Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: Göteborg 2.6.2018

M 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN10.20
  
 PB
Oliver NielsenOliver Nielsen ('03)DEN10.60
  
 PB
Lauge SybrandtLauge Sybrandt ('03)DEN11.40
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)DEN1:55.78
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Nikolaj VolsgaardNikolaj Volsgaard DEN2:14.94
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Nikolaj VolsgaardNikolaj Volsgaard DEN1.60
  
 PB
K 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Helene LundHelene Lund ('03)DEN10.93
  
 PB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)DEN10.93
  
 PB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)DEN10.94
  
 PB
Helene LundHelene Lund ('03)DEN11.20
  
 
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN11.38
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN11.75
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)DEN11.81
  
 PB
Sofia HerreraSofia Herrera ('04)DEN12.92
  
 PB
K 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
4Lovisa Johansson SjödinLovisa Johansson Sjödin ('97)SWE13.47
  
 SB
K 600 m    

Finale A

Finale
Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)DEN2:09.93
  
 PB
Sophia TrykSophia Tryk ('06)DEN2:29.33
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN2:40.94
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN2:56.21
  
 
K 100 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.5
Vind: -1.5
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.74
  
 PB
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE14.70
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
Helene LundHelene Lund ('03)DEN13.69
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN14.44
  
 
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)DEN14.57
  
 
Sofia HerreraSofia Herrera ('04)DEN22.51
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Helene LundHelene Lund ('03)DEN1.54
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)DEN1.36
  
 
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN1.31
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Helene LundHelene Lund ('03)DEN4.94
+1.3
  
 PB
Ida GalsøeIda Galsøe ('04)DEN4.10
+1.2
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)DEN3.25
+0.5
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)DEN8.27
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)DEN6.21
  
 
Anna LarsenAnna Larsen ('06)DEN5.62
  
 PB
Alba Marie HøyerAlba Marie Høyer ('06)DEN5.59
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)DEN5.57
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
7
Tobias Ryden
Tobias Ryden ('01)
SWE2:17.68
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2