Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Pallasspelen 26‐27.1.2019 Inde

M 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.76
  
 =PB
2
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE6.77
  
 =PB
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.86
  
 
4
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.90
  
 SB
5
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE6.93
  
 
6
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE7.02
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE6.99
  
 SB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.01
  
 =SB
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.81
  
 PB
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.98
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE6.86
  
 SB
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE6.93
  
 
2Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.00
  
 SB
Indledende 4
26.1.
26.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.93
  
 
Indledende 5
26.1.
26.1.
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.85
  
 SB
2
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE6.90
  
 SB
M 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.35
  
 PB
M 1500 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:45.22
  
DUR-21 PB
2
Jonas Leanderson
Jonas Leanderson ('91)
SWE3:45.33
  
 PB
3
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE3:45.93
  
 PB
4Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:46.81
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.87
  
 
2
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE7.89
  
 
3Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.96
  
 
4
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ8.12
  
 
5
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.15
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE7.83
  
 PB
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.86
  
 PB
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.14
  
 
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.95
  
 SB
2
Amir Shaker
Amir Shaker ('89)
IRQ8.14
  
 
6
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE8.18
  
 PB
M Højdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.00
  
 SB
M Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.91
  
 PB
 
7.77 SB7.87 SB7.91 PB  X7.707.91 =PB  
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.43
  
 SB
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.30
  
 
M Trespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE15.04
  
 SB
K 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.31
  
 PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.40
  
 
3
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.47
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.51
  
 
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.65
  
 
6
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.68
  
 
7Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.90
  
 
Finale B
26.1.
26.1.
1
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.84
  
 
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.90
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE7.48
  
 SB
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)DEN8.02
  
 SB
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.42
  
 
2
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.66
  
 SB
3
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE7.98
  
 
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM7.48
  
 
Indledende 4
26.1.
26.1.
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.64
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE7.67
  
 SB
3
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.91
  
 
4
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE7.98
  
 SB
Indledende 5
26.1.
26.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.46
  
 PB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN7.90
  
 
3Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.98
  
 
K 200 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.28
  
 PB
2
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE24.56
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN24.57
  
 SB
Finale B
27.1.
27.1.
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.67
  
 SB
K 400 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE55.76
  
 
K 800 m    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN2:10.70
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE8.31
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.50
  
 
4
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.52
  
 
5
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.58
  
 
6Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.58
  
 SB
7Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.72
  
 
8
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.74
  
 
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE8.47
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.47
  
 SB
3Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.78
  
 
4
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.81
  
 
5
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE8.82
  
 SB
6Anne MøllerAnne Møller ('87)DEN8.95
  
 SB
Indledende 2
27.1.
27.1.
1
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.51
  
 PB
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.57
  
 SB
3
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.51
  
 =PB
3
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.60
  
 
4Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.61
  
 SB
5
Estelle Montler
Estelle Montler ('91)
SWE8.78
  
 
K Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Ellen Huldén
Ellen Huldén ('90)
SWE1.77
  
 SB
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.74
  
 PB
K Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.00
  
 =SB
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN4.00
  
 SB
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.00
  
 SB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.80
  
 PB
5Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.80
  
 SB
6
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.70
  
 
K Længdespring    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.22
  
 SB
2
Elin Larsson
Elin Larsson ('94)
SWE5.94
  
 PB
K Trespring     
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER12.37
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.00
  
 
 
  X15.9116.0015.80  X  X  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.88
  
 SB
D19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.01
  
 SB
P19 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.74
  
 
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.82
  
 =PB
3Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN7.82
  
 
4
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.87
  
 
5
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.87
  
 SB
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)DEN7.82
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE7.58
  
 PB
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.75
  
 
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.90
  
 =SB
Indledende 3
26.1.
26.1.
1
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.84
  
 SB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE7.88
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ida BoelIda Boel DEN8.72
  
 PB
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.83
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 1
27.1.
27.1.
1Ida BoelIda Boel DEN8.76
  
 PB
P17 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.78
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN7.85
  
 
3
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE7.89
  
 SB
Indledende heats26.1.
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN7.84
  
 PB
Indledende 4
26.1.
26.1.
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.79
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN8.88
  
 PB
Finale 2
27.1.
27.1.
1Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN8.92
  
 PB
Indledende heats27.1.
Indledende 2
27.1.
27.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.61
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE16.26
  
 PB
 
16.26 PB  X15.64  X16.1316.06  
P16 60 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.82
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN7.92
  
 PB
3
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.92
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN7.90
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.87
  
 
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.59
  
DUR-16 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 27.1.

Finale A

Finale
Inde 27.1.
1
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE14.06
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1