Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö/A SWE: Växjö Inomhuskast 3‐4.2.2018
Hammer Arenstadens Kastpark

M Hammerkast 7.26 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE68.72
  
 SB
 
64.18 SB  X68.72 SB  X  X  –  
2
Ryan McCullough
Ryan McCullough ('89)
IRL62.82
  
 SB
 
62.82 SB  X  X60.8362.55  X  
3
Tim Söderqvist
Tim Söderqvist ('95)
SWE60.65
  
 SB
 
  X55.29 SB60.65 SB  X60.53  –  
4
Tobias Hagström
Tobias Hagström ('96)
SWE55.78
  
 SB
 
55.78 SB54.59  X  X  X  X  
5
Johannes Nilsson
Johannes Nilsson ('98)
SWE47.95
  
 SB
 
  X  X47.95 SB46.4147.72  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Ida Storm
Ida Storm ('91)
SWE66.57
  
 SB
 
64.21 SB66.57 SB66.3663.77  X  X  
2
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE66.57
  
 SB
 
62.48 SB64.10 SB66.57 SB66.09  X60.88  
3
Marinda Petersson
Marinda Petersson ('95)
SWE64.35
  
 SB
 
  X64.35 SB  X62.1362.8363.56  
4
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE60.41
  
 SB
 
60.41 SB60.11  X59.5958.93  X  
5Celina JulinCelina Julin ('94)DEN57.08
  
 SB
 
  X  X54.69 SB  X57.08 SB  X  
6
Maja Eklund
Maja Eklund ('94)
SWE50.53
  
 SB
 
  X49.69 SB50.53 SB  X  X  X  
7
Maria Johansson
Maria Johansson ('96)
SWE43.49
  
 PB
 
  X42.82 SB42.0343.12 SB43.49 PB43.23  
8
Sara Rosén Andersson
Sara Rosén Andersson ('96)
SWE41.10
  
 SB
 
38.98 SB39.00 SB  X  X41.10 SB  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE71.15
  
 SB
 
70.19 SB  X  X71.15 SB70.22  X  
2
August Bergstrand
August Bergstrand ('99)
SWE60.69
  
 SB
 
58.35 SB59.96 SB60.69 SB59.9058.5659.38  
3
Ivar Moisander
Ivar Moisander 
SWE57.59
  
 PB
 
54.17 SB  X  X55.08 SB  X57.59 PB  
4Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN54.94
  
 PB
 
54.94 PB  X  X  X  X  X  
5Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)DEN51.51
  
 SB
 
51.51 SB  X49.5747.5050.0250.31  
6
Simon Bjärnlöf Segerlind
Simon Bjärnlöf Segerlind 
SWE46.73
  
 PB
 
  X44.99 PB  X  X  X46.73 PB  
7Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg DEN46.26
  
 SB
 
43.56 SB  X42.65  X  X46.26 SB  
8
Jacob Krumlinde
Jacob Krumlinde ('99)
SWE45.51
  
 SB
 
39.57 SB44.70 SB  X40.9445.51 SB42.09  
9
Philip Anbakk
Philip Anbakk ('99)
SWE40.84
  
 SB
 
40.83 SB40.73  X  X40.84 SB  X  
P19 Hammerkast 4.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE51.72
  
 SB
 
  X51.72 SB  X  X  X  X  
2
Cecilia Larsson
Cecilia Larsson ('99)
SWE49.72
  
 SB
 
  X  X44.61 SB49.72 SB  X48.04  
3
Ida Olsson
Ida Olsson ('99)
SWE49.50
  
 SB
 
48.27 SB49.50 SB46.9448.5543.3846.19  
4
Ida Stenbäck
Ida Stenbäck ('99)
SWE47.78
  
 SB
 
  X45.12 SB45.76 SB42.59  X47.78 SB  
5
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE47.50
  
 PB
 
46.25 PB47.50 PB  X45.0244.39  X  
6
Vilma Engbe
Vilma Engbe 
SWE44.20
  
 PB
 
44.20 PB  X43.1742.83  X  X  
7
Elin Jonasson
Elin Jonasson 
SWE42.05
  
 PB
 
  X40.20 PB  X39.7342.05 PB  X  
8
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
SWE39.07
  
 SB
 
  X36.20 SB37.23 SB39.07 SB  X37.28  
9
Sara Svenda
Sara Svenda ('99)
SWE34.91
  
 SB
 
34.91 SB  X33.95     
10
Louise Olsson
Louise Olsson 
SWE34.34
  
 PB
 
34.34 PB  X  X     
Rebecca NielsenRebecca Nielsen DEN25.36
  
 SB
 
24.87 SB25.36 SB24.44     
Jonna Geiryd
Jonna Geiryd 
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D17 Hammerkast 5.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE58.73
  
 SB
 
  X  X58.12 SB  X58.73 SB  X  
2
Alfons Haals
Alfons Haals ('02)
SWE54.53
  
 PB
 
  X52.34 PB54.53 PB54.22  X  X  
3
William Lanndalen
William Lanndalen ('01)
SWE54.00
  
 SB
 
  X  X  X  X54.00 SB  X  
4
Hampus Wallin
Hampus Wallin ('02)
SWE53.91
  
 PB
 
53.91 PB  X53.6650.45  X  X  
5
Hugo Sörby
Hugo Sörby ('01)
SWE53.63
  
 PB
 
  X  X52.43 PB53.63 PB  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Anna Götberg
Anna Götberg ('01)
SWE57.44
  
 SB
 
  X  X53.65 SB57.44 SB  X  X  
2
Jennifer Andersson
Jennifer Andersson ('01)
SWE52.50
  
 SB
 
51.73 SB  X51.77 SB  X52.50 SB  X  
3
Linnea Westerberg
Linnea Westerberg ('01)
SWE44.76
  
 SB
 
33.98 SB42.22 SB44.76 SB  X  X43.35  
4
Fanny Lundberg
Fanny Lundberg ('01)
SWE44.05
  
 PB
 
  X41.71 SB  X37.9543.85 PB44.05 PB  
5
Molly Broback
Molly Broback ('01)
SWE42.41
  
 PB
 
41.15 PB  X  X  X40.7942.41 PB  
6
Meja Stridsberg
Meja Stridsberg ('01)
SWE41.94
  
 SB
 
  X41.94 SB38.6838.2340.1941.64  
7
Olivia Fritz
Olivia Fritz ('01)
SWE29.34
  
 SB
 
26.04 SB28.75 SB  X  X  X29.34 SB  
P16 Hammerkast 3.0 kg    
3.2.

Finale A

Finale
3.2.
1
Hillevi Carlsson
Hillevi Carlsson ('02)
SWE64.34
  
 PB
 
59.06 SB59.73 SB62.09 WYL SB  X62.83 WYL SB64.34 WYL PB  
2
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE55.48
  
 PB
 
55.48 PB  X50.36  X  X53.34  
3
Monia Kristiansson
Monia Kristiansson ('02)
SWE46.63
  
 PB
 
42.05 PB43.18 PB45.84 PB46.63 PB44.24  X  
4
Hannah Hilding
Hannah Hilding ('02)
SWE44.58
  
 PB
 
44.58 PB  X  X  X  X  X  
5
Tilde Jönsson
Tilde Jönsson ('02)
SWE42.62
  
 SB
 
38.96 SB41.52 SB41.63 SB  X  X42.62 SB  
6
Leah Wahlström
Leah Wahlström ('02)
SWE39.34
  
 PB
 
36.49 SB36.82 SB37.98 SB  X39.34 PB37.49  
7
Freja Olofsson
Freja Olofsson ('02)
SWE37.03
  
 PB
 
37.03 PB  X35.86  X  X36.98  
8
Lisa Nilsson
Lisa Nilsson ('03)
SWE22.35
  
 SB
 
19.72 SB22.35 SB  X  –  –  –  
Emma Holmgren Löf
Emma Holmgren Löf ('02)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet