Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 13.2.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.08
  
 
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.08
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.12
  
 PB
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.12
  
 PB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.16
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.19
  
 =PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.19
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.20
  
 
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN7.20
  
 PB
Oliver BrandtOliver Brandt ('97)DEN7.20
  
 PB
Mathias SkouMathias Skou ('86)DEN7.21
  
 
Oliver BrandtOliver Brandt ('97)DEN7.23
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.28
  
 
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.30
  
 =PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN7.32
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.39
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)DEN7.45
  
 
Daniel HenriksenDaniel Henriksen ('96)DEN7.47
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN7.50
  
 
Alex ClausenAlex Clausen ('92)DEN7.63
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.67
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN7.70
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN7.85
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.91
  
 =PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN8.13
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.15
  
 PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN8.26
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN8.29
  
 PB
Anton FinneAnton Finne ('96)DEN8.61
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN8.65
  
 
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)DEN8.92
  
 PB
Arijus KaziukaitisArijus Kaziukaitis ('02)DEN9.02
  
 
Reuben HamannReuben Hamann ('02)DEN9.29
  
 
Finale B
3
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE7.22
  
 PB
4
Jonatan Åsman
Jonatan Åsman ('98)
SWE7.26
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)DEN22.60
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN22.79
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN23.21
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN23.23
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB23.49
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.89
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)DEN24.24
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN24.27
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN24.42
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN24.98
  
 SB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth DEN25.17
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN25.28
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN25.86
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally DEN26.58
  
 PB
Niels Emil BoorNiels Emil Boor ('02)DEN26.77
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN27.18
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN28.32
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN28.70
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN29.70
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN50.07
  
 PB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN50.53
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)DEN50.58
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN50.68
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN50.99
  
 
Felipe BahamondesFelipe Bahamondes ('99)DEN51.56
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN53.40
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN53.70
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN53.98
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN56.17
  
 SB
Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)DEN1:00.95
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN1:01.25
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:59.31
  
 PB
Anders Essom-StenzAnders Essom-Stenz ('91)DEN2:01.97
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)DEN2:03.06
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN2:46.32
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)DEN3:02.72
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Daniel Karlsson
Daniel Karlsson ('84)
SWE4:12.98
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN4:11.19
  
 SB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)DEN4:15.46
  
 SB
Conrad LindConrad Lind ('01)DEN4:24.35
  
 PB
Mathias SikoraMathias Sikora DEN4:32.26
  
 PB
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)DEN4:44.50
  
 SB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)DEN4:46.33
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)DEN4:47.37
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN1.40
  
 
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN1.31
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)DEN4.20
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)DEN6.67
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN6.17
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.78
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN5.64
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN4.38
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian CorneliusChristian Cornelius DEN12.03
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DEN11.36
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)DEN8.48
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN12.71
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.90
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN7.92
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN7.97
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN8.02
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN8.13
  
 
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN8.15
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.26
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.35
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.37
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.45
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN8.49
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.49
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN8.49
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN8.50
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN8.53
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.71
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.78
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN8.98
  
 
Augusta JakobsenAugusta Jakobsen ('97)DEN8.99
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN9.23
  
 
Vera K. DalsgaardVera K. Dalsgaard ('04)DEN9.64
  
 
Indledende heats
Indledende 1
3
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE7.91
  
 SB
Indledende 2
1
Binai Ahmad
Binai Ahmad ('97)
SWE7.88
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE26.56
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.67
  
 =PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.98
  
 
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN26.68
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.78
  
 PB
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN26.84
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP27.32
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN27.38
  
 SB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN27.43
  
 PB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen DEN27.49
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN27.49
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN27.68
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN28.23
  
 PB
Augusta JakobsenAugusta Jakobsen ('97)DEN28.75
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN28.76
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN28.76
  
 PB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN29.17
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara DEN29.22
  
 PB
Vibha SorenVibha Soren ('01)DEN29.41
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN29.52
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN29.88
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN30.31
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN30.75
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN32.07
  
 PB
Nina LoshakNina Loshak ('03)DEN33.56
  
 PB
Bianca GadBianca Gad ('03)DEN37.09
  
 PB
Finale B
1
Malin Persson
Malin Persson ('01)
SWE27.49
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE59.43
  
 SB
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN1:00.10
  
 PB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)DEN1:00.56
  
 SB
Anna Sommer HaugeAnna Sommer Hauge ('98)DEN1:00.86
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN1:04.64
  
 
Finale B
1
Emilia Jönsson
Emilia Jönsson ('99)
SWE1:01.11
  
 PB
Finale C
2
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE1:01.30
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Lisa-Sofia Tainio Bellander
Lisa-Sofia Tainio Bellander ('04)
SWE2:33.94
  
 PB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN2:19.86
  
 SB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN2:32.18
  
 PB
Klara HansenKlara Hansen ('03)DEN2:37.85
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN3:08.15
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN3:18.54
  
 PB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)DEN3:22.08
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nora Falaki
Nora Falaki ('86)
MAR4:44.63
  
 PB
2
Isabell Norstedt
Isabell Norstedt ('95)
SWE4:45.31
  
 SB
3
Alva Engdahl
Alva Engdahl ('98)
SWE4:53.47
  
 PB
6
My Sänneskog
My Sänneskog ('96)
SWE5:07.09
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN5:02.40
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN5:16.35
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.31
  
 =PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.40
  
 =PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.40
  
 SB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.00
  
 
Amanda KyhnAmanda Kyhn DEN3.00
  
 =PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN2.80
  
 PB
Cecilie MeierCecilie Meier DEN2.70
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN2.60
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN2.50
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN5.01
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN4.91
  
 
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)DEN4.65
  
 
Vibha SorenVibha Soren ('01)DEN4.49
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN4.48
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN4.15
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.09
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN10.81
  
 SB
Simone HjortSimone Hjort ('99)DEN10.47
  
 
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara DEN9.33
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN11.54
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thea JensenThea Jensen ('99)DEN15.41
  
DUR-17 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
SWE7.21
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Henrik Möbius
Henrik Möbius 
SWE4:34.54
  
 PB
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE8.21
  
 PB
2
Sally Börjesson Frantzén
Sally Börjesson Frantzén 
SWE8.24
  
 SB
Indledende 2
2
Beatrice Persson
Beatrice Persson ('99)
SWE8.18
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE5.15
  
 PB
2
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE5.04
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE11.18
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE9.79
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp