Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: 8.6.2019

M 800 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN2:06.38
  
 PB
M 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    

Finale A

Finale
Nils Thorin
Nils Thorin ('03)
SWE14.76
  
 
M 300 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG41.32
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE54.02
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Erik Olzon
Erik Olzon ('01)
SWE1.80
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
2
Jonathan Ruffieux
Jonathan Ruffieux ('91)
SWE4.50
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)DEN4.72
+0.4
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
3
Ide Ileso
Ide Ileso 
SWE13.30
  
 SB
K 600 m    

Finale A

Finale
Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)DEN1:47.61
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)DEN1:57.81
  
 PB
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)DEN2:00.98
  
 PB
Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)DEN2:01.52
  
 
Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)DEN2:06.56
  
 PB
Mai Fanth-JensenMai Fanth-Jensen ('06)DEN2:06.75
  
 PB
Maya NielsenMaya Nielsen ('06)DEN2:11.37
  
 PB
Jasmin SanslevJasmin Sanslev ('06)DEN2:16.19
  
 PB
Sophia TrykSophia Tryk ('06)DEN2:16.19
  
 PB
Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)DEN2:17.55
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
6
Felicia Boqvist
Felicia Boqvist ('01)
SWE2:20.92
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN2:16.85
  
 SB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN2:17.58
  
 
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN2:19.90
  
 SB
Saga Hagelin
Saga Hagelin ('03)
SWE2:21.15
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN2:33.62
  
 PB
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN2:42.83
  
 SB
Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)DEN2:45.68
  
 PB
Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)DEN2:56.08
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
5
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE15.85
  
 PB
6
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE19.04
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN13.79
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)DEN15.11
  
 SB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN16.52
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN1.45
  
 =SB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN1.36
  
 
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN1.35
  
 
Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)DEN1.31
  
 
Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)DEN1.26
  
 
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN1.21
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
5
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE5.31
+1.2
  
 PB
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)DEN5.63
+2.0
  
 PB
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN4.65
+1.8
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN4.45
+1.5
  
 SB
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)DEN4.40
0.0
  
 PB
Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)DEN4.02
+0.9
  
 PB
Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)DEN3.39
+1.5
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)DEN10.16
  
 PB
Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)DEN9.42
  
 
Victoria KupetzVictoria Kupetz ('07)DEN9.20
  
 PB
Josefine Søndergaard OlesenJosefine Søndergaard Olesen ('07)DEN8.69
  
 PB
Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)DEN8.09
  
 PB
Freja NielsenFreja Nielsen ('07)DEN7.14
  
 
Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)DEN6.95
  
 
Donna SørensenDonna Sørensen ('07)DEN6.45
  
 PB
Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)DEN6.04
  
 
Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)DEN5.84
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Evelina Wikell
Evelina Wikell ('03)
SWE34.97
  
 SB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN25.65
  
 
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN23.69
  
 PB
D17 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
David Ulstein
David Ulstein ('03)
SWE11.54
  
 PB
3
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE11.85
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
4
Jesper Nordström
Jesper Nordström ('02)
SWE16.27
  
 PB
D17 300 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1
Jesper Nordström
Jesper Nordström ('02)
SWE40.47
  
 PB
5
Felix Ljung
Felix Ljung ('02)
SWE45.71
  
 PB
6
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE43.61
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE1.83
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
2
Felix Jordebrandt
Felix Jordebrandt ('03)
SWE13.13
  
 PB
4
Victor Rothausen
Victor Rothausen ('03)
SWE10.87
  
 SB
P17 100 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.1
Vind: -0.1
3
Felicia Nordahl Vieira
Felicia Nordahl Vieira ('03)
SWE13.26
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
6
Amanda Olsson
Amanda Olsson ('03)
SWE2:29.00
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
3
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
SWE5.15
+1.5
  
 PB
5
Matilda Härström
Matilda Härström ('02)
SWE5.12 w
+2.2
  
 
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
6
Ebba Toorell
Ebba Toorell ('03)
SWE28.21
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
2
Johannes Lundqvist
Johannes Lundqvist ('04)
SWE12.15
  
 PB
3
Casper Bergstrand
Casper Bergstrand ('04)
SWE12.39
  
 SB
4
Viggo Henriksson
Viggo Henriksson ('04)
SWE12.65
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1
Gustav Thyrman
Gustav Thyrman ('04)
SWE44.25
  
 PB
2
Viggo Andersson
Viggo Andersson ('04)
SWE46.37
  
 PB
3
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE46.51
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
6
Ebba Francois
Ebba Francois ('04)
SWE2:34.26
  
 SB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE1.57
  
 SB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
4
Sofia Olsson
Sofia Olsson ('04)
SWE25.31
  
 SB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
3
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE5.20
+0.2
  
 
P14 800 m    

Finale A

Finale
3
Emelie Olsson
Emelie Olsson ('05)
SWE2:30.28
  
 PB
P14 300 m hæk    

Finale A

Finale
1
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE46.06
  
 PB
3
Inez Jakobsson Yngve
Inez Jakobsson Yngve ('05)
SWE48.99
  
 PB
P14 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.65
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE5.10
+1.9
  
 PB
1
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE5.06
+1.4
  
 PB
3
Tova Gustafsson
Tova Gustafsson ('05)
SWE5.05
+0.4
  
 PB
6
Tilda Davidsson
Tilda Davidsson ('05)
SWE4.81
+1.4
  
 PB
P14 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
4
Stina Littorin
Stina Littorin ('05)
SWE26.26
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2