Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 2.12.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)DEN7.54
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)DEN7.56
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN7.61
  
 SB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN7.62
  
 SB
Mark DrongesenMark Drongesen DEN7.76
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN7.91
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN7.96
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN8.10
  
 PB
Theodor BjørnholdtTheodor Bjørnholdt ('02)DEN8.28
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN8.34
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN8.36
  
 SB
Bartosz CypryanskiBartosz Cypryanski ('04)DEN8.48
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)DEN8.49
  
 SB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)DEN8.61
  
 SB
Nicolai Kærby AndersenNicolai Kærby Andersen ('04)DEN8.67
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)DEN8.72
  
 PB
Asbjørn SeindalAsbjørn Seindal ('04)DEN8.80
  
 PB
Storm Berg CronquistStorm Berg Cronquist ('04)DEN9.19
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)DEN9.30
  
 SB
Gustav Frydenlund ThomsenGustav Frydenlund Thomsen ('05)DEN9.40
  
 PB
Linus CochranLinus Cochran ('05)DEN9.73
  
 PB
Christian Busk RasmussenChristian Busk Rasmussen ('04)DEN10.39
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Daniel Andersson
Daniel Andersson ('91)
SWE7.37
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Simon Strand
Simon Strand 
SWE53.79
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE4:33.30
  
 PB
2
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE4:12.03
  
 PB
2
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE4:33.31
  
 PB
3
Michael Rosenqvist
Michael Rosenqvist ('02)
SWE4:33.63
  
 PB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN4:16.42
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN4:34.80
  
 PB
Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)DEN4:49.04
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)DEN2.60
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Johansson
Viktor Johansson ('97)
SWE6.20
  
 PB
2
Oscar Söderbergh
Oscar Söderbergh ('96)
SWE6.11
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)DEN6.15
  
 PB
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)DEN6.02
  
 SB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN5.75
  
 PB
Mark DrongesenMark Drongesen DEN5.24
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN5.20
  
 PB
Kristian Roed VestergaardKristian Roed Vestergaard ('03)DEN5.09
  
 SB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)DEN4.61
  
 SB
Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)DEN4.25
  
 PB
Asbjørn SeindalAsbjørn Seindal ('04)DEN4.23
  
 PB
Bartosz CypryanskiBartosz Cypryanski ('04)DEN4.17
  
 PB
Nicolai Kærby AndersenNicolai Kærby Andersen ('04)DEN4.08
  
 PB
Rune Erik RoberRune Erik Rober ('04)DEN3.50
  
 PB
Christian Busk RasmussenChristian Busk Rasmussen ('04)DEN3.17
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE11.58
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Elin Stenhammar
Elin Stenhammar ('03)
SWE26.98
  
 PB
3
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE27.03
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)DEN27.45
  
 PB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)DEN28.22
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN29.77
  
 SB
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)DEN29.96
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN30.17
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN30.41
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN31.09
  
 SB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)DEN32.04
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN33.24
  
 SB
Finale B
1
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE26.69
  
 PB
2
Elin Pettersson
Elin Pettersson ('03)
SWE27.13
  
 PB
3
Minna Geerts
Minna Geerts ('03)
SWE27.32
  
 PB
Finale C
1
Thea Hammarström
Thea Hammarström ('03)
SWE27.25
  
 PB
2
Felicia Åberg
Felicia Åberg ('03)
SWE27.40
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE56.18
  
 PB
3
Tindra Palmér
Tindra Palmér ('02)
SWE1:04.48
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN59.69
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN59.95
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN1:00.81
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN1:01.38
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN1:01.50
  
 PB
Finale B
1
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE1:00.55
  
 PB
1
Johanna Sjögren
Johanna Sjögren ('02)
SWE1:05.33
  
 PB
Finale C
2
Paulina Wikemar
Paulina Wikemar ('02)
SWE1:05.60
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('05)
SWE2:31.88
  
 PB
4
Agnes Thundal
Agnes Thundal ('05)
SWE2:33.30
  
 PB
5
Elna Wester
Elna Wester ('05)
SWE2:34.32
  
 PB
Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)DEN2:48.70
  
 PB
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)DEN2:52.30
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE4:46.98
  
 PB
1
Elin Dejke
Elin Dejke ('02)
SWE5:40.20
  
 PB
4
Ebba Wahlberg
Ebba Wahlberg ('02)
SWE5:07.61
  
 PB
8
Karin Schön
Karin Schön ('62)
SWE5:17.46
  
 SB
9
Lina Karlsson
Lina Karlsson ('02)
SWE5:26.71
  
 PB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)DEN4:47.63
  
 PB
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)DEN4:47.82
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Tove Larsson
Tove Larsson ('02)
SWE9.18
  
 PB
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE9.64
  
 PB
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE9.76
  
 PB
Nova Ohlin
Nova Ohlin ('04)
SWE9.82
  
 PB
Karin Tebelius
Karin Tebelius ('03)
SWE9.94
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)DEN1.54
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)DEN1.46
  
 
Sarah Lundgaard MadsenSarah Lundgaard Madsen ('02)DEN1.41
  
 =PB
Trine HjorthTrine Hjorth ('04)DEN1.40
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)DEN1.40
  
 
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)DEN1.36
  
 PB
Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)DEN1.33
  
 PB
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)DEN1.27
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)DEN9.44
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN9.41
  
 PB
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)DEN9.32
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN8.98
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)DEN8.78
  
 PB
Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)DEN8.65
  
 PB
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Brorsson
Ludvig Brorsson 
SWE7.29
  
 PB
2
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE7.30
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE9.15
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE7.45
  
 PB
2
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE7.50
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE6.28
  
 PB
4
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE6.16
  
 PB
5
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE5.98
  
 SB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE17.47
  
 PB
3
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE11.20
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE1.67
  
 PB
4
Elina Bergman
Elina Bergman ('01)
SWE1.60
  
 PB
5
Nellie Malmros
Nellie Malmros ('01)
SWE1.56
  
 SB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnéa Lindh
Linnéa Lindh ('01)
SWE10.12
  
 PB
2
Ida Björndal
Ida Björndal ('01)
SWE9.81
  
 PB
D16 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE7.30
  
 PB
2
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE7.33
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Richie Leong
Richie Leong ('02)
SWE5.73
  
 PB
4
Jimmy Hellström
Jimmy Hellström ('03)
SWE5.57
  
 PB
5
Felix Ljung
Felix Ljung ('02)
SWE5.68
  
 PB
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Leo Janén
Leo Janén ('02)
SWE13.92
  
 PB
2
Fredrik Grund
Fredrik Grund ('02)
SWE12.26
  
 PB
3
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE12.24
  
 PB
4
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE12.17
  
 PB
P16 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('02)
SWE10.52
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Victor Hering
Victor Hering ('03)
SWE5.81
  
 PB
6
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE5.26
  
 SB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE13.44
  
 PB
5
Patrik Bergstrand
Patrik Bergstrand ('03)
SWE10.84
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Tindra Redenfors
Tindra Redenfors ('03)
SWE1.55
  
 PB
5
Kerstin Siwertsson
Kerstin Siwertsson ('03)
SWE1.51
  
 PB
D14 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
William Asker
William Asker ('04)
SWE3.20
  
 PB
2
Sebastian Braunias
Sebastian Braunias ('04)
SWE2.60
  
 PB
D14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oscar Niklasson
Oscar Niklasson ('04)
SWE5.82
  
 PB
5
Alexander Ludwigs
Alexander Ludwigs ('04)
SWE5.25
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oscar Niklasson
Oscar Niklasson ('04)
SWE12.94
  
 PB
2
Oliver Sonnerup
Oliver Sonnerup ('04)
SWE11.45
  
 PB
4
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE10.15
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE1.50
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Sofia Wallin
Sofia Wallin ('04)
SWE10.78
  
 PB
4
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE10.34
  
 PB
5
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE10.25
  
 PB
6
Jonna Lundgren
Jonna Lundgren ('04)
SWE10.03
  
 PB
7
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('04)
SWE9.90
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emma Sandin
Emma Sandin ('05)
SWE1.60
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle