Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 31.1.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Nasser Sebabi
Nasser Sebabi ('82)
SWE6.97
  
 SB
Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN7.01
  
 =SB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.01
  
 
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.04
  
 
Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN7.13
  
 
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)DEN7.18
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.20
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.28
  
 
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN7.36
  
 PB
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN7.39
  
 =PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN7.39
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN7.41
  
 
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN7.58
  
 =PB
Finale B
1
Marcus Magnusson
Marcus Magnusson ('98)
SWE7.34
  
 PB
6
Markus Ögren
Markus Ögren ('98)
SWE7.47
  
 PB
7
Frank Förnestig
Frank Förnestig ('98)
SWE7.50
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
6
Sebastian Johansson
Sebastian Johansson ('93)
SWE7.43
  
 PB
Indledende 2
5
Martin Arvidsson
Martin Arvidsson ('97)
SWE7.42
  
 PB
Indledende 4
6
Carl Sjöstedt
Carl Sjöstedt ('94)
SWE7.31
  
 SB
Indledende 5
4
Mathieu Nilsson
Mathieu Nilsson ('96)
SWE7.46
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sebastian Johansson
Sebastian Johansson ('93)
SWE23.76
  
 PB
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE22.82
  
 PB
3
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE23.69
  
 PB
Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN22.35
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.40
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN23.48
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN23.49
  
 PB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN23.56
  
 PB
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)DEN23.76
  
 
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN23.86
  
 PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN24.23
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE48.49
  
 SB
3
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE48.69
  
 
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN48.78
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.67
  
 SB
Finale B
2
Adam Danielsson
Adam Danielsson ('93)
SWE48.73
  
 PB
4
Jim Christensson
Jim Christensson ('89)
SWE51.93
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE1:57.47
  
 PB
3
Albert Mollén
Albert Mollén ('85)
SWE1:58.13
  
 SB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Jonathan Weichbrodt
Jonathan Weichbrodt ('94)
SWE8:55.20
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN8.52
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Oskar Rybo
Oskar Rybo ('89)
SWE1.88
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.54
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.35
  
 PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN6.20
  
 SB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.57
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.46
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ulf Petersson
Ulf Petersson ('84)
SWE12.01
  
 PB
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Torbjörn Julin
Torbjörn Julin ('89)
SWE15.02
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexandra Larsson
Alexandra Larsson ('98)
SWE7.84
  
 PB
4
Victoria Sandsjoe
Victoria Sandsjoe ('98)
SWE7.97
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN8.01
  
 SB
Maria SelckMaria Selck ('99)DEN8.03
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN8.05
  
 
Maria SelckMaria Selck ('99)DEN8.14
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.19
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN8.38
  
 SB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.46
  
 
Finale B
1
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE8.09
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
3
Amanda Öberg
Amanda Öberg ('96)
SWE7.90
  
 PB
5
Elin Lindell
Elin Lindell ('95)
SWE8.10
  
 SB
Indledende 3
3
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE7.82
  
 SB
Indledende 5
3
Elina Palmquist
Elina Palmquist ('91)
SWE7.84
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Nina Lundin
Nina Lundin ('95)
SWE25.73
  
 PB
1
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE25.93
  
 PB
3
Martina Winberg
Martina Winberg ('99)
SWE26.47
  
 PB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN25.77
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN27.02
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN27.39
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN28.32
  
 
Naja VintherNaja Vinther DEN28.49
  
 PB
Finale B
3
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE27.22
  
 PB
Finale C
2
Rebecka Sellberg
Rebecka Sellberg ('97)
SWE25.58
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanne Retsloff
Hanne Retsloff ('98)
SWE1:04.34
  
 PB
4
Eveliina Hiltunen
Eveliina Hiltunen ('95)
SWE1:04.79
  
 SB
2
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE57.53
  
 PB
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN59.15
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN59.82
  
 PB
Finale B
2
Julia Törnblad
Julia Törnblad ('97)
SWE1:01.46
  
 PB
Finale C
3
Sandra Carlsson
Sandra Carlsson ('92)
SWE1:01.89
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Sara Overgaard
Sara Overgaard ('98)
SWE2:23.06
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST8.77
  
 
8
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE8.87
  
 SB
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.96
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN9.69
  
 
Indledende heats
Indledende 3
2
Fanny Sandberg
Fanny Sandberg ('97)
SWE9.39
  
 PB
3
Karin Ytterberg
Karin Ytterberg ('97)
SWE9.50
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)DEN3.45
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE5.21
  
 PB
3
Hanna Wiss
Hanna Wiss ('91)
FIN5.79
  
 
6
Fanny Sandberg
Fanny Sandberg ('97)
SWE5.37
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.65
  
 SB
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.28
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Desirée Lindén
Desirée Lindén ('76)
SWE11.40
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.26
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Frida Johansson
Frida Johansson ('95)
SWE12.13
  
 PB
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Stephanie Ericson
Stephanie Ericson ('93)
SWE14.84
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
John Amundsson
John Amundsson ('96)
SWE12.72
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Rodi Kay
Rodi Kay ('98)
SWE7.16
  
 PB
Indledende heats
Indledende 3
3
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE7.41
  
 PB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mindaugas Grigas
Mindaugas Grigas ('98)
SWE11.56
  
 PB
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 3
1
Minna Svärd
Minna Svärd ('98)
SWE8.02
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Rosanna Cianelli
Rosanna Cianelli ('99)
SWE1.56
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Pernilla Hansson
Pernilla Hansson ('98)
SWE11.28
  
 SB
D16 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1.72
  
 PB
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Anton Välkki
Anton Välkki ('01)
SWE10.86
  
 PB
6
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE10.72
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE10.73
  
 PB
5
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE9.98
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Claudia Belgrave
Claudia Belgrave 
SWE10.00
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon