Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 1.12.2018 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isak Hughes
Isak Hughes ('05)
SWE7.60
  
 PB
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)DEN7.58
  
 PB
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)DEN7.60
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN7.81
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN7.83
  
 PB
Christian BruhnChristian Bruhn ('05)DEN7.98
  
 PB
Peter SkovgaardPeter Skovgaard ('02)DEN8.07
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN8.10
  
 SB
Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)DEN8.24
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)DEN8.26
  
 PB
Casper Brown NielsenCasper Brown Nielsen ('03)DEN8.32
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)DEN8.45
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)DEN8.55
  
 PB
Marius Ulfkjer ØstergaardMarius Ulfkjer Østergaard ('04)DEN8.88
  
 SB
Finale B
1
Anthon Bokelund Singh
Anthon Bokelund Singh ('04)
SWE7.73
  
 PB
3
Daniel Hultén
Daniel Hultén ('04)
SWE7.82
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
2
Philip Ryding
Philip Ryding ('01)
SWE7.46
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian BruhnChristian Bruhn ('05)DEN26.12
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE54.36
  
 PB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)DEN51.10
  
 PB
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)DEN53.89
  
 PB
William WinklerWilliam Winkler ('99)DEN54.42
  
 PB
Esben HansenEsben Hansen ('99)DEN56.68
  
 PB
Finale B
1
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE54.72
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marius Ulfkjer ØstergaardMarius Ulfkjer Østergaard ('04)DEN3:15.94
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)DEN4:27.13
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE6.19
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)DEN5.69
  
 PB
Lucas RichardtLucas Richardt DEN5.50
  
 SB
Peter SkovgaardPeter Skovgaard ('02)DEN5.47
  
 PB
Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)DEN5.30
  
 PB
Esben HansenEsben Hansen ('99)DEN5.05
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)DEN4.71
  
 PB
Casper Brown NielsenCasper Brown Nielsen ('03)DEN4.67
  
 PB
Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)DEN4.59
  
 PB
Rune Erik RoberRune Erik Rober ('04)DEN4.20
  
 PB
Christian BruhnChristian Bruhn ('05)DEN3.95
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Lucas RichardtLucas Richardt DEN7.87
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)DEN27.73
  
 SB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)DEN27.86
  
 PB
Nikoline Bundgaard-HansenNikoline Bundgaard-Hansen ('04)DEN29.02
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN29.45
  
 PB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)DEN29.57
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)DEN32.07
  
 SB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN32.75
  
 PB
Finale B
1
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE27.58
  
 PB
Finale C
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE26.82
  
 PB
2
Filippa Palmås
Filippa Palmås ('04)
SWE27.11
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Klara Westberg
Klara Westberg ('01)
SWE1:02.01
  
 PB
2
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE1:05.28
  
 PB
3
Klara Kindblom
Klara Kindblom ('03)
SWE1:05.60
  
 PB
4
Ida Genitz
Ida Genitz ('03)
SWE1:05.95
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)DEN1:00.40
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)DEN1:00.90
  
 SB
Anna Mai Skaarup JørgensenAnna Mai Skaarup Jørgensen ('03)DEN1:12.08
  
 PB
Finale B
1
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE59.09
  
 PB
1
Sara Fajerson
Sara Fajerson ('03)
SWE1:05.02
  
 PB
2
Linnea Borrman
Linnea Borrman ('01)
SWE1:03.33
  
 PB
2
Freddie Mosten-Jacob
Freddie Mosten-Jacob ('03)
SWE1:05.16
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Alberte KilsmarkAlberte Kilsmark ('05)DEN3:33.80
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Klara Westberg
Klara Westberg ('01)
SWE5:05.38
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)DEN5:01.07
  
 SB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)DEN5:03.67
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Jeanne Lindestam
Jeanne Lindestam ('01)
SWE1.56
  
 SB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)DEN1.60
  
 SB
Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)DEN1.46
  
 SB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)DEN1.46
  
 SB
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)DEN1.41
  
 SB
Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)DEN1.40
  
 PB
Emilie VejlgaardEmilie Vejlgaard ('98)DEN1.35
  
 SB
Lærke KrejbergLærke Krejberg DEN1.28
  
 SB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)DEN1.28
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)DEN9.50
  
 SB
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)DEN9.49
  
 PB
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)DEN9.39
  
 PB
Liv Kroll DalsgaardLiv Kroll Dalsgaard ('04)DEN9.35
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)DEN8.90
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)DEN8.82
  
 PB
Karoline OlesenKaroline Olesen ('04)DEN8.75
  
 PB
Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)DEN8.75
  
 PB
Karla My NeesKarla My Nees ('05)DEN8.18
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN7.36
  
 =PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.33
  
 PB
2
Stefan Savic
Stefan Savic ('02)
SWE7.36
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE4:24.67
  
 PB
4
Julio Shakur
Julio Shakur ('02)
SWE4:24.75
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gustav Tartu
Gustav Tartu ('02)
SWE6.19
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Alma Helander
Alma Helander ('02)
SWE9.64
  
 PB
D16 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
David Ulstein
David Ulstein ('03)
SWE7.46
  
 PB
2
Maximus Jansson
Maximus Jansson ('03)
SWE7.49
  
 PB
3
Anton Essén
Anton Essén ('03)
SWE7.61
  
 PB
D16 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Simon Wikell
Simon Wikell ('03)
SWE4:23.71
  
 PB
2
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE4:27.01
  
 PB
D16 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sten Hagström
Sten Hagström ('03)
SWE4.10
  
 PB
D16 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE6.00
  
 PB
D16 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE11.71
  
 PB
4
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE10.14
  
 PB
P16 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Eriksson Jerkhag
Frida Eriksson Jerkhag ('03)
SWE1.51
  
 PB
D15 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Vincente Nordqvist
Vincente Nordqvist ('04)
SWE7.82
  
 PB
Indledende 2
2
Alexander Ludwigs
Alexander Ludwigs ('04)
SWE7.74
  
 PB
Indledende 3
2
Tristan Heno
Tristan Heno ('04)
SWE7.58
  
 PB
3
Casper Johansson
Casper Johansson ('04)
SWE7.85
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE3.80
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Casper Bergstrand
Casper Bergstrand ('04)
SWE5.63
  
 PB
3
Hannes Hertzman
Hannes Hertzman ('04)
SWE5.56
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sonnerup
Oliver Sonnerup ('04)
SWE13.02
  
 PB
2
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE12.69
  
 PB
P15 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
1
Iza Mellberg
Iza Mellberg ('04)
SWE8.29
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE1.66
  
 PB
2
Stina Larsson
Stina Larsson ('04)
SWE1.64
  
 PB
3
Ingrid Ronge
Ingrid Ronge ('04)
SWE1.64
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mathilda Brodd Polsten
Mathilda Brodd Polsten ('05)
SWE4.95
  
 PB
2
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE4.90
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE11.42
  
 PB
3
Nora Jolbäck
Nora Jolbäck ('04)
SWE10.99
  
 PB
7
Siri Malcus Pellmé
Siri Malcus Pellmé ('04)
SWE10.12
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Isabelle Lund
Isabelle Lund ('05)
SWE10.04
  
 PB
D14 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE2.90
  
 PB
3
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE2.40
  
 PB
5
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE2.40
  
 PB
8
Nils Askelund
Nils Askelund ('05)
SWE2.30
  
 PB
D14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joel Enander
Joel Enander ('05)
SWE5.52
  
 PB
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joel Enander
Joel Enander ('05)
SWE11.20
  
 PB
2
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE10.72
  
 PB
3
David Thilén
David Thilén ('05)
SWE10.05
  
 PB
P14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.60
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ivana Pekic
Ivana Pekic ('05)
SWE10.51
  
 PB
2
Ellen Stenqvist
Ellen Stenqvist ('05)
SWE10.34
  
 PB
3
Emma Sandin
Emma Sandin ('05)
SWE10.27
  
 PB
5
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.11
  
 PB
6
Malva Axén
Malva Axén ('05)
SWE10.06
  
 PB
7
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE9.91
  
 PB
9
Thelma Gullberg
Thelma Gullberg ('05)
SWE9.51
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2