Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 11.2.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Benjamin Olsson
Benjamin Olsson ('91)
SWE7.05
  
 SB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.04
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.06
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN7.12
  
 SB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.13
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.16
  
 
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN7.17
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB7.18
  
 
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.19
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.20
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.20
  
 PB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.22
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN7.22
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN7.26
  
 PB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.27
  
 SB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.27
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.30
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)DEN7.32
  
 =PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN7.32
  
 
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)DEN7.32
  
 PB
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)DEN7.33
  
 
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN7.34
  
 PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)DEN7.37
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.39
  
 PB
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)DEN7.39
  
 SB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN7.40
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)DEN7.42
  
 PB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.49
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.56
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.57
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN7.59
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN7.63
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.64
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN7.65
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN7.74
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)DEN7.76
  
 SB
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.79
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN7.82
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN7.89
  
 PB
Kasper JespersenKasper Jespersen ('97)DEN7.92
  
 SB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.98
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN8.00
  
 PB
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)DEN8.00
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.05
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.13
  
 SB
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)DEN8.18
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN8.20
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN8.21
  
 
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN8.23
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN8.37
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN8.42
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN8.56
  
 
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN8.93
  
 SB
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN8.98
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)DEN9.19
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)DEN25.35
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN25.68
  
 PB
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)DEN25.73
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN25.77
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN26.65
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)DEN30.77
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN50.73
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN51.95
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN52.08
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN52.52
  
 PB
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)NOR52.58
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)DEN54.51
  
 
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN54.97
  
 SB
Christian EschenChristian Eschen ('92)DEN56.40
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally DEN57.80
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN2:26.05
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Bram VerhagenBram Verhagen ('93)DEN4:17.25
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN4:29.60
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN5:01.67
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Jonathan Ruffieux
Jonathan Ruffieux ('91)
SWE4.20
  
 PB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen DEN3.80
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads LundMads Lund DEN6.59
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)DEN5.85
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN5.83
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN5.73
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN5.17
  
 
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN5.17
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)DEN5.10
  
 
Siam AarøeSiam Aarøe ('02)DEN5.00
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Marie Sönnerfors
Marie Sönnerfors ('93)
SWE7.97
  
 SB
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.08
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen DEN8.14
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.14
  
 =PB
Astrid LykkeAstrid Lykke DEN8.19
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.25
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.27
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther DEN8.27
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.30
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.34
  
 =SB
Naja VintherNaja Vinther DEN8.34
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.35
  
 =SB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN8.35
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.36
  
 
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.37
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN8.38
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN8.40
  
 SB
Lili KökényLili Kökény ('01)DEN8.43
  
 PB
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.48
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.49
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN8.49
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.50
  
 PB
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN8.51
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.52
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.53
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN8.56
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN8.56
  
 PB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN8.58
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN8.59
  
 
Sara PorstSara Porst ('04)DEN8.64
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.65
  
 PB
Sara PorstSara Porst ('04)DEN8.66
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen DEN8.69
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN8.69
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN8.70
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.74
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN8.84
  
 
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)DEN8.92
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN9.00
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN9.04
  
 SB
Annika VintherAnnika Vinther ('04)DEN9.14
  
 =PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN9.15
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara DEN9.16
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN9.19
  
 
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN9.32
  
 
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN9.45
  
 
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)DEN9.46
  
 SB
Anemone Brandt CamphausenAnemone Brandt Camphausen ('05)DEN9.46
  
 PB
Mona JordanMona Jordan ('03)DEN9.87
  
 
Indledende heats
Indledende 1
2
Josefine Olsson
Josefine Olsson ('98)
SWE8.07
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN26.75
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DEN27.77
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN28.69
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN28.70
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN28.73
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN29.82
  
 PB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)DEN30.20
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN30.56
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Nossmy
Elin Nossmy ('96)
SWE1:04.14
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP59.08
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN59.51
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN1:00.16
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN1:00.38
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN1:00.58
  
 PB
Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN1:04.64
  
 PB
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)DEN1:06.37
  
 
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN1:09.75
  
 
Finale B
3
Emilia Aspegrén
Emilia Aspegrén 
SWE1:01.79
  
 PB
4
Tuva Nilsson
Tuva Nilsson ('02)
SWE1:04.24
  
 PB
Finale C
3
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE1:03.70
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN2:30.42
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN2:38.24
  
 PB
Anemone Brandt CamphausenAnemone Brandt Camphausen ('05)DEN2:45.07
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN5:08.57
  
 PB
Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)DEN5:39.59
  
 PB
Natascha ClausenNatascha Clausen ('99)DEN5:48.39
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN3.20
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN2.80
  
 =PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN2.20
  
 =PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN5.19
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.16
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.14
  
 =PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN4.85
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)DEN4.80
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.63
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN4.34
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN4.31
  
 PB
Lili KökényLili Kökény ('01)DEN4.30
  
 
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)DEN4.21
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)DEN4.20
  
 SB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.11
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE12.14
  
 PB
3
Saga Sjöberg
Saga Sjöberg ('99)
SWE11.53
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.31
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN8.42
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN7.65
  
 PB
Mona JordanMona Jordan ('03)DEN7.32
  
 PB
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)DEN6.34
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)DEN8.79
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN7.35
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Henrik Möbius
Henrik Möbius 
SWE4:33.64
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Linnéa Andersson
Linnéa Andersson ('01)
SWE8.26
  
 SB
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amani Ismael
Amani Ismael 
SWE5:07.89
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Thelma Carlson
Thelma Carlson ('01)
SWE4.94
  
 PB
8
Sophia Angelin
Sophia Angelin ('01)
SWE4.81
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Berglin
Frida Berglin ('05)
SWE2:30.22
  
 PB
1
Alma Svennerud
Alma Svennerud ('04)
SWE2:34.43
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m