Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 28.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.03
  
 SB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.04
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.04
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.06
  
 PB
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.10
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN7.12
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.12
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.14
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.14
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.16
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.18
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)DEN7.19
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.20
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.20
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.21
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.22
  
 =PB
Emil StrømEmil Strøm ('93)DEN7.24
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.24
  
 
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.25
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.27
  
 
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.31
  
 SB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.32
  
 PB
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)DEN7.32
  
 SB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.32
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.33
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.35
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN7.35
  
 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN7.36
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.39
  
 =PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN7.39
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)DEN7.41
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN7.42
  
 
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)DEN7.43
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.43
  
 
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)DEN7.45
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN7.46
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.54
  
 =PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN7.56
  
 SB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.60
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)DEN7.73
  
 
Haris KhanHaris Khan DEN7.75
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.78
  
 SB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN7.80
  
 =PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN7.82
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)DEN7.84
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.84
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.88
  
 SB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN7.88
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN7.89
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)DEN7.95
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN7.99
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN8.00
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.00
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN8.02
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN8.12
  
 
Aske BrunAske Brun ('02)DEN8.13
  
 SB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN8.18
  
 SB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN8.20
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.26
  
 SB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN8.27
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN8.32
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.33
  
 SB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)DEN8.37
  
 SB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN8.56
  
 PB
Leif Erik NielsenLeif Erik Nielsen ('57)DEN8.58
  
 SB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN8.82
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)DEN8.88
  
 SB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)DEN9.11
  
 PB
Finale B
2
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.09
  
 PB
3
Kevin Perera
Kevin Perera ('93)
SWE7.11
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
2
Jakob Mast Larsson
Jakob Mast Larsson ('97)
SWE7.18
  
 SB
Indledende 5
7
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE7.34
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN22.78
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN22.99
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.14
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN23.62
  
 PB
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)DEN24.56
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN25.13
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN25.28
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN25.33
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN25.72
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN25.86
  
 PB
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN26.01
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN26.32
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)DEN26.41
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN27.08
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN27.19
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Anton Sigurdsson
Anton Sigurdsson ('96)
SWE49.36
  
 PB
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN49.23
  
 SB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)DEN50.57
  
 SB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN50.74
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN51.65
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.08
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN52.43
  
 
Andreas ScouAndreas Scou ('97)DEN52.46
  
 PB
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)NOR52.76
  
 PB
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN52.77
  
 PB
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)DEN53.34
  
 SB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN53.66
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN53.84
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)DEN54.06
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN56.00
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)DEN58.63
  
 PB
Nicklas FjeldbyNicklas Fjeldby ('01)DEN1:05.33
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)DEN2:23.42
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)DEN2:24.90
  
 PB
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN2:24.93
  
 PB
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)DEN2:29.12
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)DEN2:39.74
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN2:55.29
  
 PB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN3:10.29
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)DEN3:17.16
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Abdikhalaq Nooh
Abdikhalaq Nooh ('99)
SWE4:02.11
  
 PB
6
Abubakar Abdullahi
Abubakar Abdullahi ('99)
SWE4:04.65
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)DEN4:01.42
  
 PB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)DEN4:10.39
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)DEN4:13.05
  
 SB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell DEN4:17.25
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN4:37.90
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN4:56.03
  
 PB
Rasmus WieseRasmus Wiese ('99)DEN4:57.82
  
 PB
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)DEN5:28.44
  
 PB
Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)DEN5:45.09
  
 PB
Finale C
2
Erik Santiestevez
Erik Santiestevez ('96)
SWE4:16.61
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN1.63
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN1.50
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)DEN4.40
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.30
  
 =PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.10
  
 PB
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)DEN3.70
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)DEN5.55
  
 PB
Karsten NielsenKarsten Nielsen ('65)DEN5.45
  
 SB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)DEN5.00
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)DEN4.99
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN4.90
  
 
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)DEN4.52
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.28
  
 SB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)DEN9.94
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN7.93
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.06
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.07
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.09
  
 PB
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN8.14
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN8.16
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.20
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN8.26
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN8.26
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.27
  
 SB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)DEN8.27
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.28
  
 PB
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)DEN8.30
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN8.30
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.35
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.35
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.35
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.37
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN8.37
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.38
  
 PB
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN8.44
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN8.45
  
 SB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg DEN8.47
  
 SB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.47
  
 SB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.48
  
 PB
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN8.49
  
 SB
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN8.49
  
 PB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.50
  
 
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN8.51
  
 SB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.51
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN8.53
  
 =PB
Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)DEN8.54
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN8.56
  
 =SB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN8.57
  
 PB
Leonora HedeLeonora Hede ('98)DEN8.60
  
 SB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)DEN8.63
  
 SB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN8.64
  
 SB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)DEN8.71
  
 SB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN8.73
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN8.76
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN8.78
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)DEN8.78
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN8.86
  
 
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN8.91
  
 SB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN8.91
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN8.93
  
 =PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN8.95
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN9.02
  
 
Tini OwildTini Owild ('64)DEN9.10
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)DEN9.11
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN9.17
  
 
Gerda KazakeviciuteGerda Kazakeviciute DEN9.18
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara DEN9.26
  
 
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN9.30
  
 
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN9.38
  
 
Cecilie ArtmurCecilie Artmur ('02)DEN9.40
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN9.42
  
 =PB
Rebecca Sckotz BalestraRebecca Sckotz Balestra ('03)DEN9.53
  
 PB
Klara StensballeKlara Stensballe ('01)DEN13.42
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN26.24
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)DEN26.50
  
 SB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN27.58
  
 PB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN27.94
  
 PB
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN28.04
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN28.08
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN28.22
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)DEN28.25
  
 SB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN28.52
  
 PB
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN28.53
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN28.61
  
 PB
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)DEN28.66
  
 PB
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)DEN28.75
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN28.77
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)DEN28.97
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN29.39
  
 PB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)DEN29.69
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)DEN31.20
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN31.49
  
 PB
Rebecca Sckotz BalestraRebecca Sckotz Balestra ('03)DEN32.60
  
 PB
Finale B
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE25.92
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Ebba Jernmark Burrows
Ebba Jernmark Burrows 
SWE1:00.38
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP59.17
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN59.94
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN1:00.11
  
 SB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby DEN1:02.84
  
 PB
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)DEN1:03.26
  
 PB
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)DEN1:04.41
  
 PB
Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen DEN1:04.94
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN1:05.38
  
 SB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN1:09.16
  
 PB
Mathilde RiisMathilde Riis ('99)DEN1:09.66
  
 SB
Finale B
1
Hanna Bergqvist
Hanna Bergqvist ('91)
SWE58.09
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Lisa-Sofia Tainio Bellander
Lisa-Sofia Tainio Bellander ('04)
SWE2:34.31
  
 SB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN2:30.40
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN2:36.14
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN2:44.57
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)DEN2:56.39
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN3:06.97
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)DEN3:12.36
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)DEN3:17.67
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)DEN3:20.44
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)DEN3:22.99
  
 PB
Marie Maegaard BechMarie Maegaard Bech ('02)DEN3:44.74
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maria Sandström
Maria Sandström ('90)
SWE4:49.56
  
 SB
5
Freya Orban
Freya Orban ('97)
SWE5:06.26
  
 PB
Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)DEN4:49.65
  
 PB
Maria B. BrorsenMaria B. Brorsen ('03)DEN5:18.00
  
 PB
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)DEN5:18.58
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
ESP1.68
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN1.68
  
 SB
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.68
  
 =SB
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN1.50
  
 SB
Emilie PerssonEmilie Persson ('99)DEN1.50
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)DEN1.50
  
 =PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN1.45
  
 SB
Josefine Bach Jensen BangJosefine Bach Jensen Bang DEN1.40
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN1.38
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.60
  
 PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.50
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.20
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN5.15
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN4.90
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN4.89
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN4.76
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN4.65
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)DEN4.37
  
 
Angela MukiAngela Muki ('03)DEN4.30
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)DEN4.19
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)DEN4.12
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN4.11
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)DEN4.04
  
 
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)DEN3.90
  
 
Rebecca Sckotz BalestraRebecca Sckotz Balestra ('03)DEN3.88
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)DEN3.81
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN3.43
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Emma Erlandsson
Emma Erlandsson ('99)
SWE11.45
  
 PB
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)DEN11.99
  
 PB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)NOR11.87
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN11.53
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.42
  
 PB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)DEN11.35
  
 SB
Mille Albinus HjermitslevMille Albinus Hjermitslev ('02)DEN9.39
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN9.05
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN8.83
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN8.22
  
 PB
P19 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
SWE7.76
  
 =PB
D17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
5
Axel Sjöberg
Axel Sjöberg 
SWE7.49
  
 PB
Indledende 2
4
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.45
  
 SB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE13.00
  
 PB
4
Isak Kristensen
Isak Kristensen 
SWE11.43
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Emmy Smedberg
Emmy Smedberg 
SWE8.12
  
 SB
Indledende heats
Indledende 2
2
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.14
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE1.63
  
 =PB
9
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE1.50
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Sara Grahn
Sara Grahn 
SWE11.34
  
 PB
P16 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.90
  
 PB
P16 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE11.32
  
 PB
5
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE10.29
  
 
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Johan Wahlgren
Johan Wahlgren ('02)
SWE10.69
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.50
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Laura Iversen
Laura Iversen ('02)
SWE10.19
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne