Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 30.1.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Omar KerrOmar Kerr ('92)JAM7.09
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.09
  
 PB
Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN7.11
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.13
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.15
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.16
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.17
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.18
  
 SB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.20
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.21
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.24
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.25
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.25
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.28
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.30
  
 
Jonas LundJonas Lund ('96)DEN7.32
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.36
  
 PB
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)DEN7.42
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.44
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.49
  
 SB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN7.49
  
 
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN7.50
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.50
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)DEN7.51
  
 
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)DEN7.53
  
 
Silas VerkooijenSilas Verkooijen ('98)DEN7.55
  
 SB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN7.57
  
 SB
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN7.65
  
 PB
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN7.70
  
 PB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.75
  
 SB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN7.78
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN7.84
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.85
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN7.86
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.92
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)DEN7.96
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen DEN7.98
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN8.02
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)DEN8.04
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN8.07
  
 
Oliver HinschOliver Hinsch DEN8.12
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.19
  
 PB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)DEN8.20
  
 SB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN8.26
  
 SB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)DEN8.26
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN8.29
  
 
Leif Erik NielsenLeif Erik Nielsen ('57)DEN8.29
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN8.38
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.40
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN8.43
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN8.51
  
 PB
Jonathan AndersenJonathan Andersen DEN8.62
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.62
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.64
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN8.75
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN8.78
  
 PB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN9.00
  
 SB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN9.08
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)DEN9.43
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
6
Michael Skalenius
Michael Skalenius ('90)
SWE7.38
  
 SB
Indledende 5
3
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.06
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.18
  
 PB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN22.24
  
 PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN22.69
  
 SB
Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN22.71
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.78
  
 PB
Jonas LundJonas Lund ('96)DEN22.83
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN22.86
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN22.90
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN22.94
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN23.08
  
 PB
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN23.08
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.10
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN23.26
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)DEN23.53
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN23.72
  
 PB
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)DEN24.02
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN24.07
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN24.18
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN24.49
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN24.50
  
 PB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)DEN24.94
  
 SB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN25.05
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN25.17
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN25.37
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN25.40
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN25.56
  
 PB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)DEN26.49
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)DEN26.62
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally DEN26.66
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN27.34
  
 PB
George ProtopapsGeorge Protopaps ('77)DEN27.52
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN27.66
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Nylander
Viktor Nylander ('98)
SWE50.65
  
 PB
1
Dennis Forsgren
Dennis Forsgren ('93)
SWE52.93
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.41
  
 SB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN50.64
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN51.60
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN51.78
  
 SB
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)DEN52.13
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier DEN52.71
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN52.99
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN54.84
  
 PB
Simon HarboSimon Harbo ('95)DEN55.14
  
 SB
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA55.16
  
 
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN55.39
  
 PB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)DEN55.46
  
 PB
Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)DEN55.97
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN56.00
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN57.05
  
 SB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen DEN59.13
  
 PB
George ProtopapsGeorge Protopaps ('77)DEN1:03.32
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)DEN1:58.07
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier DEN2:00.42
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN2:00.57
  
 PB
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)USA2:01.35
  
 
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)DEN2:02.21
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN2:03.70
  
 
Jonathan MogensenJonathan Mogensen DEN2:07.93
  
 PB
Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)DEN2:09.75
  
 SB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)DEN2:15.55
  
 SB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN2:22.78
  
 PB
Sebastian NielsenSebastian Nielsen DEN2:25.97
  
 SB
Malte BankMalte Bank ('03)DEN2:42.37
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN3:02.36
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN3:02.92
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN3:07.34
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)DEN3:58.29
  
 PB
Victor ThomsenVictor Thomsen ('99)DEN4:01.94
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:12.79
  
 SB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN4:12.82
  
 PB
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)DEN4:13.42
  
 SB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)DEN4:17.74
  
 SB
Jonathan MogensenJonathan Mogensen DEN4:20.93
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN4:28.69
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)DEN4:29.93
  
 SB
Eduardo LópezEduardo López ('85)DEN4:33.27
  
 SB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN4:35.51
  
 SB
Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)DEN4:47.01
  
 SB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)DEN4:48.63
  
 SB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN4:50.85
  
 PB
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)DEN5:02.48
  
 PB
Finale B
4
Mikael Fågelborg
Mikael Fågelborg ('78)
SWE4:18.86
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.75
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN1.35
  
 =PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)DEN1.35
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN1.30
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)DEN1.30
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.40
  
 SB
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.40
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.10
  
 SB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.80
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)DEN3.10
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN3.00
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN6.64
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.60
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN6.06
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN5.92
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.82
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN5.81
  
 
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN5.67
  
 SB
Gabriel LaustenGabriel Lausten DEN5.50
  
 PB
Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)DEN5.49
  
 SB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN5.28
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN5.15
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)DEN5.03
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN4.56
  
 PB
Magnus Skjøtt JensenMagnus Skjøtt Jensen ('01)DEN4.42
  
 SB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN4.41
  
 SB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN4.30
  
 PB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)DEN4.21
  
 
Jonathan AndersenJonathan Andersen DEN3.47
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN3.33
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emil DamgaardEmil Damgaard ('99)DEN12.07
  
 PB
Jens RaabymagleJens Raabymagle ('99)DEN11.92
  
 PB
Janus PetersenJanus Petersen ('02)DEN9.22
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN12.60
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Maja Kronkvist
Maja Kronkvist ('02)
SWE8.17
  
 PB
4
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE8.29
  
 PB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN7.88
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.90
  
 PB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN7.93
  
 PB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN7.94
  
 
Ann-Sophie GouyenAnn-Sophie Gouyen ('94)DEN8.04
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.09
  
 
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN8.09
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN8.10
  
 PB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN8.13
  
 
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)DEN8.25
  
 
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen DEN8.26
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN8.26
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN8.29
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN8.32
  
 SB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)DEN8.33
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN8.33
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN8.36
  
 PB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN8.36
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN8.38
  
 SB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN8.39
  
 
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN8.39
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN8.40
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.41
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen DEN8.43
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN8.43
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN8.44
  
 
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN8.47
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN8.48
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN8.48
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN8.49
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.50
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther DEN8.50
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.51
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.54
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.54
  
 
Lili KökényLili Kökény ('01)DEN8.55
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN8.58
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN8.59
  
 
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN8.61
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.61
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.63
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN8.64
  
 SB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN8.65
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN8.66
  
 
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN8.66
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.67
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.70
  
 
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN8.72
  
 PB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN8.72
  
 SB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN8.72
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.72
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.76
  
 
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN8.83
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.85
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN8.86
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN8.89
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN8.95
  
 PB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN9.01
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN9.03
  
 
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN9.06
  
 SB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN9.07
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)DEN9.10
  
 
Astrid VølundAstrid Vølund ('01)DEN9.12
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN9.12
  
 PB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN9.36
  
 
Pernille HannibalPernille Hannibal ('01)DEN9.37
  
 PB
Sofie KrongaardSofie Krongaard ('01)DEN9.40
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN9.42
  
 PB
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)DEN9.71
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN9.82
  
 PB
Lara Raunkjær StubdrupLara Raunkjær Stubdrup ('02)DEN10.01
  
 PB
Anke HagenAnke Hagen ('66)DEN10.35
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
8
Gabrielle Wehlander
Gabrielle Wehlander ('96)
SWE8.19
  
 SB
Indledende 2
4
Frida Grindheim
Frida Grindheim ('96)
SWE8.19
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE25.38
  
 PB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN25.21
  
 SB
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN25.35
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN25.63
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.67
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN26.34
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN26.37
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN26.38
  
 PB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)DEN26.65
  
 SB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN26.66
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN26.67
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN26.92
  
 SB
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)DEN27.19
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN27.40
  
 SB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen DEN27.42
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN27.61
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN27.62
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN27.63
  
 PB
Sofie Binou NielsenSofie Binou Nielsen ('97)DEN27.69
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN28.07
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN28.10
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN28.19
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN28.30
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN28.31
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN28.56
  
 PB
Lili KökényLili Kökény ('01)DEN28.56
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN28.60
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)DEN28.66
  
 PB
Emilie FlorinEmilie Florin ('01)DEN28.70
  
 PB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)DEN28.96
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN28.96
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN29.09
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN29.49
  
 PB
Luka Lund KristiansenLuka Lund Kristiansen ('01)DEN29.62
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN29.63
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN30.24
  
 PB
Astrid VølundAstrid Vølund ('01)DEN30.64
  
 PB
Helena MatzHelena Matz ('02)DEN30.69
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN31.06
  
 PB
Line Wienberg LaursenLine Wienberg Laursen ('96)DEN31.10
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN31.35
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN32.10
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN46.65
  
 PB
Finale B
2
Julia Olander
Julia Olander ('99)
SWE26.89
  
 SB
Finale C
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE27.20
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN58.75
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN59.06
  
 PB
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN1:00.11
  
 PB
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)DEN1:00.52
  
 SB
Anna Wilma HarderAnna Wilma Harder DEN1:02.99
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN1:03.98
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN1:04.27
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN1:04.73
  
 PB
Kjerstin TetzlafKjerstin Tetzlaf ('91)DEN1:07.17
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN1:07.36
  
 SB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)DEN1:08.28
  
 PB
Finale C
1
Louise Duvling Andersson
Louise Duvling Andersson 
SWE58.70
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)DEN2:16.37
  
 SB
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:17.73
  
 SB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN2:22.51
  
 SB
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:27.93
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN2:29.25
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN2:29.97
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN2:36.42
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)DEN2:37.40
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)DEN2:39.48
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN2:40.44
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN3:26.23
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN3:54.87
  
 SB
Caroline Møller-JensenCaroline Møller-Jensen DEN4:13.19
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)DEN4:13.46
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE5:08.46
  
 PB
7
Petra Skiöld
Petra Skiöld ('75)
SWE5:19.28
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer DEN5:08.63
  
 SB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)DEN5:21.97
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.51
  
 PB
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.55
  
 
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.73
  
 
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.88
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN9.09
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN9.39
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN9.63
  
 PB
Helena NicolaisenHelena Nicolaisen ('95)DEN9.73
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.68
  
 SB
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)DEN1.60
  
 PB
Agnes SkovgaardAgnes Skovgaard ('96)DEN1.60
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1.60
  
 =SB
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)DEN1.55
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.52
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)DEN1.50
  
 
Selma StaunSelma Staun DEN1.50
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN1.45
  
 =SB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN1.40
  
 SB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN1.40
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN1.35
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)DEN1.30
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.30
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN1.25
  
 
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)DEN1.20
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.40
  
 =PB
Mira GuldbrandsenMira Guldbrandsen ('98)DEN3.30
  
 SB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.10
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen DEN2.90
  
 =PB
Selma StaunSelma Staun DEN2.80
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN2.50
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN2.50
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.23
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN5.14
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.06
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN4.87
  
 
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)DEN4.87
  
 
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)DEN4.81
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN4.79
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)DEN4.78
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN4.74
  
 
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)DEN4.72
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)DEN4.72
  
 SB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.62
  
 
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN4.61
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)DEN4.49
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)DEN4.49
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN4.48
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)DEN4.39
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.39
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)DEN4.19
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN4.06
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN4.04
  
 
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN4.03
  
 PB
Astrid VølundAstrid Vølund ('01)DEN4.01
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN3.99
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN3.89
  
 
Kaisa Berenth SchunckKaisa Berenth Schunck ('01)DEN3.86
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN3.74
  
 SB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN3.66
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN3.61
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)DEN3.45
  
 SB
Sofie KrongaardSofie Krongaard ('01)DEN3.41
  
 PB
Lara Raunkjær StubdrupLara Raunkjær Stubdrup ('02)DEN3.04
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.68
  
 SB
Agnes SkovgaardAgnes Skovgaard ('96)DEN11.13
  
 PB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN11.08
  
 PB
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)DEN11.07
  
 SB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN11.05
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN11.04
  
 PB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN10.74
  
 PB
Sara VardarSara Vardar DEN10.68
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN11.46
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)DEN11.08
  
 PB
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)DEN6.06
  
 PB
D19 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Sebastian Huynh
Sebastian Huynh ('97)
SWE7.14
  
 PB
6
Anton Andell
Anton Andell ('97)
SWE7.44
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Pontus Quick
Pontus Quick ('97)
SWE11.51
  
 PB
P19 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
3
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE7.86
  
 SB
Indledende 3
3
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE7.99
  
 SB
P19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE26.80
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Anna Larsson
Anna Larsson ('97)
SWE1.50
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Truls Solli Larsson
Truls Solli Larsson ('99)
SWE7.49
  
 
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Filippa Miller
Filippa Miller ('99)
SWE8.27
  
 PB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Lisa Wilhelmsson
Lisa Wilhelmsson 
SWE5:36.11
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga Norin Johansson
Saga Norin Johansson 
SWE1.50
  
 
1
Emilia Lind
Emilia Lind 
SWE1.50
  
 
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sesina Beyed
Sesina Beyed 
SWE9.60
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE10.59
  
 PB
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE8.03
  
 PB
4
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE8.16
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
1
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE8.21
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE1.55
  
 SB
4
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE1.50
  
 PB
5
Sofia Andersson
Sofia Andersson ('01)
SWE1.50
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mea Gedin
Mea Gedin ('01)
SWE10.59
  
 PB
2
Vera Vikdahl
Vera Vikdahl ('01)
SWE10.35
  
 
7
Johanna Sjöström
Johanna Sjöström ('01)
SWE9.67
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint