Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: Göteborg GP 18.8.2018
Slottsskogsvallen

M 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Kyle Greaux
Kyle Greaux ('88)
TTO20.79
  
 
2
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED20.91
  
 
3
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED21.07
  
 
4
Leon Reid
Leon Reid ('94)
IRL21.20
  
 
5
Karol Zalewski
Karol Zalewski ('93)
POL21.20
  
 
6
Aldrich Bailey
Aldrich Bailey ('94)
USA21.32
  
 
7
Dennis Otieno
Dennis Otieno ('91)
KEN21.73
  
 
Michael Bryan
Michael Bryan ('92)
GER DQ
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Rabah Yousif
Rabah Yousif ('86)
GBR45.92
  
 
2
Rafał Omelko
Rafał Omelko ('89)
POL46.66
  
 
3
Tobias Lange
Tobias Lange ('93)
GER47.18
  
 
4
Patryk Dobek
Patryk Dobek ('94)
POL47.28
  
 
5
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE47.39
  
 SB
6
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE47.43
  
 
7
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE47.78
  
 SB
8
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE49.29
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:45.27
  
 
2
Solomon Lekuta
Solomon Lekuta ('99)
KEN1:46.00
  
 SB
3
Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski ('97)
POL1:46.97
  
 
4
Joshua Ralph
Joshua Ralph ('91)
AUS1:47.65
  
 
5
Harun Abda
Harun Abda ('90)
USA1:47.69
  
 
6
Brad Mathas
Brad Mathas ('93)
NZL1:49.89
  
 
7
Alex Botterill
Alex Botterill 
GBR1:49.96
  
 
8
Mohamed Aman
Mohamed Aman ('94)
ETH1:50.88
  
 
9
Andreas Almgren
Andreas Almgren ('95)
SWE1:51.14
  
 
Cornelius Tuwei
Cornelius Tuwei ('93)
KEN DNF
  pace
 
Finale B
1
Stephen Knuckey
Stephen Knuckey ('94)
AUS1:49.73
  
 
2
Rasmus Kisel
Rasmus Kisel ('96)
EST1:50.61
  
 
3
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE1:50.66
  
 SB
4
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:50.97
  
 
5
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
SWE1:51.90
  
 
6
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:51.94
  
 
7
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE1:52.23
  
 
8
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:52.77
  
 
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE DNF
  
 
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE DNF
  pace
 
Finale C
1
Ali Laaroubi
Ali Laaroubi ('94)
ITA1:51.32
  
 SB
2
Johan Lamm
Johan Lamm ('98)
SWE1:54.62
  
 
3
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:54.91
  
 
4
Aleksej Pirgholizadeh
Aleksej Pirgholizadeh ('94)
SWE1:54.92
  
 PB
5
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE1:55.40
  
 
6
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1:56.40
  
 
7
Iyuel Ayele
Iyuel Ayele ('99)
SWE1:56.44
  
 
8Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)DEN1:56.51
  
 
9Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN1:57.14
  
 
Filip Wadman
Filip Wadman ('97)
SWE DNF
  pace
 
Finale D
1
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
SWE1:57.08
  
 
2
Chris Gray
Chris Gray ('92)
SWE1:57.16
  
 PB
3
Joel Norling
Joel Norling ('98)
SWE1:57.43
  
 SB
4Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:58.57
  
 
5
Kevin Hermansson
Kevin Hermansson ('95)
SWE1:59.27
  
 SB
6
Roble Mohamud Abdullahi
Roble Mohamud Abdullahi ('01)
SWE1:59.51
  
 PB
7Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup DEN2:00.16
  
 
8
Daniel Norberg
Daniel Norberg ('78)
SWE2:01.43
  
 
9
Erik Guander
Erik Guander ('02)
SWE2:02.12
  
 SB
10
Nils Christian Christensen
Nils Christian Christensen ('02)
NOR2:02.17
  
 PB
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE DNF
  pace
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ali Al-Janabi
Ali Al-Janabi ('94)
IRQ3:50.80
  
 PB
2
Miguel Palm
Miguel Palm ('98)
SWE3:53.95
  
 PB
3
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE3:53.97
  
 
4Oliver BjørslevOliver Bjørslev DEN3:57.35
  
 
5
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE3:58.46
  
 
6
Andreas Davidsson
Andreas Davidsson ('95)
SWE4:05.61
  
 
7Mads JørgensenMads Jørgensen ('88)DEN4:06.87
  
 
8
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SOM4:06.96
  
 PB
9
Jesper Bokefors
Jesper Bokefors ('94)
SWE4:08.55
  
 
10
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE4:09.36
  
 
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE DNF
  
 
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE DNF
  pace
 
Merhawi Seifu
Merhawi Seifu 
ETH DNS
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Yomif Kejelcha
Yomif Kejelcha ('97)
ETH7:28.00
  
