Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 21.11.2015 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN8.43
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN9.17
  
 
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN9.24
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE23.29
  
 PB
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE24.22
  
 PB
2
Simon Hultén
Simon Hultén 
SWE24.20
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN26.98
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN29.13
  
 PB
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN29.89
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Vitus BergenserVitus Bergenser ('03)DEN2:18.56
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:59.43
  
 PB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN3:18.96
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN1.60
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN4.79
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund ('01)
SWE8.18
  
 PB
3
Lovisa Nilsson-Edin
Lovisa Nilsson-Edin ('02)
SWE8.30
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN8.60
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN8.62
  
 
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN9.02
  
 SB
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)DEN9.12
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN9.17
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN9.36
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN28.16
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN28.44
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN28.84
  
 PB
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)DEN28.88
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN29.30
  
 =PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN29.37
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN29.87
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN29.99
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN30.50
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN2:29.90
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
BEL2:58.94
  
 PB
2
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE3:05.03
  
 PB
3
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE3:05.50
  
 PB
5
Malin Jonson
Malin Jonson ('02)
SWE3:09.94
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN3:07.30
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN3:14.34
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN3:14.42
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN3:24.33
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)DEN1.44
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)DEN4.14
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN4.11
  
 PB
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)DEN4.07
  
 SB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN3.91
  
 SB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)DEN3.89
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)DEN3.81
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN3.67
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN3.60
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Emma Andreasson
Emma Andreasson 
SWE1.54
  
 =PB
3
Märta Ekvall
Märta Ekvall 
SWE1.51
  
 PB
4
Saga Norin Johansson
Saga Norin Johansson 
SWE1.51
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE5.04
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE4.81
  
 PB
D14 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE2.60
  
 PB
D14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vilmer Elovsson
Vilmer Elovsson ('02)
SWE5.87
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Måns Roos
Måns Roos ('02)
SWE12.39
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE1.52
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Martina Olsson
Martina Olsson ('02)
SWE9.95
  
 PB
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kalle Eriksson
Kalle Eriksson ('03)
SWE2.50
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon