Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: Göteborg 11.6.2016

M 60 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)DEN10.01
  
 PB
Tristan PilgaardTristan Pilgaard ('04)DEN11.29
  
 PB
M 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)DEN10.35
  
 PB
M 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
2
Isak Adam
Isak Adam ('98)
SWE11.06
  
 PB
3
Linus Andersson
Linus Andersson ('98)
SWE11.18
  
 PB
5
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE11.57
  
 SB
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +1.4
Vind: +1.4
5
Hassan Noureddine
Hassan Noureddine ('96)
SWE11.92
  
 SB
M 100 m extra    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE11.30 w
  
 
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN29.80
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN1:45.13
  
 PB
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)DEN2:05.47
  
 PB
Tristan PilgaardTristan Pilgaard ('04)DEN2:21.83
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
2
Johan Lamm
Johan Lamm ('98)
SWE1:57.34
  
 PB
4
Emil Magnusson
Emil Magnusson ('98)
SWE2:01.31
  
 PB
5
Daniel Bucht
Daniel Bucht ('96)
SWE2:03.69
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN5:04.55
  
 PB
M 80 m hæk 84.0 cm extra    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
3
Erik Buiten
Erik Buiten ('01)
SWE12.71
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE41.22
  
 PB
5
Anton Laanep
Anton Laanep ('02)
SWE48.78
  
 PB
Finale B
4
Marcus Nordlund
Marcus Nordlund ('01)
SWE49.65
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)DEN1.65
  
 =PB
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)DEN1.20
  
 =PB
Tristan PilgaardTristan Pilgaard ('04)DEN1.05
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE4.80
  
 PB
K 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN11.46
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
2
Josefin Persson
Josefin Persson ('98)
SWE12.25
  
 SB
3
Denise Eriksson
Denise Eriksson ('98)
SWE12.53
  
 SB
4
Lisa Åhlström
Lisa Åhlström ('98)
SWE13.08
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
4
Filippa Moum
Filippa Moum ('99)
SWE2:30.22
  
 PB
5
Malena Ljungqvist Thoen
Malena Ljungqvist Thoen 
SWE2:33.12
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN1.40
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST5.54
+1.3
  
 SB
2
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST5.65 w
+2.9
  
 
5
Ida Bengtsson
Ida Bengtsson ('98)
SWE5.36 w
+2.8
  
 
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN4.04
0.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)DEN9.20
+0.3
  
 PB
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN8.63
0.0
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Erica Larsson
Erica Larsson ('90)
SWE43.35
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE11.25
  
 PB
2
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE11.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.7
Vind: +3.7
2
Merveil Eyakola
Merveil Eyakola ('99)
FOR11.46 w
  
 
4
Otto Hammarström
Otto Hammarström ('99)
SWE11.76 w
  
 
5
Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 
SWE11.87 w
  
 
6
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE11.95 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.8
Vind: +1.8
2
Truls Solli Larsson
Truls Solli Larsson ('99)
SWE11.47
  
 PB
3
Marcus Lidman
Marcus Lidman ('99)
SWE11.54
  
 SB
4
Simon Hultén
Simon Hultén 
SWE11.65
  
 PB
Indledende 3
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE11.38
  
 SB
4
Linus Bertilsson
Linus Bertilsson ('99)
SWE11.96
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Vind: +4.1

Finale A

Finale
Vind: +4.1
1
Robin Gustafsson
Robin Gustafsson ('99)
SWE14.29 w
  
 
2
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE15.72 w
  
 
3
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE16.21 w
  
 
4
Olof Ryberg
Olof Ryberg 
SWE17.17 w
  
 
P17 100 m    
Vind: +3.8

Finale A

Finale
Vind: +3.8
1
Lisa Dahlström
Lisa Dahlström ('99)
SWE12.08 w
  
 
2
Rebecca Strand
Rebecca Strand ('99)
SWE12.33 w
  
 
6
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.66 w
  
 
7
Tilda Andersson
Tilda Andersson ('99)
SWE12.66 w
  
 
8
Matilda Hallström
Matilda Hallström 
SWE12.67 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.3
Vind: +3.3
3
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE13.44 w
  
 
Indledende 2
Vind: +3.3
Vind: +3.3
1
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE12.35 w
  
 
2
Caroline Nilsson
Caroline Nilsson ('99)
SWE12.44 w
  
 
3
Della Månsson
Della Månsson ('99)
SWE12.89 w
  
 
5
Siri Hahn
Siri Hahn 
SWE13.43 w
  
 
5
Elin Eriksson
Elin Eriksson 
SWE13.47 w
  
 
Indledende 3
Vind: +3.2
Vind: +3.2
3
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE13.25 w
  
 
4
Alva Murtoniemi-Gräbel
Alva Murtoniemi-Gräbel ('99)
SWE13.46 w
  
 
Indledende 4
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Ellinor Kleiven
Ellinor Kleiven ('99)
SWE12.64
  
 PB
2
Tilda Andersson
Tilda Andersson ('99)
SWE12.74
  
 PB
3
Alexandra Pekic
Alexandra Pekic 
SWE12.98
  
 PB
4
Emma Andreasson
Emma Andreasson 
SWE13.45
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Astrid Lees
Astrid Lees ('99)
SWE15.38
  
 PB
2
Madeleine Söderlund
Madeleine Söderlund ('99)
SWE15.40
  
 SB
3
Frida Bergvall
Frida Bergvall ('99)
SWE15.45
  
 SB
5
Sanna Sandström
Sanna Sandström 
SWE17.46
  
 PB
6
Emma Green-Blomroos
Emma Green-Blomroos 
SWE18.50
  
 PB
P17 300 m hæk    

Finale A

Finale
4
Anna Påsse
Anna Påsse ('99)
SWE50.71
  
 SB
D15 80 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE8.96 w
  
 
2
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE9.41 w
  
 
3
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE9.50 w
  
 
5
Elliot Dobber
Elliot Dobber ('01)
SWE10.06 w
  
 
6
William Sander
William Sander ('01)
SWE10.07 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE9.79
  
 PB
3
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE10.10
  
 PB
4
Elliot Dobber
Elliot Dobber ('01)
SWE10.14
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
2
Tom Berensson
Tom Berensson ('01)
SWE2:10.73
  
 PB
4
Axel Persson
Axel Persson ('02)
SWE2:17.34
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE3.40
  
 SB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
Simon Jonängen
Simon Jonängen ('01)
SWE5.90
+1.6
  
 PB
2
Erik Rolfö
Erik Rolfö ('01)
SWE6.05
+0.8
  
 PB
3
Simon Jonängen
Simon Jonängen ('01)
SWE5.95 w
+3.1
  
 
P15 80 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
2
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('01)
SWE10.57
  
 PB
3
Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund ('01)
SWE10.64
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE10.65
  
 PB
2
Anna Edwardsson
Anna Edwardsson ('01)
SWE10.69
  
 PB
3
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE10.70
  
 PB
Indledende 3
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE10.39
  
 SB
P15 800 m    

Finale A

Finale
6
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
SWE2:28.38
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
2
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE12.38
  
 PB
3
Sofia Overgaard
Sofia Overgaard ('01)
SWE12.45
  
 PB
4
Alfrida Kilvik
Alfrida Kilvik ('01)
SWE12.83
  
 PB
5
Filippa Söderström
Filippa Söderström ('01)
SWE12.89
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE11.6h w
  
 
2
Sofia Overgaard
Sofia Overgaard ('01)
SWE11.7h w
  
 
3
Moa Eklundh
Moa Eklundh ('01)
SWE12.0h w
  
 
4
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE12.2h w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Emily Capobianco
Emily Capobianco ('01)
SWE11.98 w
  
 
2
Filippa Söderström
Filippa Söderström ('01)
SWE12.56 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Ella Darrell
Ella Darrell ('01)
SWE1.53
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE5.26 w
+3.3
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
2
Ebba Hager
Ebba Hager ('01)
SWE31.22
  
 PB
4
Molly Broback
Molly Broback ('01)
SWE26.68
  
 PB
D14 80 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE9.66 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE9.72
  
 PB
Indledende 2
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE10.00 w
  
 
2
Marcel Schweikart
Marcel Schweikart ('02)
SWE10.09 w
  
 
3
Emil Turunen
Emil Turunen ('02)
SWE10.23 w
  
 
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE6.26
+2.0
  
 PB
2
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE5.55
+1.1
  
 PB
6
Lukas Mindelsohn
Lukas Mindelsohn ('02)
SWE5.25
+1.4
  
 PB
D14 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
3
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE26.54
  
 PB
P14 80 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
2
Alva Larsson
Alva Larsson ('02)
SWE10.60 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE10.76
  
 PB
2
Maja Högberg
Maja Högberg ('02)
SWE10.85
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Hedda Tellow
Hedda Tellow ('02)
SWE10.58 w
  
 
3
Ida Persson
Ida Persson ('02)
SWE10.82 w
  
 
P14 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE1.56
  
 PB
2
Agnes Dahlberg
Agnes Dahlberg ('02)
SWE1.56
  
 SB
3
Emilia Lönnqvist
Emilia Lönnqvist ('02)
SWE1.50
  
 PB
P14 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Alva Larsson
Alva Larsson ('02)
SWE5.18
+1.5
  
 PB
P14 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE27.16
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1