Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kolding: Regionsstævne 20.6.2020
Kolding Stadion

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.60
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.81
  
 PB
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.03
  
 PB
4Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.34
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.47
  
 SB
2Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 54.53
  
 SB
3William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 55.42
  
 SB
4Rasmus Jensen PaghRasmus Jensen Pagh ('05)Kolding KFUM 56.57
  
 PB
M 2000 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 6:14.17
  
 PB
2Torben BossenTorben Bossen ('03)Kolding KFUM 6:38.74
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.12
-0.8
  
 PB
 
  X6.85 SB
 -2.4
  X  X  X7.12 PB
 -0.8
  
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.92
+1.7
  
 SB
 
5.18 SB
 0.3
6.81 SB
 0.3
6.82 SB
 -4.1
5.23
 -1.0
6.92 SB
 1.7
  X  
3Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF6.52
-1.0
  
 
 
6.52
 -1.0
6.43
 0.7
6.28
 -1.9
  –  –  –  
K 2000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 6:50.95
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 6:56.87
  
 PB
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 7:03.73
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.93
-1.1
  
 SB
 
5.62 SB
 0.3
5.64 SB
 -2.9
5.82
 3.2
5.86 SB
 1.9
5.79
 -1.5
5.93 SB
 -1.1
  
2Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER5.82
-1.1
  
 SB
 
5.62
 3.1
5.58 SB
 -3.7
5.66 SB
 -0.7
5.82 SB
 -1.1
5.57
 -0.5
5.61
 -0.3
  
D15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.55
  
 PB
2Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF15.04
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF2:40.25
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4.11
+1.3
  
 PB
 
4.02 PB
 1.3
  X4.11 PB
 1.3
     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF20.15
  
 PB
P15 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF15.49
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF3:05.55
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF3.95
+0.4
  
 PB
 
3.76 PB
 1.2
3.90 PB
 1.7
3.95 PB
 0.4
     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF20.10
  
 PB
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF18.26
  
 PB
D13 80 m    
Finale 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF12.01
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF12.94
  
 PB
3Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF14.08
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF12.24
  
 PB
2Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF12.51
  
 PB
3Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF12.56
  
 PB
4Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF12.79
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF3:21.60
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3:23.27
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF3:32.38
  
 PB
4Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF3:33.88
  
 PB
5Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF3:52.50
  
 PB
6Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF4:12.63
  
 PB
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF4:23.08
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.23
XXX
 
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
3Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
3Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
 
5Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lauge KierkegaardLauge Kierkegaard ('08)Vejle IF6.54
  
 PB
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF6.45
  
 PB
3Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF5.85
  
 PB
4Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF5.19
  
 PB
5Florian Hermann PloogFlorian Hermann Ploog ('08)Fredericia AF5.09
  
 PB
6Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4.63
  
 PB
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3.85
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 11.97
  
 SB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 12.07
  
 SB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 12.27
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 3:31.48
  
 SB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3:40.61
  
 PB
3Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 3:42.54
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 1.36
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 PB
 XO
1.33 PB
XXO
1.36 PB
XXO
1.38
XXX
 
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 7.27
  
 PB
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5.09
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 5.08
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne