Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 3.12.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE7.50
  
 PB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)DEN7.49
  
 PB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)DEN7.53
  
 PB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN7.62
  
 SB
Nicolai FriisNicolai Friis ('98)DEN7.70
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN7.73
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN7.74
  
 SB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)DEN7.79
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN7.97
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN7.98
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN8.00
  
 PB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)DEN8.14
  
 SB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)DEN8.14
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)DEN8.46
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)DEN8.48
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)DEN8.52
  
 PB
Anders K. AndersenAnders K. Andersen ('75)DEN8.65
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)DEN8.81
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN8.97
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)DEN9.00
  
 PB
Asbjørn SeindalAsbjørn Seindal ('04)DEN9.06
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN9.11
  
 PB
Asbjørn SeindalAsbjørn Seindal ('04)DEN9.16
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN9.25
  
 SB
Jacob IsaksenJacob Isaksen ('03)DEN9.33
  
 PB
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)DEN9.38
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN9.47
  
 PB
Christian Busk RasmussenChristian Busk Rasmussen ('04)DEN10.05
  
 PB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE7.08
  
 PB
2
Patrik Björk
Patrik Björk ('83)
SWE7.14
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)DEN24.99
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN26.21
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN27.73
  
 PB
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)DEN29.08
  
 PB
Asbjørn SeindalAsbjørn Seindal ('04)DEN29.60
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)DEN29.62
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN30.38
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN30.99
  
 PB
Jacob IsaksenJacob Isaksen ('03)DEN31.29
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN32.12
  
 PB
Esben DiekhönerEsben Diekhöner ('04)DEN32.74
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN52.47
  
 SB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)DEN55.26
  
 SB
Finale B
1
Nils Jonsson
Nils Jonsson 
SWE55.14
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mike HansenMike Hansen ('04)DEN2:34.17
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN2:46.19
  
 PB
Esben DiekhönerEsben Diekhöner ('04)DEN2:47.05
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:57.08
  
 PB
Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)DEN3:12.08
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN3:15.48
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)DEN3:41.70
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joar Edlund
Joar Edlund ('96)
SWE4:17.97
  
 PB
2
Isac Larsson
Isac Larsson ('97)
SWE4:18.46
  
 PB
3
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI4:22.97
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN4:14.74
  
 SB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)DEN4:33.32
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen DEN1.79
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN1.77
  
 PB
Johannes GlueJohannes Glue DEN1.75
  
 SB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN1.70
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN1.64
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)DEN1.56
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)DEN1.43
  
 PB
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)DEN1.37
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)DEN1.32
  
 PB
Rune Erik RoberRune Erik Rober ('04)DEN1.17
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jens SørensenJens Sørensen ('91)DEN3.20
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)DEN1.90
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN6.01
  
 SB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)DEN5.61
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)DEN5.44
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN5.34
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)DEN5.32
  
 SB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)DEN4.55
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)DEN4.48
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)DEN4.24
  
 PB
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)DEN4.02
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)DEN3.86
  
 PB
Emil Busch BjerregaardEmil Busch Bjerregaard ('01)DEN3.73
  
 PB
Jacob IsaksenJacob Isaksen ('03)DEN3.61
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Johannes GlueJohannes Glue DEN13.07
  
 SB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN10.76
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)DEN10.00
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE11.56
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE8.09
  
 PB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN7.84
  
 SB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN8.46
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN8.48
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN8.50
  
 
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN8.50
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN8.54
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN8.57
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN8.58
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)DEN8.66
  
 SB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN8.69
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN8.70
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN8.70
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN8.74
  
 PB
Mila StojanovicMila Stojanovic ('03)DEN8.95
  
 PB
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)DEN9.03
  
 PB
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)DEN9.03
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN9.06
  
 SB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN9.08
  
 SB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)DEN9.16
  
 PB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)DEN9.21
  
 PB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)DEN9.23
  
 PB
Lærke WindingLærke Winding ('04)DEN9.32
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)DEN9.35
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN9.44
  
 PB
Rosa Lykke JørgensenRosa Lykke Jørgensen ('03)DEN9.79
  
 PB
Olivia SommerOlivia Sommer ('03)DEN9.85
  
 PB
Amalie BrixAmalie Brix ('03)DEN9.94
  
 PB
Lea Jentoft Hansen-DammLea Jentoft Hansen-Damm ('03)DEN10.15
  
 PB
Melanie Mozart JensenMelanie Mozart Jensen ('04)DEN11.67
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE27.45
  
 PB
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN27.78
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN28.69
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN29.43
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN30.01
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN30.48
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN30.88
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN31.68
  
 PB
Lærke WindingLærke Winding ('04)DEN31.77
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)DEN32.63
  
 PB
Rosa Lykke JørgensenRosa Lykke Jørgensen ('03)DEN33.30
  
 PB
Finale B
1
Sonia Fors
Sonia Fors ('02)
SWE27.04
  
 PB
2
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE27.28
  
 PB
3
Wendela Yhlen Graf
Wendela Yhlen Graf ('02)
SWE27.48
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE57.98
  
 PB
2
Amanda Ivehammar
Amanda Ivehammar ('01)
SWE1:00.35
  
 PB
2
Emma Gustafsson
Emma Gustafsson ('95)
SWE1:02.23
  
 PB
3
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE1:02.72
  
 SB
Freja WærnessFreja Wærness DEN58.23
  
 SB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN1:01.17
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN1:01.43
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN1:03.34
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz DEN1:04.05
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard DEN1:05.28
  
 SB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN1:06.05
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN1:06.25
  
 PB
Finale B
3
Lovisa Lindholm
Lovisa Lindholm ('01)
SWE1:03.25
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán ('05)
SWE2:32.17
  
 PB
2
Maud De Coninck
Maud De Coninck ('05)
BEL2:32.93
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN2:35.78
  
 PB
Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)DEN2:53.61
  
 PB
Finale C
1
Nina Hertz Saebbö
Nina Hertz Saebbö ('04)
SWE2:31.00
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN3:13.53
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN3:18.81
  
 SB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN3:27.92
  
 PB
Rosa Lykke JørgensenRosa Lykke Jørgensen ('03)DEN3:54.91
  
 PB
Mila StojanovicMila Stojanovic ('03)DEN4:15.56
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN4:57.38
  
 SB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN5:00.32
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN5:16.78
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)DEN5:20.95
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amalie Bang PetersenAmalie Bang Petersen ('98)DEN10.93
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz DEN1.46
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN1.46
  
 PB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)DEN1.41
  
 SB
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)DEN1.41
  
 PB
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)DEN1.41
  
 SB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)DEN1.41
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN1.35
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)DEN1.34
  
 SB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN1.29
  
 PB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)DEN1.21
  
 SB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)DEN1.21
  
 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)DEN2.00
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN1.90
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN4.34
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)DEN4.33
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN4.24
  
 SB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN4.16
  
 SB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN3.91
  
 PB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)DEN3.87
  
 PB
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)DEN3.68
  
 PB
Mila StojanovicMila Stojanovic ('03)DEN3.63
  
 PB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)DEN3.23
  
 PB
Rosa Lykke JørgensenRosa Lykke Jørgensen ('03)DEN3.05
  
 PB
Olivia SommerOlivia Sommer ('03)DEN2.96
  
 PB
Lea Jentoft Hansen-DammLea Jentoft Hansen-Damm ('03)DEN2.92
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine SkipperJosephine Skipper ('98)DEN10.38
  
 SB
Katrine VadKatrine Vad ('01)DEN9.27
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)DEN9.08
  
 PB
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)DEN8.64
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)DEN8.90
  
 PB
Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)DEN7.67
  
 PB
Lærke WindingLærke Winding ('04)DEN6.82
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN6.77
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emil Wennberg
Emil Wennberg ('99)
SWE10.74
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE9.07
  
 PB
3
Astrid Lees
Astrid Lees ('99)
SWE9.81
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE7.41
  
 PB
3
Philip Ludwigs
Philip Ludwigs 
SWE7.42
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 
SWE7.45
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Merhawi Seifu
Merhawi Seifu 
ETH4:29.29
  
 PB
6
Simon Carrington
Simon Carrington 
SWE4:37.93
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Phon Sutla
Phon Sutla 
FOR5.98
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Selena Becanovic
Selena Becanovic 
SWE10.81
  
 PB
D16 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nils Jensen
Nils Jensen ('01)
SWE3.30
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE6.09
  
 PB
4
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE5.83
  
 PB
6
Jesper Larsson
Jesper Larsson ('01)
SWE5.65
  
 PB
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE16.25
  
 PB
3
Johannes Olsson
Johannes Olsson ('01)
SWE11.83
  
 PB
4
Rasmus Nygren
Rasmus Nygren ('01)
SWE11.55
  
 PB
5
Hampus Helamb
Hampus Helamb ('01)
SWE11.21
  
 PB
6
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.05
  
 PB
P16 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felicia Boqvist
Felicia Boqvist ('01)
SWE58.92
  
 PB
1
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE1:01.24
  
 PB
P16 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emmie Persson-Schöneberger
Emmie Persson-Schöneberger ('01)
SWE1.60
  
 PB
3
Jeanne Lindestam
Jeanne Lindestam ('01)
SWE1.60
  
 SB
5
Agnes Uddgren
Agnes Uddgren ('01)
SWE1.51
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leo Janén
Leo Janén ('02)
SWE13.64
  
 PB
4
Fredrik Grund
Fredrik Grund ('02)
SWE12.11
  
 PB
5
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG11.40
  
 PB
7
Erik Bohman
Erik Bohman ('02)
SWE10.07
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE27.20
  
 PB
1
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE27.51
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE1.68
  
 PB
3
Emilia Lönnqvist
Emilia Lönnqvist ('02)
SWE1.51
  
 PB
4
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE1.51
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felicia Norell
Felicia Norell ('02)
SWE10.76
  
 PB
3
Elin Axelsson
Elin Axelsson ('02)
SWE9.74
  
 PB
D14 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Svante Leijon
Svante Leijon ('03)
SWE2.40
  
 PB
D14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
David Ulstein
David Ulstein ('03)
SWE5.60
  
 PB
5
Isak Helgesson
Isak Helgesson ('03)
SWE5.24
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE11.95
  
 PB
3
Alvin Hedin
Alvin Hedin ('03)
SWE10.84
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Olivia Dittlau
Olivia Dittlau ('03)
SWE1.56
  
 PB
3
Tilda Ganbrant
Tilda Ganbrant ('03)
SWE1.56
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE11.67
  
 PB
2
Tova Gisslén
Tova Gisslén ('03)
SWE11.02
  
 PB
3
Anna Constantinescu
Anna Constantinescu ('03)
SWE10.72
  
 PB
4
Ebba Wulcan
Ebba Wulcan ('03)
SWE9.89
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE1.61
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint