Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 27.1.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN8.03
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN8.14
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN8.31
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)DEN8.32
  
 
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN8.52
  
 PB
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)DEN8.59
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)DEN8.69
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN8.71
  
 PB
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN8.74
  
 =PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)DEN8.75
  
 =SB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)DEN8.79
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)DEN8.84
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)DEN8.96
  
 SB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)DEN9.02
  
 
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN9.07
  
 PB
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN9.18
  
 SB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)DEN9.22
  
 PB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)DEN9.25
  
 PB
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)DEN9.30
  
 
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)DEN9.32
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE23.33
  
 SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN22.30
  
 PB
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN22.36
  
 SB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.53
  
 PB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN22.58
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde DEN22.66
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN22.71
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)DEN22.96
  
 SB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN23.00
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.06
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN23.28
  
 
Peter KjølbyePeter Kjølbye ('01)DEN23.42
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN23.49
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN23.70
  
 SB
Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)DEN23.72
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN23.76
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN23.88
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN23.98
  
 PB
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)DEN24.25
  
 PB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)DEN24.32
  
 SB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN24.78
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN24.82
  
 PB
Sebastian S.P. GaarnSebastian S.P. Gaarn ('92)DEN24.92
  
 PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN25.00
  
 SB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)DEN25.89
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)DEN26.10
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN26.17
  
 PB
Finale B
2
Erik Ljungberg Bergelin
Erik Ljungberg Bergelin ('02)
SWE23.72
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN2:03.13
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN2:04.11
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)DEN2:04.37
  
 PB
Frederik GottliebFrederik Gottlieb DEN2:05.64
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)DEN2:05.91
  
 PB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth DEN2:06.10
  
 SB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)DEN2:07.74
  
 PB
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)DEN2:10.42
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN2:11.50
  
 PB
Finale B
5
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE2:07.15
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.15
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN8.70
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN8.82
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.14
  
 
Indledende 2
4
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE8.19
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN1.70
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN1.65
  
 SB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)DEN1.60
  
 
Tobias S. DichmannTobias S. Dichmann ('03)DEN1.55
  
 
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)DEN1.50
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)DEN1.35
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN1.30
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)DEN1.20
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.30
  
 =PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN3.80
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN3.70
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN3.50
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)DEN3.20
  
 =PB
Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN3.00
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.23
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.50
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN6.45
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.36
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN6.26
  
 
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.23
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.15
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN5.74
  
 PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)DEN5.58
  
 
Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)DEN5.02
  
 PB
Albert Vagn JensenAlbert Vagn Jensen ('03)DEN4.99
  
 PB
Halfdan SiemHalfdan Siem ('04)DEN4.76
  
 PB
Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)DEN4.72
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)DEN7.45
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN15.90
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN14.53
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN12.59
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)DEN9.40
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN25.40
  
 SB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN25.59
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN25.74
  
 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)DEN26.04
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN26.20
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)DEN26.23
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN26.30
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN26.46
  
 SB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN26.51
  
 PB
Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN26.68
  
 PB
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN26.72
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN26.91
  
 SB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN26.98
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN27.07
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN27.22
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)DEN27.30
  
 PB
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN27.32
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN27.38
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN27.39
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN27.44
  
 SB
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN27.64
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN27.65
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN27.73
  
 PB
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN27.79
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN27.80
  
 SB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)DEN27.86
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN28.14
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)DEN28.18
  
 SB
Angela TimmAngela Timm ('03)DEN28.25
  
 SB
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN28.31
  
 SB
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)DEN28.64
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN28.67
  
 PB
Silke DittlauSilke Dittlau ('03)DEN29.05
  
 PB
Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)DEN29.25
  
 PB
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)DEN29.35
  
 PB
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)DEN29.61
  
 PB
Finale C
2
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE26.23
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)DEN2:13.44
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN2:14.17
  
 
Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:17.83
  
 PB
Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN2:26.53
  
 SB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)DEN2:30.36
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.02
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN9.22
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN9.30
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN9.39
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN9.44
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN9.54
  
 SB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN9.71
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN9.94
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN9.97
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)DEN1.50
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN1.50
  
 =PB
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)DEN1.45
  
 PB
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)DEN1.20
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN3.00
  
 =PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)DEN2.80
  
 =PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE5.30
  
 SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN5.74
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)GER5.73
  
 SB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN5.56
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN5.50
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.33
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN5.25
  
 
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)DEN5.17
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN5.03
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN5.01
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN4.97
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)DEN4.93
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)DEN4.87
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.82
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.74
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)DEN4.69
  
 
Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN4.66
  
 SB
Sara OlssonSara Olsson ('02)DEN4.64
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)DEN4.59
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN4.41
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN4.23
  
 
Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)DEN4.09
  
 SB
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)DEN3.76
  
 
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)DEN3.75
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN12.06
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN10.19
  
 PB
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)DEN8.23
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Emma Andreasson
Emma Andreasson 
SWE9.01
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE8.76
  
 PB
5
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE9.05
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE1.90
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE9.08
  
 PB
Indledende 2
6
Moa Kilén
Moa Kilén ('01)
SWE10.31
  
 PB
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE5.46
  
 SB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE13.87
  
 PB
7
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.72
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Oliver Glans
Oliver Glans ('03)
SWE9.54
  
 PB
P17 200 m    
Inde
Inde
Finale D
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE26.59
  
 SB
1
Siri Elofsson
Siri Elofsson ('03)
SWE27.35
  
 PB
2
Titti Ewertzh
Titti Ewertzh ('03)
SWE27.44
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE8.95
  
 SB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE4.88
  
 PB
P16 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
SWE8.99
  
 PB
P16 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Ella Axén
Ella Axén ('03)
SWE4.84
  
 PB
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE10.12
  
 =PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Lisa Engdahl
Lisa Engdahl ('06)
SWE9.50
  
 PB
Indledende 2
3
Maja Westhoff
Maja Westhoff ('04)
SWE9.78
  
 PB
Indledende 3
1
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.23
  
 PB
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Smilla Bengtsson
Smilla Bengtsson ('04)
SWE2.30
  
 =PB
4
Emma Kirsten
Emma Kirsten ('05)
SWE2.80
  
 PB
6
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE2.70
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE11.15
  
 PB
3
Vendela Mörstam
Vendela Mörstam ('04)
SWE10.02
  
 PB
D14 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE10.56
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thea Johansson
Thea Johansson ('05)
SWE10.37
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson ('06)
SWE1.50
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne