Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 6.2.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.06
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.06
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.07
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.10
  
 SB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.40
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.73
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN7.84
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
3
Adrian Appelgren
Adrian Appelgren ('97)
SWE7.13
  
 SB
4
Axel Dillner
Axel Dillner ('97)
SWE7.37
  
 PB
6
Pontus Quick
Pontus Quick ('97)
SWE7.48
  
 PB
Indledende 2
5Martin AnderssonMartin Andersson ('95)SWE7.28
  
 SB
Indledende 4
4
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE7.11
  
 PB
6
Linus Andersson
Linus Andersson ('98)
SWE7.29
  
 PB
7
Nils Eickhoff
Nils Eickhoff ('97)
SWE7.34
  
 PB
Indledende 5
4
Gabriel Tiveskog
Gabriel Tiveskog ('95)
SWE7.36
  
 PB
Indledende 6
4
Rodi Kay
Rodi Kay ('98)
SWE7.24
  
 SB
6
Richard Heikkilä
Richard Heikkilä ('98)
SWE7.39
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE24.08
  
 PB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.32
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.44
  
 SB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN22.76
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN22.96
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN23.03
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN23.26
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.46
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN24.33
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Führ
Andreas Führ ('98)
SWE52.21
  
 PB
2
Filip Wadman
Filip Wadman ('97)
SWE52.41
  
 PB
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE52.25
  
 PB
2
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE52.43
  
 PB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN50.54
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN51.51
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN51.77
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN54.59
  
 PB
Finale B
1
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE49.19
  
 
1
Malkolm Lundkvist
Malkolm Lundkvist 
SWE55.88
  
 PB
2
Svante Wester
Svante Wester ('99)
SWE52.87
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Robert Alexandersson
Robert Alexandersson ('90)
SWE9:12.74
  
 PB
3
Nuray Yassin
Nuray Yassin ('81)
ERI9:16.18
  
 PB
M Stangspring extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Jacob Olvik
Jacob Olvik ('98)
SWE3.50
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emil FrændeEmil Frænde DEN6.07
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Bolin
Daniel Bolin ('97)
SWE13.08
  
 SB
Péter UngváriPéter Ungvári ('85)HUN13.79
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ola Roos
Ola Roos ('71)
SWE12.26
  
 PB
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Lennie Helander
Lennie Helander ('75)
SWE14.95
  
 SB
4
Mattias Grundström
Mattias Grundström ('93)
SWE14.64
  
 SB
5
Robert Fabian
Robert Fabian ('72)
SWE12.29
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Linnea Wijk
Linnea Wijk 
SWE8.12
  
 PB
6
Linnéa Mossberg
Linnéa Mossberg ('99)
SWE8.22
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.91
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.93
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.17
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN8.27
  
 SB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN8.30
  
 SB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN8.34
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN8.50
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN8.53
  
 
Indledende heats
Indledende 1
4
Sophia Hofer
Sophia Hofer ('98)
SWE8.07
  
 SB
Indledende 3
6
Malin Roth
Malin Roth ('95)
SWE8.10
  
 SB
Indledende 4
6
Lisa Åhlström
Lisa Åhlström ('98)
SWE8.27
  
 PB
Indledende 5
4
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE7.97
  
 PB
5
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE8.00
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE25.43
  
 PB
2
Ida Bengtsson
Ida Bengtsson ('98)
SWE27.01
  
 PB
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE25.81
  
 PB
4
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE26.86
  
 SB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN25.30
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.84
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.91
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN26.45
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN26.80
  
 PB
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN28.20
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN28.60
  
 PB
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN29.01
  
 PB
Sofie Honoré FleronSofie Honoré Fleron ('02)DEN30.81
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN30.88
  
 PB
Finale B
1
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE26.75
  
 PB
Finale C
1
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('01)
SWE27.57
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Kanerva
Julia Kanerva ('98)
SWE1:04.05
  
 PB
2
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE1:04.02
  
 SB
3
Julia Törnblad
Julia Törnblad ('97)
SWE1:04.08
  
 SB
1
Klara Magnusson
Klara Magnusson 
SWE58.51
  
 PB
1
Sara Gunnarsson
Sara Gunnarsson ('99)
SWE1:00.91
  
 PB
2
Mathilda Gustafsson
Mathilda Gustafsson 
SWE59.28
  
 PB
4
Vilma Snygg
Vilma Snygg ('99)
SWE1:02.66
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN59.41
  
 
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN59.58
  
 SB
Finale B
1
Isabell Hulthén
Isabell Hulthén ('99)
SWE1:02.48
  
 PB
2
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE1:01.87
  
 PB
2
Linnea Åberg
Linnea Åberg ('99)
SWE1:03.23
  
 PB
3
Åsa Söderlund
Åsa Söderlund ('93)
SWE58.74
  
 SB
3
Sara Dahlén
Sara Dahlén 
SWE1:02.55
  
 PB
3
Miranda Widdgård
Miranda Widdgård ('99)
SWE1:03.32
  
 PB
K 800 m    
Inde
Inde
3
Saga Kullenbäck Balafoutis
Saga Kullenbäck Balafoutis ('91)
SWE2:25.43
  
 PB
6
Heidi Huitula
Heidi Huitula ('95)
FIN2:31.77
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Alva Engdahl
Alva Engdahl ('98)
SWE10:43.34
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
9
Matilda Blomstrand
Matilda Blomstrand ('98)
SWE3.25
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Kamila Pietruszka
Kamila Pietruszka ('94)
SWE5.67
  
 PB
Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN5.46
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victoria Jacobsson
Victoria Jacobsson ('97)
SWE10.96
  
 PB
3
Hanna Gille
Hanna Gille ('96)
SWE11.77
  
 SB
7
Desirée Lindén
Desirée Lindén ('76)
SWE11.44
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.73
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN11.04
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST12.20
  
 
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Linn Bergstrand
Linn Bergstrand ('96)
SWE14.27
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE7.22
  
 PB
3
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE7.26
  
 =PB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Simon Jonsson
Simon Jonsson 
SWE10.74
  
 
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE8.16
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Embla Ingelman-Sundberg
Embla Ingelman-Sundberg 
SWE9.93
  
 SB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE1.85
  
 
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE11.40
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jenny Jonsson
Jenny Jonsson ('02)
SWE9.62
  
 PB
2
Anna Edwardsson
Anna Edwardsson ('01)
SWE10.46
  
 PB
5
Alexandra Gullberg
Alexandra Gullberg ('01)
SWE10.19
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m