Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 10.2.2018 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.17
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.23
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN7.26
  
 PB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)DEN7.26
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.27
  
 =PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN7.31
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.32
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN7.32
  
 PB
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)DEN7.40
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.41
  
 =SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN7.42
  
 SB
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)DEN7.43
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.44
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN7.45
  
 PB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN7.47
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)DEN7.51
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)DEN7.64
  
 PB
Mike AndersenMike Andersen ('94)DEN7.73
  
 SB
Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.73
  
 
Martin GjertsenMartin Gjertsen ('95)DEN8.10
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN1.88
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN8.03
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.07
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN8.11
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.12
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.14
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.18
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN8.19
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN8.21
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN8.30
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.31
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)DEN8.33
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.33
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN8.34
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN8.38
  
 PB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN8.38
  
 SB
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.41
  
 SB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)DEN8.43
  
 SB
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)DEN8.44
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN8.46
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)DEN8.46
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)DEN8.49
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)DEN8.49
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN8.52
  
 
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN8.53
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN8.61
  
 SB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN8.71
  
 
Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)GER8.76
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN8.90
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)DEN8.98
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN9.17
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)DEN9.23
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)DEN9.66
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE4.85
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.24
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)DEN5.17
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN5.06
  
 SB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN5.06
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.01
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)DEN4.96
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.74
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)DEN4.56
  
 
D14 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
David Nyman
David Nyman ('04)
SWE7.92
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint