Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/FH SWE: Göteborg 2.2.2019 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.05
  
 
Emil FrændeEmil Frænde DEN7.27
  
 
Finale B
6
Isak Barrow
Isak Barrow ('96)
SWE7.07
  
 SB
Indledende heats
Indledende 5
4
Carl Armfelt
Carl Armfelt ('84)
SWE7.09
  
 SB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Josef Wallenlind
Josef Wallenlind ('01)
SWE23.87
  
 PB
2
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE22.51
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN22.81
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Jonathan Borg
Jonathan Borg ('99)
SWE53.56
  
 SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN49.10
  
 
Philip BraunPhilip Braun ('90)DEN49.70
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN51.01
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)DEN52.06
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Felix Axelsson
Felix Axelsson ('99)
SWE9:25.60
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6
Ola Carlsson
Ola Carlsson ('75)
SWE1.98
  
 SB
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN1.98
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Jonathan Ruffieux
Jonathan Ruffieux ('91)
SWE4.65
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mohammad Al Masri
Mohammad Al Masri ('01)
SWE6.00
  
 
5
Samuel Lestander
Samuel Lestander 
SWE6.57
  
 =PB
6
Erik Dahlqvist
Erik Dahlqvist ('98)
SWE6.53
  
 PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN6.48
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE12.74
  
 SB
8
Favour Chidison
Favour Chidison ('01)
SWE13.59
  
 PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN13.45
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE12.99
  
 PB
2
Jonathan Carbe
Jonathan Carbe ('90)
SWE12.62
  
 PB
3
Emil Persson
Emil Persson ('95)
SWE12.20
  
 SB
4
Erik Olsson
Erik Olsson ('89)
SWE11.87
  
 PB
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Korhonen
Daniel Korhonen ('76)
SWE15.86
  
 PB
3
Per-Joan Lorentzon
Per-Joan Lorentzon ('74)
SWE12.14
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN8.21
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN8.36
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.36
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN8.42
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
5
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE8.12
  
 PB
Indledende 2
5
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE8.11
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN25.34
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN26.22
  
 SB
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)DEN26.76
  
 
Finale E
1
Alexandra Pekic
Alexandra Pekic 
SWE26.56
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN57.22
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN1:01.34
  
 SB
Katrine LundKatrine Lund ('90)DEN1:02.78
  
 
Finale B
2
Alice Kjellander
Alice Kjellander 
SWE59.85
  
 PB
4
Emily Fielder
Emily Fielder 
SWE1:04.26
  
 PB
Finale C
1
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE58.68
  
 PB
2
Sandra Jonsson Lorentsson
Sandra Jonsson Lorentsson ('01)
SWE58.87
  
 PB
3
Emelie Öberg
Emelie Öberg ('97)
SWE1:01.37
  
 SB
4
Vilma Snygg
Vilma Snygg ('99)
SWE1:05.88
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Ida Ekroth
Ida Ekroth ('96)
SWE2:17.60
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard DEN2:22.38
  
 SB
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)DEN2:26.09
  
 SB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karin Schön
Karin Schön ('62)
SWE10:58.34
  
NR55 SB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.60
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.45
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE4.97
  
 PB
1
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE4.82
  
 SB
Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN5.60
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.10
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.04
  
 
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)DEN5.02
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.72
  
 
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Ebba Jungmark
Ebba Jungmark ('87)
SWE12.20
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE9.45
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE7.13
  
 PB
3
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE7.29
  
 PB
6
Oscar Nilsson
Oscar Nilsson ('02)
SWE7.46
  
 PB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Mattias Carman
Mattias Carman ('03)
SWE12.18
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Cindy Darrell
Cindy Darrell ('02)
SWE8.23
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
4
Nicole Dinu
Nicole Dinu ('03)
SWE8.27
  
 PB
P17 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Linn Skoog
Linn Skoog ('02)
SWE1:03.14
  
 PB
3
Hilda Johnsson
Hilda Johnsson ('02)
SWE1:03.33
  
 PB
4
Lisa Wreeby
Lisa Wreeby ('02)
SWE1:05.05
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Constantinescu
Anna Constantinescu ('03)
SWE11.25
  
 PB
2
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE11.21
  
 SB
5
Antonia Bozic
Antonia Bozic ('03)
SWE9.88
  
 PB
6
Alma Helander
Alma Helander ('02)
SWE9.80
  
 PB
D16 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Lucas Lorentzon
Lucas Lorentzon ('03)
SWE1.72
  
 PB
P16 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE1:00.10
  
 PB
2
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE1:01.95
  
 PB
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale B
1
Tilda Wahlén
Tilda Wahlén ('04)
SWE27.30
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE1.60
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aicha Koné
Aicha Koné ('04)
SWE11.79
  
 PB
2
Stina Larsson
Stina Larsson ('04)
SWE10.78
  
 PB
7
Isabel Lessmark
Isabel Lessmark ('04)
SWE9.53
  
 PB
P15 Vægtkast 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Amanda Ehn
Amanda Ehn ('04)
SWE10.45
  
 PB
D14 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hugo Tilldal
Hugo Tilldal ('05)
SWE1.60
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne