Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 24.1.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN7.01
  
 SB
Mike KaliszMike Kalisz ('89)DEN7.03
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.05
  
 PB
Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN7.05
  
 PB
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.06
  
 =PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.08
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.11
  
 =PB
Morten JensenMorten Jensen ('82)DEN7.17
  
 SB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.18
  
 PB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN7.22
  
 =SB
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)DEN7.23
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.24
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.25
  
 SB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN7.26
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.27
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.27
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.30
  
 PB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN7.31
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.31
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.32
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.33
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.33
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.34
  
 PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.34
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.37
  
 =PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN7.38
  
 PB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)DEN7.39
  
 
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)DEN7.40
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN7.40
  
 PB
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN7.43
  
 SB
Anders LolleAnders Lolle ('96)DEN7.46
  
 PB
Emil StorgaardEmil Storgaard ('94)DEN7.47
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.47
  
 SB
Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)DEN7.50
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.52
  
 PB
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN7.52
  
 PB
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN7.53
  
 PB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)DEN7.54
  
 
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN7.54
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.55
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN7.57
  
 
Mike AndersenMike Andersen ('94)DEN7.59
  
 
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN7.60
  
 PB
Oliver LinnetOliver Linnet DEN7.61
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.65
  
 PB
Oliver LinnetOliver Linnet DEN7.67
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.72
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.75
  
 SB
Mathias HolmMathias Holm ('97)DEN7.76
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.77
  
 
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN7.78
  
 SB
Rasmus AalundRasmus Aalund DEN7.84
  
 SB
Ashraf Tayeb ElbaliAshraf Tayeb Elbali ('94)DEN7.85
  
 PB
Yousef Al BasariYousef Al Basari ('99)DEN7.85
  
 PB
Rasmus AalundRasmus Aalund DEN7.85
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN7.86
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.87
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN7.90
  
 PB
André FlorAndré Flor ('73)DEN7.92
  
 =PB
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('94)DEN7.94
  
 SB
Lukas UjvariLukas Ujvari ('98)DEN8.02
  
 PB
Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN8.04
  
 SB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN8.06
  
 =SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN8.12
  
 PB
Leif Erik NielsenLeif Erik Nielsen ('57)DEN8.21
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN8.29
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN8.34
  
 PB
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede DEN8.45
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN8.49
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.56
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN8.64
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN8.67
  
 
Oliver Theodoor FeldvossOliver Theodoor Feldvoss ('99)DEN8.72
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN8.76
  
 
Rasmus NickelsenRasmus Nickelsen ('03)DEN8.83
  
 SB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)DEN8.89
  
 
Rasmus NickelsenRasmus Nickelsen ('03)DEN8.89
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.91
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.93
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN8.95
  
 
Jonathan AndersenJonathan Andersen DEN9.02
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN9.05
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN9.11
  
 SB
William WittendorffWilliam Wittendorff ('03)DEN9.21
  
 PB
William WittendorffWilliam Wittendorff ('03)DEN9.40
  
 SB
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)DEN9.42
  
 PB
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)DEN9.48
  
 SB
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)DEN9.58
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN9.59
  
 PB
Frederik SirakFrederik Sirak ('03)DEN10.07
  
 PB
Oscar Langtved PallisgaardOscar Langtved Pallisgaard ('02)DEN10.09
  
 PB
Indledende heats
Indledende 5
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE7.26
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Isaq Ali Abdirahman
Isaq Ali Abdirahman ('97)
SWE24.00
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.43
  
 SB
Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN22.56
  
 PB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN22.64
  
 PB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN22.66
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN22.95
  
 PB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN23.36
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN23.38
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN23.38
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN23.44
  
 PB
Emil StorgaardEmil Storgaard ('94)DEN23.48
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN23.48
  
 SB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN23.54
  
 SB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)DEN23.60
  
 PB
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN23.60
  
 PB
Simon I. HansenSimon I. Hansen ('95)DEN23.62
  
 PB
Mathias LudvigsenMathias Ludvigsen ('82)DEN23.63
  
 SB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN23.76
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN23.94
  
 PB
Anders LolleAnders Lolle ('96)DEN23.99
  
 PB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN24.07
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN24.16
  
 PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN24.27
  
 SB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)DEN24.44
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN24.51
  
 PB
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN24.52
  
 PB
Mads HolmMads Holm ('99)DEN24.56
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN24.62
  
 PB
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('94)DEN24.66
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN24.73
  
 PB
Mike AndersenMike Andersen ('94)DEN24.76
  
 SB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN24.80
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN24.84
  
 PB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN24.93
  
 PB
Mathias HolmMathias Holm ('97)DEN24.93
  
 PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN25.02
  
 PB
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN25.18
  
 PB
Emil DamgaardEmil Damgaard ('99)DEN25.22
  
 PB
Usche AhamUsche Aham ('99)DEN25.24
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN25.34
  
 PB
Ashraf Tayeb ElbaliAshraf Tayeb Elbali ('94)DEN25.50
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN25.54
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN25.83
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN25.91
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN25.96
  
 PB
Magnus Skjøtt JensenMagnus Skjøtt Jensen ('01)DEN28.16
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Daniel Skatt
Daniel Skatt ('91)
SWE52.32
  
 SB
4
Robin Sterner
Robin Sterner ('91)
SWE52.48
  
 PB
3
Adam Danielsson
Adam Danielsson ('93)
SWE49.23
  
 SB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN48.99
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN51.07
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN51.14
  
 SB
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)DEN51.14
  
 PB
Simon I. HansenSimon I. Hansen ('95)DEN51.48
  
 PB
Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)DEN51.65
  
 PB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN51.78
  
 SB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)DEN51.86
  
 PB
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN52.01
  
 SB
Runi SeloyRuni Seloy ('94)DEN52.16
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)DEN52.24
  
 SB
Victor ThomsenVictor Thomsen ('99)DEN52.48
  
 PB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)DEN53.04
  
 PB
Jonathan G. ChristensenJonathan G. Christensen ('97)DEN53.65
  
 PB
Philip SchmidtPhilip Schmidt ('93)DEN56.54
  
 PB
Teitur BjarnasteinTeitur Bjarnastein ('97)DEN56.99
  
 SB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN1:00.66
  
 PB
Finale B
3
Dennis Karanda
Dennis Karanda ('89)
SWE51.19
  
 SB
Finale C
4
Hampus Forsberg
Hampus Forsberg ('89)
SWE51.83
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:54.71
  
 SB
Aladdin BouhaniaAladdin Bouhania ('84)DEN1:55.22
  
 SB
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)DEN1:57.18
  
 PB
Runi SeloyRuni Seloy ('94)DEN1:58.83
  
 SB
Rasmus SparreagerRasmus Sparreager ('94)DEN2:00.14
  
 PB
Nicholai ZickertNicholai Zickert ('84)DEN2:02.28
  
 PB
Jonathan G. ChristensenJonathan G. Christensen ('97)DEN2:03.59
  
 PB
Christian DirksenChristian Dirksen ('99)DEN2:05.99
  
 PB
Teitur BjarnasteinTeitur Bjarnastein ('97)DEN2:06.20
  
 SB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN2:07.44
  
 PB
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)DEN2:08.71
  
 PB
Philip SchmidtPhilip Schmidt ('93)DEN2:12.97
  
 SB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN2:22.86
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)DEN2:25.46
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN2:31.07
  
 PB
Oscar RiisOscar Riis ('03)DEN2:32.49
  
 PB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)DEN2:52.44
  
 PB
Oscar Langtved PallisgaardOscar Langtved Pallisgaard ('02)DEN3:02.20
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN2:53.57
  
 PB
William DevantierWilliam Devantier DEN2:59.79
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN3:00.36
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen DEN3:00.58
  
 PB
Viktor KielstrupViktor Kielstrup DEN3:07.47
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN3:08.69
  
 PB
Magne Vethal KanneworffMagne Vethal Kanneworff DEN3:10.40
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
SWE3:55.84
  
 PB
3
Christopher Nilsson
Christopher Nilsson ('94)
SWE4:11.15
  
 SB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)DEN4:10.97
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)DEN4:12.87
  
 PB
Lukas JensenLukas Jensen ('97)DEN4:21.23
  
 PB
Raiey Samson BoboshaRaiey Samson Bobosha ('96)DEN4:38.72
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN8.54
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN1.90
  
 
Johannes GlueJohannes Glue DEN1.69
  
 
Frederik ThygesenFrederik Thygesen DEN1.55
  
 =PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.55
  
 
Rasmus NickelsenRasmus Nickelsen ('03)DEN1.45
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN1.40
  
 
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)DEN1.30
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anton Evertsson
Anton Evertsson ('95)
SWE4.20
  
 SB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.50
  
 PB
Oscar AbelgrenOscar Abelgren ('94)DEN4.40
  
 PB
Emil H. ChristensenEmil H. Christensen ('95)DEN4.40
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)DEN4.00
  
 =SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN3.90
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN3.80
  
 =PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.50
  
 PB
Frederik Engborg ThedeFrederik Engborg Thede DEN3.00
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN2.50
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.79
  
 PB
Simon TraoréSimon Traoré ('98)DEN6.65
  
 SB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.56
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN6.55
  
 SB
Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN5.95
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN5.92
  
 PB
Mads HolmMads Holm ('99)DEN5.92
  
 
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN5.92
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN5.80
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN5.66
  
 
Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)DEN5.43
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN5.40
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN4.97
  
 
Magnus Skjøtt JensenMagnus Skjøtt Jensen ('01)DEN4.75
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN4.46
  
 PB
Jonathan AndersenJonathan Andersen DEN3.79
  
 
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)DEN3.33
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.65
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.53
  
 PB
Johannes GlueJohannes Glue DEN12.97
  
 
Daniel Kwadow KorangDaniel Kwadow Korang ('96)DEN12.12
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)DEN13.67
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.17
  
 PB
Rugiatu KallonRugiatu Kallon ('93)DEN7.86
  
 SB
Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN7.88
  
 SB
Maria SelckMaria Selck ('99)DEN7.89
  
 
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.90
  
 SB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)DEN7.96
  
 SB
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN8.00
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)DEN8.01
  
 
Maria SelckMaria Selck ('99)DEN8.01
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN8.06
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN8.06
  
 SB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)DEN8.09
  
 PB
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN8.10
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN8.15
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN8.18
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.21
  
 
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)DEN8.21
  
 
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN8.27
  
 
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN8.28
  
 
Cecilie Schou-NielsenCecilie Schou-Nielsen ('99)DEN8.33
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN8.34
  
 SB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN8.36
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.37
  
 PB
Cecilie Schou-NielsenCecilie Schou-Nielsen ('99)DEN8.38
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.40
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.41
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN8.44
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.47
  
 
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)DEN8.48
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen DEN8.48
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN8.48
  
 PB
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen DEN8.49
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN8.49
  
 
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN8.50
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther DEN8.50
  
 PB
Hildur PoulsenHildur Poulsen ('97)DEN8.51
  
 PB
Leonora HedeLeonora Hede ('98)DEN8.51
  
 =PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.51
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN8.52
  
 SB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.52
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN8.54
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DEN8.54
  
 
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN8.54
  
 
Victoria NielsenVictoria Nielsen DEN8.56
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.56
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.60
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN8.61
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.62
  
 =PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN8.63
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN8.64
  
 
Mathilde SardalMathilde Sardal ('97)DEN8.65
  
 
Kjerstin TetzlafKjerstin Tetzlaf ('91)DEN8.66
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN8.69
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN8.69
  
 
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN8.72
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN8.74
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.74
  
 
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)DEN8.77
  
 SB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.77
  
 
Mathilde Brix-PriésnerMathilde Brix-Priésner DEN8.78
  
 
Josefine SchultzJosefine Schultz ('99)DEN8.79
  
 PB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN8.82
  
 
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)DEN8.83
  
 
Nana Birch KrullNana Birch Krull ('99)DEN8.84
  
 
Agnes BøgAgnes Bøg DEN8.87
  
 
Sophie KlarskovSophie Klarskov ('96)DEN8.89
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN8.89
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.90
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN8.93
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.97
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN8.97
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN9.00
  
 
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN9.01
  
 SB
Améli KamppAméli Kampp ('01)DEN9.01
  
 PB
Clara Elvira PaludanClara Elvira Paludan ('02)DEN9.08
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)DEN9.17
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN9.22
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN9.22
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)DEN9.32
  
 PB
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)DEN9.32
  
DR55 SB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN9.40
  
 
Amalie HøjgaardAmalie Højgaard DEN9.41
  
 SB
Laura KarstenskovLaura Karstenskov ('02)DEN9.42
  
 PB
Mia HirschsprungMia Hirschsprung ('01)DEN9.43
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN9.43
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN9.46
  
 
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)DEN9.48
  
 PB
Nina-Tao HahnemannNina-Tao Hahnemann ('02)DEN9.50
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN9.53
  
 
Line Wienberg LaursenLine Wienberg Laursen ('96)DEN9.66
  
 
Janne Nexø AndersenJanne Nexø Andersen ('56)DEN9.76
  
 SB
Clara SeehuusenClara Seehuusen ('99)DEN9.80
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN9.81
  
 PB
Majise AllingMajise Alling ('01)DEN9.84
  
 PB
Astrid ReinholdtAstrid Reinholdt ('02)DEN9.90
  
 PB
Carla SkousenCarla Skousen ('02)DEN10.28
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)DEN11.11
  
 
Indledende heats
Indledende 3
4
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE7.83
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emmie Johansson
Emmie Johansson ('97)
SWE27.04
  
 PB
3
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE26.85
  
 
3
Ofelia Karlsson
Ofelia Karlsson ('96)
SWE27.40
  
 PB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN25.44
  
 PB
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN25.90
  
 PB
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN26.14
  
 PB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)DEN26.19
  
 SB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN26.26
  
 SB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)DEN26.48
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN27.10
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN27.12
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN27.16
  
 PB
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN27.25
  
 PB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN27.39
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN27.48
  
 PB
Sarah Sveistrup DahlSarah Sveistrup Dahl DEN27.70
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN27.82
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN27.84
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN27.93
  
 PB
Leonora HedeLeonora Hede ('98)DEN27.98
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN27.98
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN28.06
  
 PB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN28.25
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN28.27
  
 PB
Josefine SchultzJosefine Schultz ('99)DEN28.42
  
 PB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN28.44
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN28.54
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN28.55
  
 SB
Jasmin GadeJasmin Gade ('99)DEN28.65
  
 PB
Mathilde SardalMathilde Sardal ('97)DEN28.77
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther DEN28.89
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN28.91
  
 PB
Hildur PoulsenHildur Poulsen ('97)DEN29.02
  
 PB
Sophie KlarskovSophie Klarskov ('96)DEN29.12
  
 PB
Oline WintherOline Winther DEN29.42
  
 PB
Ane Cecilie KjærgaardAne Cecilie Kjærgaard ('98)DEN29.46
  
 PB
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)DEN29.47
  
 PB
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN29.65
  
 SB
Nana Birch KrullNana Birch Krull ('99)DEN29.69
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN29.71
  
 PB
Agnes BøgAgnes Bøg DEN29.89
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN30.09
  
 PB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)DEN30.16
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN30.43
  
 PB
Amalie HøjgaardAmalie Højgaard DEN30.88
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN31.34
  
 PB
Line Wienberg LaursenLine Wienberg Laursen ('96)DEN32.31
  
 PB
Finale C
2
Sara Dahlén
Sara Dahlén 
SWE27.43
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Heidi Huitula
Heidi Huitula ('95)
FIN1:03.26
  
 PB
4
Linnea Karlsson
Linnea Karlsson ('96)
SWE1:03.60
  
 PB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)DEN57.46
  
 PB
Sarah Julie MichelsenSarah Julie Michelsen ('95)DEN59.96
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN1:00.90
  
 PB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN1:01.75
  
 PB
Mia GodtfredsenMia Godtfredsen ('98)DEN1:03.77
  
 SB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN1:04.12
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN1:05.42
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN1:05.79
  
 PB
Jasmin GadeJasmin Gade ('99)DEN1:05.92
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:12.97
  
 SB
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:15.15
  
 PB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN2:16.88
  
 =PB
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:18.47
  
 PB
Sarah Julie MichelsenSarah Julie Michelsen ('95)DEN2:20.36
  
 SB
Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)DEN2:20.45
  
 PB
Emma O. SørensenEmma O. Sørensen ('98)DEN2:27.62
  
 SB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:29.49
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN2:31.56
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN2:31.63
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN2:34.18
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)DEN2:44.28
  
 PB
Helena MatzHelena Matz ('02)DEN2:46.06
  
 PB
Agnes RoldAgnes Rold ('02)DEN2:48.55
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN2:50.75
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN3:06.36
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN3:26.06
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN3:28.17
  
 PB
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)DEN3:30.93
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN3:42.96
  
 PB
Sofie ChristensenSofie Christensen DEN3:56.14
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Louise Nilsson
Louise Nilsson ('86)
SWE4:37.39
  
 PB
3
Isabell Norstedt
Isabell Norstedt ('95)
SWE4:38.23
  
 PB
Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)DEN4:42.70
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN8.69
  
 PB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN8.74
  
 SB
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.81
  
 
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.91
  
 SB
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.92
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)DEN8.94
  
 SB
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.97
  
 SB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)DEN9.11
  
 SB
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN9.18
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN9.36
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN9.61
  
 SB
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)DEN9.80
  
 PB
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)DEN10.24
  
 
Edna Maria DebesEdna Maria Debes ('97)DEN10.81
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.69
  
 =PB
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.69
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1.64
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN1.55
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN1.55
  
 
Selma StaunSelma Staun DEN1.50
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.50
  
 =PB
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)DEN1.45
  
 
Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN1.40
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN1.40
  
 
Alice Kirk DamsgaardAlice Kirk Damsgaard ('01)DEN1.40
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)DEN1.35
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN1.25
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.15
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.30
  
 =PB
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.20
  
 
Maria SelckMaria Selck ('99)DEN3.20
  
 =PB
Selma StaunSelma Staun DEN3.00
  
 PB
Johanne AuenerJohanne Auener ('98)DEN2.60
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN5.47
  
 PB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN5.46
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.40
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.17
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN5.11
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.06
  
 SB
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)DEN4.92
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN4.84
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN4.81
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN4.78
  
 SB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN4.74
  
 
Ane Cecilie KjærgaardAne Cecilie Kjærgaard ('98)DEN4.71
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN4.70
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN4.56
  
 =PB
Rose Cathrine DueRose Cathrine Due DEN4.50
  
 
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)DEN4.46
  
 
Améli KamppAméli Kampp ('01)DEN4.35
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN4.32
  
 PB
Oline WintherOline Winther DEN4.31
  
 PB
Josefine SchultzJosefine Schultz ('99)DEN4.10
  
 
Nana Birch KrullNana Birch Krull ('99)DEN4.04
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN3.92
  
 PB
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)DEN3.87
  
 
Frida Maj Bach SeitzbergFrida Maj Bach Seitzberg ('01)DEN3.69
  
 =PB
Janne Nexø AndersenJanne Nexø Andersen ('56)DEN3.58
  
 SB
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)DEN3.51
  
 PB
Majise AllingMajise Alling ('01)DEN3.05
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Dagny Olofsson-Hoffmann
Dagny Olofsson-Hoffmann ('97)
SWE10.64
  
 SB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN11.90
  
 PB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.34
  
 SB
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)DEN11.11
  
 PB
Sara VardarSara Vardar DEN10.78
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN10.50
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN9.98
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN10.71
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.37
  
 
Nina-Tao HahnemannNina-Tao Hahnemann ('02)DEN8.06
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN7.74
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)DEN7.41
  
 
Laura KarstenskovLaura Karstenskov ('02)DEN7.20
  
 
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE6.96
  
 PB
3
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.13
  
 PB
4
Sebastian Huynh
Sebastian Huynh ('97)
SWE7.20
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
2
Sebastian Gyllensten
Sebastian Gyllensten ('96)
SWE7.30
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Emil Berggren
Emil Berggren ('96)
SWE12.01
  
 PB
P19 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
4
Linn Henriksson
Linn Henriksson ('96)
SWE8.12
  
 PB
Indledende 3
2
Frida Grindheim
Frida Grindheim ('96)
SWE7.96
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Bengtsson
Alexander Bengtsson ('98)
SWE7.11
  
 PB
4
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE7.25
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
2
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE7.17
  
 PB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Mikael Vallin
Mikael Vallin ('98)
SWE11.20
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4Johanna BirgerssonJohanna Birgersson ('98)SWE8.06
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE5:17.88
  
 
3
Linnea Isaksson
Linnea Isaksson ('98)
SWE5:22.17
  
 SB
6
Stina Nyström
Stina Nyström ('99)
SWE5:29.22
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ebba Carlsson
Ebba Carlsson ('99)
SWE1.50
  
 SB
5
Saga Sjöberg
Saga Sjöberg ('99)
SWE1.63
  
 PB
9
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE1.55
  
 PB
P16 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Johanna Andersson
Johanna Andersson ('99)
SWE8.28
  
 
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Amanda Nilsson
Amanda Nilsson ('99)
SWE12.45
  
 PB
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
SWE11.16
  
 
P15 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
2
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.98
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE10.65
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon