Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: 28.1.2019 Inde

M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:52.71
  
 PB
2
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE1:52.72
  
 PB
3William DevantierWilliam Devantier DEN1:53.41
  
 PB
4
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:53.76
  
 SB
5
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:53.81
  
 SB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)DEN2:02.38
  
 PB
Finale B
1Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)DEN1:53.62
  
 SB
2
Josef Wallenlind
Josef Wallenlind ('01)
SWE1:55.08
  
 PB
3Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)DEN1:55.53
  
 SB
5
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE2:01.75
  
 SB
Finale C
3
Julio Shakur
Julio Shakur ('02)
SWE2:04.19
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE8:08.49
  
 PB
2Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN8:10.00
  
 PB
2
Ali Al-Janabi
Ali Al-Janabi ('94)
IRQ8:21.17
  
NR PB
4
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE8:26.84
  
 PB
5
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE8:26.97
  
 SB
6
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE8:27.83
  
 SB
7
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE8:29.69
  
 PB
8
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE8:32.48
  
 
Finale B
5
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SOM9:04.03
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Esther Guerrero
Esther Guerrero ('90)
ESP2:04.30
  
 SB
2
Irene Baldessari
Irene Baldessari ('93)
ITA2:04.45
  
 
3
Adelle Tracey
Adelle Tracey ('93)
GBR2:04.86
  
 SB
4
Joyce Mattagliano
Joyce Mattagliano ('94)
ITA2:05.48
  
 
5
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:09.87
  
 SB
Freja WærnessFreja Wærness DEN2:11.46
  
 
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:16.19
  
 SB
Finale B
3
Olivia Brunbäck
Olivia Brunbäck ('03)
SWE2:18.82
  
 PB
Finale C
7
Maud De Coninck
Maud De Coninck ('05)
BEL2:24.45
  
 PB
Finale D
5
Hilda Törngård
Hilda Törngård ('04)
SWE2:27.39
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE9:54.51
  
 PB
2
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE9:54.81
  
 PB
3
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE9:57.74
  
 PB
6
Josefin Tjernlund
Josefin Tjernlund ('92)
SWE10:15.40
  
 PB
8
Lilian Forsgren
Lilian Forsgren ('90)
SWE10:33.21
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint