Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: 3.6.2018

M 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)DEN8.78
  
 PB
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)DEN8.81
  
 SB
M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
6
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE10.88
  
 =PB
M 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)DEN28.68
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN39.99
  
 PB
M 2000 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN6:41.76
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj VolsgaardNikolaj Volsgaard DEN37.92
  
 PB
K 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN9.10
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN9.12
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)DEN9.17
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)DEN9.51
  
 PB
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)DEN9.62
  
 PB
Anna LarsenAnna Larsen ('06)DEN9.93
  
 PB
Alba Marie HøyerAlba Marie Høyer ('06)DEN9.96
  
 PB
Sophia TrykSophia Tryk ('06)DEN11.56
  
 PB
K 200 m    

Finale A

Finale
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN30.71
  
 
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)DEN32.36
  
 
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)DEN32.43
  
 
Alba Marie HøyerAlba Marie Høyer ('06)DEN33.00
  
 
Anna LarsenAnna Larsen ('06)DEN33.90
  
 
Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)DEN35.22
  
 
Sophia TrykSophia Tryk ('06)DEN40.18
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
3
Mia Stenvall
Mia Stenvall ('90)
SWE27.22
  
 SB
3
Melanie Simon
Melanie Simon ('02)
SWE27.49
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)DEN42.30
  
 
Helene LundHelene Lund ('03)DEN43.78
  
 PB
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN45.79
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN46.39
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN53.31
  
 PB
Sofia HerreraSofia Herrera ('04)DEN54.16
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN58.48
  
 
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN59.90
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN1:00.60
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN1.90
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
2
Ida Persson
Ida Persson ('02)
SWE5.58
-0.8
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Helene LundHelene Lund ('03)DEN10.28
-2.0
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)DEN9.15
-0.9
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN8.65
-1.2
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)DEN9.62
  
 
Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)DEN8.32
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
2
Jenny Jonsson
Jenny Jonsson ('02)
SWE12.13
  
 SB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)DEN8.96
  
 
Helene LundHelene Lund ('03)DEN8.88
  
 PB
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN6.93
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN5.83
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
9
Felix Ljung
Felix Ljung ('02)
SWE5.58
+1.6
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2