Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmö 12.2.2017 Inde

M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN22.40
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN22.50
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.73
  
 
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB22.86
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN22.88
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.94
  
 
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN23.25
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN23.32
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.45
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)DEN23.48
  
 PB
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN23.71
  
 
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)DEN23.93
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN24.09
  
 PB
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)DEN24.18
  
 SB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN24.33
  
 SB
Haris KhanHaris Khan DEN24.47
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN24.48
  
 
Martin LindebjergMartin Lindebjerg DEN24.76
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)DEN24.83
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally DEN25.03
  
 PB
Kasper JespersenKasper Jespersen ('97)DEN25.62
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN26.50
  
 PB
Samuel Tiger RichmondSamuel Tiger Richmond ('04)DEN28.72
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)DEN30.90
  
 PB
Mads Emil SvenssonMads Emil Svensson ('03)DEN31.80
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)DEN1:59.87
  
 PB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)DEN2:02.63
  
 PB
Morten BachMorten Bach DEN2:06.36
  
 PB
Søren BrasenSøren Brasen ('84)DEN2:06.73
  
 
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)DEN2:09.71
  
 PB
Villads SchouVillads Schou ('01)DEN2:09.80
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)DEN2:11.92
  
 
Jean JohnsenJean Johnsen ('96)DEN2:14.87
  
 PB
M 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anders BangAnders Bang ('02)DEN2:45.52
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)DEN2:45.86
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)DEN3:09.70
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN1.63
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)DEN1.53
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.79
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)DEN5.96
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN5.95
  
 
Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN4.70
  
 PB
Mads Emil SvenssonMads Emil Svensson ('03)DEN3.66
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN25.90
  
 PB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)ESP26.32
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN26.92
  
 
Naja VintherNaja Vinther DEN27.46
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)DEN27.64
  
 
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)DEN27.65
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN27.93
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN28.06
  
 PB
Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN28.19
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen DEN28.56
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN28.89
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)DEN29.65
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN30.45
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN31.94
  
 PB
Finale B
2
Julia Olander
Julia Olander ('99)
SWE27.55
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Therese JanssonTherese Jansson ('86)SWE2:19.83
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)DEN2:30.24
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)DEN2:34.96
  
 PB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)DEN2:36.49
  
 PB
Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)DEN2:40.19
  
 PB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Majken LützenMajken Lützen ('03)DEN3:02.19
  
DUR-14 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)DEN3:07.99
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lis Örnhed
Lis Örnhed ('81)
SWE5:39.32
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Sara Johansson
Sara Johansson ('94)
SWE1.65
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)DEN1.35
  
 
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN1.35
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Frida McCabe
Frida McCabe ('92)
SWE5.51
  
 SB
5
Isa Andersson
Isa Andersson ('98)
SWE5.39
  
 PB
6
Alexandra Wiberg
Alexandra Wiberg ('99)
SWE5.38
  
 PB
8
Malin Olsson
Malin Olsson ('97)
SWE5.30
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.15
  
 
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)DEN4.57
  
 PB
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)DEN4.25
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN8.76
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)DEN8.25
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Karolina Wamsler
Karolina Wamsler ('98)
SWE9.59
  
 PB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emilia Aspegrén
Emilia Aspegrén 
SWE26.46
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hilma Hofström
Hilma Hofström 
SWE11.15
  
 SB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emily Ha
Emily Ha ('02)
SWE11.12
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE10.21
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
SWE5.04
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m