 PB
2
Berihu Aregawi
Berihu Aregawi ('01)
ETH7:42.12
  
 PB
3
Brett Robinson
Brett Robinson ('91)
AUS7:51.67
  
 SB
4
Hamish Carson
Hamish Carson ('88)
NZL7:54.08
  
 SB
5
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED7:54.75
  
 
6
Osama Zoghlami
Osama Zoghlami ('94)
ITA7:57.81
  
 PB
7
Robbie Fitzgibbon
Robbie Fitzgibbon ('96)
GBR7:59.64
  
 PB
8
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE8:04.44
  
 PB
9
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED8:05.45
  
 PB
10
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE8:05.70
  
 PB
11
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR8:10.34
  
 
12
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE8:17.17
  
 SB
Krystian Zalewski
Krystian Zalewski ('89)
POL DNF
  
 
Vincent Letting
Vincent Letting ('93)
KEN DNF
  pace
 
Chris Parr
Chris Parr ('84)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:09.61
  
 PB
2
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI8:10.06
  
 PB
3
Ossi Kekki
Ossi Kekki ('93)
FIN8:10.38
  
 SB
4
Jaakko Piesanen
Jaakko Piesanen ('93)
FIN8:11.61
  
 
5
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN8:11.65
  
 PB
6
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
SWE8:20.86
  
 SB
7Patrick LeesePatrick Leese ('88)DEN8:29.26
  
 PB
8
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI8:43.53
  
 
9
Trym Tönnesen
Trym Tönnesen 
NOR8:48.29
  
 
10
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE8:52.12
  
 
11Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)DEN9:00.64
  
 
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE DNF
  pace
 
Finale C
1
Oscar Carlsson
Oscar Carlsson ('91)
SWE8:37.93
  
 PB
2
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE8:42.60
  
 SB
3
Jonathan Weichbrodt
Jonathan Weichbrodt ('94)
SWE8:52.96
  
 SB
4
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE8:53.62
  
 
5
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE8:54.20
  
 
6
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
SWE8:54.24
  
 PB
7
Markus Engsner
Markus Engsner ('01)
SWE8:55.08
  
 PB
8
Mohammed Loukili
Mohammed Loukili ('96)
SWE8:58.43
  
 
9
Henrik Nicolaisen
Henrik Nicolaisen ('90)
NOR9:04.60
  
 PB
10
Adam Månsson
Adam Månsson ('89)
SWE9:08.70
  
 
11
Ludvig Johansson
Ludvig Johansson ('98)
SWE9:23.18
  
 
12
Erik Karlsson
Erik Karlsson ('98)
SWE9:34.51
  
 
Elliot Anderstedt
Elliot Anderstedt ('01)
SWE DNF
  
 
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE8.06
+0.7
  
 
 
8.00
 1.4
8.06
 0.7
  –7.837.73  X
 1.0
  
2
Feron Sayers
Feron Sayers ('94)
GBR7.72
+2.0
  
 
 
  X
 1.9
7.72
 2.0
  X
 0.4
  X
 1.2
  X
 1.5
7.47
 -0.6
  
3
Henri Väyrynen
Henri Väyrynen ('91)
FIN7.66
+1.4
  
 
 
7.22
 1.3
7.66
 1.4
5.49
 1.8
7.53
 2.3
7.53
 2.1
5.92
 -0.5
  
4
Michel Tornéus
Michel Tornéus ('86)
SWE7.54
+1.3
  
 
 
7.54
 1.3
  –  –  –  –  –  
5
Ignisious Gaisah
Ignisious Gaisah ('83)
NED7.49
+0.4
  
 
 
7.10
 1.1
7.49
 0.4
  X
 0.7
7.31
 2.3
7.19
 1.5
  –  
6Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.24 w
+2.1
  
 
 
7.23
 1.5
7.17
 0.7
7.23
 1.8
7.13
 3.7
7.24
 2.1
7.20
 1.2
  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lukas Weißhaidinger
Lukas Weißhaidinger ('92)
AUT65.37
  
 
 
61.09  X  X65.3761.6961.55  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE63.29
  
 
 
58.53  X62.6563.29  X  X  
3
Sam Mattis
Sam Mattis ('94)
USA62.40
  
 
 
  X  X59.6862.40  X  X  
4
Bartłomiej Stój
Bartłomiej Stój ('96)
POL58.24
  
 
 
58.24  X  X  X  X  X  
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED11.55
  
 
2
Kristal Awuah
Kristal Awuah ('99)
GBR11.58
  
 
3
Anna Kiełbasińska
Anna Kiełbasińska ('90)
POL11.58
  
 
4
Shannon Hylton
Shannon Hylton ('96)
GBR11.78
  
 
5
Crystal Emmanuel
Crystal Emmanuel ('91)
CAN11.79
  
 
6
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.82
  
 
7
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM12.04
  
 
8
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE12.06
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED51.55
  
 
2
Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic ('92)
POL51.71
  
 
3
Madiea Ghafoor
Madiea Ghafoor ('92)
NED52.34
  
 
4
Laviai Nielsen
Laviai Nielsen ('96)
GBR52.46
  
 
5
Zoey Clark
Zoey Clark ('94)
GBR52.49
  
 
6
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED53.30
  
 
7
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE53.31
  
 
8
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE53.35
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Anna Sabat
Anna Sabat ('93)
POL2:01.70
  
 
2
Lovisa Lindh
Lovisa Lindh ('91)
SWE2:01.85
  
 SB
3
Līga Velvere
Līga Velvere ('90)
LAT2:02.20
  
 
4
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE2:02.53
  
 
5
Hannah England
Hannah England ('87)
GBR2:02.89
  
 SB
6
Aníta Hinriksdóttir
Aníta Hinriksdóttir ('96)
ISL2:03.00
  
 
7
Claudia Bobocea
Claudia Bobocea ('92)
ROU2:03.83
  
 
8
Shelayna Oskan-Clarke
Shelayna Oskan-Clarke ('90)
GBR2:04.74
  
 
9
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE2:04.97
  
 SB
10
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:07.97
  
 
Anna Pałys
Anna Pałys ('95)
POL DNF
  pace
 
Finale B
1Freja WærnessFreja Wærness DEN2:08.75
  
 
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:09.82
  
 
3
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE2:15.11
  
 PB
4
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE2:16.19
  
 
5
Greta Graziani
Greta Graziani ('94)
SWE2:18.94
  
 
6
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE2:19.45
  
 
Ida Ekroth
Ida Ekroth ('96)
SWE DNF
  pace
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE4:35.19
  
 PB
2
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE4:35.35
  
 PB
3
Sara Dädeby
Sara Dädeby ('99)
SWE4:36.75
  
 PB
4
Jessica Edlund
Jessica Edlund ('95)
SWE4:38.00
  
 SB
5
Andrea Modin Engesæth
Andrea Modin Engesæth ('01)
NOR4:40.14
  
 PB
6
Angelica Strandberg
Angelica Strandberg ('96)
SWE4:41.36
  
 PB
7
Emilia Lillemo
Emilia Lillemo 
SWE4:42.25
  
 
8
Olivia Brunbäck
Olivia Brunbäck ('03)
SWE4:45.71
  
 PB
9
Elin Marcusson
Elin Marcusson ('99)
SWE4:47.28
  
 
10Therese JanssonTherese Jansson ('86)SWE4:47.61
  
 
11
Filippa Ramberg
Filippa Ramberg ('97)
SWE4:51.24
  
 PB
12
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE4:54.07
  
 PB
13
Wilma Marcusson
Wilma Marcusson ('99)
SWE5:00.09
  
 
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE DNF
  pace
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Loice Chemnung
Loice Chemnung ('97)
KEN8:50.49
  
 PB
1
Anastasia Denisova
Anastasia Denisova ('93)
BLR9:27.34
  
 =PB
2
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE8:59.17
  
 SB
3
Viktória Gyürkés
Viktória Gyürkés ('92)
HUN9:03.16
  
 PB
4
Matylda Kowal
Matylda Kowal ('89)
POL9:04.03
  
 PB
5
Andrea Seccafien
Andrea Seccafien ('90)
CAN9:05.17
  
 
6
Nada Pauer
Nada Pauer ('86)
AUT9:06.52
  
 PB
7
Paulina Kaczyńska
Paulina Kaczyńska ('91)
POL9:08.39
  
 
8
Erin Teschuk
Erin Teschuk ('94)
CAN9:12.75
  
 PB
9
Emelia Gorecka
Emelia Gorecka ('94)
GBR9:13.00
  
 SB
10
Lisa Havell
Lisa Havell ('88)
SWE9:18.52
  
 PB
11
Anastasia Denisova
Anastasia Denisova ('93)
BLR9:27.34
  
 PB
12
Aberash Minsewo
Aberash Minsewo ('01)
ETH9:32.09
  
 
Monika Elenska
Monika Elenska ('96)
LTU DNF
  pace
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mariya Lasitskene
Mariya Lasitskene ('93)
RUS1.97
  
 
 
1.84
  O
1.88
  O
1.91
  O
1.97
XXO
2.01
XXX
   
2
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.88
  
 
 
1.80
  O
1.84
  O
1.88
 XO
1.91
XXX
    
3
Erika Kinsey
Erika Kinsey ('88)
SWE1.84
  
 
 
1.80
  O
1.84
  O
1.88
XXX
     
4
Morgan Lake
Morgan Lake ('97)
GBR1.84
  
 
 
1.80
 XO
1.84
 XO
1.88
XXX
     
5
Oksana Okuneva
Oksana Okuneva ('90)
UKR1.80
  
 
 
1.80
 XO
1.84
XXX
      
6
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.80
  
 
 
1.80
XXO
1.84
XXX
      
Erika Furlani
Erika Furlani ('96)
ITA NH
  
 
 
1.80
XXX
       
Ella Junnila
Ella Junnila ('98)
FIN NH
  
 
 
1.80
XXX
       
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Kimberly Williams
Kimberly Williams ('88)
JAM14.15
+2.0
  
 
 
14.15
 2.0
  X
 1.7
14.11
 1.7
14.12
 1.2
13.52
 0.4
  X
 1.7
  
2
Dovilė Dzindzaletaitė
Dovilė Dzindzaletaitė ('93)
LTU13.88
+0.7
  
 
 
13.77
 1.1
  X
 -1.0
13.82
 1.0
  X
 1.1
13.88
 0.7
13.69
 0.6
  
3
Hanna Krasutska
Hanna Krasutska ('95)
UKR13.73
+1.6
  
 
 
13.62
 2.0
13.67
 1.1
13.69
 -0.1
13.49
 1.5
13.73
 1.6
13.65
 2.0
  
4
Iryna Vaskouskaya
Iryna Vaskouskaya ('91)
BLR13.73 w
+2.2
  
 
 
  X
 2.1
13.63
 1.1
13.73
 2.2
13.52
 2.1
  X
 2.5
  X
 1.4
  
5
Laura Samuel
Laura Samuel ('91)
GBR13.25
+1.0
  
 
 
12.81
 1.3
  X
 2.7
13.25
 1.0
13.21
 2.1
  X
 2.0
13.13  
6
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE13.05
+0.7
  
 
 
13.05
 0.7
12.84
 1.1
  X
 0.8
  X
 2.2
  X
 2.4
12.93
 2.7
  
7
Diana Zagainova
Diana Zagainova ('97)
LTU12.86
-0.1
  
 
 
  X
 1.0
12.86
 -0.1
12.67
 0.7
12.80
 1.4
12.76
 0.9
  X
 1.1
  
8
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE12.54 w
+2.4
  
 
 
11.47
 0.1
12.54
 2.4
12.48
 2.7
  X
 2.6
12.34
 1.9
  X
 3.2
  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Shanice Craft
Shanice Craft ('93)
GER58.90
  
 
 
58.90  X  X58.0158.52  X  
2
Liliana Cá
Liliana Cá ('86)
POR58.30
  
 
 
  X58.1158.3057.10  X  X  
3
Jade Lally
Jade Lally ('87)
GBR56.37
  
 
 
  X56.3754.23  X56.15  X  
4
Daisy Osakue
Daisy Osakue ('96)
ITA55.79
  
 
 
  X  X  X  X55.5755.79  
5
Vanessa Kamga
Vanessa Kamga ('98)
SWE55.47
  
 
 
49.9355.47  X  X  X  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Madara Palameika
Madara Palameika ('87)
LAT60.36
  
 
 
55.7955.0060.36  X58.92  X  
2
Tatsiana Khaladovich
Tatsiana Khaladovich ('91)
BLR59.34
  
 
 
  X55.7357.1159.22  X59.34  
3
Sofi Flink
Sofi Flink ('95)
SWE54.65
  
 
 
52.0954.6553.1352.99  X52.42  
4
Elisabeth Lithell
Elisabeth Lithell ('90)
SWE49.35
  
 
 
49.3546.47  X  X46.9946.09  
5
Mari Klaup-McColl
Mari Klaup-McColl ('90)
EST48.81
  
 
 
47.07  X  X44.09  X48.81  

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon