Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 28.1.2018 Inde

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Niklas BjerreNiklas Bjerre ('99)DEN24.64
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)DEN25.81
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:59.69
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.12
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Filippa K LaursenFilippa K Laursen ('05)DEN9.94
  
 =PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN28.20
  
 =PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN10.24
  
 =PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)DEN1.35
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN4.42
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)DEN10.54
  
 PB
D14 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
John Lundqvist
John Lundqvist ('04)
SWE11.00
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp