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: -0.2
30.6.Vind: -0.2
1
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE11.89
  
 SB
2
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM11.92
  
 
3
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE11.96
  
 
4
Pernille Sina Lund
Pernille Sina Lund ('93)
NOR12.35
  
 =PB
7
Anna Lennman
Anna Lennman ('98)
SWE13.00
  
 SB
Indledende 2
30.6. Vind: +3.3
30.6.Vind: +3.3
1
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE11.70 w
  
 
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN12.01 w
  
 
3
Nikki Berglund
Nikki Berglund ('94)
SWE12.29 w
  
 
4
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE12.36 w
  
 
6
Amanda Jansson
Amanda Jansson ('96)
SWE12.75 w
  
 
Indledende 3
30.6. Vind: +2.6
30.6.Vind: +2.6
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE11.83 w
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.05 w
  
 
3
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR12.11 w
  
 
4
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE12.31 w
  
 
6
Alina Lindqvist
Alina Lindqvist ('95)
SWE12.59 w
  
 
Indledende 4
30.6. Vind: -2.7
30.6.Vind: -2.7
1
Malin Ström
Malin Ström ('86)
SWE12.17
  
 
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR12.33
  
 
Indledende 5
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR11.68
  
 
2
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR12.15
  
 
Indledende 6
30.6. Vind: +1.8
30.6.Vind: +1.8
1
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
NOR12.04
  
 
2
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE12.10
  
 PB
3
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE12.26
  
 
7
Maria Södergren
Maria Södergren ('98)
SWE12.89
  
 SB
Indledende 7
30.6. Vind: +0.2
30.6.Vind: +0.2
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR11.97
  
 
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE11.98
  
 
3
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE12.43
  
 SB
K 200 m    
1.7. Vind: +3.2

Finale A

Finale
1.7.Vind: +3.2
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.52 w
  
 
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.78 w
  
 
3
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE23.79 w
  
 
4Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN23.91 w
  
 
5
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.92 w
  
 
6Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.15 w
  
 
7
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE24.36 w
  
 
8
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.49 w
  
 
Finale B
1.7. Vind: -0.1
1.7.Vind: -0.1
1
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE24.60
  
 
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR24.72
  
 SB
3
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR24.78
  
 
4
Caroline Kihlblom
Caroline Kihlblom ('94)
SWE24.80
  
 PB
5
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE24.99
  
 
6Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN25.16
  
 
7
Henriette Jæger
Henriette Jæger ('03)
NOR25.24
  
 
Finale C
1.7. Vind: -2.3
1.7.Vind: -2.3
1
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE24.97
  
 SB
2
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE24.97
  
 SB
Finale D
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
1
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.37
  
 SB
Finale E
1.7. Vind: +1.5
1.7.Vind: +1.5
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE25.29
  
 PB
2
Anna Engelin
Anna Engelin ('98)
SWE25.57
  
 PB
3
Sofia Hultgren
Sofia Hultgren ('97)
SWE25.65
  
 SB
4
Anna Westher
Anna Westher ('97)
SWE25.93
  
 PB
5
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE26.01
  
 SB
8
Sophie Okejeme
Sophie Okejeme ('04)
SWE26.61
  
 SB
Finale F
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE26.04
  
 PB
3
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE26.04
  
 SB
4
Hanna Aabakken
Hanna Aabakken ('98)
SWE26.16
  
 PB
5
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE26.21
  
 SB
Finale G
1.7. Vind: +1.4
1.7.Vind: +1.4
2
Sara Jernfält
Sara Jernfält ('93)
SWE26.37
  
 SB
K 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR53.73
  
 SB
2
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR54.44
  
 
3
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE54.66
  
 PB
4
Minna Svärd
Minna Svärd ('98)
SWE55.26
  
 PB
5
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE55.59
  
 PB
6
Caroline Kihlblom
Caroline Kihlblom ('94)
SWE56.19
  
 
7
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR56.38
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE56.81
  
 
2
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE56.88
  
 SB
3
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.13
  
 SB
4
Linda Frödin Glad
Linda Frödin Glad ('93)
SWE57.39
  
 
5
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE57.49
  
 
Finale C
30.6.
30.6.
1
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE56.84
  
 SB
2
Sandra Wagner
Sandra Wagner ('92)
SWE57.68
  
 SB
7
Sara Jernfält
Sara Jernfält ('93)
SWE58.71
  
 SB
Finale D
30.6.
30.6.
1
Sandra Carlson
Sandra Carlson ('88)
SWE1:00.66
  
 SB
3
Isa Teglund
Isa Teglund ('98)
SWE1:01.65
  
 SB
4
Vanna Ullén
Vanna Ullén ('03)
SWE1:01.73
  
 PB
K 800 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Freja WærnessFreja Wærness DEN2:07.62
  
 
2
Sanne Njaastad
Sanne Njaastad 
NOR2:07.75
  
 
3
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR2:08.18
  
 
4
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:08.91
  
 
4
Linn Alness-Borg
Linn Alness-Borg 
SWE2:20.42
  
 PB
5
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE2:09.20
  
 PB
5
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE2:16.54
  
 PB
5
Julia Meijer
Julia Meijer ('04)
SWE2:21.54
  
 SB
5
Victoria Psilander
Victoria Psilander ('03)
SWE2:23.42
  
 SB
6Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:10.57
  
 
7Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN2:11.25
  
 SB
7
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE2:17.28
  
 PB
8
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR2:12.30
  
 
8
Maja Björnsson
Maja Björnsson ('03)
SWE2:21.31
  
 PB
9
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE2:12.45
  
 SB
10
Maria Freij
Maria Freij ('98)
SWE2:13.07
  
 
10
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE2:20.45
  
 SB
10
Thea Nilsson
Thea Nilsson ('03)
SWE2:25.91
  
 SB
11
Ida Holm
Ida Holm ('93)
SWE2:13.42
  
 
12
Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth ('01)
NOR2:15.26
  
 
Finale B
1.7.
1.7.
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN2:13.48
  
 SB
2
Karen Johanne Jøsendal
Karen Johanne Jøsendal ('94)
NOR2:13.96
  
 
3
Pia Bålsrud
Pia Bålsrud ('95)
NOR2:14.05
  
 PB
3
Agnes Hanell
Agnes Hanell ('04)
SWE2:25.95
  
 SB
4
Petronella Tordsdatt Halle
Petronella Tordsdatt Halle ('02)
NOR2:14.57
  
 
5
Marte Nyborg
Marte Nyborg ('99)
NOR2:15.98
  
 SB
6
My Rundgren
My Rundgren ('03)
SWE2:23.71
  
 PB
Finale C
1.7.
1.7.
1
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE2:16.83
  
 SB
1
Alicia Larsten
Alicia Larsten ('04)
SWE2:29.03
  
 PB
2
Nora Denti
Nora Denti ('04)
SWE2:29.76
  
 PB
3
Lisa Wreeby
Lisa Wreeby ('02)
SWE2:24.54
  
 PB
4
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE2:22.13
  
 SB
5
Wilma Karlsson
Wilma Karlsson ('03)
SWE2:29.11
  
 PB
6
Carolina Larson
Carolina Larson ('02)
SWE2:26.83
  
 SB
6
Sofia Amini
Sofia Amini ('03)
SWE2:30.34
  
 PB
7
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE2:25.88
  
 SB
Finale D
29.6.
29.6.
1
Tyra Morell
Tyra Morell ('02)
SWE2:27.04
  
 SB
K 1500 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Astrid Rosvall
Astrid Rosvall ('97)
SWE4:25.69
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN4:26.04
  
 
2
Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán ('05)
SWE4:43.45
  
 PB
3
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:27.12
  
 SB
4
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE4:27.38
  
 PB
4
Linn Alness-Borg
Linn Alness-Borg 
SWE4:50.31
  
 PB
4
Ebba Wahlberg
Ebba Wahlberg ('02)
SWE4:51.47
  
 PB
4
Frida Berglin
Frida Berglin ('05)
SWE5:02.30
  
 PB
5
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR4:29.65
  
 =PB
6Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN4:34.15
  
 SB
6
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE4:54.19
  
 SB
7
Pia Bålsrud
Pia Bålsrud ('95)
NOR4:34.27
  
 
8
Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale ('94)
NOR4:34.51
  
 
9Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN4:34.94
  
 SB
10
Emma Kirkeberg Mørk
Emma Kirkeberg Mørk ('02)
NOR4:37.14
  
 
11
Beatrice Brink
Beatrice Brink ('99)
SWE4:42.29
  
 
11
Ida Egnell
Ida Egnell ('05)
SWE5:19.06
  
 PB
12
Nora Sannes
Nora Sannes 
NOR4:43.92
  
 
13
Helena Siltberg-Nordsjø
Helena Siltberg-Nordsjø ('87)
SWE4:56.46
  
 SB
18
Thea Miilus-Larsen
Thea Miilus-Larsen ('05)
SWE5:36.55
  
 PB
Finale B
30.6.
30.6.
1
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR4:28.59
  
 
1
Freja Ekstrand
Freja Ekstrand ('05)
SWE5:29.27
  
 PB
2
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE4:41.29
  
 PB
3
Clara Hildt
Clara Hildt ('93)
GER4:41.94
  
 PB
4
Lina Olsson
Lina Olsson ('05)
SWE5:37.28
  
 PB
5
Hanna DICKÉR
Hanna DICKÉR ('92)
SWE4:44.74
  
 PB
5
Ulrika Bredin
Ulrika Bredin ('02)
SWE5:17.38
  
 SB
7
Felicia Niklasson
Felicia Niklasson ('01)
SWE5:18.69
  
 SB
10
Klara Öberg
Klara Öberg ('02)
SWE5:34.73
  
 PB
12
Elsa Olsson
Elsa Olsson ('98)
SWE5:08.27
  
 SB
K 1 mile    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
3
Julia Meijer
Julia Meijer ('04)
SWE6:29.41
  
 PB
K 2000 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
6
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE6:41.78
  
 PB
8
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE6:44.05
  
 PB
11
Alva Malmsten Nilsson
Alva Malmsten Nilsson ('03)
SWE6:47.29
  
 PB
12
Maja Björnsson
Maja Björnsson ('03)
SWE6:47.55
  
 PB
16
Juni Rugland
Juni Rugland ('03)
SWE6:57.93
  
 PB
19
Amanda Olsson
Amanda Olsson ('03)
SWE7:09.80
  
 SB
Finale B
1.7.
1.7.
3
Fanny Andersson
Fanny Andersson ('03)
SWE6:52.26
  
 PB
13
Alicia Larsten
Alicia Larsten ('04)
SWE7:10.47
  
 PB
14
Mysa Hillbur
Mysa Hillbur ('03)
SWE7:11.78
  
 PB
15
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
SWE7:11.79
  
 PB
19
Sabina Aumo
Sabina Aumo ('03)
FIN7:13.58
  
 SB
Finale C
1.7.
1.7.
2
Elsa Palmgren
Elsa Palmgren ('03)
SWE7:07.96
  
 PB
3
Saga Jarhall
Saga Jarhall ('04)
SWE7:15.30
  
 PB
4
Saga Hagelin
Saga Hagelin ('03)
SWE7:16.32
  
 PB
6
Josefine Höjer
Josefine Höjer ('03)
SWE7:21.16
  
 PB
8
Linnea Svensson
Linnea Svensson ('03)
SWE7:23.08
  
 SB
9
Felicia Brink
Felicia Brink ('04)
SWE7:23.66
  
 PB
12
Ebba Francois
Ebba Francois ('04)
SWE7:31.84
  
 PB
15
Wilma Holmén
Wilma Holmén ('03)
SWE7:41.56
  
 PB
K 3000 m    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Anastasia Denisova
Anastasia Denisova ('93)
BLR9:29.00
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN9:43.67
  
 
3
Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale ('94)
NOR9:51.88
  
 PB
4
Nora Sannes
Nora Sannes 
NOR9:52.47
  
 PB
5
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE9:56.28
  
 PB
7
Beatrice Brink
Beatrice Brink ('99)
SWE10:08.85
  
 PB
8
Emilie Mo
Emilie Mo ('01)
NOR10:15.04
  
 
9
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE10:17.67
  
 PB
11
Nina Persson
Nina Persson ('91)
SWE10:29.14
  
 SB
12
Erika Svanborg
Erika Svanborg ('91)
SWE10:36.15
  
 SB
Finale B
29.6.
29.6.
2
Jennifer Acklund
Jennifer Acklund ('95)
SWE10:25.29
  
 PB
3
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE10:29.79
  
 PB
4
Helena Siltberg-Nordsjø
Helena Siltberg-Nordsjø ('87)
SWE10:35.16
  
 PB
5
Lotta Weyhenmeyer
Lotta Weyhenmeyer ('01)
SWE10:36.24
  
 PB
7
Thea Norlund
Thea Norlund 
SWE10:43.74
  
 SB
10
Kristina Axelsson
Kristina Axelsson ('99)
SWE11:06.81
  
 PB
12
Felicia Niklasson
Felicia Niklasson ('01)
SWE11:38.02
  
 SB
K 1500 m forh.    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
11
Ebba Johansson
Ebba Johansson ('03)
SWE5:49.91
  
 PB
14
Wilma Holmén
Wilma Holmén ('03)
SWE6:11.03
  
 PB
K 3000 m forh.    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE10:17.64
  
 PB
2Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN10:17.75
  
 
3
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE10:24.54
  
 SB
4
Clara Hildt
Clara Hildt ('93)
GER11:04.48
  
 SB
K 100 m hæk 76.2 cm    
1.7. Vind: -0.7

Finale A

Finale
1.7.Vind: -0.7
6
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE14.78
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
1.7. Vind: -0.5

Finale A

Finale
1.7.Vind: -0.5
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.64
  
 
2
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR13.87
  
 
3
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE13.92
  
 
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE13.98
  
 
5
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE14.21
  
 
6
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.40
  
 
6
Alva von Gerber
Alva von Gerber 
SWE15.00
  
 PB
7Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN14.47
  
 
8
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR14.48
  
 
9
María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir ('93)
ISL14.65
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: -1.8
1.7.Vind: -1.8
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.82
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE13.99
  
 
3
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR14.43
  
 
4
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE14.47
  
 
5Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN14.59
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: -0.3
1.7.Vind: -0.3
1
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR13.91
  
 
2
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE14.13
  
 
3
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE14.20
  
 
4
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE14.70
  
 SB
9
Therese Bjureby
Therese Bjureby ('97)
SWE15.30
  
 PB
K 400 m hæk    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel ('94)
NOR56.07
  
 
2
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR58.25
  
 PB
3
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR58.51
  
 PB
4
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR58.58
  
 PB
5
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR59.32
  
 
6
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR59.55
  
 SB
7
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE59.66
  
 SB
8
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE1:00.62
  
 
Finale B
29.6.
29.6.
1
Vår Åsheim
Vår Åsheim ('99)
NOR1:00.94
  
 PB
2
Anna B. Jakobsen
Anna B. Jakobsen ('93)
NOR1:03.17
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
29.6. Vind: +3.1

Finale A

Finale
29.6.Vind: +3.1
5
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE12.00 w
  
 
6
Stella Sällström
Stella Sällström ('04)
SWE12.10 w
  
 
K Højdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE1.78
  
 
2
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.74
  
 
2
Alma Uhlin
Alma Uhlin ('03)
SWE1.68
  
 PB
3
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.70
  
 
3
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE1.64
  
 PB
4
My Nordström
My Nordström ('90)
SWE1.70
  
 =SB
4
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE1.60
  
 PB
5
Karen Høystad
Karen Høystad ('98)
NOR1.70
  
 
6
Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset ('99)
NOR1.70
  
 
6
Emma Stenman
Emma Stenman ('02)
SWE1.58
  
 PB
8
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE1.59
  
 PB
13
Tova Wickell
Tova Wickell ('02)
SWE1.54
  
 PB
K Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.07
  
 SB
2
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.07
  
 
2
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE3.06
  
 PB
3Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.97
  
 PB
4
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR3.97
  
 
4
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE3.14
  
 PB
4
Elli Johansson
Elli Johansson ('04)
SWE2.88
  
 PB
5Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.97
  
 
6
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE3.86
  
 
7
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.75
  
 
7
Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir ('91)
ISL3.75
  
 
8
Matilda Honeth
Matilda Honeth ('02)
SWE3.43
  
 PB
8
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE2.75
  
 PB
9
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.75
  
 SB
9
Kajsa Åsberg
Kajsa Åsberg ('04)
SWE2.49
  
 PB
10Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.63
  
 PB
10
Hanna Zachrisson
Hanna Zachrisson ('99)
SWE3.13
  
 PB
11
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.63
  
 
11
Linnéa Lindefalk
Linnéa Lindefalk ('05)
SWE2.36
  
 PB
12
Emmie Owald
Emmie Owald ('04)
SWE2.36
  
 PB
13
Elsa Eriksson
Elsa Eriksson ('03)
SWE2.43
  
 PB
15
Elin Hellquist
Elin Hellquist ('01)
SWE2.66
  
 =PB
15
Mella Melander
Mella Melander ('04)
SWE2.21
  
 PB
K Stangspring extra    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.23
  
 
2
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.15
  
 
3
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE4.15
  
 SB
4
Ellen Olsson
Ellen Olsson ('97)
SWE4.06
  
 
5Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.83
  
 
6
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.83
  
 
7Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.83
  
 PB
8Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.67
  
 PB
9
Fanny Berglund
Fanny Berglund ('88)
SWE3.50
  
 SB
9
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE3.50
  
 
11
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE3.50
  
 
K Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.58
+1.1
  
 SB
 
6.35
 2.2
6.44 SB
 1.7
  X
 1.9
  X
 -0.2
6.13
 0.7
6.58 SB
 0.9
  
2
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.31
-0.2
  
 SB
 
  X
 -0.1
6.21 =SB
 2.0
  X
 1.6
6.31 SB
 1.9
6.29
 0.8
  X
 1.1
  
3
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE6.27 w
+2.5
  
 
3
Nicole Nyberg
Nicole Nyberg ('04)
SWE5.41
+0.5
  
 PB
4
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE6.02
+0.3
  
 
5
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE6.01
+1.3
  
 SB
5
Elin Pettersson
Elin Pettersson ('03)
SWE5.51
-2.2
  
 PB
5
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE5.39
+0.9
  
 PB
6
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.95
+0.9
  
 =PB
6
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE5.32
+1.6
  
 PB
7
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE5.92
-2.8
  
 
7
Clara Fallenius
Clara Fallenius ('03)
SWE5.28
+0.1
  
 PB
7
Alva Nordvarg
Alva Nordvarg ('04)
SWE5.27
+0.9
  
 PB
8
Clara Bernhult
Clara Bernhult ('02)
SWE5.31
+0.3
  
 PB
8
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE5.25
+1.4
  
 PB
8
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.09
+2.0
  
 
Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm ('85)
NOR NM
  
 
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR NM
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
1
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE5.95
-1.6
  
 PB
2
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE5.93
+0.8
  
 SB
3
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.92
-0.3
  
 SB
4Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER5.89
+0.4
  
 PB
5
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.84
+0.5
  
 
6
Lovisa Östervall
Lovisa Östervall ('97)
SWE5.73
+0.6
  
 
7
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
SWE5.73
-1.0
  
 
8
Sara Sjögren
Sara Sjögren ('98)
SWE5.62
+0.2
  
 
Kvalifikation29.6.
Kval
29.6.
29.6.
4
Engla Grafström Andersson
Engla Grafström Andersson ('03)
SWE5.30
-1.3
  
 SB
6
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE5.46
+0.3
  
 PB
6
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE5.07
-1.1
  
 PB
7
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE5.39
+0.3
  
 PB
9
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE5.32
+1.5
  
 PB
11
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE5.02
+0.5
  
 PB
14
Fanny Jansson
Fanny Jansson ('01)
SWE5.21
0.0
  
 SB
14
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.05
-0.7
  
 SB
17
Emma Andreasson
Emma Andreasson 
SWE5.10
-1.9
  
 SB
18
Ebba Asp
Ebba Asp ('04)
SWE4.92
-0.2
  
 PB
20
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE4.89
-1.1
  
 PB
22
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE4.97
+1.1
  
 SB
24
Matilda Härström
Matilda Härström ('02)
SWE4.94
0.0
  
 SB
24
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('03)
SWE4.83
-0.5
  
 SB
25
Tiffanie Magnusson
Tiffanie Magnusson ('02)
SWE4.92
-1.7
  
 SB
K Trespring     
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR13.64
+0.6
  
 
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.53
+1.9
  
 PB
2
Linn Egerfält
Linn Egerfält 
SWE11.96
+0.5
  
 PB
2
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE11.45
+0.1
  
 PB
2
Nicole Nyberg
Nicole Nyberg ('04)
SWE11.29
+0.9
  
 PB
3
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE13.14
+1.3
  
 SB
3
Emilia Sjöstrand
Emilia Sjöstrand ('02)
SWE11.76
+0.4
  
 PB
4
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE12.94
+1.7
  
 PB
4
Nike Thanner
Nike Thanner ('01)
SWE11.30
+1.1
  
 PB
5
Chiamaka Okparaebo
Chiamaka Okparaebo ('92)
NOR12.72
+0.4
  
 SB
5
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE11.58
+0.7
  
 PB
6
Jasmin Sabir
Jasmin Sabir ('92)
SWE12.54 w
+2.3
  
 
6
Filippa Söderström
Filippa Söderström ('01)
SWE10.84
-1.0
  
 =PB
7Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN12.50 w
+3.6
  
 
7
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE11.41
+1.7
  
 PB
7
Ella Jovanovic
Ella Jovanovic ('04)
SWE10.97
-1.9
  
 PB
7
Ida Björndal
Ida Björndal ('01)
SWE10.64
-0.2
  
 PB
8Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER12.38
+1.4
  
 =PB
9
Sofie Olsholt
Sofie Olsholt ('96)
NOR12.35
+1.5
  
 SB
9
Sara Grahn
Sara Grahn 
SWE11.08
+1.0
  
 SB
9
Tiffanie Magnusson
Tiffanie Magnusson ('02)
SWE11.00 w
+3.2
  
 
10
Emma Ehrlin
Emma Ehrlin ('93)
SWE12.07
+0.2
  
 SB
11
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE11.93
+1.5
  
 SB
11
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE10.78
+1.8
  
 SB
12
Ida Pettersson
Ida Pettersson ('02)
SWE10.59
-0.4
  
 PB
15
Anna Klingberg
Anna Klingberg ('02)
SWE10.32 w
+4.5
  
 
16
Sofie Hallman
Sofie Hallman ('92)
SWE11.24 w
+2.6
  
 
18
Laura Fodor
Laura Fodor ('03)
SWE10.35
-0.1
  
 SB
18
Liv Andersson
Liv Andersson ('02)
SWE10.28
+1.7
  
 PB
19
Liv Nilsander
Liv Nilsander ('03)
SWE10.31
0.0
  
 PB
24
Klara Pedersen
Klara Pedersen ('97)
SWE10.50
+1.7
  
 SB
37
Kajsa Åsberg
Kajsa Åsberg ('04)
SWE9.63
-0.5
  
 PB
39
Nanna Frih
Nanna Frih ('04)
SWE9.59
-1.8
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Amanda Malmehed
Amanda Malmehed ('98)
SWE13.84
  
 
2
Bianca Salming
Bianca Salming ('98)
SWE13.25
  
 
3
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE12.18
  
 PB
7
Freja Avebäck
Freja Avebäck ('95)
SWE9.38
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Thelma Lind Kristjánsdóttir
Thelma Lind Kristjánsdóttir ('97)
ISL50.40
  
 
2
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE43.79
  
 
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)DEN41.40
  
 
4
Linn Bergstrand
Linn Bergstrand ('96)
SWE40.76
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE64.51
  
 
2
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE61.33
  
 
3
Kristina Andersson
Kristina Andersson ('91)
SWE55.50
  
 
4
Michaela Norrbelius
Michaela Norrbelius ('97)
SWE55.17
  
 
7
Camilla Mattson
Camilla Mattson ('73)
SWE42.93
  
 SB
K Spydkast 600 gram    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Mari Klaup-McColl
Mari Klaup-McColl ('90)
EST48.09
  
 
2
Martina Borgler
Martina Borgler ('94)
SWE46.21
  
 PB
3
Maria Børstad Jensen
Maria Børstad Jensen ('94)
NOR46.12
  
 
4
Carolin Näslund
Carolin Näslund ('98)
SWE45.37
  
 
5
Emelie Larsson
Emelie Larsson ('91)
SWE41.42
  
 
D19 100 m    
30.6. Vind: +2.4

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.4
1
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT10.62 w
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE10.73 w
  
 
3
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
SWE10.87 w
  
 
4
Filip Bøe
Filip Bøe 
NOR10.89 w
  
 
5
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.91 w
  
 
6
William Thor
William Thor 
SWE10.99 w
  
 
7
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE11.04 w
  
 
8
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE11.06 w
  
 
Finale B
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
1
Carl Enhörning
Carl Enhörning 
SWE11.33
  
 SB
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: +0.4
30.6.Vind: +0.4
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE10.90
  
 PB
5
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE11.57
  
 PB
Indledende 2
30.6. Vind: +2.3
30.6.Vind: +2.3
1
Saoud Al Humaidi
Saoud Al Humaidi 
QAT10.89 w
  
 
5
Lukas Guerrero
Lukas Guerrero 
SWE11.63 w
  
 
Indledende 3
30.6. Vind: +1.2
30.6.Vind: +1.2
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.00
  
 SB
2
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
SWE11.07
  
 PB
3
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE11.08
  
 PB
6
Daniel Sjölin
Daniel Sjölin 
SWE11.47
  
 PB
Indledende 5
30.6. Vind: +2.1
30.6.Vind: +2.1
1
Filip Bøe
Filip Bøe 
NOR10.86 w
  
 
2
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE10.90 w
  
 
3
Carl Enhörning
Carl Enhörning 
SWE11.27 w
  
 
D19 200 m    
1.7. Vind: +2.0

Finale A

Finale
1.7.Vind: +2.0
1
Jonatan Greni Bjerkaas
Jonatan Greni Bjerkaas ('99)
NOR21.87
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE22.01
  
 
3
Arvid Gustafsson
Arvid Gustafsson ('99)
SWE22.10
  
 PB
4Emil FrændeEmil Frænde DEN22.23
  
 
6
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE22.40
  
 SB
Finale B
1.7. Vind: +1.1
1.7.Vind: +1.1
7
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE23.34
  
 SB
Finale C
1.7. Vind: +1.8
1.7.Vind: +1.8
1
Johan Alsing
Johan Alsing ('99)
SWE22.95
  
 SB
6
Carl Enhörning
Carl Enhörning 
SWE23.34
  
 SB
7
Johan Carlson
Johan Carlson ('99)
SWE23.37
  
 SB
8
Svante Wester
Svante Wester ('99)
SWE23.40
  
 PB
Finale E
1.7. Vind: +1.2
1.7.Vind: +1.2
1
Samuel Lestander
Samuel Lestander 
SWE23.69
  
 PB
2
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE23.69
  
 PB
3
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE23.73
  
 PB
Finale F
1.7. Vind: +4.4
1.7.Vind: +4.4
1
Melker Gustavsson
Melker Gustavsson 
SWE22.86 w
  
 
2
Lukas Guerrero
Lukas Guerrero 
SWE23.57 w
  
 
D19 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 
QAT47.02
  
 PB
2
Edvin Hagberg
Edvin Hagberg ('99)
SWE48.04
  
 PB
3Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN48.68
  
 PB
4
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI48.71
  
 PB
5
Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 
SWE49.73
  
 PB
7
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 
SWE50.26
  
 PB
Finale C
30.6.
30.6.
1
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE50.66
  
 PB
4
Jesper Sjölund
Jesper Sjölund ('99)
SWE52.10
  
 PB
7
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE53.32
  
 PB
D19 2000 m forh.    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE6:03.44
  
 PB
2Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN6:11.83
  
 
5
Ludvig Bjurelid
Ludvig Bjurelid 
SWE6:34.23
  
 SB
7
Linus Näslund
Linus Näslund 
SWE6:36.19
  
 SB
9
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE6:39.60
  
 PB
10
Noha Olsson
Noha Olsson ('02)
SWE6:39.86
  
 PB
12
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE6:51.38
  
 PB
13
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG6:56.58
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
1.7. Vind: -2.2

Finale A

Finale
1.7.Vind: -2.2
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE14.19
  
 
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN14.47
  
 SB
3
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE15.15
  
 =PB
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +3.3
1.7.Vind: +3.3
2
Mikael Lundkvist
Mikael Lundkvist 
SWE15.34 w
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: +3.0
1.7.Vind: +3.0
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE14.11 w
  
 
2Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN14.51 w
  
 
D19 Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR2.00
  
 =SB
D19 Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
7
Tim Svantesson
Tim Svantesson 
SWE3.92
  
 PB
D19 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE7.15
+1.7
  
 PB
1Mads LunøMads Lunø ('99)DEN7.03
+0.2
  
 PB
2
Markus Rooth
Markus Rooth ('01)
NOR7.03
-0.3
  
 PB
2
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE6.95
+1.6
  
 PB
3
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE6.96
+0.4
  
 SB
3
Thomas Rydh-Sternbeck
Thomas Rydh-Sternbeck ('99)
SWE6.89
+0.2
  
 
4
Melker Gustavsson
Melker Gustavsson 
SWE6.86
-1.0
  
 PB
5
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE6.86
+0.6
  
 PB
6
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE6.75
+0.3
  
 PB
D19 Trespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
Tim Svantesson
Tim Svantesson 
SWE13.74
+1.3
  
 SB
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE12.66
+0.9
  
 PB
1
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR14.59
+1.7
  
 SB
2
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE14.59 w
+2.6
  
 
3
Viljar Gjerde
Viljar Gjerde 
NOR14.51
+0.1
  
 
4
Tim Svantesson
Tim Svantesson 
SWE14.07 w
+2.8
  
 
8
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE12.86 w
+2.6
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
14
Albin Liedholm
Albin Liedholm 
SWE10.09
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Alexander Sjögren
Alexander Sjögren ('99)
SWE53.10
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Kristen Brosvik
Kristen Brosvik 
NOR61.26
  
 
2
August Bergstrand
August Bergstrand ('99)
SWE60.07
  
 
3Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN59.22
  
 
D19 Spydkast 800 gram    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Carl Widenholm
Carl Widenholm 
SWE61.45
  
 
P19 100 m    
30.6. Vind: +0.9

Finale A

Finale
30.6.Vind: +0.9
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.04
  
 PB
2
Kaitesi Ertzgaard
Kaitesi Ertzgaard 
NOR12.13
  
 PB
3
Liv Storhaug
Liv Storhaug 
NOR12.23
  
 
4
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE12.26
  
 SB
5
Linn Bäcklin
Linn Bäcklin ('99)
SWE12.29
  
 
6
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE12.35
  
 PB
7
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson 
SWE12.53
  
 SB
Finale B
30.6. Vind: +3.4
30.6.Vind: +3.4
1
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE12.37 w
  
 
2
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.41 w
  
 
3
Alva von Gerber
Alva von Gerber 
SWE12.46 w
  
 
4
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE12.60 w
  
 
Indledende heats30.6.
Indledende 3
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
4
Marie Ebbestad
Marie Ebbestad 
NOR12.94
  
 PB
Indledende 4
30.6. Vind: +1.9
30.6.Vind: +1.9
1
Linn Bäcklin
Linn Bäcklin ('99)
SWE12.24
  
 SB
Indledende 5
30.6. Vind: +1.8
30.6.Vind: +1.8
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE12.06
  
 =PB
Indledende 6
30.6. Vind: +0.5
30.6.Vind: +0.5
1
Liv Storhaug
Liv Storhaug 
NOR12.34
  
 
3
Alva von Gerber
Alva von Gerber 
SWE12.80
  
 PB
P19 200 m    
1.7. Vind: +1.9

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.9
1
Fanny Runheim
Fanny Runheim ('99)
SWE24.41
  
 =PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN25.22
  
 
Finale C
1.7. Vind: +2.2
1.7.Vind: +2.2
3
Matilda Hallström
Matilda Hallström 
SWE26.07 w
  
 
6
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE26.85 w
  
 
P19 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR55.33
  
 PB
2
Kaitesi Ertzgaard
Kaitesi Ertzgaard 
NOR55.71
  
 PB
3
Vår Åsheim
Vår Åsheim ('99)
NOR55.75
  
 PB
4
Marie Skjæggestad
Marie Skjæggestad ('99)
NOR55.76
  
 
5Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN56.60
  
 
6
Josefine Tomine Eriksen
Josefine Tomine Eriksen 
NOR57.52
  
 
7
June Sæbøe Tveit
June Sæbøe Tveit ('99)
NOR57.58
  
 
Finale B
30.6.
30.6.
5
Vilma Hultström
Vilma Hultström 
SWE1:00.94
  
 SB
8
Anna Påsse
Anna Påsse ('99)
SWE1:02.25
  
 PB
Finale C
30.6.
30.6.
3
Ester Björck
Ester Björck ('99)
SWE1:02.29
  
 SB
P19 1500 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE4:43.17
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
1.7. Vind: +0.6

Finale A

Finale
1.7.Vind: +0.6
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE13.98
  
 
2
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR14.07
  
 
3
Tonje Moen
Tonje Moen 
NOR14.58
  
 
4
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE14.72
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: +1.1
1.7.Vind: +1.1
1
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR13.98
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: -1.8
1.7.Vind: -1.8
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE14.39
  
 
P19 Højdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.75
  
 =SB
2
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NOR1.71
  
 PB
3
Thea Leirfall Bremset
Thea Leirfall Bremset ('99)
NOR1.71
  
 =SB
P19 Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.05
  
 PB
2
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.95
  
 
3
Filippa Miller
Filippa Miller ('99)
SWE3.85
  
 
P19 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR6.24 w
+2.2
  
 
2
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR6.24 w
+2.3
  
 
3
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.95
+0.6
  
 SB
4
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NOR5.83
+1.5
  
 SB
5
Filippa Rodrigues
Filippa Rodrigues ('99)
SWE5.83
+1.4
  
 
6
Victoria Almerén Hansson
Victoria Almerén Hansson ('99)
SWE5.76
+1.2
  
 
7
Alexandra Schill
Alexandra Schill 
SWE5.61
-0.2
  
 PB
8
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
SWE5.52
-1.2
  
 
9
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE5.52
+1.4
  
 SB
10
Emelie Eklund
Emelie Eklund 
SWE5.51
-0.8
  
 
11
Johanne Kvalen
Johanne Kvalen 
NOR5.47 w
+2.3
  
 
12Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN5.43 w
+2.6
  
 
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE NM
  
 
Kvalifikation29.6.
Kval
29.6.
29.6.
1
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR5.87
+1.9
  
 
2
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR5.86
+0.7
  
 
3
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE5.47
-0.7
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Thea JensenThea Jensen ('99)DEN13.92
  
DUR-19 DUR 
2
Amanda Lejros
Amanda Lejros ('99)
SWE13.33
  
 PB
P19 Diskoskast 1.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN45.38
  
 
2
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE44.14
  
 
3
Ida Wåhlstrand
Ida Wåhlstrand 
SWE42.90
  
 
4Thea JensenThea Jensen ('99)DEN42.53
  
 
5
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE41.58
  
 
6
Ida Stenbäck
Ida Stenbäck ('99)
SWE41.47
  
 
11
Malin Eriksson
Malin Eriksson 
SWE30.52
  
 PB
P19 Hammerkast 4.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen DEN57.39
  
 
2
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE51.86
  
 
P19 Spydkast 600 gram    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('99)
SWE48.57
  
 PB
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE43.64
  
 
3Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN41.04
  
 
D17 100 m    
30.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
30.6.Vind: 0.0
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE10.90
  
 PB
2
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR10.90
  
 
3
Gabriel Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson ('01)
SWE10.95
  
 PB
4
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE11.04
  
 
Finale B
30.6. Vind: +1.6
30.6.Vind: +1.6
1
William Gardell
William Gardell ('01)
SWE11.16
  
 PB
4
Markus Lantto
Markus Lantto ('01)
SWE11.39
  
 PB
7
Erik Pålsson
Erik Pålsson ('01)
SWE11.51
  
 PB
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
1
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR11.15
  
 
4
Martin Hagberg
Martin Hagberg ('01)
SWE11.78
  
 PB
Indledende 2
30.6. Vind: +1.8
30.6.Vind: +1.8
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE11.05
  
 
Indledende 3
30.6. Vind: +2.1
30.6.Vind: +2.1
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN11.12 w
  
 
2
Erik Pålsson
Erik Pålsson ('01)
SWE11.43 w
  
 
Indledende 6
30.6. Vind: +1.7
30.6.Vind: +1.7
1
Gabriel Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson ('01)
SWE11.07
  
 PB
2
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE11.10
  
 
D17 200 m    
1.7. Vind: +1.4

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.4
1
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE22.30
  
 SB
Finale B
1.7. Vind: -0.7
1.7.Vind: -0.7
2
Albert Nygren
Albert Nygren ('01)
SWE23.22
  
 SB
Finale C
1.7. Vind: +1.4
1.7.Vind: +1.4
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE23.04
  
 PB
4
Markus Lantto
Markus Lantto ('01)
SWE23.76
  
 SB
Finale E
1.7. Vind: +0.8
1.7.Vind: +0.8
1
Linus Strand
Linus Strand ('01)
SWE23.85
  
 PB
D17 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE48.84
  
 PB
2
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE49.00
  
 PB
4
Gustav Gahne
Gustav Gahne ('01)
SWE49.69
  
 PB
Finale B
30.6.
30.6.
2
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
SWE51.53
  
 PB
3
Anton Sjölund
Anton Sjölund ('01)
SWE52.02
  
 PB
8
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE53.61
  
 SB
Finale C
30.6.
30.6.
4
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE52.75
  
 PB
D17 3000 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)DEN8:52.38
  
 PB
2
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE8:53.31
  
 PB
3
Erik Tangen Gundersen
Erik Tangen Gundersen ('01)
NOR8:53.46
  
 PB
4
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE8:54.44
  
 PB
5
Martin Kirkeberg Mørk
Martin Kirkeberg Mørk ('01)
NOR8:55.42
  
 PB
10
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
SWE9:21.54
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
1.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.8
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE13.95
  
 PB
2
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE14.08
  
 
3
Gabriel Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson ('01)
SWE14.56
  
 PB
4
Albin Hedén
Albin Hedén ('01)
SWE14.90
  
 PB
7
Alfred Berglöf
Alfred Berglöf ('01)
SWE15.57
  
 PB
8
Melker Drackner
Melker Drackner ('01)
SWE15.62
  
 PB
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: -1.3
1.7.Vind: -1.3
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE14.58
  
 PB
Indledende 2
1.7. Vind: +0.6
1.7.Vind: +0.6
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE14.12
  
 
D17 300 m hæk 84.0 cm    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
3
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE38.54
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
6
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE43.77
  
 PB
Finale C
29.6.
29.6.
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE39.83
  
 SB
3
Linus Strand
Linus Strand ('01)
SWE42.47
  
 PB
D17 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
6
Erik Olzon
Erik Olzon ('01)
SWE1.77
  
 PB
D17 Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE4.45
  
 SB
D17 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
14
Martin Hagberg
Martin Hagberg ('01)
SWE6.18
+1.3
  
 PB
16
Alfred Berglöf
Alfred Berglöf ('01)
SWE6.10
+0.2
  
 PB
17
Elias Sahlin
Elias Sahlin ('01)
SWE6.10
+0.4
  
 SB
20
Philip Wilhelmsson
Philip Wilhelmsson ('01)
SWE5.96 w
+3.8
  
 
22
Filip Lindh
Filip Lindh ('01)
SWE5.85
+1.0
  
 PB
D17 Trespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
3
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE13.82
+0.3
  
 PB
5
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE13.49
+1.1
  
 PB
9
Albin Wägmark
Albin Wägmark ('01)
SWE12.82
+1.4
  
 PB
11
Philip Wilhelmsson
Philip Wilhelmsson ('01)
SWE12.20
+1.2
  
 PB
13
Alfred Berglöf
Alfred Berglöf ('01)
SWE12.07
-0.5
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg extra    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.73
  
 
D17 Diskoskast 1.5 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Leo Janén
Leo Janén ('02)
SWE51.74
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE66.76
  
 PB
2
Håkon Eik Litland
Håkon Eik Litland ('01)
NOR61.54
  
 
3
Hugo Sörby
Hugo Sörby ('01)
SWE61.35
  
 PB
4
William Lanndalen
William Lanndalen ('01)
SWE61.12
  
 
5
Karl Ludvik
Karl Ludvik ('02)
SWE60.90
  
 PB
P17 100 m    
30.6. Vind: +2.2

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.2
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE11.84 w
  
 
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE12.08 w
  
 
3
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.16 w
  
 
3
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.16 w
  
 
4
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE12.23 w
  
 
5
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE12.24 w
  
 
6
Hanne Arstein
Hanne Arstein ('01)
NOR12.37 w
  
 
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: +2.8
30.6.Vind: +2.8
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE11.80 w
  
 
Indledende 2
30.6. Vind: +0.1
30.6.Vind: +0.1
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE12.47
  
 PB
Indledende 3
30.6. Vind: +4.7
30.6.Vind: +4.7
1
Hanne Arstein
Hanne Arstein ('01)
NOR12.27 w
  
 
2
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE12.32 w
  
 
3
Ida Winther
Ida Winther ('01)
SWE12.80 w
  
 
4
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE12.80 w
  
 
5
Olivia Österling Strömstedt
Olivia Österling Strömstedt ('01)
SWE12.82 w
  
 
Indledende 4
30.6. Vind: +0.8
30.6.Vind: +0.8
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE12.09
  
 PB
2
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.35
  
 SB
2
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.35
  
 =SB
P17 200 m    
1.7. Vind: +0.4

Finale A

Finale
1.7.Vind: +0.4
3
Hanna Enlund
Hanna Enlund ('01)
SWE25.68
  
 PB
4
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE25.84
  
 SB
Finale C
1.7. Vind: -1.3
1.7.Vind: -1.3
3
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE27.25
  
 SB
P17 400 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Line Helland
Line Helland ('01)
NOR57.30
  
 PB
Finale C
30.6.
30.6.
1
Johanna Bülow
Johanna Bülow ('02)
SWE59.89
  
 PB
Finale E
30.6.
30.6.
3
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE1:05.24
  
 PB
5
Moa Dahlsjö
Moa Dahlsjö ('02)
SWE1:05.79
  
 PB
P17 800 m    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Selma Løchen Engdahl
Selma Løchen Engdahl ('01)
NOR2:13.58
  
 
2
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE2:13.99
  
 PB
3
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE2:14.01
  
 
4
Caroline Kwoczalla
Caroline Kwoczalla ('02)
GER2:14.45
  
 
5Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:14.83
  
 
P17 1500 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN4:43.35
  
 
P17 1500 m forh.    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Sigrid Alvik
Sigrid Alvik ('03)
NOR5:05.27
  
 PB
2
Anna Marie Nordengen Sirevåg
Anna Marie Nordengen Sirevåg ('04)
NOR5:05.99
  
 PB
3
Klara Ygeby
Klara Ygeby ('02)
SWE5:12.75
  
 PB
4
Kristine Alne
Kristine Alne ('02)
NOR5:15.54
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
1.7. Vind: -0.7

Finale A

Finale
1.7.Vind: -0.7
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE14.22
  
 PB
2
Juni Evensen
Juni Evensen ('01)
NOR14.34
  
 PB
3
Hanne Arstein
Hanne Arstein ('01)
NOR14.41
  
 PB
4
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE14.50
  
 
Indledende heats1.7.
Indledende 1
1.7. Vind: -0.3
1.7.Vind: -0.3
1
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE14.54
  
 
2
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE14.61
  
 
Indledende 2
1.7. Vind: +1.8
1.7.Vind: +1.8
1
Juni Evensen
Juni Evensen ('01)
NOR14.49
  
 PB
6
Cornelia Böhnke
Cornelia Böhnke ('01)
SWE16.00
  
 PB
7
Moa Kilén
Moa Kilén ('01)
SWE16.88
  
 PB
P17 300 m hæk    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
NOR43.66
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
3
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE46.69
  
 PB
5
Cornelia Böhnke
Cornelia Böhnke ('01)
SWE48.15
  
 SB
Finale D
29.6.
29.6.
1
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE50.33
  
 SB
P17 Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR4.02
  
NU18R PB
2
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.97
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.63
  
 
4
Alva Sundin
Alva Sundin ('01)
SWE3.54
  
 
P17 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.29
+0.3
  
 SB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE5.83
+0.9
  
 PB
3
Olivia Österling Strömstedt
Olivia Österling Strömstedt ('01)
SWE5.62
0.0
  
 PB
Kvalifikation29.6.
Kval
29.6.
29.6.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE5.70
-1.4
  
 
2
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE5.68
+0.1
  
 PB
3
Karoline Jæger
Karoline Jæger ('01)
NOR5.61
0.0
  
 PB
P17 Trespring     
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Karoline Jæger
Karoline Jæger ('01)
NOR12.10
-0.6
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN13.04
  
 
P17 Diskoskast 1.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Lotta Flatum Fallingen
Lotta Flatum Fallingen ('02)
NOR46.63
  
 
P17 Hammerkast 3.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)DEN60.34
  
 
2
Anna Götberg
Anna Götberg ('01)
SWE60.27
  
 
3
Emma Palmgren
Emma Palmgren ('01)
SWE57.89
  
 
4
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE57.83
  
 PB
5
Sarah Mikkelsen
Sarah Mikkelsen ('02)
NOR55.50
  
 
6
Hedda Aasgaard
Hedda Aasgaard ('01)
NOR51.89
  
 
7Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN50.50
  
 
18
Leah Wahlström
Leah Wahlström ('02)
SWE42.68
  
 PB
28
Anna Klingberg
Anna Klingberg ('02)
SWE38.90
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Amanda Rask
Amanda Rask ('02)
SWE44.75
  
 PB
8
Kajsa Andersson
Kajsa Andersson ('02)
SWE37.59
  
 PB
D16 100 m    
30.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
30.6.Vind: +1.2
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.79
  
 
2
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE10.87
  
 PB
3
Julius Aurel Hack
Julius Aurel Hack ('02)
GER11.07
  
 =PB
4
Milo Wahlgren
Milo Wahlgren ('02)
SWE11.11
  
 PB
5
Oskar Bengtsson
Oskar Bengtsson ('02)
SWE11.25
  
 PB
Finale B
30.6. Vind: +1.4
30.6.Vind: +1.4
1
Jonas André Ose
Jonas André Ose ('02)
NOR11.09
  
 
2
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE11.51
  
 PB
Indledende heats30.6.
Indledende 1
30.6. Vind: 0.0
30.6.Vind: 0.0
1
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE11.04
  
 
Indledende 4
30.6. Vind: -2.0
30.6.Vind: -2.0
4
Frans Ingelstam
Frans Ingelstam ('02)
SWE11.93
  
 PB
Indledende 6
30.6. Vind: +2.2
30.6.Vind: +2.2
1
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE11.26 w
  
 
Indledende 8
30.6. Vind: +1.3
30.6.Vind: +1.3
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.92
  
 
6
Michael Johansson
Michael Johansson ('02)
SWE11.92
  
 PB
D16 200 m    
1.7. Vind: +1.9

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.9
1
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE22.02
  
 
4
Milo Wahlgren
Milo Wahlgren ('02)
SWE22.75
  
 PB
Finale B
1.7. Vind: +2.4
1.7.Vind: +2.4
1
Linus Simmerlein
Linus Simmerlein ('02)
SWE23.00 w
  
 
Finale C
1.7. Vind: -1.4
1.7.Vind: -1.4
2
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE23.95
  
 PB
1.7. Vind: +1.7
1.7.Vind: +1.7
1
Jesper Hermansson
Jesper Hermansson ('02)
SWE23.86
  
 PB
2
Erik Isaksson
Erik Isaksson ('02)
SWE24.20
  
 PB
D16 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
1.7. Vind: +1.7

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.7
1
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE14.55
  
 PB
3
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE14.93
  
 PB
6
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE15.31
  
 PB
D16 Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
2
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE1.89
  
 PB
D16 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
3
Oliver Papinski
Oliver Papinski ('02)
SWE6.62
+1.2
  
 PB
11
Viktor Palmén
Viktor Palmén ('02)
SWE6.09
+1.7
  
 PB
12
Karl-William Einarson
Karl-William Einarson ('02)
SWE6.06
+1.4
  
 PB
17
Sebastian Isakson
Sebastian Isakson ('02)
SWE5.96
-0.3
  
 SB
20
Michael Johansson
Michael Johansson ('02)
SWE5.82
+1.9
  
 PB
23
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE5.76
-0.5
  
 PB
D16 Trespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
14
Victor Kruse
Victor Kruse ('02)
SWE11.34
-0.4
  
 PB
D16 Kuglestød 5.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
7
Fredrik Grund
Fredrik Grund ('02)
SWE12.91
  
 PB
P16 100 m    
30.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
30.6.Vind: -0.1
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE11.99
  
 
4
Ella Hagman
Ella Hagman ('02)
SWE12.45
  
 PB
2
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE13.00
  
 PB
Indledende 8
30.6. Vind: +1.1
30.6.Vind: +1.1
3
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE13.19
  
 PB
P16 200 m    
1.7. Vind: +1.7

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.7
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE24.73
  
 PB
2
Emma Abotnes
Emma Abotnes ('02)
NOR24.99
  
 PB
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN25.17
  
 PB
4
Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen ('03)
NOR25.29
  
 PB
5
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE25.33
  
 PB
Finale B
1.7. Vind: -2.0
1.7.Vind: -2.0
1
Hedda Tellow
Hedda Tellow ('02)
SWE26.02
  
 PB
P16 100 m hæk 76.2 cm    
1.7. Vind: -4.0

Finale A

Finale
1.7.Vind: -4.0
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN14.56
  
 
P16 Længdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE5.78
-0.4
  
 
2
Nea Lento
Nea Lento ('02)
FIN5.72
-0.6
  
 SB
3
Maria Rappel
Maria Rappel ('02)
GER5.60
-1.3
  
 PB
P16 Trespring     
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE12.35
-0.1
  
 
P16 Kuglestød 3.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Hannah Hilding
Hannah Hilding ('02)
SWE13.45
  
 PB
2
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE13.27
  
 
3
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE13.00
  
 PB
4
Emelia Tveitå
Emelia Tveitå ('02)
NOR12.91
  
 
5Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)DEN12.82
  
 =PB
18
Wilja Wickert
Wilja Wickert ('02)
SWE10.09
  
 PB
P16 Hammerkast 3.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE52.62
  
 PB
2
Mia Ribe Brun
Mia Ribe Brun ('04)
NOR51.20
  
 PB
P16 Spydkast 500 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Emilia Karell
Emilia Karell ('03)
FIN50.73
  
 
2
Vivian Suominen
Vivian Suominen ('03)
FIN50.20
  
 PB
3
Vår Eik Litland
Vår Eik Litland ('03)
NOR41.74
  
 PB
4
Alyssa John
Alyssa John ('03)
GER41.21
  
 
D15 80 m    
Indledende heats30.6.
Indledende 2
30.6. Vind: +0.9
30.6.Vind: +0.9
4
Elias Lind
Elias Lind ('03)
SWE10.00
  
 PB
Indledende 3
30.6. Vind: +1.7
30.6.Vind: +1.7
5
Hugo Holmlund
Hugo Holmlund ('03)
SWE10.01
  
 PB
6
Arvid Hedin
Arvid Hedin ('03)
SWE10.14
  
 PB
Indledende 4
30.6. Vind: +1.3
30.6.Vind: +1.3
5
Ludvig Reinsson
Ludvig Reinsson ('03)
SWE10.03
  
 PB
6
Eemeli Peura
Eemeli Peura ('03)
SWE10.13
  
 PB
D15 300 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE35.89
  
 PB
3
Niklas Wall
Niklas Wall ('03)
SWE36.60
  
 PB
4
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE37.46
  
 PB
Finale B
1.7.
1.7.
1
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE37.66
  
 PB
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE38.27
  
 PB
8
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE40.62
  
 PB
Finale C
1.7.
1.7.
4
David Ulstein
David Ulstein ('03)
SWE39.45
  
 PB
8
Lukas Ellström
Lukas Ellström ('03)
SWE40.39
  
 PB
9
Simon Öberg
Simon Öberg ('03)
SWE40.55
  
 PB
Finale D
1.7.
1.7.
1
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE40.88
  
 PB
Finale E
1.7.
1.7.
1
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE40.29
  
 PB
1.7.
1.7.
2
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE38.96
  
 PB
3
Pontus Lindell
Pontus Lindell ('03)
SWE39.27
  
 PB
4
Ville Makslahti
Ville Makslahti ('03)
SWE39.91
  
 PB
5
Hugo Holmlund
Hugo Holmlund ('03)
SWE40.29
  
 PB
6
Eemeli Peura
Eemeli Peura ('03)
SWE40.30
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
1.7. Vind: +2.0

Finale A

Finale
1.7.Vind: +2.0
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE10.50
  
 PB
7
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE11.30
  
 PB
9
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE11.55
  
 PB
Indledende heats1.7.
Indledende 3
1.7. Vind: -1.4
1.7.Vind: -1.4
6
Arvid Hedin
Arvid Hedin ('03)
SWE12.82
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
2
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE39.78
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
5
Emil Sörqvist
Emil Sörqvist ('03)
SWE44.00
  
 PB
Finale C
29.6.
29.6.
4
Maximilian Lennartsson
Maximilian Lennartsson ('03)
SWE44.78
  
 PB
5
Edvin Kaljo
Edvin Kaljo ('04)
SWE46.83
  
 PB
Finale D
29.6.
29.6.
2
Samuel Vinberg
Samuel Vinberg ('03)
SWE43.04
  
 PB
D15 Højdespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Kristján Viggó Sigfinnsson
Kristján Viggó Sigfinnsson ('03)
ISL1.98
  
 PB
2
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE1.96
  
 PB
13
William Nestor
William Nestor ('03)
SWE1.72
  
 PB
D15 Stangspring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Fabian August Furnes Warpe
Fabian August Furnes Warpe ('03)
NOR4.60
  
 
D15 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE6.68
+0.4
  
 PB
4
Viktor Wall
Viktor Wall ('03)
SWE6.46
+1.4
  
 PB
5
Niklas Wall
Niklas Wall ('03)
SWE6.31
+2.0
  
 PB
6
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE6.30 w
+2.5
  
 
10
Samuel Vinberg
Samuel Vinberg ('03)
SWE6.07
-0.7
  
 PB
12
Elliot Duvert
Elliot Duvert ('03)
SWE5.99
+1.8
  
 PB
D15 Trespring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE13.34
-1.0
  
 PB
5
Noa Skomorowski
Noa Skomorowski ('03)
SWE12.36
+0.3
  
 PB
16
Nils Thorin
Nils Thorin ('03)
SWE11.38
0.0
  
 PB
26
Philip Karlsson
Philip Karlsson ('04)
SWE10.32
0.0
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Jesper Ahlin
Jesper Ahlin ('03)
SWE18.24
  
 PB
7
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE13.60
  
 PB
8
Adam Kraft
Adam Kraft ('03)
SWE13.50
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
8
Martin Sundberg
Martin Sundberg ('03)
SWE39.70
  
 PB
P15 80 m    
30.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.0
3
Stella Sällström
Stella Sällström ('04)
SWE10.35
  
 PB
4
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE10.11
  
 PB
5
Meja Lindberg
Meja Lindberg ('03)
SWE10.23
  
 PB
Finale B
30.6. Vind: +1.9
30.6.Vind: +1.9
4
Sara Lundqvist
Sara Lundqvist ('03)
SWE10.74
  
 PB
1
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE10.24
  
 PB
3
Moa Nyström
Moa Nyström ('03)
SWE10.68 w
  
 
Indledende 2
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
3
Mica Ramm-Ericson
Mica Ramm-Ericson ('03)
SWE10.97
  
 PB
Indledende 7
30.6. Vind: +3.6
30.6.Vind: +3.6
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE10.11 w
  
 
4
Sara Lundqvist
Sara Lundqvist ('03)
SWE10.56 w
  
 
Indledende 8
30.6. Vind: +0.7
30.6.Vind: +0.7
2
Nicole Dinu
Nicole Dinu ('03)
SWE10.72
  
 PB
Indledende 9
30.6. Vind: +1.8
30.6.Vind: +1.8
3
Lovisa Pettersson
Lovisa Pettersson ('03)
SWE10.70
  
 SB
P15 300 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
2
Elin Pettersson
Elin Pettersson ('03)
SWE40.99
  
 PB
Finale B
1.7.
1.7.
6
Thea Nilsson
Thea Nilsson ('03)
SWE43.14
  
 PB
8
Alva Bengtström
Alva Bengtström ('03)
SWE43.77
  
 PB
Finale C
1.7.
1.7.
5
Thea Ädling Ring
Thea Ädling Ring ('03)
SWE44.14
  
 SB
Finale D
1.7.
1.7.
3
Victoria Psilander
Victoria Psilander ('03)
SWE44.13
  
 PB
4
Tova Olausson
Tova Olausson ('03)
SWE44.24
  
 PB
Indledende heats1.7.
Indledende ?
1.7.
1.7.
1
Felicia Nordahl Vieira
Felicia Nordahl Vieira ('03)
SWE44.16
  
 SB
P15 800 m    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:11.89
  
 SB
2
Eilén Brenne
Eilén Brenne ('03)
NOR2:12.01
  
 PB
3Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN2:15.37
  
 PB
P15 300 m hæk    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE44.43
  
 PB
Finale B
29.6.
29.6.
1
Vanna Ullén
Vanna Ullén ('03)
SWE46.90
  
 PB
2
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE47.61
  
 PB
3
Victoria Psilander
Victoria Psilander ('03)
SWE48.19
  
 PB
6
Elsa Jansson
Elsa Jansson ('03)
SWE48.77
  
 SB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Indledende heats29.6.
Indledende 1
29.6. Vind: +1.9
29.6.Vind: +1.9
3
Elin Stenhammar
Elin Stenhammar ('03)
SWE12.30
  
 PB
6
Vendela Wermelin
Vendela Wermelin ('03)
SWE12.83
  
 PB
Indledende 2
29.6. Vind: +0.7
29.6.Vind: +0.7
3
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE12.51
  
 PB
6
Linn Andersson
Linn Andersson ('03)
SWE12.87
  
 PB
7
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE13.26
  
 PB
Indledende 3
29.6. Vind: +2.1
29.6.Vind: +2.1
3
Meja Lindberg
Meja Lindberg ('03)
SWE12.57 w
  
 
5
Wilma Dahlberg
Wilma Dahlberg ('03)
SWE12.67 w
  
 
Indledende 4
29.6. Vind: +1.7
29.6.Vind: +1.7
2
Beata Edelholm
Beata Edelholm ('03)
SWE12.12
  
 PB
Indledende 5
29.6. Vind: +2.0
29.6.Vind: +2.0
6
Engla Grafström Andersson
Engla Grafström Andersson ('03)
SWE13.20
  
 SB
P15 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Klara Frykholm
Klara Frykholm ('03)
SWE1.71
  
 
P15 Stangspring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.70
  
 PB
P15 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Henriette Jæger
Henriette Jæger ('03)
NOR5.91
-0.7
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.77
-1.1
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5.72
-1.6
  
 
Kvalifikation29.6.
Kval
29.6.
29.6.
1
Henriette Jæger
Henriette Jæger ('03)
NOR5.99
-0.2
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
7
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE11.70
  
 PB
8
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE10.75
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
15
Elvira Magnusson
Elvira Magnusson ('03)
SWE28.81
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
8
Julia Runesson
Julia Runesson ('03)
SWE41.11
  
 PB
19
Nina Bjerkliden
Nina Bjerkliden ('03)
SWE35.28
  
 PB
D14 80 m    
Indledende heats30.6.
Indledende 3
30.6. Vind: +1.1
30.6.Vind: +1.1
7
Tristan Heno
Tristan Heno ('04)
SWE9.92
  
 PB
D14 300 m    
Finale B
1.7.
1.7.
1
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE39.82
  
 PB
3
Kalle Aldskogius
Kalle Aldskogius ('04)
SWE40.50
  
 PB
Finale C
1.7.
1.7.
2
Filip Engström
Filip Engström ('04)
SWE41.29
  
 =PB
D14 80 m hæk 84.0 cm    
1.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
1.7.Vind: +1.6
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE11.15
  
 PB
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE11.46
  
 PB
3
Oscar Niklasson
Oscar Niklasson ('04)
SWE11.53
  
 PB
5
Hugo Winther
Hugo Winther ('04)
SWE11.97
  
 PB
6
Casper Bergstrand
Casper Bergstrand ('04)
SWE12.04
  
 PB
D14 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.00
  
 PB
7
Albin Coster
Albin Coster ('04)
SWE1.64
  
 PB
D14 Stangspring    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
8
Josef Külen
Josef Külen ('04)
SWE2.82
  
 PB
10
Edvin Kaljo
Edvin Kaljo ('04)
SWE2.67
  
 PB
P14 80 m    
30.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
30.6.Vind: +2.0
6
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE10.51
  
 PB
7
Vera Lindblad
Vera Lindblad ('04)
SWE10.53
  
 PB
Finale B
30.6. Vind: +0.6
30.6.Vind: +0.6
4
Alva Nordvarg
Alva Nordvarg ('04)
SWE10.56
  
 PB
6
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE10.69
  
 PB
1
Clara Spangenberg
Clara Spangenberg ('04)
SWE10.64
  
 PB
Indledende 3
30.6. Vind: +2.5
30.6.Vind: +2.5
3
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE10.88 w
  
 
P14 300 m    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Agnes Hanell
Agnes Hanell ('04)
SWE43.03
  
 PB
1
Saga Jarhall
Saga Jarhall ('04)
SWE44.67
  
 PB
Finale C
1.7.
1.7.
3
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE43.01
  
 PB
4
Beata Edelholm
Beata Edelholm ('03)
SWE44.00
  
 SB
Finale D
1.7.
1.7.
2
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE44.34
  
 PB
3
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE44.41
  
 PB
4
Tyra Tjulander
Tyra Tjulander ('04)
SWE44.46
  
 PB
P14 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Indledende heats29.6.
Indledende 1
29.6. Vind: +1.6
29.6.Vind: +1.6
3
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE12.70
  
 PB
Indledende 3
29.6. Vind: +0.2
29.6.Vind: +0.2
1
Stella Sällström
Stella Sällström ('04)
SWE12.33
  
 PB
Indledende 7
29.6. Vind: -0.9
29.6.Vind: -0.9
2
Tilde Söderlund
Tilde Söderlund ('04)
SWE12.67
  
 PB
P14 Højdespring    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
1
Lia Flotow
Lia Flotow ('04)
GER1.71
  
 PB
P14 Længdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Lia Flotow
Lia Flotow ('04)
GER5.67
-0.3
  
 PB
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN5.59
+0.8
  
 PB
P14 Kuglestød 3.0 kg    
1.7.

Finale A

Finale
1.7.
7
Frida Krantz
Frida Krantz ('04)
SWE11.11
  
 PB
P14 Spydkast 500 gram    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)DEN44.84
  
DUR-14 PB
2
Madeleine Rehnberg
Madeleine Rehnberg ('04)
SWE42.14
  
 
D13 Højdespring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
2
Ludvig Holgersson
Ludvig Holgersson ('05)
SWE1.70
  
 PB
3
Edvin Unger
Edvin Unger ('05)
SWE1.61
  
 PB
P13 200 m    
Finale B
1.7. Vind: +2.1
1.7.Vind: +2.1
1
Olivia Jensfelt
Olivia Jensfelt ('05)
SWE26.59 w
  
 
4
Lathifa Afrah
Lathifa Afrah ('05)
SWE27.05 w
  
 
5
Maya Bergström-Weekes
Maya Bergström-Weekes ('05)
SWE27.17 w
  
 
P13 1500 m    
30.6.

Finale A

Finale
30.6.
1
Malin Hoelsveen
Malin Hoelsveen ('05)
NOR4:40.52
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint